Який реставратор пластика кращий. Рейтинг полиролей реставрують пластик автомобіля | ТОП 5

Реставратор пластику дозволяє позбутися від дрібних пошкоджень на пластмасових деталях автомобіля, як усередині салону, так і зовні. Реставратор, на відміну від поліролі не маскує, а частково «затягує» місця пошкоджень на пластиці. Для цього в його складі є спеціальні хімічні елементи - силікони, воски, масла на нафтовій основі і різні відомі тільки виробникам з'єднання. Після обробки подряпини не тільки не видно, але і оброблена поверхня стає блискучою і привабливою на вигляд.

зміст:

 • Як вибрати реставратор
 • Огляд популярних засобів
 • Як видалити подряпини своїми руками

Реставратор для пластику автомобіля

Вибір реставраторів для пластику автомобіля в даний час дуже широкий. Однак потрібно розуміти, що не всі вони однаково ефективні, адже одні будуть по суті полиролями, які просто замаскують пошкодження, а друге, дійсно здатні прибрати подряпини з поверхні. Тому для полегшення вибору автовласникам в матеріалі представлений рейтинг найбільш популярних реставраторів пластика для авто, який був складений виключно на тестах та відгуках автовласників користувалися такими засобами, і не має комерційного підґрунтя.

Назва реставратора Короткий опис і особливості Обсяг упаковки, мл Ціна однієї упаковки станом на літо 2020 року, російських рублів
Doctor Wax Plastic Restore & Shine Надає дуже красивий матовий блиск пластиковій поверхні 300 550
Lavr Polish & Restore Anti-Skratch E Найефективніше і популярний засіб 120; 310 200; 360
ВМПАвто Waxis Professional Має найнижчу ціну 350 250
SONAX Kunststoff Neu Schwarz Кращий засіб для обробки чорного пластику 100 1000
Rinkai Універсальний засіб для обробки пластику, вінілу, шкіри, в тому числі, в побуті 840 500

Як правильно підібрати реставратор пластика

Незважаючи на великий вибір полиролей реставраторів пластика не потрібно купувати перший-ліпший на очі, тим більше з низькою ціною. До вибору потрібно підійти відповідально. Так, перед як купити реставратор пластика для авто, необхідно звертати увагу на такі моменти:

 • Призначення і дія . Засіб під назвою «реставратор», як зрозуміло з назви, видаляє з поверхні різні дрібні пошкодження і подряпини. Зазвичай з їх допомогою позбутися від досить глибоких пошкоджень. Їх дія заснована на тому, що склад реставратора просто заливає собою порожнечу, яка і є, по суті, подряпиною. Такі кошти можна буде купувати для невеликих за площею, але щодо глибоких пошкоджень. Якщо ж мова йде про поліролі, то такі склади підійдуть, скоріше для усунення неглибоких, але великих за площею подряпин. Пам'ятайте, що універсальні засоби завжди поступаються за ефективністю спеціалізованим.
 • Колір . Більшість реставраторів можна застосовувати для поверхонь будь-якого кольору, оскільки вони є безбарвними. Однак в деяких випадках виробники випускають засоби зі спеціальними квітами. Найчастіше це чорний колір.
 • Наявність ароматизаторів . За цим критерієм реставратори можна розділити на три категорії - без запаху, з ароматизаторами і з різким хімічним запахом. Зрозуміло, що реставратори, які використовуються для обробки салонних деталей, повинні або не мати запаху взагалі, або мати в своєму складі якоїсь ароматизатор (зазвичай це різні цитрусові або фруктові запахи). Дешеві реставратори можуть мати різкий який обумовлений наявністю в їх складі речовин, що роз'їдають пластмасу. Вони потрібні для того, щоб ефективно «затягнути» пошкодження. Зі зрозумілих причин такі кошти можна купувати і використовувати тільки для обробки зовнішніх пластмасових деталей кузова автомобіля.
 • Термін дії . Найчастіше термін дії того чи іншого реставратора вказується безпосередньо на упаковці. Як правило, він становить близько одного-двох місяців за умови, що поверхня не буде піддаватися механічному впливу. Після цього блиск швидше за все піде і пошкодження знову буде видно, нехай і в меншій мірі. Тому крім інструкції має сенс почитати відгуки про той чи інший реставраторів в інтернеті.
 • Метод нанесення . Найчастіше реставратори представляють собою рідкі склади, які наносять за допомогою губки, мікрофібри, дрантя. Це оптимальний варіант. У рідкісних випадках можна зустріти реставратори, що розпилюються з пульверизатора. Такі упаковки зручні для обробки великих за площею поверхонь, але їх важко контролювати в разі, якщо кудись склад не повинен потрапити. Ще одна тонкість тут полягає в тому, що при використанні губки або мікрофібри велика кількість реставратора просто вбирається і залишається там. Тому краще користуватися аппликаторами і тонкими спеціальними мікрофібровими дисками. У продажу також є спеціальні набори для нанесення реставратора і / або полироля.
 • Обсяг упаковки . Цей показник потрібно вибирати, виходячи з двох міркувань. Перший - площа оброблюваної поверхні. Якщо потрібно «залікувати» невелику подряпину, то немає сенсу купувати велику упаковку. Другий аспект полягає в тому, що дія реставратора (а тим більше полироля) з часом нівелюється, і буде потрібно повторна обробка. А купити відразу велику упаковку буде дешевше, ніж щоразу купувати маленьку.
 • Стійкість до ультрафіолету . Цей аспект важливий, якщо оброблювана деталь регулярно, а особливо в літню пору, знаходиться під впливом прямих сонячних променів. Для засобів, призначених для обробки зовнішніх деталей це обов'язкова умова.
 • Опрацьований матеріал . Є реставратори виключно для пластику, а є ті, які можуть використовуватися для обробки ще гумових поверхонь. В цьому випадку пластик вони будуть обробляти гірше, за ту перевагу полягає в універсальності.
 • Універсальність . У деяких випадках автомобільні реставратори і / або поліролі можна використовувати в побуті (квартирі / гаражі). Так можна заощадити на покупці окремого кошти.
 • Ціна і бренд . Найчастіше розкручені бренди беруть додаткові гроші просто за своє ім'я. Такими засобами можна користуватися, хіба що, для обробки поверхні дорогих деталей. У більшості ж випадків в середньому ціновому діапазоні цілком можна знайти ефективний засіб. З дешевими брендами краще не зв'язуватися. Такі засоби, навпаки, можуть тільки зашкодити пластмасу.

При підборі того або іншого реставратора салону або екстер'єру машини необхідно розуміти, що вибір засоби - це завжди компроміс. І найкращий реставратор для авто - це той, який оптимально підходить для конкретного завдання. Однак існують перевірені реставратори, якими повсюдно користуються автолюбителі.

Рейтинг реставраторів для пластику

На основі знайдених в інтернеті відгуків і тестів був складений не рекламного (!!!), рейтинг реставраторів пластика для автомобіля. Перераховані в ньому кошти прекрасно справляються з відновленням пластика, тому рекомендовані до покупки. Який з них вибирати - вирішувати тільки автолюбителю.

Doctor Wax Plastic Restore & Shine

Doctor Wax Plastic Restore & Shine - це реставратор пластика, блиск і захист. Являє собою рідину, що наноситься на поверхню мікрофіброю. Особливістю упаковки є наявність спеціального поліетиленового пакета для зберігання, а також наявність круглої подушечки з мікрофібри для нанесення. В упаковці пляшку зручно зберігати, а фібра вбирає в себе не так багато реставратора. Засіб можна застосовувати для обробки зовнішніх і зовнішніх пластикових деталей машини. Після застосування на поверхні залишається шар полімеру. Завдяки цьому деталі набувають грязе- і водовідштовхувальні властивості, запобігає розтріскування пластмаси під променями сонця, купуються антистатичні властивості. Пластмаса стає красивою матовою.

Особливістю нанесення є те, що флакон перед цим треба струсити. Наносити на чисту суху поверхню і полірувати 3 ... 5 хвилин. В інтернеті є багато позитивних відгуків і навіть відео звітів про використання реставратора пластика «Доктор Вакс». Відзначається, що він добре зарекомендував себе при обробці потертих торпедо, підлокітників дверей і інших салонних деталей. Аналогічно і з зовнішніми деталями. Середній термін дії - близько півтора місяців. З недоліків можна відзначити лише відносно високу ціну в порівнянні з аналогами.

Обсяг кошти в продукції, що випускається виробником пляшці складає 300 мл. Купити одну упаковку в інтернет-магазині можна по артикулу - DW5219. Її середня ціна на той же період складає близько 550 рублів.

1

Lavr Polish & Restore Anti-Skratch E

Засіб під назвою Lavr Polish & Restore Anti-Skratch E офіційно називається виробником реставратор-поліроль професійна формула. Може використовуватися для обробки як внутрішніх, так і зовнішніх пластикових деталей автомобіля. Не має запаху. Має рідке агрегатний стан, наноситься за допомогою дрантя або мікрофібри. Відмінно затирає подряпини і пошкодження на пластикових поверхнях. При цьому оброблена поверхня має красивий матовий блиск. Безпечний для будь-яких матеріалів, має масляну основу. Володіє вологовідштовхуючим, а також антистатичний ефект.

В інтернеті можна знайти дуже багато позитивних відгуків і тестів реставратора пластика для авто «Лавр». Найчастіше їм обробляють не тільки пошкоджені, але і звичайні поверхні для додання їм блиску. Особливо для старих пластикових деталей, де є багато дрібних тріщин (наприклад, торпедо старих машин). Окремо варто відзначити відносно низьку ціну кошти. Судячи з відгуків, середній термін, на який вистачає дії реставратора - один місяць. З недоліків можна відзначити хіба що той факт, що з дійсно великими подряпинами реставратор Lavr справляється не дуже добре.

Реалізується в пластикових пляшках двох обсягів - 120 і 310 мл. Для покупки має сенс скористатися каталожними номером. Артикул меншою банки - LN1459L, а артикул великий банки - LN1460L. Середня ціна однієї маленької пляшки в інтернет-магазинах за станом на літо 2020 року становить близько 200 російських рублів, а великий - близько 360 рублів.

2

ВМПАвто

Вітчизняний реставратор-очищувач для пластика від компанії ВМПАвто - Waxis Professional. Призначений для обробки пластикових і різних полімерних поверхонь. Абсолютно нешкідливий для них. Особливістю упаковки є те, що він реалізується у флаконі з ручним тригером-розпилювачем. Це означає, що витрата буде менше, оскільки не буде вбирати в фібру. В іншому має традиційні властивості - відновлює пластик, надає йому матовий блиск, антистатичні і водовідштовхувальні властивості, оберігає пластик від подальшого розтріскування, відновлює колір (сам реставратор є безбарвним, тому може використовуватися для поверхонь будь-якого кольору). Зверніть увагу, що з його допомогою можна обробляти тільки елементи салону (зокрема, вказується торпедо).Після нанесення засіб потрібно відполірувати м'якою ганчіркою або губкою.

Відгуків в інтернеті про нього мало, однак ті, які вдалося знайти, вказують, що реставратор від ВМПАвто має середні експлуатаційні характеристики. Тобто, з його допомогою можна на деякий час замаскувати невеликі потертості і подряпини. «Фішкою» упаковки є той факт, що на корпусі реставратора є спеціальна липучка, яка, за заявами виробників, призначена для того, щоб використовувати міг закріпити флакон в будь-якому положенні, навіть на ворсистої поверхні. Про доцільність такого підходу судити автовласникові. Перевагою є низька ціна.

Обсяг флакона становить 350 мл. Ціна однієї упаковки складає близько 250 рублів.

3

SONAX Kunststoff Neu Schwarz

Засіб SONAX Kunststoff Neu Schwarz позиціонується виробником як відновник чорного пластику. Зокрема, як для відновлення чорного кольору, так і незначних подряпин і потертостей. Може використовуватися як для внутрішніх, так і для зовнішніх пластикових деталей автомобіля. Призначений в тому числі для захисту пластикових деталей від впливу ультрафіолету, в тому числі відновлює вже вигорілий колір. Термін дії реставратора «Сонакс» становить два-три місяці за умови відсутності на деталь механічних впливів. Наноситься на оброблювану поверхню за допомогою вбудованого у флакон аплікатора.

Особливістю нанесення є те, що рекомендується змочити ганчірку перед поліруванням нанесеного кошти. Реставратор потрібно наносити на чисту і бажано знежирену поверхню. А аплікатор після використання рекомендується промити водою.

Що стосується відгуків, знайдених в інтернеті, то вони здебільшого позитивні. Реставратор дійсно добре відновлює чорний колір пластику і він залишається надовго. Що стосується механічного відновлення, то воно не на висоті. Тому SONAX Kunststoff Neu Schwarz краще використовувати саме як відновник кольору. Недоліком є ​​відносно висока ціна кошти.

У продажу реалізується в балоні об'ємом 100 мл. Її можна купити в інтернет-магазині за ціною близько 1000 рублів.

4

Rinkai

Поліроль-реставратор Rinkai є універсальним засобом, і може використовуватися як для обробки пластикових деталей автомобіля, так і в побуті. Зокрема, його можна використовувати для обробки пластику, шкіри і вінілу. Вказується, що реставратор пластика «Рінкаі» можна використовувати для обробки як внутрішніх, так і зовнішніх деталей автомобіля. Дія кошти стандартне - воно захищає пластик від розтріскування, маскує подряпини, витісняє вологу, надає гарний матовий блиск.

Реалізується в аерозольному балончику, тобто, його зручно використовувати для нанесення на великі площі. Склад - Петролейний ефір більше 30%, полідиметилсилоксан 5 ... 15%, біле мінеральне масло 5 ... 15%, ароматизатор менше 5%, скраплений газ 15 ... 30%. Не містить озоноруйнуючих компонентів.

Відгуків в інтернеті про засобі мало, однак продавці запевняють, що даний реставратор є гарне універсальний засіб, за допомогою якого можна як відновити деталі машини, так і застосовувати в побуті. Тому показники у нього середні. Зате перевага полягає в універсальності.

У продажу реставратор реалізується в аерозольному балоні об'ємом 840 мл. Артикул, за яким його можна купити в інтернет-магазині - RC1205. Приблизна ціна однієї упаковки - 500 рублів.

5

Реставратор пластику своїми руками

Більшість реставраторів коштують чималих грошей, при тому, що купуються вони для «лікування» невеликих за площею потертостей або подряпин. Тому, якщо ви з якихось причин немає можливості купити реставратор, є три методи, як усунути подряпину на пластику своїми руками.

 1. Технічний фен . Будівельний або побутової тут навряд чи підійдуть. Особливість технічного фена полягає в можливості плавно регулювати температуру, а також в тому, що у нього на виході є тонке сопло, яке дозволяє точково впливати теплим повітрям на оброблювану поверхню. Так, для роботи потрібно направити потік теплого повітря на подряпину. Температуру спочатку потрібно виставити невелику, і збільшувати її в міру того, як пластик навколо подряпини не почне плавитися. Таким чином пошкодження можна «затягнути». Метод добре підходить для горизонтальних або не дуже сильно нахилених пластикових поверхонь. Зверніть увагу, що подібний метод для глибоких і / або широких подряпин буде неефективний.
 2. Копіювальний папір . Являє собою кальку, з одного боку якої завдано густий шар фарби. Для обробки подряпини папір потрібно покласти цим шаром на оброблювану поверхню і затерти якимось тонким, але не гострим, предметом фарбу всередину подряпини. Зверніть увагу, що «копірка» буває не тільки чорного, але і темно синього кольору, тому можуть бути нестиковки за кольорами.
 3. Використання зліпка . Такий підхід має сенс в разі значного пошкодження пластика на дорогої деталі. Сенс роботи полягає в наступних етапах: видаляється зайвий пластик (надаючи області пошкодження правильну форму), туди наноситься рідка шкіра (або гель-пластифікатор) для отримання зліпка, а потім за допомогою отриманого зліпка відновлюється малюнок структури ушкодження, деталь закрашивается в один колір з рештою поверхнею.
 4. Самоклейка плівка . В автомагазинах часто можна зустріти спеціальну плівку для обробки пошкодженої поверхні. Суть роботи полягає в тому, що плівка наноситься, розігрівається і вирівнюється валиком. Так, вона є заміщає подряпину. У продажу зустрічаються плівки різних кольорів.

У деяких випадках для маскування не тільки потертостей, а й реальних (неглибоких ушкоджень) використовується силіконова змазка. Зазвичай вона реалізується в аерозольних балончиках. Мастило безбарвна, її можна наносити на будь-який пластик.

висновок

Реставратор пластику авто дозволяє не тільки відновити механічні пошкодження на його поверхні, але і відновити зовні привабливий вигляд пластикової деталі. Який реставратор вибирати в тому чи іншому випадку - вирішувати автовласникові. Одне можна сказати точно - будь-який засіб з наведених вище відмінно впоратися зі своїми завданнями. Якщо у вас був досвід застосування цих або інших реставраторів - розкажіть про це в коментарях.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found