Як і чим промити радіатор грубки машини. 5 способів і засобів для промивання своїми руками

Промивання радіатора грубки потрібно приблизно через 100 тисяч кілометрів пробігу, або в разі, якщо обігрівач почав погано гріти. Промивати радіатор можна, як демонтуючи його з посадкового місця, так і без демонтажу. При самостійної промиванні зазвичай використовують лимонну кислоту, молочну сироватку, каустичну соду, борну або ортофосфорну кислоту, а на сервісних станціях застосовують спеціальні засоби.

зміст:

 • Як зрозуміти що радіатор грубки забився
 • Популярні методи промивки
 • Якими засобами краще промивати

Промивання радіатора грубки

Як зрозуміти, що забитий радіатор грубки

Причин, чому погано гріє пічка, може бути багато ... В тому числі, це відбувається через її забитого радіатора зсередини продуктами розкладання охолоджуючої рідини. Для перевірки його чистоти потрібно на прогрітому двигуні перевірити температуру вхідного і вихідного патрубків, що йдуть до радіатора грубки. Так, якщо один з них гарячий, а інший холодний, значить, радіатор грубки забитий. Про засмітті радіатора опалювача вкаже і той факт, коли вони обидва гарячі але пічка все одно дме холодним повітрям.

Чому радіатори грубки забиваються

Причина забитого радіатора грубки криється в охолоджуючої рідини. По-перше, в будь-якому антифризі згодом експлуатації відпрацьовані присадки випадають в осад, а по-друге, при нагріванні рідини поступово з'являється накип, а також вона може викликати корозію поверхонь всіх елементів системи охолодження двигуна. Як результат, весь той сміття накопичується в тонких трубках сот саме радіатора грубки. І якщо тосол або антифриз хорошої якості, то ці процеси відбуваються дуже повільно, рідина поганої якості, то так не те що радіатор, двигун угробити за пару років можна.

Як можна промити радіатор грубки машини

Промиваємо радіатор грубки відео

Радіатор пічки можна промити як з демонтажем, так і без його зняття. В останньому випадку зазвичай в радіатор просто заливають чистять склади або проганяють додатковим насосом підключившись до патрубків, а потім промивають водою.

Промивання радіатора грубки без зняття

Простіше радіатор грубки промити, не знімаючи його. Для цього використовують один з трьох методів - за допомогою двох пластикових пляшок, за допомогою підвішеної великий пластикового бутля, або за допомогою зовнішньої водяної помпи. Описані методи дозволяють створити в радіаторі тиск, під яким всередині нього буде циркулювати чищення у картриджі.

Промивання пластиковими пляшками

Промивання радіатора грубки за допомогою двох пластикових пляшок

Метод промивання пластиковими пляшками дозволяє промити радіатор грубки, двома способами - в знятому стані і безпосередньо на місці з капотом. Для роботи необхідно наступні засоби: дві полуторалітровиє пластикові пляшки, засоби для чищення для радіатора, чотири хомута. Суть методу полягає в тому, щоб промивну рідину налиту на половину в радіатор і одну пляшку, по черзі проженуть з однієї пляшки в іншу натискаючи руками або ногами на пляшки. Таким чином виконується чистка його внутрішньої порожнини. Метод дуже простий і дієвий. Коли рідина буде дуже брудна - її потрібно замінити на чисту.

Ще один метод полягає в тому, щоб обрізати у великий пластикової пляшки (на п'ять-шість літрів) дно, створивши таким чином з неї лійку. І підвісити її вище, створюючи таким чином тиск для витікає з неї рідини. Один шланг під'єднати до шийки і першому патрубку радіатора, а другий шланг, на інший патрубок радіатора і в відро на підлозі. Для герметичності шланг на патрубках радіатора бажано закріпити за допомогою хомутів.

При витіканні з висоти чищення у картриджі під тиском буде чистити внутрішню порожнину радіатора. Продовжувати роботу до того моменту, поки нова рідина не буде достатньо чистою.

Промивання радіатора за допомогою автомобільної помпи

Один з найефективніших методів полягає у виготовленні пристосування на основі зовнішнього рідинного насоса, за допомогою якого забезпечується постійна циркуляція миючого засобу всередині радіатора грубки під тиском.

Промивання радіатора грубки за допомогою автомобільної помпи. Фото взято з drive2.ru/users/ya-rusich

Для виготовлення пристосування вам знадобиться: автомобільна помпа з електричним приводом, три шланга, які по діаметру відповідають висновкам радіатора і помпи, зарядний пристрій акумулятора, погружной кип'ятильник (яким потрібно підігрівати рідину), ємність для розчину, фільтруючий елемент (синтетичний шкарпетку або панчоху), очищуючий склад, підставку під ємність з розчином на рівні помпи.

З'єднати шлангами помпу (вхід / вихід), радіатор (вхідний / вихідний патрубки) і таз, в якому знаходиться теплий очищуючий розчин. На кінець вихідного шланга надіти фільтр-носок. Запустити помпу, від клем АКБ, щоб вона "ганяла" рідина по колу. І не забудьте підключити зарядний пристрій до акумуляторної батареї, оскільки на неї виявляється велике навантаження.

Таким чином вийде закільцьованих система, по якій буде циркулювати очищувач по радіатора. Рекомендується «ганяти» рідина годину в одну сторону і годину в іншому напрямку. Після замініть рідину на чисту і повторіть процедуру ще раз. Після закінчення промити радіатор кип'яченої або дистильованої водою по півгодини в кожну сторону.

Всі описані методи можна використовувати і в разі, якщо радіатор грубки демонтувати з посадкового місця. Це дозволить не тільки почистити його під тиском, а й просто заливаючи в нього спеціальні засоби для чищення. Крім цього, додаткова перевага демонтажу полягає в тому, що у автовласника буде можливість видалити сміття, а також оглянути його на предмет пошкоджень і вогнищ корозії.

Чим промити радіатор грубки автомобіля

На сучасних автомобілях радіатори грубки виконують з двох основних матеріалів - міді і з алюмінію. Для алюмінієвих радіаторів потрібно використовувати кислотні засоби, а для мідних - лужні склади. Не можна використовувати лужні розчини для чищення алюмінієвих радіаторів, оскільки його поверхня відразу ж почне окислюватися, і ситуація із засміченням тільки погіршиться або і зовсім зіпсуєте деталь!

Перелік засобів, які можна використовувати для миття алюмінієвих і мідних радіаторів грубки .

засіб Тип радіатора Необхідність демонтажу радіатора при промиванні
алюмінієвий мідний
Лимонна кислота ×
столовий оцет ×
Молочна кислота або сироватка ×
акумуляторний електроліт
Каустична сода ×
Ортофосфатна кислота
Кип'ячена або дистильована вода ×
Спеціальні професійні засоби ×

Промивання радіатора грубки лимонною кислотою

За допомогою лимонної кислоти можна чистити радіатори з будь-якого металу, як алюмінію, так і міді. Пропорцій і рецептів її застосування може бути також кілька. Один з них полягає в тому, щоб взяти 20 ... 40 грамів сухої кислоти і розчинити їх в одному літрі води. Якщо радіатор сильно забитий, то кількість може бути збільшена до 80 ... 100 грамів на один літр (обсяг промивної суміші збільшуйте пропорційно). В ідеалі кислотний розчин потрібно перевірити за допомогою лакмусового папірця - значення pH-фактора має дорівнювати 3 . Це оптимальний склад для чищення радіатора грубки.

Розчин кислоти можна використовувати по методам описаним вище, заливаючи його в середину. Як варіант - залити його замість антифризу в автомобіль, і запустити двигун на 30 ... 40 хвилин, давши попрацювати на холостих або прокотиться, після чого залишити на ніч. Потім злити рідину, якщо вона буде дуже брудна (з великою кількістю осаду) процедуру варто повторити ще один-два рази. Після цього промити систему охолодження звичайної дистильованою водою і залити новий антифриз.

промивання оцтом

Оцтова кислота - ще один доступне і ефективний засіб для чищення як системи охолодження в цілому, так і радіатора грубки зокрема. Для приготування розчину для промивання знадобиться 500 мл столового оцту, який потрібно розвести в 10 літрах закип'яченої або дистильованої води. В іншому поступати можна за аналогією з промиванням лимонною кислотою. Такий склад підходить для радіаторів, виготовлених як з міді, так і з алюмінію.

промивання сироваткою

Промивання радіатора грубки сироваткою

Молочна кислота що мається на сироватці відмінно відмиває наліт, іржу, сміття зі стінок як алюмінієвих, так і мідних радіаторів. Однак в чистому вигляді молочну кислоту знайти досить складно, тому найпростіше використовувати натуральну (це дуже важливо !!!) молочну сироватку.

Для чищення радіатора грубки її потрібно 5 ... 10 літрів. Перед використанням сироватку потрібно пару раз процідити через фільтр для того, щоб видалити з неї шматки жиру!

Найчастіше її заливають в систему і катаються близько півгодини, а потім зливають і промивають систему гарячої дистильованої водою кілька разів, оскільки в сироватці міститься жир.

Промивання радіатора грубки електролітом

Акумуляторний електроліт також добре відмиває різні відкладення і наліт. Можна використовувати практично будь-який електроліт в достатньому обсязі. З його допомогою можна чистити і мідні і алюмінієві радіатори (проте не дуже довго!). При роботі з електролітом потрібно обов'язково одягнути робочий одяг, гумові рукавички, респіратор і захисні окуляри.

Знявши радіатор в нього під зав'язку заливають електроліт заливають і залишають на пару годин для того, щоб відбулася хімічна реакція, при якій бруд і наліт розчиняться. Потім зливають і промивають. Тільки перший раз використовувати воду, яку з невеликою кількістю харчової соди (1 ст. Л. На літр). А потім бажано скористатися циклічним «прогоном» води за нутрощами радіатора.

Промивання каустичною содою

Каустична сода - їдкий луг, може мати кілька назв, їдкий натр, гідроксид натрію, каустик. З її допомогою можна чистити алюмінієві радіатори, тільки мідні і причому знявши з машини , адже вона згубно впливає на алюмінієві деталі системи охолодження.

А для очищення радіатора використовують 10% -ний розчин їдкого натру. При його виготовленні потрібні засоби індивідуального захисту, адже при попаданні на шкіру каустик може нанести хімічний опік. Отриманий розчин перед використанням потрібно розігріти, а потім залити і залишити його на кілька годин, потім злити. При необхідності повторити процедуру два-три рази до того, поки виливається рідина не буде відносно чистою. Після закінчення обов'язково промити радіатор чистою кип'яченою або дистильованою водою.

Як промивати ортофосфорної кислотою

Для чищення алюмінієвих і мідних радіаторів обігрівача також добре підходить ортофосфорна кислота, а точніше її 85% -ний розчин, що реалізуються в спеціалізованих магазинах. Її застосовують на знятому з авто радіаторах. Працювати потрібно в засобах індивідуального захисту, рукавичках, респіраторі.

Кислоту потрібно просто залити всередину радіатора і залишити там на пару годин. Після цього гарненько промити кип'яченою або дистильованою водою. Вона не роз'їдає метал, а замість цього розчиняє утворився всередині наліт і іржу.

промивання водою

Самий простий, однак саме неефективне засіб - це звичайна кип'ячена (це важливо !!!) або дистильована вода. Однак якщо ви захочете просто промити радіатор водою, то робити це потрібно під тиском. У чистому вигляді нею як правило не користуються а лише в якості промивки після якогось із засобів.

Спеціальний засіб для промивки радіатора грубки

Для тих хто не довіряє народним "дідівським методам" виробники автохімії зробили вже готові засоби, які спеціально призначені для чищення системи охолодження автомобіля.

Популярний засіб LIQUI MOLY Kuhler-Reiniger

 • LAVR Radiator Flush Classic . Може бути використаний для промивання радіатора, виготовленого як з алюмінію, так і з міді. Реалізується в банках об'ємом 430 мл і 980 мл. Маленька банку розрахована на обсяг системи охолодження 8 ... 10 літрів. Тому його кількість потрібно розраховувати відповідно до обсягу радіатора. Інструкція є на упаковці. Відзначається, що засіб відмінно видаляє іржу, вапняний наліт, бруд і інше сміття. Ціна однієї маленької банки станом на літо 2020 року становить близько 400 рублів.
 • LIQUI MOLY Kuhler-Reiniger . Засіб також призначене для очищення системи охолодження. Може бути використано для очищення радіаторів з будь-якого металу. Добре видаляє іржу, наліт, сміття. продають в металевій банці об'ємом 300 мл, яка розрахована на систему охолодження 10 літрів. Коштує близько 625 рублів.
 • Hi-Gear Radiator Flush . Відмітна особливість промивання - виконує чистку протягом семи хвилин. Може бути використана для очищення будь-яких радіаторів з алюмінію або міді. Одна банки об'ємом 325 мл розрахована на 17 літрів. Ціна становить близько 290 рублів.
Зверніть увагу, що старі радіатори після промивання можуть дати текти, оскільки накопичився всередині сміття міг просто герметизувати корпус. Тому після виконання промивання спеціальними засобами необхідно обов'язково промити радіатор водою зсередини і уважно вивчити його на предмет течі в місцях швів.

Поширені запитання

 • Чим найкраще промити мідний радіатор грубки?

  Найпростішим методом промивання мідного радіатора опалювача автомобіля - скористатися 10-ти відсотковим розчином каустичної содою (їдким натром, кріт для промивання сантехнічних труб). Гарячий розчин заливають всередину на 30 хвилин, після зливають. При необхідності процедуру повторити два-три рази.

  Також хороший результат показує промивка сумішшю з лимонної кислоти і оцту. Однак для старого мідного радіатора найкраще буде, зняти, розпаяти його і механічно почистити вручну.

 • Чим найкраще промити алюмінієвий радіатор грубки?

  Для промивання алюмінієвих радіаторів грубок рекомендується використовувати засоби на основі кислот. Кращими варіантами є молочна сироватка, лимонна кислота (такі суміші повинні бути тільки дуже гарячими - 90 ° C) або розчин ортофосфорної кислоти (підігрівати до 40-50 градусів). А для мідно-латунного теплообмінника безпечними будуть тільки професійні засоби призначені для промивання системи охолодження авто.

 • Як мити і які пропорції для промивання радіатора грубки лимонною кислотою?

  Пропорція для промивання радіатора автомобільної грубки лимонною кислотою - це 50 грамів кислоти на п'ять літрів води. Якщо радіатор сильно забитий - то кількість кислоти можна збільшити до 80 грамів. Кислоту засипають в 0,5 літра кип'яченої води, розмішують до розчинення а потім додають основний обсяг дистильованої води.

  Рідина заливають в систему охолодження замість антифризу, прогрівають двигун до робочої температури, а потім ще залишають на 15 хвилин роботи на холостому ходу. Потім зливають і промивають систему 3-4 рази дистильованою водою.

 • Чим можна промити радіатор грубки, не знімаючи його?

  Для промивання радіаторів обігрівача салону автомобіля застосовуються лужні, кислотні або спеціальні очисники. Лужні склади видаляють накип (вапно), а кислотні - іржу.

 • Скільки коштує промивка радіатора грубки в сервісі?

  Необхідно розуміти, що різні сервіси, в тому числі, в різних містах можуть призначати різну ціну за послугу з очищення радіатора грубки без його демонтажу. Однак станом на літо 2020 року, в середньому, ціна зазначеної процедури починається від 1500 російських рублів. Що стосується часу виконання процедури, то вона становить близько двох годин. Якщо радіатор сильно забитий - можливо, знадобиться більше часу, а оплата зросте, оскільки буде витрачено більше засобів для чищення та часу працівників.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found