Який сканер краще для діагностики. Огляд ТОП авто сканерів

Який сканер для діагностики вибрати? Питають на форумах власники як вітчизняних, так і зарубіжних машин. Адже такі пристрої діляться на категорії не тільки за цінами і виробникам, але і типам. Зокрема, існують автономні і адаптивні автосканером, а також їх ділять на дилерські, марочні і мультимарочні. Кожен тип має свої особливості використання, переваги і недоліки. Тому вибір того чи іншого універсального сканера для діагностики автомобіля - це завжди компромісне рішення.

зміст

 • Що таке автосканер
 • типи Автосканер
 • Рейтинг популярних Автосканер
 • Особливості використання приладів

Який автосканер краще

Все автосканером від різних виробників можна умовно поділити на професійні та аматорські. Перші дають розширені можливості для пошуку помилок в автомобілі, проте їх основний недолік полягає в значній вартості. Тому серед пересічних автовласників найбільшою популярністю користуються автосканером аматорські. Які найчастіше якраз і купуються. В кінці даного матеріалу наведено ТОП кращих авто сканерів, створений на тестах та відгуках автовласників, знайдених в мережі інтернет.

Для чого потрібен автосканер

Перш ніж шукати відповідь на питання, який сканер краще для діагностики автомобіля, необхідно визначитися з тим, а для чого взагалі потрібен цей прилад, що з його допомогою можна робити і які функції він виконує. Адже якщо ви малодосвідчений власник, то буде досить такого, який би давав можливість лише зчитувати помилки, а ось фахівці використовують максимально можливий функціонал.

Найчастіше при виникненні будь-якої проблеми, на панелі загоряється лампочка двигуна "Check Engine". Але щоб зрозуміти причину, достатньо найпростішого сканера і безкоштовної програми на телефоні або ноутбуці, за допомогою яких ви отримаєте код помилки і коротку розшифровку її значення. Це дозволить не звертатися в сервіс за такою послугою.

Діагностичні сканери складніше, дають можливість виміряти будь-які показники, встановити більш конкретні проблеми в роботі двигуна і дають можливість змінювати показники вшиті в ЕБУ без додаткових програм, адже такий сканер і є міні комп'ютером спрямованої дії. Щоб їм повноцінно користуватися, потрібні спеціальні навички.

види Автосканер

Щоб зрозуміти який краще купити автосканер, визначитеся з типом, на які вони поділяються. Ці прилади бувають автономні і адаптивні.

Автономні автосканером - це професійні пристрої, які використовують, в тому числі, в автосервісах. Вони безпосередньо підключаються до електронного блоку управління, і вважають звідти відповідну інформацію. Перевагою автономних Автосканер є їх висока функціональність. Зокрема, з їх допомогою можна не тільки виявити помилку, але і отримати додаткові діагностичні відомості про той чи інший автомобільному агрегаті. А це згодом дає можливість швидше і простіше усунути виниклі помилки. Недолік таких приладів один, і полягає він у високій вартості.

Адаптивні автосканером влаштовані набагато простіше. Вони являють собою маленькі коробочки, що підключаються до портативного електронного пристрою - смартфону, планшету, ноутбука, на яке встановлено відповідне додаткове програмне забезпечення. Таким чином, за допомогою адаптивного Автосканер можна просто отримати інформацію від ЕБУ, а вже обробка отриманої інформації виконується за допомогою ПО на зовнішньому гаджет. Функціонал таких приладів зазвичай нижче (хоча це залежить від можливостей встановлених програм). Однак перевагою адаптивних Автосканер є їх прийнятна ціна, яка вкупі з цілком пристойними функціональними можливостями і стала вирішальним фактором повсюдного поширення Автосканер такого типу. Більшість пересічних автолюбителів користується саме адаптивними Автосканер.

Крім перерахованих двох типів, автосканером ділять ще на три види. Зокрема:

 • Дилерські . Ці прилади розробляються безпосередньо виробником автомобіля, і призначені для конкретної моделі (в деяких випадках для декількох типів схожих автомобілів). Вони за визначенням є оригінальними і мають найбільшим функціоналом. Однак дилерські автосканером мають два суттєвих недоліки. Перший - його обмеженість дії, тобто, не можна використовувати прилад для діагностики різних машин. Другий - дуже висока вартість. Саме з цієї причини вони не набули широкої популярності.
 • Марочні . Ці автосканером відрізняються від дилерських тим, що їх виробляють не безпосередньо автовиробник, а сторонні фірми. Що стосується функціоналу, то воно близький до ділерських Автосканер, і може відрізнятися по програмному забезпеченню. За допомогою марочних Автосканер можна також діагностувати помилки на одній або невеликій кількості схожих марок автомобілів. Дилерські та марочні сканери відносяться до професійного обладнання, відповідно, їх купують, в основному, адміністрації автосервісів або дилерських центрів для виконання відповідних діагностики і ремонтів.
 • Мультимарочні . Сканери цього типу придбали набольшую популярність у рядових автовласників. Це обумовлено його перевагами. Серед них відносно низька ціна (у порівнянні з професійними приладами), достатній для самостійної діагностики функціонал, доступність у продажу, зручність використання. І найголовніше - мультимарочні сканери не потрібно підбирати під конкретну марку автомобіля. Вони є універсальними і підходять для будь-яких сучасних автомобілів, обладнаних електронним блоком управління двигуном.

Незалежно від типу авто діагностичного сканера, в даний час ці прилади використовують стандарти OBD - комп'ютерна діагностика автомобіля (англійська абревіатура розшифровується як On-board diagnostics). З 1996 року і до сьогоднішнього дня діє стандарт OBD-II, що надає повний контроль над двигуном, частинами кузова, додатково встановленими пристроями, а також можливості діагностики мережі управління автомобілем.

Який сканер вибрати

Вітчизняні автолюбителі користуються різними автономними і адаптивними Автосканер. В даному розділі наведено рейтинг цих пристроїв, створений на основі відгуків, знайдених в мережі інтернет. Список не носить комерційного характеру, і не просуває жоден зі сканерів. Його завдання - дати максимально об'єктивну інформацію про наявні в продажу приладах. Рейтинг розділений на дві частини - професійні сканери, які мають широкий функціонал, і які краще використовувати в автосервісах, враховуючи їх високу ціну, а також бюджетні прилади, доступні рядовим автовласникам. Почнемо опис з професійних пристроїв.

Autel MaxiDas DS708

Даний автосканер позиціонується як професійний, і з його допомогою можна діагностувати і налаштовувати параметри європейських, американських і азіатських автомобілів. Прилад підключається безпосередньо до ЕБУ. Перевагою Автосканер Autel MaxiDas DS708 є наявність ударостійкого монітора з діагоналлю сім дюймів і функцією Touch Screen. При покупці важливо звернути увагу на мовну версію, зокрема, існує русифікована операційна система пристрою.

Відомості про апарат:

 • Широка підтримка дилерських функцій - спеціальні процедури і тести, адаптації, ініціалізації, кодування.
 • Можливість роботи з автомобілями з Європи, Японія, Корея, США, Китаю.
 • Можливість виконання повнофункціональної діагностики, в тому числі кузовний електроніки, систем мультимедіа, елементів двигуна і трансмісії.
 • Можливість роботи більш ніж з 50 марками автомобілів.
 • Підтримка всіх протоколів OBD-II і всіх 10 тестових режимів OBD.
 • Підтримка бездротового зв'язку Wi-Fi.
 • Автоматичне оновлення програмного забезпечення через Wi-Fi.
 • Прилад оснащений гумовим чохлом і має ударостійкий корпус.
 • Можливість фіксувати, зберігати і роздруковувати необхідні дані для подальшого аналізу.
 • Підтримка роздруківки через принтер по бездротовій мережі Wi-Fi.
 • Діапазон робочих температур - від 0 ° C до + 60ºC.
 • Діапазон температур зберігання: від -10 ° C до + 70 ° C.
 • Маса - 8,5 кілограм.

З недоліків даного приладу можна відзначити лише його високу ціну. Так, за станом на початок 2019 року його вартість складає близько 60 тисяч рублів. При цьому оновлення програмного забезпечення перший рік відбувається безкоштовно, а далі за нього додатково стягуються гроші. В цілому ж можна сказати, що даний прилад підходить, скоріше, для використання в професійних автомайстерень, що займаються ремонтом автомобілів на постійній основі.

Bosch KTS 570

Автосканер Bosch KTS 570 може використовуватися для роботи з легковими та вантажними автомобілями. Зокрема, рекомендується використовувати його для діагностики дизельних систем BOSCH. Програмні можливості сканера надзвичайно широкі. Він може працювати з 52 марками автомобілів. З переваг приладу варто відзначити наступні:

 • У комплект поставки входять двоканальний осцилограф, а також цифровий мультиметр для проведення інструментальної діагностики електричних і сигнальних автомобільних ланцюгів.
 • До складу програмного забезпечення входить довідкова база ESItronic, в якій є каталоги електричних схем, опис стандартних процедур роботи, регулювальні дані конкретних автомобілів та інше.
 • Можливість використання Автосканер для виконання інструментальної діагностики.

З недоліків можна відзначити лише високу ціну Автосканер, а саме 2500 євро або 190 тисяч російських рублів за версію KTS 590.

Carman Scan VG +

Професійний автосканер Carman Scan VG + одне з найбільш потужних пристроїв в своєму сегменті ринку. Він може працювати практично з будь-якими автомобілями європейського, американського та азіатського виробництва. До складу комплекту додатково входять:

 • Чотириканальний цифровий осцилограф з дозволом розгортки 20 мікросекунд і можливістю аналізу сигналів CAN-шини.
 • Чотириканальний мультиметр з максимальним вхідною напругою 500В, режимами вимірювання напруги, струму, опору, частоти і тиску.
 • Високовольтний осцилограф для роботи з ланцюгами запалювання: вимірювання вкладу циліндрів, пошуку дефектів ланцюга.
 • Сигнал-генератор для імітації роботи різних датчиків: резистивних, частотних, джерел напруги.

Прилад має ударостійкий корпус. Насправді це не просто автосканер, а пристрій, що об'єднує в собі безпосередньо сканер, мотор-тестер і імітатор сигналів датчиків. Тому з його допомогою можна виконувати не тільки комп'ютерну, а й інструментальну діагностику.

Недолік подібних приладів один і той же - висока ціна. Для Автосканер Carman Scan VG + вона складає близько 240 тисяч рублів.

Далі перейдемо до опису бюджетних Автосканер для автолюбителів, так як вони більш затребувані.

Autocom CDP Pro Car

Оригінальні мультимарочні автосканером шведського виробника Autocom діляться на дві категорії - Pro Car і Pro Trucks. Як зрозуміло з назви, перші - для легкових автомобілів, другі - для вантажних. Однак в даний час у продажу зустрічається китайський аналог з назвою Autocom CDP Pro Car + Trucks, який можна використовувати і для легкових і вантажних автомобілів. Користувачі відзначають, що неоригінальні обладнання працює так само якісно, ​​як і оригінальне. Єдиний недолік зламаного програмного забезпечення - в оновленні драйверів.

Відомості про апарат:

 • Підключення відбувається через OBD-II роз'єм, однак підтримується можливість підключення і через 16-піновий діагностичний роз'єм J1962.
 • Можливість підтримки різних мов, в тому числі російського. Зверніть увагу на це при покупці.
 • Можливість підключення приладу до ПК або смартфону за допомогою бездротового зв'язку, а також по Bluetooth в радіусі 10 метрів.
 • Використовується запатентована технологія Autocom ISI (Intelligent System Identification) для швидкої, повністю автоматичної ідентифікації автомобіля, що діагностується.
 • Використовується запатентована технологія Autocom ISS (Intelligent System Scan) для швидкого автоматизованого опитування всіх систем і блоків автомобіля.
 • Широкий функціонал операційної системи (читання і скидання кодів помилок з ЕБУ, скидання адаптацій, кодування, скидання міжсервісний інтервалів та інше).
 • Прилад працює з наступними системами автомобіля: двигун за стандартними протоколами OBD2, двигун по протоколам виробника автомобіля, електронні системи запалювання, клімат-контроль, система іммобілайзера, трансмісія, ABS і ESP, SRS Airbag, приладова панель, системи кузовний електроніки та інші.

Відгуки про даному Автосканер, знайдені в інтернеті, дозволяють судити про те, що прилад є якісним і надійним. Тому він буде відмінним придбанням для власників легкових і / або вантажних автомобілів. Ціна мультимарочного сканера Autocom CDP Pro Car + Trucks станом на вказаний вище період становить близько 6000 рублів.

Launch Creader VI +

Launch Creader 6+ - мультімарочний автосканер, який може використовуватися з будь-якими автомобілями, що підтримують стандарт OBD-II. Зокрема, в інструкції вказано, що він працює з усіма американськими автомобілями, випущеними після 1996 року, з усіма бензиновими європейськими, випущеними після 2001 року, і з усіма дизельними європейськими, випущеними після 2004 року. Володіє не настільки широким функціоналом, однак з його допомогою можна виконувати стандартні операції, такі як отримання і стирання кодів помилок з пам'яті електронного блоку управління, а також виконання деяких додаткових тестів, таких як стан автомобіля, читання потоку даних в динаміці, перегляд «стоп кадру »різних діагностичних даних, тести датчиків і елементів різних систем.

Має невеликий TFT кольоровий екран з діагоналлю 2,8 дюйма. Підключається за допомогою стандартного 16-пинового роз'єму DLC. Розміри (довжина / ширина / висота) - 121/82/26 міліметрів. Маса - не більше 500 грам за комплект. Відгуки, що стосуються роботи Автосканер «Лаунч Крідер», в основному позитивні. У деяких випадках відзначається його обмежена функціональність. Однак все це компенсується низькою ціною пристрою, а саме близько 5 тисяч рублів. Тому його цілком можна рекомендувати до покупки рядовим автовласникам.

ELM 327

Автосканером ELM 327 - це не один, а ціла лінійка приладів, об'єднаних під однією назвою. Їх виробляють різні китайські компанії. Автосканером мають різне виконання і функціонал. Так, в даний час у продажу можна зустріти понад десяток Автосканер ELM 327. Однак їх об'єднує одне - всі вони передають інформацію про сканованих помилки на смартфон або комп'ютер через бездротовий зв'язок Bluetooth. Існують адаптивні програми під різні операційні системи, в тому числі Windows, iOS, Android. Автосканер є мультимарочні, і його можна використовувати практично для всіх машин, випущених після 1996 року, тобто, тих, які підтримують стандарт передачі даних OBD-II.

Технічні характеристики Автосканер ELM 327:

 • Можливість сканування помилок в пам'яті ЕБУ, і їх стирання.
 • Можливість відображати окремі технічні параметри автомобіля (зокрема, обороти двигуна, навантаження двигуна, температура охолоджуючої рідини, стан паливної системи швидкість руху автомобіля, короткостроковий витрата палива, довгостроковий витрата палива, абсолютний тиск повітря, випередження запалювання, температура всмоктуваного повітря, масова витрата повітря, становище дросельної заслінки, лямбда-зонд, тиск палива).
 • Вивантаження даних в різних форматах, можливість роздруківки при підключенні до принтера.
 • Запис окремих технічних параметрів, побудова графіків на їх основі.

За статистикою, автосканером ELM327 є одними з найбільш популярних моделей цих приладів. Незважаючи на обмежений функціонал, у них є достатньо можливостей для сканування помилок, чого цілком достатньо для виявлення несправностей в різних системах автомобіля. А з огляду на невисоку ціну Автосканер (вона залежить від конкретного виробника і знаходиться в межах від 500 рублів і вище), то він однозначно рекомендований до покупки автовласникам самих різних машин, обладнаних сучасною системою управління двигуном.

XTOOL U485

Автосканер XTOOL U485 є мультимарочні автономним пристроєм. Для його роботи не потрібно встановлювати додаткове програмне забезпечення на смартфон або ноутбук. Прилад приєднується безпосередньо до OBD-II роз'єму автомобіля за допомогою шнура, і на його екрані виводиться відповідна інформація. Функціонал Автосканер невеликий, проте з його допомогою цілком можна зчитувати і видаляти помилки з пам'яті електронного блоку управління.

Перевага Автосканер XTOOL U485 - гарне співвідношення ціни і якості, а також повсюдна доступність у продажу. З недоліків варто відзначити, що його вбудована операційна система підтримує лише англійську мову. Однак її управління нескладне і інтуїтивно зрозуміле, тому зазвичай у автовласників не виникає проблем з його використанням. Ціна даного Автосканер становить близько 30 доларів або 2000 рублів.

Особливості використання Автосканер

Точна інформація про те, як саме користуватися тим чи іншим автосканером мається на інструкції по його експлуатації. Тому перед використанням пристрою необхідно обов'язково прочитати інструкцію і надалі строго дотримуватися наведених в ній рекомендацій. Однак в загальному випадку алгоритм використання адаптивного Автосканер буде наступним:

 1. Встановити відповідне програмне забезпечення на ноутбук, смартфон, планшет (в залежності від того, з яким пристроєм планується використовувати сканер). Як правило, при покупці приладу ПО йде в комплекті з ним, або його можна завантажити на офіційному сайті виробника приладу.
 2. Підключити прилад до гнізда OBD-II на автомобілі.
 3. Активувати прилад і гаджет і виконати діагностику відповідно до можливостей встановленого програмного забезпечення.

При роботі Автосканер необхідно враховувати деякі нюанси. Серед них:

 • При використанні багатофункціональних сканерів (зазвичай професійних) потрібно перед використанням тієї чи іншої функції уважно вивчити її дію і алгоритм роботи. Зокрема, багато хто з цих приладів мають функцію «Репрограммінг» (або вона може називатися по-іншому), яка скидає електронні настройки автомобіля до заводських. А це може призвести до неправильної роботи окремих вузлів і агрегатів з усіма витікаючими наслідками.
 • При використанні деяких марок популярних мультимарочних Автосканер виникають проблеми в його взаємодії з електронним блоком управління двигуном. Зокрема, ЕБУ «не бачить» сканер. Для усунення цієї проблеми необхідно виконати так звану терморегулятори входів.

Алгоритм виконання терморегулятори залежить від конкретної марки автомобіля, для цього потрібно знати схему підключення. У разі, якщо потрібно підключити автосканер до автомобіля, який був випущений до 1996 року або до вантажному транспорту, то для цього потрібно мати в доступності спеціальний перехідник, оскільки така техніка має інший стандарт підключення OBD.

висновок

Електронний автомобільний сканер - дуже корисна і потрібна будь-якому автовласникові річ. З його допомогою можна швидко і просто діагностувати помилки в роботі окремих вузлів і агрегатів автомобіля. Для пересічного автолюбителя найкраще підійде недорогий мультімарочний сканер, що працює в парі зі смартфоном. Що стосується марки і певної моделі, то вибір залишається за автолюбителем.

Вибирати має сенс по співвідношенню ціни і якості, а також функціоналу. Якщо у вас був досвід придбання, вибору або ви знаєте нюанси використання того чи іншого Автосканер - напишіть про це в коментарях.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found