Які сайлентблоки краще? Факти і думки

Сайлентблок - деталь, яка з'єднує частини підвіски і гасить коливання. Складається з двох металевих втулок і гумовою вставки. Саме через неї водії замислюються про те, які сайлентблоки краще. В основному автовласників терзають невиразні сумніви про те, що краще - поліуретанові або гумові сайлентблоки?

Порівняння поліуретанових і гумових сайлентблоков

Поліуретанові вироби роблять підвіску жорсткішою, що дозволяє добре відчувати машину на дорозі. Гумові Сайлент дешевше і м'якше на ходу. Кожен з видів сайлентблоков має свої переваги і недоліки. Тому перш ніж визначитися, які сайлентблоки краще ставити, розглянемо переваги і недоліки вироби з поліуретану і гуми.

Поліуретанові сайлентблоки плюси і мінуси

поліуретановий сайлентблок

плюси:

 • Поліуретанові сайлентблоки більш тверді, ніж гумові, а значить, забезпечують жорстку підвіску і кращу керованість на дорозі.
 • Вони легше переносять різкі перепади температур - не розсихається і не тріскаються.
 • Поліуретанові сайлентблоки зберігають еластичність при великих навантаженнях, відповідно, вони мають високу довговічність у порівнянні зі звичайними.

мінуси:

 • Недолік поліуретанових сайлентблоков криється в ціні, яка значно вище гумових.
 • При низьких температурах ресурс поліуретанових сайлентов значно знижується, оскільки вони і так твердіше гумових.
 • Вони збільшують жорсткість їзди , що підходить не всім.

Незважаючи на мінуси, поліуретанові сайлент вибирають саме їх, щоб зробити підвіску машини більш жорсткою. На питання, які поліуретанові сайлентблоки краще, відповісти складно. При покупці кожен орієнтується на свій бюджет. Хорошу витривалість показують вироби фірм Lemforder, Febi і CTR.

Гумові сайлентблоки плюси і мінуси

гумові сайлентблоки

переваги:

 • На важелях багатьох машин встановлювалися гумові сайлентблоки вже з заводу. Тому заміна старих гумових елементів новими ніяк не вплине на плавність роботи ходової частини.
 • Ціна - друга причина, по якій варто вибирати гумові сайлентблоки. Вартість таких деталей може бути в 2 рази менше поліуретанових зразків.
 • На гумових шарнірах їздити комфортніше, тому що вони м'якше працюють на ямах.

недоліки:

 • Термін експлуатації гумових сайлентов невеликий - вони пересихають і тріскаються.
 • Бояться тривалих морозів, часто руйнуються при різких перепадах температури.
 • Швидко виходять з ладу при контакті з реагентами, що висипаються на дорогу взимку.
 • При тривалій експлуатації гумові варіанти поступово розм'якшуються і машина починає гірше справлятися.

Такі шарніри підійдуть для любителів плавною їзди, а також термін служби важелів і кульових опор збільшується за рахунок еластичності гумових сайлентблоков. Які краще вибрати? Найякісніші з гумових варіантів - Febi і Trialli.

Думки про те, які сайлентблоки краще

Деякі водії стверджують, що різниці в ресурсі поліуретанових і гумових сайлентблоков немає, мовляв, і ті і ті деформуються однаково швидко. Втім, справа може бути в неправильному встановленні, при якій важіль спочатку встановлений в неприродне положення. Через це Сайлент отримують преднатяг і швидше виходять з ладу.

Зліва гумові сайлентблоки, а праворуч поліуретанові

У суперечці, які купити сайлентблоки, інші переконані, що поліуретан підходить для спортивних машин з жорсткою підвіскою. А для звичайних автомобілів, які їздять і по трасі і по нерівній місцевості досить гумових сайлентблоков. Поліуретанові Сайлент дійсно роблять поїздку жорсткіше, але опоненти вважають, що до цього можна звикнути.

Хтось зіткнувся з проблемою «скриплять сайлентблоки на морозі». Це біда не тільки поліуретанових сайлентов, таким страждають і гумові. Списують на шлюб виробника.

При заміні шарнірів багато хто не впевнені, сайлентблоки яких виробників краще. Існує думка, що краще ставити оригінальні сайлентблоки, мотивуючи, що виробнику видніше.

В цілому, більшість вважає, що поліуретанові сайлентблоки надійніше і краще гумових. Але деякі автовласники стверджують, що вони підходять лише для авто з жорсткою підвіскою, яке пересувається тільки по рівних дорогах.

Рейтинг сайлентблоков

Найнадійнішими шарнірами вважаються європейські та азіатські вироби. Залежно від марки, можна вибрати якісні гумові та поліуретанові шарніри, які довго прослужать. Які виробники сайлентблоков краще можна подивитися в таблиці нижче, там зібрані ТОП 5 згідно відгуків автовласників.

У запропонованому рейтингу будуть включені найбільш популярні виробники шарнірів як для імпортних, так і вітчизняних машин. Орієнтуючись на даний рейтинг, Ви зможете вирішити для себе, сайлентблоки якої фірми краще.

Топ-5 кращих сайлентблоков
Місце Виробник Країна головна перевага
1 Lemforder Німеччина Великий термін експлуатації, міцний поліуретан і гума
2 Febi Німеччина Якісна амортизація, оптимальні ціни сайлентблоков
3 CTR Південна Корея Середній ціновий сегмент, спеціалізуються на виготовленні витривалих сайлентов з поліуретану
4 RBI Тайвань Є багато гумових виробів, невисока вартість, великий попит на ринку
5 TRIALLI Росія Кращий виробник сайлентблоков для вітчизняних авто, низька ціна

Який фірми брати сайлентблоки, вирішувати тільки Вам. Якщо бюджет дозволяє, краще зупинити свій вибір на більш дорогих варіантах німецького або тайванського виробництва. Якщо мова йде про заміну деталей на вітчизняній машині, можна взяти Сайлент Trialli. Також є дешеві різновиди марок "Пріорат" і "Точка опори".

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found