Яка шумоізоляція краще. Вибираємо матеріал і фірму

Яку шумоізоляцію для автомобіля вибрати ? Цим питанням задаються багато автовласників, які в процесі їзди стикаються зі значним шумом в салоні своєї машини. Ізоляційні матеріали, що усувають шум, бувають декількох типів - шумопоглинаючі, шумоізолюючі і виброизолирующие. Який матеріал краще - залежить від конкретної поставленої мети. Зазвичай шумоізоляційні матеріали наносяться на підлогу автомобіля, на двері, на скрипучі пластмасові вироби. Для посилення ефекту в деяких випадках застосовують спеціальну рідку шумоізоляцію, що наноситься на зовнішню поверхню днища і колісних арок автомобіля.

зміст:

 • завдання шумоізоляції
 • використовувані матеріали
 • За якими критеріями вибирати
 • Рейтинг шумоізоляція

Яку шумоізоляцію вибрати

На полицях автомагазинів представлено багато шумоізоляційних матеріалів для салону автомобіля. Однак яку шумоізоляцію для авто вибрати? В кінці даного матеріалу представлений рейтинг гарна шумоізоляція, якими повсюдно користуються вітчизняні автолюбителі. Список складений не в рекламних цілях, а лише на основі знайдених в інтернеті відгуках і тестах.

Навіщо потрібна шумоізоляція

Насправді використовувати шумоізоляційні матеріали має сенс навіть на досить дорогих і якісних іномарках, не кажучи про бюджетні вітчизняних машинах. На це є три основні причини:

 1. Збільшення безпеки їзди. Багатьом відомо, що тривалий неприємний (а тим гучніший) звук відкладається в підсвідомості людини, що призводить до подразнення нервової системи. Це, природно, відноситься до водія. Якщо він постійно їздить в умовах, коли в салон ззовні доноситься неприємний гул, чутні звуки двигунів від проїжджаючих повз автомобілів, всередині машини постійно скрипить пластик - водій починає мимоволі відволікатися від процесу водіння, що може привести до виникнення аварійної ситуації на дорозі.
 2. Комфорт їзди. Зниження шуму в салоні автомобіля призводить до того, що їзда в ньому стає більш комфортною. Автоматично знижується втома, а водій отримує більше задоволення від керування автомобілем. Аналогічні міркування справедливі і для пасажирів, які знаходилися в салоні автомобіля.
 3. Додаткові фактори. До них відноситься, зокрема, захисна функція. Так, шумоізоляційні матеріали можуть захистити поверхню дверей і / або від механічних пошкоджень і виникнення на них вогнищ корозії. Також згадані матеріали дозволяють стабілізувати температуру всередині салону. Зокрема, утримувати прохолоду від кондиціонера влітку і тепло від печі взимку.

Однак тут потрібно додати, що не слід надмірно захоплюватися збільшенням ступеня шумоізоляції. В іншому випадку виникає ризик не почути звук, який сигналізує про часткове або повне виході з ладу окремих елементів ходової частини, трансмісії, двигуна та іншого.

Гул в машині

Ви помічали що іноді з'являється гул в машині при їзді, на холостих обертах, при гальмуванні? Причин цьому досить багато, і не всі вони пов'язані з ходовою (підшипник) або ...

Детальніше

Тому гарна шумоізоляція повинна бути не абсолютною. До того ж шумоізолірованіе неабияк додає автомобілю вас, порядку 40-80 кг., А це вже позначається на витраті палива і прискоренні руху.

Ще один випадок, коли використовують хорошу вібро-і шумоізоляцію, - це використання якісної і потужної аудіосистеми в салоні автомобіля. Що стосується шумоізоляції, то природно, що при прослуховуванні музики в салон не повинні доходити сторонні звуки ззовні. Та й оточуючим людям буде неприємно чути дуже гучну музику з салону проїжджаючого повз автомобіля.

А що стосується віброізоляції, то вона потрібна, так як в процесі роботи динаміків корпус машини і окремі його елементи будуть вібрувати, що теж може стати причиною неприємних звуків. Причому, чим товще (якісніше) метал корпусу автомобіля - тим більше товстий Віброізоляційний матеріал вибирається для гасіння вібрації. На тюнінгованих автомобілях з потужними аудіосистемами встановлюють спеціальні дорогі ізоляційні матеріали.

шумоізоляційні матеріали

Для виконання перерахованих вище завдань, що стоять перед шумоізоляцією, використовують три типи матеріалів:

 • Віброізоляційні . Зазвичай виконуються на основі каучукової гуми (схоже на рідку гуму). Матеріал укладається першим, оскільки його завдання полягає в гасінні вібрацій, що виходять від двигуна, підвіски, трансмісії. Мають назву «вібропласт», «БіМаст», «изопласт».
 • Шумоізоляційні . Вони в свою чергу діляться на безпосередньо шумоізоляційні і шумопоглинаючі. Завдання перших - відобразити звукові хвилі, не дати їм потрапити всередину салону. Завдання друге - поглинути і нівелювати ці ж звукові хвилі. Матеріал другим шаром. У магазинах вони реалізуються під назвою «Бітопласт», «Маделин» або «БіПласт».
 • Універсальні . Вони об'єднують в собі функції перерахованих вище матеріалів, і складаються з двох шарів. Часто для шумоізоляції використовують саме універсальні шумо- віброізоляційні матеріали в силу того, що їх установка простіше і швидше. Єдиний їхній недолік - більшу вагу в порівнянні з першими двома, що призводить до збільшення витрати палива.

Матеріал для шумоізоляції автомобіля

Основні матеріали для шумоізоляції автомобіля. 4 кроку щоб усунути в шум в салоні авто. Самостійна шумоізоляція авто і матеріал для неї.

Детальніше

Яка шумоізоляція автомобіля краще?

Використання тих чи інших матеріалів залежить від поставлених перед ними завдань. Наприклад, в деяких випадках Віброізоляційний матеріал вкладають лише цільними листами, а лише смужками. Це знижує ефективність його роботи, проте зменшує його масу, оскільки насправді вона досить велика. Чинити так чи ні - вирішувати автовласникові. Що стосується звукоізоляційних (звукопоглинальних) матеріалів, то їх потрібно укладати цілком. Оскільки універсальний матеріал неможливо розділити на два шари, то це і призводить до збільшення загальної маси автомобіля.

Що стосується виброизоляционного матеріалу, то його велика маса обумовлена ​​наявністю в його складі бітуму. Пам'ятайте, що при повній обробці днища, дверей, колісних арок кузова автомобіля його маса може збільшитися на 50 ... 70 кілограм. Витрата палива збільшується при цьому приблизно на 2 ... 2,5%. Паралельно знижуються динамічні характеристики машини - вона гірше розганяється, гірше тягне в гору. І якщо для машин з відносно потужними двигунами це не становить особливих складнощів, то, наприклад, для міських малолітражок буде вельми відчутним чинником.

Як вибирати шумоізоляцію

Великий вибір шумо- і віброізоляційних матеріалів змушує нас замислитися як вибрати шумоізоляцію правильно. Незалежно від тієї чи іншої торгової марки автовласник при виборі завжди повинен звертати увагу на такі фактори пропонованого товару:

 • Питома вага . За ідеєю, чим він більший - тим краще ізолюючий матеріал гасить вібрації і які з неї звуки. Однак насправді це не завжди так. В даний час існують технологічні матеріали, які глушать вібрацію за рахунок своїх технічних характеристик, зокрема, гнучкості і внутрішньої конструкції волокон. Але купувати дуже легкі склади все ж не варто, ефективність їх буде невелика. Вважається, що армований (алюмінієвий) шар виброизоляционного матеріалу повинен бути не менше 0,1 мм в товщину. Проте велика зміна його товщини в бік збільшення дає невелику ефективність по віброізоляції при значному ускладненні монтажу і збільшенні ціни.
 • Коефіцієнт механічних втрат (КМП) . Це відносна величина, яка вимірюється у відсотках. За ідеєю, ніж цей показник вище - тим краще. Зазвичай він знаходиться в районі 10 ... 50%. Аналогічна величина, що характеризує поглинання звукових хвиль, називається коефіцієнт звукових втрат (КЗП). Логіка тут аналогічна. Тобто, чим цей показник вищий - тим краще. Діапазону згаданого значення для реалізованих в магазинах товарів також знаходиться в районі 10 ... 50%.

Два перерахованих параметра є ключовими, і часто вирішальними в питанні придбання тієї чи іншої вібро-і шумоізоляції для авто. Однак крім них також потрібно звертати увагу на такі додаткові чинники:

 • Гнучкість. Від цього фактора залежить те, наскільки матеріал буде добре і щільно прилягати до оброблюваної поверхні корпусу автомобіля.
 • Зручність монтажу. Зокрема, вибір окремо шумоізоляційних і віброізоляційних матеріалів або одного універсального. Також мова про додаткові інструментах і матеріалах - будівельного фена, валика і так далі. Питання про монтаж також важливий з точки зору економії. Адже якщо є можливість встановити шумоізоляційний матеріал самостійно - то це дозволить заощадити гроші. В іншому випадку доведеться користуватися послугами відповідних майстрів на станції техобслуговування.
 • Довговічність. Природно, що чим більш значний цей показник - тим краще. У цьому ключі можна буде почитати в інструкції відомості про термін гарантії. Також не зайвим буде поцікавитися думкою автолюбителів, які вже використовували ту чи іншу шумоізоляцію на предмет її довговічності.
 • Стійкість до механічних пошкоджень. В ідеалі вона повинна не міняти своїх властивостей, в тому числі форму, протягом усього терміну експлуатації. Однак зазвичай шумоізоляція монтується в таких місцях, де механічні деформації їй не страшні.
 • Товщина матеріалу. Залежно від цього можна використовувати різну шумоізоляцію не тільки для проклеювання великих площ на кузові, але і для обробки невеликих стиків, наприклад, між труться пластмасовими поверхнями, які під час тертя видають неприємний скрип.
 • Якість мастики. В даному випадку мова йде не тільки про її віброізоляційних і шумоізоляційних характеристиках. У деяких дешевих неякісних матеріалів під час монтажу спостерігається ситуація, коли мастика випливає з листа під впливом гарячого повітря і розтікається по оброблюваної поверхні. Такі матеріали краще не купувати.
 • Співвідношення ціни та якості. Цей фактор важливий, як і при виборі будь-якого іншого товару. Якщо планується обробити недорогу вітчизняну машину, експлуатований по поганих дорогах - то і витрачатися на дорогу ізоляцію сенсу немає. А якщо мова йде про обробку іномарки з середнього цінового діапазону - то краще вибрати матеріал подорожче і якісніший товар.

Важливим показником при виборі є адгезія. Відповідно до визначення - це зчеплення поверхонь різнорідних твердих та / або рідких тел. У разі кріплення мова йде про зусилля, з яким ізолюючий матеріал прикріплений до обробленої поверхні. Виробники в документації вказують це значення, проте деякі з них спеціально вводять автовласників в оману. Оптимальне значення адгезії для кріплення вібро-і шумоізоляції становить близько 5 ... 6 Ньютон на квадратний сантиметр. Якщо в інструкції зазначено значення, сильно перевищує згадане, то швидше за все, це просто маркетинговий хід. Насправді зазначених значень цілком достатньо для якісного прикріплення матеріалу.

Ну і звичайно ж, найважливішим фактором, за яким здійснюється вибір тієї чи іншої шумоізоляції для автомобіля, є торгова марка (компанія), під якою вона була проведена. Найбільш відомими виробниками, чия продукція повсюдно поширена на пострадянському просторі, - це компанії STP, «Шумоff», Kics, Dynamat і інші. Кожна з перерахованих фірм випускає кілька лінійок вібро-і шумоізоляції.

Рейтинг шумоізоляційних матеріалів для авто

Наведемо список популярних шумоізоляція для авто, заснований на відгуках окремих автолюбителів, знайдених в мережі інтернет, а також на обсязі реалізованої продукції спеціалізованими інтернет-магазинами. Рейтинг не носить комерційного характеру. Основне завдання відповісти на питання про те, яку вибрати шумоізоляцію для автомобіля.

STP

Під торговою маркою STP реалізуються одні з найкращих і якісних вібро-і шумоізоляційних матеріалів. Торгова марка STP належить російській групі компаній «Стандартпласт». Випускається кілька типів зазначених матеріалів. Перерахуємо їх по порядку.

STP Вибропласт

Один з найпопулярніших матеріалів, за допомогою якого автолюбителі і майстри захищають корпус і салон машини від вібрації. Лінійка складається з чотирьох зразків - Vibroplast M1, Vibroplast M2, Vibroplast Silver, Vibroplast Gold. Технічні характеристики кожного з перерахованих матеріалів зведені в таблицю.

Назва матеріалу Заявлені виробником характеристики реальні характеристики
Питома маса, кг / м² Товщина, мм КМП,% Питома маса, кг / м² Товщина, мм
STP Vibroplast M1 2,2 1,8 20 3,0 1,7
STP Vibroplast M2 3,1 2,3 25 3,6 2,3
STP Vibroplast Silver 3,0 2,0 25 3,1 2,0
STP Vibroplast Gold 4,0 2,3 33 4,1 3,0

Найбільш популярним матеріалом є Vibroplast M1 в силу своєї дешевизни. Однак його ефективність проявляється лише на тонкому металі. Так, він буде непогано себе показувати на вітчизняних машинах, однак на іномарках, у яких, як правило, корпус зроблений з більш товстого металу, він буде малоефективний. В інструкції зазначено, що листи матеріалу можна наклеювати на наступні деталі корпуса автомобіля: металеві поверхні дверей, дах, капот, підлогу салону, днище багажника.

Реалізується матеріал Vibroplast M1 в листах розміром 530 на 750 мм, а товщина алюмінієвого шару становить оптимальні 0,1 мм. Ціна одного листа за станом на весну 2019 року становить близько 250 російських рублів. Модифікація Vibroplast M2 є більш удосконаленим варіантом. Він трохи товщі, і має більш високий коефіцієнт механічних втрат. Два згаданих варіанту відносяться до бюджетного сегменту ринку. Vibroplast M2 реалізується в аналогічних листах розміром 530 на 750 мм. Однак його ціна трохи вище, і становить близько 300 рублів на той же період.

Матеріали Vibroplast Silver і Vibroplast Gold відносяться вже до преміумного сегменту ринку вібро, шумоізоляційних матеріалів. Перший є вдосконаленим варіантом Vibroplast M2 з аналогічними йому характеристиками. Що стосується Vibroplast Gold, то в цій лінійці це найдосконаліший матеріал. У нього змінено тиснення фольгованої поверхні. Це забезпечує більш простий монтаж на поверхню складної форми. Відповідно, установку матеріалу Vibroplast Gold можна виконати навіть в гаражних умовах.

Природним недоліком цього товару є лише його відносно висока ціна. Так, матеріал «Вибропласт Сільвер» реалізується в листах того ж розміру 530 на 750 мм. Ціна одного листа становить близько 350 рублів. Матеріал «Вибропласт Голд» коштує близько 400 рублів за один лист.

STP Bimast

Матеріали, що входять в серію STP Bimast, є багатошаровими, і зроблені з бутилкаучуковой смоли, бітумної пластини, а також допоміжних покриттів. Дані матеріали ефективні вже на більш товстому металі, тому можуть застосовуватися і на корпусах іномарок. У лінійку продукції STP Bimast входять чотири матеріалу. Їх характеристики наведені в таблиці нижче.

Назва матеріалу Заявлені виробником характеристики реальні характеристики
Питома маса, кг / м² Товщина, мм КМП,% Питома маса, кг / м² Товщина, мм
STP Bimast Standart 4,2 3,0 24 4,3 3,0
STP Bimast Super 5,8 4,0 30 5,9 4,0
STP Bimast Bomb 6,0 4,0 40 6,4 4,2
STP Bimast Bomb Premium 5,6 4,2 60 5,7 4,3

STP Bimast Standart - найбільш простий і дешевий вібро шумоізоляційний матеріал з даної лінійки. Він володіє середніми характеристиками щодо зниження шуму і вібрації, проте цілком може бути використаний на будь-якому легковому автомобілі. Однак його істотним недоліком є ​​те, що при його розкачування (монтажі) на оброблюваної їм поверхні він скочується в грудки. Також іноді відзначається, що він недовговічний і погано тримається на захисному шарі (згодом може відклеїтися). Реалізується «Бімаст Стандарт» в тих же розмірах, а саме в шматках 530 на 750 мм. Ціна одного листа за станом на весну 2019 року становить близько 300 рублів.

Шумоізоляція STP Bimast Super - це більш вдосконалена версія попереднього складу. З одного боку на аркуші нанесена фольгована папір. У матеріалу збільшена товщина і маса. Тому він може використовуватися на корпусах з більш широким металом. Однак через більшу маси в деяких випадках відзначається складність в монтажах. Товщини STP Bimast Standart досить навіть для того, щоб зміцнити його на днище корпусу автомобіля.

З недоліків відзначається, що іноді, при монтажі на площах складної конструкції може відшаруватися фольгований шар. Тому установку матеріалу потрібно проводити акуратно або делегувати цей захід професіоналам. Шумоізоляція «Бімаст Супер» реалізується в тих же аркушах розміром 530 на 750 мм. Ціна одного листа за станом на вказаний вище період становить близько 350 рублів.

Ізолюючий матеріал STP Bimast Bomb - це найкращий матеріал в лінійці за співвідношенням ціни і якості. Він володіє прекрасними характеристиками, і його можна монтувати як на корпус дешевих вітчизняних машин, так і на дорогі іномарки. Володіє коефіцієнтом механічних втрат, рівним 40%. Зазвичай матеріал дуже якісний, але останнім часом відзначається потрапляння бракованої продукції, у якій згодом або при монтажі відшаровується фольгований шар.

Шумоізоляція «Бімаст Бомб» продається в аналогічних листах розміром 530 на 750 мм. Ціна одного листа становить близько 320 рублів, що для матеріалу з її характеристиками дуже вигідний показник.

Ну а шумоізоляція STP Bimast Bomb Premium - це матеріал з найвищими технічними показниками в цій лінійці. Коефіцієнт механічних втрат у нього становить аж 60%! З її допомогою можна ізолювати двері, днище, кришку багажника, капот і інші площі на корпусі автомобіля. Матеріал дуже якісний, проте в зв'язку з великою масою часом його складно монтувати, особливо на площах зі складною структурою. Єдиний недолік шумоізоляції «Бімаст Бомб Преміум» - висока ціна.

Продається в тих же аркушах розміром 750 на 530 мм. Ціна одного листа становить близько 550 рублів.

STP Vizomat

Лінійка STP Vizomat на ринку досить давно, проте до цих пір користується популярністю. Зокрема, їх використовують власники машин з корпусом з товстого металу. У лінійку входять чотири матеріалу. Їх назви та характеристики зведені в таблицю.

Назва матеріалу Заявлені виробником характеристики реальні характеристики
Питома маса, кг / м² Товщина, мм КМП,% Питома маса, кг / м² Товщина, мм
STP Vizomat PB-2 2,7 2,0 12 2,8 2,0
STP Vizomat PB-3,5 4,7 3,5 19 4,7 3,5
STP Vizomat MP 3,8 2,7 28 4,0 2,8
STP Vizomat Premium 4,8 3,5 40 4,8 3,5

Шумоізолюючий матеріал STP Vizomat PB-2 є найпростішим в наведеній лінійці. Він досить легкий і просто монтується. Однак його недоліком є ​​слабкі показники по шумо- і віброізоляції. Тому його можна встановлювати тільки в разі, якщо автовласник не хоче витрачати значних грошей на шумоізоляцію салону своєї машини.

Шумо- віброізоляція «Визомат ПБ-2» випускається і продається в тих же розмірах, в листах 530 на 750 мм. Ціна одного листа за станом на вказаний вище період становить близько 250 рублів.

Шумоізоляція STP Vizomat PB-3,5 є більш вдосконаленою версією попереднього матеріалу. Так, він має велику товщину і здатний краще протистояти вібрації. Так, коефіцієнт механічних втрат у нього збільшений до значення 19%, однак це теж відносно невеликий показник. Таким чином, матеріали «Визомат ПБ-2» і «Визомат ПБ-3,5» є бюджетними і малоефективними матеріалами. Крім цього, вказується, що їх небажано монтувати на дах корпусу машини і на панелі дверей. Пов'язано це з тим, що в жарку погоду клей може розм'якшити і матеріал, відповідно, повністю або частково відпасти. Але їх можна використовувати, наприклад, для ізоляції підлоги (днища) автомобільного кузова.

Ціна одного листа ізоляції «Визомат ПБ-3,5» розміром 530 на 750 мм становить близько 270 рублів.

Шумоізоляція STP Vizomat MP - найпопулярніша в цій лінійці. Вона поєднує в собі хороші експлуатаційні характеристики і невисоку ціну. Матеріал має сенс використовувати на корпусі машини, виготовленому з товстого металу, жорстких конструкцій. Відзначається, що процес монтажу досить трудомісткий, однак матеріал прекрасно тримає форму і захищає корпус від вібрацій і салон від шуму. З недоліків відзначається, що літній температурі (зокрема, від від + 28 ° С і вище) матеріал розм'якшується, що призводить до зниження демпфуючих властивостей. Але його можна використовувати, наприклад, для обробки днища, оскільки воно навряд чи нагріється до такої температури.

Випускається шумоізоляція «Визомат МП» в тих же аркушах 530 на 750 мм. Ціна одного такого листа складає близько 300 рублів.

Шумо- віброізоляція STP Vizomat Premium є найдорожчим і якісним продуктом в цій лінійці, оскільки коефіцієнт механічних втрат збільшений аж до 40% при масі і товщині подібними з «Визомат ПБ-3,5». Відповідно, шумоізоляцію «Визомат Преміум» можна використовувати практично на будь-яких корпусах легкових і комерційних автомобілів. Єдиним недоліком матеріалу є його відносно висока ціна.

Ціна одного стандартного аркуша, що має розмір 530 на 750 мм, становить близько 500 рублів на вказаний вище період.

STP NoiseLIQUIDator

В асортименті продукції, що випускається компанією STP продукції є вібродемпфірующім двокомпонентна мастика STP NoiseLIQUIDator. Вона позиціонується виробником як рідка шумоізоляція, яка має антикорозійні і зміцнювальні властивості. Мастика наноситься на днище, пороги і арки на корпусі автомобіля. При цьому вказується, що наносити склад потрібно на деталі з рельєфною поверхнею, а на гладкі поверхні наносити її небажано. Таким чином, дана мастика буде прекрасним доповненням до листів шумоізоляції STP, описаним вище. Характеристики мастики STP NoiseLIQUIDator:

 • рівень зниження шуму в салоні - до 40% (до 3 дБ);
 • коефіцієнт механічних втрат (зниження вібрації) - 20%;
 • температурний робочий діапазон - від -30 ° С до + 70 ° С.

Мастика наноситься на підготовлену (очищену) поверхню за допомогою шпателя. Не можна залишати відкриту упаковку надовго, оскільки її склад може затвердіти і прийти в непридатність. Реалізується в банку масою один кілограм. Приблизна ціна однієї такої упаковки складає близько 700 рублів.

Шумоff

В асортименті продукції Шумоff, що випускається російською компанією «Плеяда», є два підвиди подібної продукції - шумоізоляційні матеріали з ефектом термоізоляції, а також вібропоглинаючі матеріали. Розглянемо їх окремо.

шумоізоляційні матеріали

Асортимент шумоізоляційних матеріалів складається з шести звуко-теплоізоляційних матеріалів. Далі наведено їх характеристики.

 • Комфорт 10 . Клейкий матеріал на основі спіненої гуми чорного кольору. Монтажний шар захищений адгезійної папером. Товщина матеріалу - 10 мм. Питома маса - 0,55 кг / м². Розмір одного листа - 750 на 1000 мм. Діапазон робочих температур - від -45 ° С до + 150 ° С. Ціна одного листа за станом на весну 2019 року становить близько 1200 російських рублів.
 • Комфорт 6 . Аналогічний звуко-теплоізоляційний матеріал, створений на основі спіненої гуми. Монтажний шар захищений адгезійної папером. Товщина матеріалу - 6 мм. Питома маса - 0,55 кг / м². Розмір одного листа - 750 на 1000 мм. Діапазон робочих температур - від -45 ° С до + 150 ° С. Перевага полягає в тому, що монтаж матеріалу можливий без використання будівельного фена при температурі навколишнього повітря від + 15 ° С і вище. Ціна одного листа складає близько 960 рублів.
 • Шумоff П4 . Аналогічний матеріал на основі спіненого поліетилену з закриточарункову структуру і липким шаром. На монтажній стороні є адгезионная папір. Товщина матеріалу - 4 мм. Питома маса - 0,25 кг / м². Розмір одного листа - 750 на 560 мм. Діапазон робочих температур - від -40 ° С до + 110 ° С. Міцність зв'язку з несучою поверхнею - 5 Н / см². Ціна одного листа - 175 рублів.
 • Шумоff П4В . Звуко-теплоізоляційний матеріал, створений на основі спіненого поліетилену з закриточарункову структуру і нанесеним на нього липким шаром. Монтажний шар захищений адгезійної папером. Буква «В» в позначенні вказує, що у виробництві матеріалу був використаний водостійкий клей. Товщина матеріалу - 4 мм. Питома маса - 0,25 кг / м². Розмір одного листа - 750 на 560 мм. Діапазон робочих температур - від -40 ° С до + 110 ° С. Міцність зв'язку з несучою поверхнею - 5 Н / см². Ціна одного листа становить 230 рублів.
 • Шумоff П8 . Віброізоляційний матеріал на основі спіненого поліетилену з клейким шаром. На монтажному шарі є адгезионная папір. Товщина матеріалу - 8 мм. Питома маса - 0,45 кг / м². Розмір одного листа - 750 на 560 мм. Діапазон робочих температур - від -40 ° С до + 110 ° С. Міцність зв'язку з несучою поверхнею - 5 Н / см². Ціна одного листа - 290 рублів.
 • Шумоff П8В . Аналогічний шумотеплоізоляціонний матеріал на основі спіненого поліетилену з водостійким клеєм, про що говорить буква «У» в позначенні. На монтажному шарі є адгезионная папір. Товщина матеріалу - 8 мм. Питома маса - 0,45 кг / м². Розмір одного листа - 750 на 560 мм. Діапазон робочих температур - від -40 ° С до + 110 ° С. Міцність зв'язку з несучою поверхнею - 5 Н / см². Ціна одного листа - 335 рублів.

Будь-який з перерахованих матеріалів рекомендується для ізолювання салону не тільки від шумових впливів, але і щоб зберегти комфортну температуру в салоні - прохолоду влітку і тепло взимку.

Віброізоляційні матеріали

Віброізоляційні матеріали є основою для шумовий ізоляції салону автомобіля. В даний час лінійка торгової марки «Шумоff», представлена ​​з 13 аналогічних продуктів, що відрізняються своїми технічними і експлуатаційними характеристиками.

 • Шумoff М2 Ultra . Віброізоляційний склад розроблявся під вимоги американського матеріалу Dinamat. Однак останній коштує приблизно в три дорожче його російського аналога. Крім гасіння вібрації матеріал збільшує загальну жорсткість кузова. Товщина матеріалу - 2 мм. Коефіцієнт механічних втрат - 30%. Товщина фольги - 100 мкм. Питома маса - 3,2 кг / м². Розмір листа - 370 на 270 мм. Максимально допустима температура експлуатації - + 140 ° С. Допускається виконання монтажу матеріалу при температурі навколишнього повітря від + 15 ° С і вище. Ціна одного листа становить близько 145 рублів.
 • Шумoff М2.7 Ultrа . Даний матеріал повністю аналогічний попередньому. Відмінністю є лише його товщина - 2,7 мм, а також питома маса - 4,2 кг / м². Також може монтувати без використання будівельного фена при температурі від +15 градусів за Цельсієм і вище. Ціна одного листа складає близько 180 рублів.
 • Шумоff Light 2 . Це вібропоглинаючий самоклеїться з низькою щільністю мастичного шару. На лицьовій стороні є алюмінієва фольга, що забезпечує механічний захист матеріалу, а також підвищує його віброакустичні властивості. Товщина матеріалу - 2,2 мм. Товщина фольги - 100 мкм. Питома маса - 2,4 кг / м². Розмір листа - 370 на 270 мм. Покращує жорсткість корпусу автомобіля. Діапазон робочих температур - від -45 ° С до + 120 ° С. Може монтувати без використання будівельного монтажного фена при температурі навколишнього повітря від + 20 ° С і вище. Ціна одного листа становить близько 110 рублів.
 • Шумоff Light 3 . Матеріал повністю аналогічний попередньому. Відрізняється лише товщиною, а саме - 3,2 мм і питомою масою - 3,8 кг / м². Максимально допустима температура експлуатації - + 140 ° С. Можна монтувати без фену при температурі від + 15 ° С. Ціна одного листа - 130 рублів.
 • Шумоff Мікс Ф . Вібропоглинаючий самоклеющийся матеріал, призначений для установки на металеві та пластикові деталі автомобіля. Особовий шар - алюмінієва фольга. Далі йдуть кілька шарів різних мастик. Останній монтажний шар покритий адгезійної папером. Товщина матеріалу - 4,5 мм. Товщина фольги - 100 мкм. Питома маса - 6,7 кг / м². Розмір листа - 370 на 270 мм. Покращує жорсткість корпусу автомобіля. Зверніть увагу, що для монтажу матеріалу обов'язкове використання будівельного фена, за допомогою якого потрібно розігріти його до температури + 50 ° С. Ціна одного листа становить близько 190 рублів.
 • Шумоff Мікс Ф Special Edition . Цей матеріал є одним з найпопулярніших в цій лінійці. За своєю будовою і властивостями він повністю аналогічний попередньому. Однак має кращі характеристики. Товщина матеріалу - 5,9 мм. Товщина фольги - 100 мкм. Питома маса - 9,5 кг / м². Розмір листа - 370 на 270 мм. Покращує жорсткість корпусу автомобіля. Може монтуватися без використання будівельного фена. Ціна одного листа становить близько 250 рублів.
 • Шумоff М2 . Один з найпростіших, легких і дешевих матеріалів в даній серії. Лицьове покриття - алюмінієва фольга. На самоклеющейся стороні нанесена антіадгезіонная папір. Товщина матеріалу - 2,2 мм. Товщина фольги - 100 мкм. Питома маса - 3,2 кг / м². Розмір листа - 370 на 270 мм. Покращує жорсткість корпусу автомобіля. Максимально допустима температура експлуатації - + 140 ° С. Можна монтувати без фену при температурі від + 15 ° С. Ціна одного листа - 95 рублів.
 • Шумоff М3 . Повністю аналогічний попередньому матеріал, але трохи товщі. Товщина матеріалу - 3 мм. Товщина фольги - 100 мкм. Питома маса - 4,5 кг / м². Розмір листа - 370 на 270 мм. Покращує жорсткість корпусу автомобіля. Максимально допустима температура експлуатації - + 140 ° С. Можна монтувати без фену при температурі від + 15 ° С. Ціна одного листа - 115 рублів.
 • Шумоff М4 . Повністю аналогічний попередньому матеріал, але трохи товщі. Товщина матеріалу - 4 мм. Товщина фольги - 100 мкм. Питома маса - 6,75 кг / м². Розмір листа - 370 на 270 мм. Покращує жорсткість корпусу автомобіля. Максимально допустима температура експлуатації - + 140 ° С. Можна монтувати без фену при температурі від + 15 ° С. Ціна одного листа - 155 рублів.
 • Шумоff Проф Ф . Вібродемпфіруючий термоклеящейся матеріал підвищеної жорсткості. Створено на основі високонаповнений полімерного композиту на бітумної основі. Відмінно гасить навіть значні вібрації і зміцнює кузов автомобіля. Товщина матеріалу - 4 мм. Товщина фольги - 100 мкм. Питома маса - 6,3 кг / м². Розмір листа - 370 на 270 мм. Зверніть увагу, що даний матеріал рекомендований для використання в регіонах з постійною плюсовою температурою. В інструкції вказується, що він більш ефективний при температурі + 40 ° С і вище. При монтажі обов'язково потрібно користуватися будівельним феном з тим, щоб розігріти матеріал до температури + 50 ° С. Ціна одного листа становить 140 рублів.
 • Шумоff Layer . Матеріал являє собою високонаповнений полімер постійної клейкості. Має два шари - монтажний і маскує. Має невелику ефективність, але зате його можна використовувати у відкритих місцях на кузові. Товщина матеріалу - 1,7 мм. Питома маса - 3,1 кг / м². Розмір листа - 370 на 270 мм. Покращує жорсткість корпусу автомобіля. Максимально допустима температура експлуатації - + 140 ° С. Можна монтувати без використання будівельного фена. Ціна одного листа - 70 рублів.
 • Шумоff Joker . Вібропоглинаючий матеріал Шумоff Joker є мастику зі збільшеною когезионной міцністю, пенетраціоннимі і адгезійними властивостями. Великою перевагою даного матеріалу є його підвищена зчіплюваність зі сталлю і алюмінієм. Тому його можна використовувати на будь-яких поверхнях кузова автомобіля. Товщина матеріалу - 2 мм. Товщина фольги - 100 мкм. Питома маса - 3,2 кг / м². Розмір листа - 370 на 270 мм. Покращує жорсткість корпусу автомобіля. Максимально допустима температура експлуатації - + 140 ° С. Можна монтувати без фену при температурі від + 15 ° С. Ціна одного листа - 150 рублів.
 • Шумоff Joker Black . Цей матеріал повністю аналогічний попередньому, однак має велику товщину. Так, вона становить 2,7 мм, а питома маса, відповідно, - 4,2 кг / м². Назва Black (по-англійськи - «чорний») матеріал отримав через свого оформлення. Тонкий (2 мм) Joker випускається зі світлим фоном зображення, а товстий (2,7 мм) - з темним. Один лист коштує 190 рублів.

Розробник перерахованих віброізоляційних матеріалів, компанія «Плеяда» постійно розширює асортимент продукції, що випускається. Тому на ринку можуть бути оновлення.

KICX

Під торговою маркою KICX випускаються окремо шумопоглинаючі і вібропоглинаючі матеріали. Розглянемо їх окремо.

вібропоглинаючі матеріали

Станом на весну 2019 року в лінійці є 12 різних матеріалів, однак тільки 5 з них призначені для монтажу безпосередньо в авто. Коротко представимо назви і характеристики деяких з них:

 • Optima . Остання представлена в лінійці новинка. Матеріал являє собою полегшений фольгований вібропоглинаючий склад. Він являє собою полімерну композицію на каучуковій основі. Розмір одного листа - 270 на 370 мм. Товщина листа - 1,6 мм. Підходить для установки на різні елементи кузова автомобіля. Товар реалізується в упаковці, що складається з 30 аркушів (загальна площа становить неповних 3 квадратних метра). Ціна упаковки станом на вказаний вище період - близько 1500 рублів, що цілком недорого в порівнянні з аналогами.
 • Standart . Класичний Віброізоляційний матеріал для автомобіля. Розмір одного листа - 540 на 370 мм. Товщина - 2,1 мм. Питома маса - 3,2 кг / м². Коефіцієнт механічних втрат - 26%. Міцність зв'язку з поверхнею - 10 Н / см². У пачці упаковано 26 листів, загальна площа 4,6 м². Ціна однієї пачки - 2500 рублів.
 • Super . Даний Віброізоляційний матеріал може бути використаний як для шумоізоляції автомобіля, так і для забезпечення якісного звучання будь-яких автомобільних аудіо систем. Відрізняється дуже високими експлуатаційними характеристиками. Розмір листа - 540 на 370 мм. Товщина листа - 2,7 мм. Коефіцієнт механічних втрат - 34%. Сила тяжіння до поверхні - 10 Н / см². Питома маса - 4,6 кг / м². Реалізується в упаковці, куди поміщені 16 листів, загальна площа - 3,2 м². Ціна такої упаковки становить 2500 рублів.
 • EXCLUZIVE . Хороший Віброізоляційний матеріал для зниження шуму в машині і / або для поліпшення звучання аудіосистеми в салоні. Розмір листа - 750 на 500 м. Товщина листа - 1,8 мм. Коефіцієнт механічних втрат - 23%. Міцність прилягання - 10 Н / см². В упаковці є 15 листів загальною площею 5,62 м². Ціна однієї упаковки - 2900 рублів.
 • EXCLUZIVE EFFECT . Покращена версія попереднього матеріалу, підходить для установки в будь-який автомобіль. Розмір листа - 750 на 500 мм. Товщина листа - 2,2 мм. Коефіцієнт механічних втрат - 35%. Міцність прилягання - 10 Н / см². В упаковці 10 листів загальною площею 3,75 м². Ціна однієї упаковки становить 2600 рублів.

шумопоглинаючі матеріали

У лінійці шумопоглинаючих матеріалів KICX є сім товарів. Однак для використання в умовах автомобіля найкраще використовувати лише два.

 • SP13 . Це інноваційний шумоізоляційний матеріал на основі структурованої пірамідальної поверхні. Така форма ефективно поглинає енергію звукової хвилі. Матеріал є вологостійким і звукопрозорості. Розмір одного листа становить 750 на 1000 мм. Його товщина - 13 мм (що може викликати труднощі з його монтажем в салоні). В упаковці 16 листів загальною площею 12 квадратних метрів. Ціна - 950 рублів.
 • Car FELT . Спеціально розроблений компанією шумоїзолірующий матеріал для монтажу його в машині. Розмір листа - 750 на 1000 мм. Товщина - 1 мм. В упаковці 10 листів, загальною площею 7,5 квадратних метра. Ціна - 280 рублів.

інші бренди

Перераховані вище виробники і бренди є найбільш популярними. Однак на полицях автомагазинів можна зустріти продукцію та інших торгових марок. Перелічимо найбільш популярних з них серед вітчизняних автолюбителів.

Dynamat

 • Dynamat 21100 DynaPad . Гарна шумоізоляція для салону автомобіля. Має розмір листа 137 на 81 см. Відповідно, один лист можна використовувати для великої площі ізоляції. Товщина листа - 11,48 мм. Металізований шар відсутній. Відгуки про матеріал досить непогані. Тому він рекомендований до покупки. Єдиний недолік - висока вартість. Ціна одного листа за станом на весну 2019 року становить близько 5900 рублів.
 • Dynamat Xtreme Bulk Pack . Досить старий, але ефективний матеріал. Зроблено на основі чорного бутила з алюмінієвим листом. Дуже добре зчіплюється з металевими поверхнями. Матеріал може використовуватися при температурі від -10 ° C до + 60 ° C. Коефіцієнт механічних втрат становить 41,7% при температурі +20 градусів за Цельсієм. Монтаж матеріалу нескладний, оскільки клейкий шар добре тримає лист, а маса листа невисока. Ціна одного квадратного метра Dynamat Xtreme Bulk Pack становить 700 рублів.
 • Dynamat Dynaplate . Вібро-і шумопоглинальний дуже пластичний матеріал. Відрізняється дуже високими ізолюючими показниками, і при цьому дуже тонкий і легкий. Крім автомобіля може також використовуватися для установки в приміщеннях. Коефіцієнт механічних втрат залежить від температури. З недоліків можна відзначити складність монтажу і високу вартість. Ціна квадратного метра матеріалу становить близько 3000 рублів.

Ultimate

Продукція компанії Ultimate ділиться на кілька типів, серед яких окремо пропонуються шумопоглиначі і вібропоглиначем. Розглянемо їх окремо, почнемо з шумопоглиначів.

 • ULTIMATE SOUND ABSORBER 15 . Матеріал особливо добре поглинає звуки середньої і високої частоти. Може використовуватися для установки на двері, дах, моторний щит з боку салону, арки коліс. Не має запаху, просто в установці. Рекомендується встановлювати його разом з вібропоглинаючими матеріалами. Розмір одного листа - 100 на 75 см. Товщина листа - 15 мм. Ціна одного листа - 900 рублів.
 • ULTIMATE SOUND ABSORBER 10 . Більш технологічний матеріал у порівнянні з попереднім. Являє собою модифікований спеціальним просоченням еластичний пінополіуретан з липким шаром, захищеним антиадгезионной прокладкою. Водостійкий довговічний матеріал, що володіє підвищеною стійкістю до ультрафіолетового випромінювання. Розмір листа - 100 на 75 см. Товщина листа - 10 мм. Ціна - 900 рублів.
 • ULTIMATE SOUND ABSORBER 5 . Аналогічний попереднім матеріал, але з меншою товщиною. Має гірші показники, однак і коштує дешевше, тому є одним з найпопулярніших ізолюючих матеріалів серед автолюбителів. Його можна використовувати або для незначного ізолювання салону, або ж у разі, коли з яких-небудь причин товстий матеріал використовувати неможливо. Розмір листа аналогічний - 100 на 75 см, товщина - 5 мм. Ціна одного листа - 630 рублів.
 • ULTIMATE SOFT A . Нова розробка компанії, відрізняється дуже високими експлуатаційними показниками. Матеріал зроблений на основі спіненого каучуку підвищеної еластичності. Поєднує в собі функції вібро-і шумопоглощателя. Діапазон робочих температур - від -40 ° С до + 120 ° С. Розмір листа - 50 на 75 см. Товщина - 20 мм, що може обмежити його використання в деяких автомобільних салонах. Рівень зниження шуму - 90 ... 93%. Недолік лише один - висока вартість. Ціна за один лист становить близько 1700 рублів.

Далі наведено асортимент вибропоглощающих матеріалів ULTIMATE.

 • ULTIMATE CONSTRUCT A1 . Вібропоглинач на основі покращеної полімеркаучуковой композиції, дубльованої алюмінієвою фольгою. Діапазон робочих температур - від -40 ° С до + 100 ° С. Розмір листа - 50 на 75 см. Товщина - 1,7 мм. Питома маса - 2,7 кг / м². Може бути встановлений на підлогу кузова автомобіля, двері, дах, боковини кузова, кришка капота і багажника, арки коліс. Коефіцієнт механічних втрат - 25%. Ціна одного листа - 265 рублів.
 • ULTIMATE CONSTRUCT A2 . Матеріал повністю аналогічний попередньому, але з більшою товщиною. Розмір листа - 50 на 75 см. Товщина листа - 2,3 мм. Питома маса - 3,5 кг / м². Коефіцієнт механічних втрат - 30%. Ціна одного листа - 305 рублів.
 • ULTIMATE CONSTRUCT A3 . Аналогічний матеріал з ще більшою товщиною. Розмір листа - 50 на 75 см. Товщина - 3 мм. Питома маса - 4,2 кг / м². Коефіцієнт механічних втрат - 36%. Ціна одного листа - 360 рублів.
 • ULTIMATE CONSTRUCT BLOCK 3 . Новий багатошаровий вібропоглинач на основі термоотверждающімі бітуму. Перевага полягає в тому, що при температурі + 20 ° С ... + 25 ° С і вище можна монтувати матеріал без нагріву. Однак після монтажу бажано прогріти його до температури + 70 ° С з тим, щоб збільшити жорсткість матеріалу. Розмір одного листа - 37 на 50 см. Товщина - 3,6 мм. Коефіцієнт механічних втрат - 35%. Ціна одного листа - 240 рублів.
 • ULTIMATE CONSTRUCT BLOCK 4 . Матеріал аналогічний попередньому, але з кращими характеристиками. Розмір листа - 37 на 50 см. Товщина - 3,4 мм. Коефіцієнт механічних втрат - 45%. Ціна листа - 310 рублів.
 • СONSTRUCT B2 . Це один з найбільш дешевих, але і неефективних матеріалів в лінійці. Рекомендується використовувати на металевих поверхнях товщиною до 0,8 мм. Зроблено на основі термоотверждающімі бітуму. Монтувати його потрібно при розігріванні до + 30 ° С ... + 40 ° С. А після цього розігріти до + 60 ° С ... + 70 ° С для збільшення жорсткості матеріалу. Розмір листа - 750 на 500 мм. Товщина - 2 мм. Питома маса - 3,6 кг / м². Зниження акустичного шуму - 75%. Ціна одного листа - 215 рублів.
 • СONSTRUCT B3,5 . Матеріал аналогічний попередньому. Рекомендований до використання на металевих поверхнях з товщиною металу до 1 мм. Розмір листа - 750 на 500 мм. Товщина листа - 3,5 мм. Питома маса - 6,1 кг / м². Зниження акустичного шуму - 80%. Ціна одного листа - 280 рублів.

Насправді наведений список далеко не повний. Багато виробників інтенсивно проводять відповідні дослідження, і впроваджують у виробництво нові моделі вібро-і шумоізоляції. Тому і асортимент інтернет-магазинів і звичайних торгових майданчиків постійно поповнюється. А чи користувалися ви віброізоляцією, і якщо так, то який саме? Розкажіть про це в коментарях.

висновок

Шумоізоляція дозволяє не просто позбутися від неприємних звуків, але і забезпечити комфорт для водія і пасажирів під час їзди на автомобілі. Тому, якщо машина не обладнана навіть мінімальним пакетом шумоізоляції - бажано це виправити. При цьому необхідно розуміти, що деякі звуки, що доносяться в салон ззовні, можуть сигналізувати про поломку окремих вузлів підвіски автомобіля, його двигуна, трансмісії. Тому ізоляція не повинна бути абсолютною. Що стосується вибору того чи іншого шумоизоляционного матеріалу, то його вибір повинен ґрунтуватися на рівні шуму, наявності вібрації, зручність монтажу, довговічності, співвідношенні ціни і якості. Однак перераховані вище матеріали вже використовуються автовласниками, тому вони цілком рекомендовані до установки на ваш автомобіль.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found