Що Таке Пильник (Автомобіля) - Основні Види Пильовиків

Парні деталі автомобіля потребують захисту. Наявність мастильних матеріалів в місцях взаємодії (вузлах) передбачає застосування спеціальних чохлів, які запобігають витіканню і потрапляння сторонніх часток (пилу, бруду, води і т.д.). Це і є відповідь на питання «що таке пильовик автомобіля?» - захисний гумовий кожух .Що таке пильовик

З цієї статті ви дізнаєтеся про про:

 • Пильник Шруса
 • Пильник рульової тяги
 • Пильник кульовий
 • Пильник амортизатора
 • Пильник супорта
 • Пильник маховика

Автомобільні пильовики можуть бути різної форми і розміру - у вигляді кільця, схожого на сальник, у формі дзвону або витягнуті. Але у всіх у них є одна функція, - захист шарнірного або іншого виду, що труться з'єднання.

Пошкодження пильовика - серйозна проблема. Навіть найменша тріщина в його конструкції може призвести до потрапляння пилу і вологи. Внаслідок забруднення сформується абразив, який призведе до прискорення зносу деталі, проблемам в роботі і корозії.

Оскільки пильовики піддаються різного роду впливам, вони вимагають періодичної перевірки та оцінки їх стану, щоб не пропустити момент, коли їх пора міняти, і не допустити пошкодження самого з'єднання.

Для того щоб бездоганно виконувати свої функції пильовик повинен мати такі властивості :

 • еластичність матеріалу (для рухомих вузлів);
 • пристосованість до роботи при різних температурах;
 • стійкість перед агресивним зовнішнім середовищем;
 • відсутність реакції на пально-мастильні матеріали.
Оригінальна деталь повністю відповідає представленому списку властивостей і є більш надійним варіантом, ніж будь-яка високоякісна копія або аналог.

Далі розглянемо, які види пиляків зустрічаються в автомобілях.

Комплект для заміни пильовика ШРУСа

Що таке пильовик ШРУСа?

ШРУС (шарнір рівних кутових швидкостей) - примітна деталь передньопривідного автомобіля. Конструкція приводу включає по два ШРУСа (внутрішній і зовнішній) на кожну сторону. Всі вони захищені пильовиками.

Для того, щоб забезпечити захист в складних умовах, пильовики для «гранат» (так ще називають ШРУСи) зроблені з силікону і неопрену. Їх форма нагадує конус, зроблений «гармошкою» . Вона вибрана не випадково, адже тільки так деталь уникає стискання і розтягування при зміні кута обойм шарніра. Фіксацію пильовика забезпечують хомути з обох сторін. Вони допомагають запобігти попаданню пилу, надійно захищаючи шарнір день у день.

Періодичний огляд приводу дозволить своєчасно виявити пошкодження пильовика Шруса. У разі виявлення тріщини, розриву або інших механічних пошкоджень, які порушують герметичність, пильовик «гранати» варто відразу ж замінити.

Заміна пильовика Шруса - процедура нескладна, але клопітна. Для того, щоб її провести, потрібно спочатку демонтувати привід . Після цього розрізати пошкоджений пильовик і зняти ШРУС. Перед тим, як на шарнір надіти новий пильовик, слід ретельно промити його, а після нанести на вузол нову мастило. Як тільки все буде готово, можна знову повернути деталі на своє місце.

Як і пошкоджений пильовик, хомути ні в якому разі не використовуються повторно. Вони замінюються в обов'язковому порядку.

Що таке пильовик рульової тяги?

У рульовому механізмі також передбачено використання пиляків. Їх кріплення і форма безпосередньо залежить від особливостей конструкції. Виходячи з місця кріплення, змінюється складність ремонтних робіт, необхідних для заміни пильовика при виявленні його пошкодження:

Пильовики рульової рейки і рульової тяги

 • Якщо пильовик знаходиться в місці кріплення рульових тяг до рейки , як це зроблено в ВАЗ-2109, то тут доведеться попітніти. Для того щоб замінити його належить цілий ряд процедур, що включають повний демонтаж рульового механізму.
 • У таких моделях автомобілів, як ВАЗ «Ока», пильовики розміщені на кінцях рульової рейки . Для заміни будь-якого з них досить зняти хомут, від'єднати тягу, відкрутивши гайку кріплення, і зняти пошкоджений пильовик.
 • Серед всіх різновидів пиляків рульової тяги є і зовсім незвичайні. Так в моделі Volkswagen Polo II пильовики представляють собою еластичні ковпачки, одягнені на корпус і закріплені хомутом . Вони дозволяють запобігти попаданню бруду всередину рульового механізму і легко демонтуються.

Що таке пильовик кульової?

Пильник кульовий опори

На відміну від попередніх моделей, пильовик для кульових опор в підвісці володіє конструкцією, схожою на гриб . Широка частина знаходиться на корпусі опори, а вузька облягає палець. Низькі навантаження на пильовик кульової дозволили відмовитися від «гармошки», яка використовується в аналогах для запобігання механічних деформацій.

Для того щоб закріпити пильовик використовується стопорне кільце. Воно кріпитися тільки на корпусі. З іншого боку пильовик утримується за рахунок щільної посадки.

Замінити пошкоджений пильовик кульової легко. Для цього потрібно від'єднати кульову опору від маточини, а потім підчепити викруткою стопорне кільце. Як тільки це буде зроблено, пильовик можна стягнути з опори. Перед установкою нового пильовика слід ретельно промити відкриті поверхні і попередньо змастити їх.

Аналогічні пильовики застосовуються на наконечниках рульових тяг. Їх конструкція ідентична, як і процес заміни. Єдина відмінність - розмір.

Що таке пильовик амортизатора?

Пильник амортизатора

Для захисту амортизаторів застосовуються пильовики у вигляді гофрованого гумового чохла, які частіше за все не кріпляться зовсім. Вони утримуються за рахунок облягання і захищають хромований шток від попадання бруду і пилу.

Винятком є ​​«класичні» моделі ВАЗ, в яких використовується металевий кожух, що захищає шток амортизатора. Він забезпечує довгу захист, але його ефективність запобігання потрапляння бруду трохи нижче, ніж у гумових аналогів.

До матеріалу пиляків амортизаторів пред'являються високі вимоги. Для того щоб нормально працювати в умовах підвищеного навантаження, він повинен витримувати температуру від -40 до +70 градусів. Крім того, матеріал повинен бути стійким до потрапляння масла, палива або сольових розчинів, якими обробляються дороги взимку.

Будь-яке пошкодження пильовика не підлягає ремонту. Як тільки воно було помічено, чохол слід відразу ж замінити, щоб уникнути негативних наслідків.

Що таке пильовик супорта?

пильовики супорта

Супорт автомобіля може похвалитися наявністю відразу двох видів пиляків: пильовики направляючої і пильовик поршня. Кожен з них відрізняється формою, але виконаний з еластичного матеріалу, який здатний витримати підвищене навантаження і захистити супорт від проникнення бруду та пилу.

Найчастіше пильовики супорта змінюються під час профілактичних ремонтних робіт. Виявивши зношеність матеріалу або пошкодження конструкції, власник авто повинен відразу ж замінити деталь. Якщо це не зробити вчасно, то наслідки можуть бути дуже неприємними.

Наприклад, розрив пильовика поршня і подальше потрапляння бруду призведе до механічних пошкоджень циліндра і поршня, утворення іржі і навіть заклинювання. А пошкодження пиляків напрямних призводить до того, що вони закисають, провокуючи нерівномірний знос дискових гальмівних колодок.

Пильник маховика

Що таке пильовик маховика?

Пильник маховика - «біла ворона» серед побратимів. На відміну від чохлів для кульової опори або ШРУСа, він створений з металу , щоб надійно захищати маховик від попадання сторонніх елементів і рідин. Його також називають кришка картера зчеплення.

Як і інші деталі, пильовик маховика може бути механічно пошкоджений, зношений або схильний до корозії. Якщо відновити нормальний стан не представляється можливим, слід його замінити.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found