Замок запалювання ВАЗ 2110 - його схемма, ремонт, мастило і заміна

Замок запалювання в автомобілі ВАЗ 2110 , як і на будь-якому іншому, призначений для комутації електричних ланцюгів і включення стартера. Тому якщо він вийшов з ладу, то машину Ви вже не зможете завести.

Замок запалювання ВАЗ 2110

Потрібно відзначити, що вимикач запалювання є інструментом запуску / відключення двигуна, він може розмикати або замикати певні групи контактів, тому коли замок зламаний - двигун не буде приведений в дію. Так що якщо у вас виникли з ним проблеми, то обов'язково знадобиться схема живлення роботи і схема підключення замка на ВАЗ 2110 щоб перевірити і зробити його ремонт.

Схема замку запалювання ВАЗ 2110

Нижче представлена ​​візуальна схема самого пристрою і схема живлення підключення замка запалювання, вона підійде як для автомобіля ВАЗ 2110 так і його модифікацій - 2111 і 2112.

Схема підключення замка запалювання ВАЗ 2110

Схема підключення замка запалювання ВАЗ 2110

Електросхема роботи замка запалювання ВАЗ 2110

Електросхема роботи замка запалювання ВАЗ 2110

Терморегулятори замку запалювання ВАЗ 2110:

 1. Харчування +12 вольт, яке повинно надходити для мікровимикача датчика вставленого ключа;
 2. Повинна приходити маса при відкриванні дверей з боку водія;
 3. Джерело +12 вольт, струм повинен надходити на стартер (з контактом 50);
 4. Джерело +12 вольт йде після того, як включається запалювання, як приклад, додаткове обладнання: годинник, відеореєстратор і т.д. (Контакт при цьому 15);
 5. Також йде +12 вольт, коли вставляєш ключ на 5 контакт бортової системи контролю;
 6. Приходить харчування +12 вольт, за допомогою нього працює підсвічування личинки замка запалювання;
 7. Приходить харчування +12 вольт від акумуляторної батареї (контакт 30);
 8. Чи не використовують.

Несправності замку запалювання

Заміну вимикача запалювання на ВАЗ 2110 доводиться виробляти в тому випадку, якщо його роботу вже ніяк не відновити або зламався / загубився ключ. В інших випадках як правило ремонтують.

Виділяють дві групи основних поломок:

 1. Несправна механіка . Найпоширеніша проблема це поломка личинки. Ключі виготовлені з м'якого металу, тому вони ненадійні і можуть часто просто обламуватися. Також існує проблема з блокуванням керма або ж просто може заїдати ключ при включеному положенні.
 2. Знос групи контактів . Незалежно від того, яка у Вас поломка, все одно доведеться демонтувати замок. Якщо ж заклинив мову блокіратора, то доведеться потрудитися, щоб виправити ситуацію. Контактна група або личинка цілком добре піддається ремонту.
Головна причина поломки контактної групи (вигоряння) - перевантаження електрообладнання автомобіля.

Для того, щоб перевірити замок запалювання на ВАЗ 2110 існує безліч інструкцій і способів, деякі з них розглянемо.

Детальна інструкція перевірки несправностей в замку запалювання:

 1. Перше, що потрібно зробити це від'єднати дріт від «мінусової» клеми акумуляторної батареї.
 2. Демонтувати пластиковий кожух рульової колонки, щоб дістатися до контактів колодок, адже саме з їх допомогою підключається харчування до електропроводки авто. Далі від'єднайте роз'єм самого джгута від бортової мережі і витягніть його.підключення замка запалювання
 3. Далі Вам потрібно омметром щоб провести перевірку опору на самих контактах при цьому встановивши ключ в положенні 1, 2 або 3. Коли контакти справні, то опір на них дорівнюватиме нулю, якщо ж нескінченності, то замок поламаний. У разі їх незначного підгоряння, прилад буде показувати незначне протидія.перевірка замку запалювання ваз 2110
 4. Для того, щоб перевірити справність підсвічування потрібно подати постійний струм з напругою 12В на контакти 2 і 6 колодки джгута проводів. В такому випадку якщо ж лампа буде горіти - з нею все в порядку, якщо ж ні - розрив в електроланцюзі або вона банального перегоріла.перевірка електроланцюзі замку запалювання
 5. Якщо Ви побачили, що контакти 15, 30 і 50 в замку запалювання несправні, то потрібно замінити всю контактну групу. контакти колодки замку запалювання

Ремонт замку запалювання ВАЗ 2110

Весь замок в цілому не дуже дорогий, хоча велика частина поломок виправляється досить легко, для цього Вам потрібно його демонтувати, розібрати і потім поміняти деталі, які вийшли з ладу.

Для заміни контактної групи замка запалювання ВАЗ 2110 потрібно спочатку віджати клямки, щоб частина деталей можна було вільно дістати з корпусу. Після цього Ви зможете легко встановити нову групу. Переплутати сторони для установки Вам не вдасться, тому що на іншу сторону деталь просто не стане.

Інструкція по заміні контактної групи:

 1. Спочатку потрібно від'єднати штекер, який йде в лампу підсвічування. За допомогою викрутки потрібно відігнути 3 засувки, які фіксуються пластмасовою кришкою, тоді можна зняти її з замку.
 2. Для отримання доступу до контактної групи потрібно відігнути ще 2 засувки.
 3. Після чого потрібно оглянути пластину світловода і перевірити чи є чорний наліт і інші відкладення. Якщо Ви виявить такі, то можна прибрати ці дефекти наждачним папером дрібної фракції. Якщо і після цього немає результату, то можете її замінити.
 4. Під пластиною світловода знаходяться ще 3 пластинки, яким теж властиво окислення, в результаті цього і може барахлити контактна група. Їх зачистку можна зробити також наждачним папером.

Якщо Ви хочете зробити просто профілактику для контактної групи , то досить раз на півроку змащувати контакти проникаючої або графітним мастилом , яка добре б протидіяла окису. Вибір мастила це дуже серйозна і складна процедура. При покупці не варто брати найдешевшу. Хотілося б відзначити, що є кілька видів мастил: легкі (не густо) і важкі (густі). Деякі автолюбителі використовують аерозольну проникаюче мастило "рідкий ключ" або WD-40.

контактна група 2110

А заміна личинки замка проводиться тільки в тому випадку якщо автомобіль піддавався угону або ж просто ключ погано провертається в замку. Щоб її змінити доведеться зняти захисну пластину з зовнішньої сторони деталі, за допомогою спеціальної шліцьової викрутки. Після демонтажу Вам залишається лише тільки встановити нову деталь і періодично змащувати її мастилом для продовження терміну служби роботи деталі (рекомендується змащувати 2 рази в рік, перед осінньо-зимовим сезоном і після нього).

заміна замка запалювання ваз 2110

Якщо зламаний мікровимикач , то в такому випадку потрібно викрутити з корпусу гвинти, зняти стрижень і віджати фіксатор. Після цього вимикач легко знімається і на його місце встановлюється новий . Збирається все на місце, відповідно, в зворотному порядку.

Лампу підсвічування замінити взагалі найпростіше, для цього потрібно демонтувати роз'єм живлення , тоді можна буде акуратно дістати її за допомогою щипців.

Для заміни замка запалювання необхідно знати деякі нюанси.

Заміна замка запалювання ВАЗ 2110

Заміна замка на новий, потрібна лише в тому випадку, якщо він вже взагалі перестав працювати або ж виникла досить серйозна поломка, у всіх інших випадках можна обійтися заміною що вийшли з ладу деталей.

Найпоширеніші причини заміни:

 • якщо автомобіль піддавався угону;
 • якщо сталася втрата ключа;
 • поломка контактної групи.

Інструкція по заміні замка запалювання:

 1. Для проведення такої процедури потрібно використовувати спеціальні болти з відривними головками , деякі автомобілісти рекомендують їх замінити двадцатімілліметровимі болтами М6 , які швидше знімаються при повторному ремонті;
 2. Для ослаблення затяжки болтів вам потрібно буде зубило, в процесі використання потрібно бути вкрай обережним, щоб не зламати головку від болта;
 3. Безпосередньо перед заміною замка запалювання, потрібно вставити в нього ключ і повернути в положення «I» , щоб засувка-фіксатор, яка блокує механізм рульового вала, перебувала в корпусі замку.
 4. Потім можна поставити замок запалювання на рульову колонку і закріпити його скобою, також затиснути болтами для кріплення.
 5. Після вилучення ключа з замкової щілини, потрібно перевірити чи працює механізм блокування рульового вала. Якщо фіксатор вала не спрацював, то буде потрібно відрегулювати положення замка запалювання на рульовій колонці, до того моменту, поки засувка не ввійде в паз на рульовому валу.
 6. Коли механізм блокування нормально працює працювати, то за допомогою накидного ключа на «10» остаточно потрібно затягнути кріплять болти.

В кінцевому підсумку хотілося б відзначити, що ремонт замку запалювання ВАЗ 2110 не дуже складний у виконанні, досить лише постаратися, і кожен зможе виконати простий алгоритм дій щоб впоратися з поставленим завданням.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found