Маркування фар під лампи (ксенон, галоген). Як відрізнити де яка? всі розшифровки

Маркування фар може дати багато інформації автовласникові, наприклад, про тип ламп, які можна встановлювати в них, їх категорію, країну, де видавалося офіційний дозвіл на випуск таких фар, тип світла, що випромінюється ними, освітленість (в люксах), напрямок руху і навіть дату випуску. Останній елемент дуже цікавий в контексті того, що за цією інформацією можна перевірити реальний вік при покупці була у використанні машини. Окремі виробники автомобільних фар (наприклад, KOITO або HELLA) мають свої власні позначення, які корисно знати при їх покупці або купівлі машини. Далі в матеріалі представлена інформація про самих різних маркуваннях світлодіодних, ксенонових і галогенних блок-фарах.

Маркування передніх фар автомобіля

 1. Знак міжнародного затвердження. В даному випадку затверджено в Німеччині.
 2. Буква А означає, що фара є переднім освітленням або бічним ліхтарем.
 3. Поєднання символів HR означає, що якщо в фарі буде встановлена ​​галогенні лампи, то тільки для дальнього світла.
 4. Символи DCR означають, що якщо в лампі будуть встановлені ксенонові лампи, то вони можуть бути призначені як для ближнього, так і для дальнього світла.
 5. Так зване провідне основне число (валь). Позначки 12,5 і 17,5 відповідають малому значенню інтенсивності дальнього світла.
 6. Стрілки позначають, що фару можна використовувати на машинах, призначених для руху по дорогах з право- і лівостороннім рухом.
 7. Символи PL інформують автовласника про те, що на фарі встановлено пластмасовий розсіювач.
 8. Символ IA в даному випадку означає, що фара має відбивач для автомобільного транспорту.
 9. Цифри над стрілками позначають відсотки нахилу, під яким повинен розсіюватися ближнє світло. Це робиться для полегшення регулювання світлового потоку фар.
 10. Так зване офіційне затвердження. Воно говорить про стандарти, яким відповідає фара. Цифри означають номер омологації (поновлення). Кожен виробник має свої власні стандарти, а також дотримується міжнародних.

зміст

 • категорії фар
 • знаки затвердження
 • Тип світла
 • рівень освітленості
 • Напрямок руху
 • офіційне затвердження
 • маркування ксенонок
 • Протиугінна маркування

Маркування ламп автомобіля

Маркування фар за категоріями

Маркуванням називають чіткий, неунічтожаемий символ міжнародного затвердження, за яким можна знайти інформацію про країну, що дала твердження, категорії фари, її номері, типі ламп, які можна в неї встановлювати і так далі. Інша назва маркування - омологация, термін використовується в професійних колах. Як правило, маркування наноситься на розсіювач і корпус фари. Якщо ж розсіювач і фара не перебувають в комплекті, то відповідне маркування наноситься на її захисне скло.

Тепер перейдемо безпосередньо до опису типів фар. Так, вони бувають трьох типів:

 • фари під традиційні лампи розжарювання (в даний час зустрічаються все рідше);
 • фари під галогенові лампи;
 • фари для ксенонових лампочок (вони ж газорозрядні лампи / фари);
 • діодні фари (інша назва - лід фари).

Лампи розжарювання . Буква С відзначається, що вони призначені для світіння ближнім світлом, буква R - дальнє світло, поєднання букв CR - лампа може випромінювати як ближній, так і дальнє світло, поєднання C / R означає, що лампа може випромінювати або ближній або дальній світло (Правила ЄЕК ООН № 112, ГОСТ Р 41.112-2005).

Галогенові лампи . Поєднання букв HC означає, що це лампа ближнього світла, поєднання HR означає, що лампа для дальнього світла, поєднання HCR означає, що лампа і ближнього і дальнього світла, а поєднання HC / R - лампа або ближнього або дальнього світла (Правила ЄЕК ООН № 112, ГОСТ Р 41.112-2005).

Ксенонові (газорозрядні) лампи . Поєднання букв DC означає, що лампа призначена для випромінювання ближнього світла, поєднання DR означає, що лампа випромінює дальнє світло, поєднання DCR означає, що лампа і ближнього і дальнього світла, а поєднання DC / R - що лампа або ближнього або дальнього світла (Правила ЄЕК ООН № 98, ГОСТ Р 41.98-99).

Маркування HCHR на японських автомобілях означає - HID C Halogen R, тобто, ближній ксенон, дальній галогеновий світло.

З 23 жовтня 2010 офіційно дозволяється встановлювати на автомобіль ксенонові фари. Однак при цьому обов'язково наявність омивача фар і їх автокорректора. При цьому бажано, щоб працівники держорганів ДАІ в графу «особливі відмітки» СТС / ПТС були внесені відповідні позначки про всі вжиті в конструкцію автомобіля особливості.

Кращі лампи для авто

Дізнайтеся, які лампи встановити в фари вашого автомобіля. Наведено рейтинги для популярних ламп в цоколях h1, h4 і h7. Списки складені на підставі вимірів фізичних показників ламп і їх характеристиках

Детальніше

Знаки міжнародного утвердження

Всі ліцензовані лампи, що встановлюються в сучасні автомобілі, мають певну сертифікацію. Найбільш поширені такі нормативні документи: буква «Е» відповідає європейському стандарту, абревіатура DOT (Department Of Transport - Міністерство транспорту Сполучених Штатів Америки) - перший американський стандарт, поєднання SAE (Society Of Automotive Engineers - Суспільство інженерів автомобільної промисловості) - інший стандарт, за яким , в тому числі, позначаються і моторні масла.

При маркуванні фар, як при маркуванні ламп, для позначення країн використовують певний номер. Відповідна інформація зведена в таблицю.

номер Назва країни номер Назва країни номер Назва країни
1 Німеччина 13 Люксембург 25 Хорватія
2 Франція 14 Швейцарія 26 Словенія
3 Італія 15 не присвоєно 27 Словаччина
4 Нідерланди 16 Норвегія 28 Білорусь
5 Швеція 17 Фінляндія 29 Естонія
6 Бельгія 18 Данія 30 не присвоєно
7 Угорщина 19 Румунія 31 Боснія і Герцеговина
8 Чеська Республіка 20 Польща 32 ... 36 не присвоєно
9 Іспанія 21 Португалія 37 Туреччина
10 Югославія 22 російська Федерація 38-39 не присвоєно
11 Великобританія 23 Греція 40 Республіка Македонія
12 Австрія 24 не присвоєно - -

На більшості фар також є логотип виробника або торгової марки, під знаком якої було випущено той чи інший виріб. Аналогічно вказується розташування заводу-виготовлювача (нерідко в цій якості записується просто країна, де була виготовлена ​​фара, наприклад, Made in Taiwan), а також стандарт якості (це може бути як міжнародний стандарт, наприклад, ISO, так і внутрішні стандарти якості того чи іншого конкретного виробника).

Тип випромінюваного світла

Як правило, інформація про тип випромінюваного світла вказується десь в безпосередній близькості від символу, обведеного гуртком. Так, крім зазначених вище типів випромінювань (галогенні, ксенонові, світлодіодні) існують ще такі позначення:

 • Літера L. Таким чином позначаються джерела світла для заднього номерного знака автомобіля.
 • Літера A (іноді в поєднанні з буквою D, що означає, що омологация відноситься до пари фар). Позначення відповідає переднім габаритним ліхтарям або бічним ліхтарям.
 • Літера R (аналогічно, іноді в поєднанні з буквою D). Так позначається задній габаритний ліхтар.
 • Сполучення символів S1, S2, S3 (аналогічно, з буквою D). Таким чином позначаються гальмівні ліхтарі.
 • Буква B. Так позначаються передні протитуманні фари (в російській позначенні - ВТФ).
 • Буква F. Позначення відповідає задній противотуманной фарі, які монтують на автомобілі, а також причіпні пристрої.
 • Буква S. Позначення відповідає цельностеклянной лампі-фарі.
 • Позначення переднього покажчика повороту 1, 1B, 5 - бічного, 2а - заднього (випромінюють оранжеве світло).
 • Поворотники бувають і прозорого кольору (білого світла), але світять вони помаранчевим за рахунок помаранчевих ламп всередині.
 • Поєднання символів AR. Так відзначають ліхтарі заднього ходу, що встановлюються на автомобілі і причіпні пристрої.
 • Букви RL. Таким чином маркують лампи денного світла.
 • Поєднання букв PL. Такі символи відповідають фарам, які мають пластмасові розсіювачі.
 • 02А - так позначається підфарник (габарит).

Цікаво, що на автомобілях, призначених для північноамериканського ринку (Сполучені Штати Америки, Канада) немає таких же позначень, як на європейських, однак є свої. Наприклад, «поворотники» на американських автомобілях зазвичай червоного кольору (хоча бувають і інші). Сполучення символів IA, IIIA, IB, IIIB - це відбивачі. Символ I відповідає відбивачам для автомобільного транспорту, символ III - для причіпних пристроїв, а символ B відповідає вмонтованим фарам.

За правилами на американських автомобілях довжиною понад 6 метрів обов'язково повинні бути встановлені бічні габаритні вогні. Вони мають помаранчевий колір і позначаються як SM1 і SM2 (для легкових автомобілів). Задні габарити випромінюють червоне світло. На причепах потрібно встановлювати світловідбивачі трикутної форми, що має позначення ІІІА і контурні вогні.

Найчастіше на табличці з інформацією присутні і відомості про початковий куті нахилу, під яким повинен розсіюватися ближнє світло. Найчастіше він знаходиться в межах 1 ... 1,5%. При цьому обов'язково повинен мати місце коректор кута нахилу, оскільки при різній завантаженості автомобіля змінюється і кут освітлення фар (грубо кажучи, коли задня частина автомобіля сильно завантажена, то основний світловий потік від фар спрямований не на дорогу, а прямо перед машиною і навіть трохи вгору ). У сучасних машинах, як правило, це коректор електронний, і дозволяють змінювати відповідний кут прямо з водійського крісла в процесі руху. У старіших машинах цей кут необхідно регулювати безпосередньо в фарі.

На деяких фарах вказується номер стандарту по SAE або DOT (європейський і американський стандарт автовиробників).

значення освітленості

На всіх фарах є умовне позначення максимальної сили світла (в люксах), які здатна видати фара або пара фар. Це значення називається провідним основним числом (скорочено, валь). Відповідно, чим більше значення валь - тим інтенсивніше світло, що видається фарами, і більше дальність його поширення. Зверніть увагу, що дана маркування актуальна лише для фар, що мають як ближній, так і дальнє світло.

Відповідно до чинних норм і правил, всі сучасні виробники не мають права випускати фари зі значенням провідного основного числа, що перевищує 50 (що відповідає 150 тисячам кд, кд). Що стосується загальної сумарної сили світла, який випромінюють все фари, встановлені на передній частині автомобіля, не повинні перевищувати валь, рівний 75, або 225 тисяч кандел. Винятки становлять фари для спеціальної техніки і / або закритих ділянок доріг, а також ділянок, значно віддалених від відрізків шляху, використовуваних звичайним (цивільним) транспортом.

Напрямок руху

Дана маркування актуальна для машин з правим кермом, тобто, для тієї, яка спочатку призначена для їзди по дорогах з лівостороннім рухом. Ця функція маркується стрілочками. Так, якщо в умовному позначення на фарі видно стрілочка, яка вказує вліво, то відповідно, і фара повинна встановлюватися в машині, призначеної для руху по дорогах з лівостороннім рухом. Якщо таких стрілок дві (спрямованих і вправо і вліво), то такі фари можна встановлювати на машини для доріг як з лівостороннім, так і з правостороннім рухом. Правда в цьому випадку необхідна додаткова регулювання фар.

Однак в більшості випадків стрілочки просто відсутні, що означає той факт, що фара повинна бути встановлена ​​на машину, призначену для руху по дорогах з правостороннім рухом. Відсутність стрілочки пов'язано з тим, що доріг з правостороннім рухом в світі більше, ніж лівосторонніх, аналогічно і з відповідними машинами.

офіційне затвердження

На багатьох фарах (але не на всіх) є інформація про стандарти, яким відповідає виріб. Причому це залежить від конкретного виробника. Як правило, інформація про стандартизацію розташоване під символом в межах окружності. Зазвичай інформація зберігається в поєднанні декількох цифр. Перші дві з них - це модифікації, яких зазнала ця модель фари (якщо такі мали місце, в іншому випадку першими цифрами будуть два нулі). Інші цифри - це індивідуальний номер омологації.

Омологація - удосконалення об'єкта, поліпшення технічних характеристик з метою відповідності товару будь-яким стандартам або вимогам країни-споживача товару, отримання погодження від офіційної організації. Омологація має дуже приблизні синоніми «акредитація» і «сертифікація». маркування ламп

Багатьох автолюбителів цікавить питання про те, де саме можна подивитися інформацію про маркування нові або вже встановлених на машину фар. Найчастіше відповідна інформація наноситься на верхню частину корпусу фари, зокрема, під капотом. Інший варіант - інформація нанесена на скло фари з внутрішньої її сторони. На жаль, у деяких фар інформацію неможливо прочитати, заздалегідь не демонтувавши фари з їх посадкового місця. Це залежить від конкретної моделі автомобіля.

Маркування ксенонових фар

В останні роки ксенонові фари стали вельми популярними у вітчизняних автолюбителів. Вони мають ряд переваг перед класичними галогенними джерелами світла. Вони мають інший тип цоколя - D2R (так звані рефлекторні) або D2S (так звані прожекторні), і температуру світіння нижче 5000 К (цифра 2 в позначеннях відповідає другому поколінню ламп, а цифра 1 - відповідно, першого, але зустрічаються вони в даний час нечасто з очевидних причин). Зверніть увагу, що установку ксенонових фар необхідно виконувати правильно, тобто, відповідно до діючих правил і постановами. Тому, краще виконувати установку ксеноновим фари в спеціалізованій автомайстерні.

Далі наведені специфічні позначення для галогенних фар, за допомогою яких є можливість визначити, чи можна замість них встановлювати ксенонове світло:

ксенонові лампи
 • DC / DR. У такій фарі є окремо джерела близького та дальнього світла. Причому такі позначення можуть мати місце і на газорозрядних лампах. Відповідно, замість них можна поставити «ксенонкі», однак відповідно до згаданих вище правилами.
 • DC / HR. Подібні фари призначені для установки в них газорозрядні лампи для ближнього освітлення. Відповідно, на інші типи фар такі лампи встановлювати не можна.
 • HC / HR. Це маркування встановлюється на фари японських автомобілів. Вона означає, що замість галогенових фар на них можна монтувати ксенонові. Якщо ж подібна напис є на європейському або американському автомобілі, то на них установка ксенонових фар заборонена! Відповідно, для них можна використовувати лише галогенні фари. Причому це стосується як ламп ближнього, так і дальнього світла.

Іноді перед згаданими вище символами пишуть цифри (наприклад, 04). Ця цифра вказує, що в документацію і конструкцію фар були внесені зміни за вимогами Правил ЄЕК ООН з номером, вказаним перед згаданими символами.

Що стосується місць, де нанесена інформація про фарі, то у ксенонових джерел світла їх може бути три:

 • безпосередньо на склі з його внутрішньої сторони;
 • зверху кришки фари, виконаної зі скла або пластику, для вивчення відповідної інформації зазвичай необхідно відкрити капот автомобіля;
 • на задній частині скляної кришки.

Ксенонові лампи мають ще ряд індивідуальних позначень. Серед них кілька англійських букв:

 • А - бічні;
 • В - протитуманні;
 • З - ближнього світла;
 • R - дальнього світла;
 • C / R (CR) - для використання в фарах як джерела як ближнього, так і дальнього світла.

Наклейка на ксенонові фари

Маркування ксенонових ламп

Зразки різних наклейок

Останнім часом серед автолюбителів, на чиїх машинах встановлені ксенонові фари не з заводу, а в процесі експлуатації, набирає популярність тема про самостійне виготовлення наклейок на фари. Зокрема, це актуально для «ксенонок», які піддавалися перероблення, тобто, були замінені або встановлені нормальні ксенонові лінзи (для оптики без змін відповідну наклейку виготовляє виробник фари або автомобіля).

При самостійному виготовленні наклейок для ксенонових фар необхідно обов'язково знати наступні параметри:

 • Які саме лінзи були встановлені - билинзи або звичайні моно.
 • Використовувані в фарі лампочки - для ближнього світла, для дальнього світла, для поворотника, ходові вогні, тип цоколя і так далі. Зверніть увагу, що для китайських лінз типу Plug-n-play можна на наклейці вказувати китайську лінзу і галогенове цоколь (типу Н1, Н4 та інші). Також при їх монтажі необхідно обов'язково приховувати їх проводку, оскільки за їх зовнішнім виглядом (установці) можна легко визначити такі прилади, і отримати неприємності при перевірці співробітниками Державної дорожньої служби.
 • Геометричні розміри наклейки. Вона повинна повністю поміщатися на корпусі фари і давати повну інформацію при погляді на неї.
 • Виробник фар (їх в даний час дуже багато).
 • Додаткова інформація, наприклад, дата випуску фар.

Протиугінна маркування фар

Подібно лобовим стеклам, на стеклах автомобільних фар також наноситься так званий VIN-код, завдання якого полягає в ідентифікації конкретного скла з метою мінімізації ризику крадіжки фари. Це особливо актуально для дорогих іномарок всесвітньо відомих виробників, вартість фар яких досить висока, а аналогів або не існує або вони також мають чималу ціну. Зазвичай VIN-код наноситься за допомогою гравіювання на корпус фари. Ідентична інформація заноситься в технічну документацію автомобіля. Відповідно, при перевірці комплектації автомобіля співробітника ДІБДР при розбіжності значення коду у них можуть виникнути питання до автовласникові.

Безпосередньо VIN-код є семнадцатізначний код, що складається з букв і цифр, і присвоюються автовиробником або виробником самої фари. Цей код також дублюється в декількох місцях на корпусі автомобіля - в салоні, на табличці під капотом, під лобовим склом. Тому при покупці тих чи інших фар бажано вибирати джерела світла, на яких добре видно VIN-код, і відома вся інформація про використання виробу.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found