8 кращих діелектричних мастил для свічок, котушок і високовольтних проводів (огляд)

зміст:

 • Якою має бути мастило
 • Список популярних мастил
 • Як правильно користуватися мастилами

Мастило для свічок запалювання може бути двох видів, перша діелектрична , призначена для збільшення захисту від можливого електричного пробою ізоляції під час роботи. Наноситься на внутрішній обід їх захисного ковпачка або ж на ізолятор в безпосередній близькості від гайки на корпусі (проте її не можна наносити на контактну головку адже вона діелектрична). Також мастило часто використовують для нанесення на ізоляцію високовольтних проводів, наконечники ковпачків і котушок запалювання. Тут вона служить для підвищення значення її опору (особливо актуально, якщо дроти старі і / або авто експлуатується у вологому кліматі). В інструкції із заміни свічок, застосування такої захисної мастила передбачається кожен раз і в залежності від умов.

мастило для ізолятора свічок запалювання мастило свічок запалювання

А друга, так звана «Anti-Seize», від прикипання нарізного сполучення. Може застосовуватися для різьблення свічок запалювання, але найчастіше використовують для свічок розжарювання або дизельних форсунок. Така мастило є не діелектриком, а на оборот токопроводящей. Як правило це керамічна мастило, рідше з металевим наповненням. Такі два види мастил кардинально різні, тому плутати їх не варто. Багатьох автовласників в цьому контексті цікавить питання про те, як правильно вибрати діелектричну мастило для свічок? На що звернути увагу при цьому? Раніше для таких цілей використовували технічний вазелін, але в даний час на ринку представлено досить багато різних подібних зразків, якими повсюдно користуються вітчизняні автолюбителі. Розповімо яким вимогам повинна відповідати діелектрична мастило для захисту від пробою, а також складемо список найбільш популярних і ефективних з них відповідно до відгуків.А також згадати і про «антипригарной мастила».

Назва засоби Опис і особливості Обсяг упаковки і ціна *
Molykote 111 Один з кращих компаундов для свічок і наконечників. Сумісний з пластмасами і полімерами. Забезпечує чудову діелектричну і вологозахист. Має дуже довгий термін дії. Рекомендований такими автовиробниками як BMW, Honda, Jeep і іншими компаніями - виробниками різного устаткування. Відмінний вибір, єдиний недолік - висока ціна. 100 грамів - 1400 руб.
Силіконовий компаунд Dow Corning 4 Компаунд є термо-, хімічно і морозостійким складом. Використовується для гідро- і електроізоляції елементів системи запалювання автомобіля. В даний час випускається під брендом Dowsil 4. Може використовуватися в системах харчової промисловості. 100 грамів - 1300 руб.
PERMATEX Dielectric Tune-Up Grease Мастило професійної якості. Може використовуватися не тільки в свічках, а й в акумуляторі, трамблере, фарах, свічках і так далі. Відмінно захищає від вологи і електричних пробоїв. Даний продукт не рекомендується використовувати в механізмах або системах, які використовують чистий кисень і / або кисень в домішках, а також інші сильні окислювачі. 85 грам - 2300 р., 9,4 грама - 250 руб.
МС 1650 Це мастило є антикорозійним і антипригарним складом (не ізолюйте), і призначена для захисту свічок від прикипання. Володіє надзвичайно широким температурним діапазоном застосування - -50 ° С ... 1200 ° С. 5 грам - 60 руб.
BERU ZKF 01 Наноситься всередину наконечника або ж на ізолятор свічки запалювання (нема на електричний контакт). Абсолютно безпечна для гуми і еластомерів, з яких виконані деякі оброблювані деталі в системі запалювання двигуна або ущільнювачі паливних форсунок. 10 грам - 750 руб.
FLUORINE GREASE Фторовмісна мастило, яка придбала свою популярність завдяки тому, що її рекомендує відомий автовиробник Renault. Існує в цій лінійці спеціальна змазка для вітчизняних ВАЗів. Мастило відрізняє дуже висока ціна. 100 грам - 5300 руб.
Mercedes Benz Lubricating Grease Спеціальне мастило, що випускається для автомобілів «Мерседес-Бенц». Дуже якісний, але рідкісний і дорогий продукт. Його використання має сенс тільки для машин преміум-класу (не тільки «Мерседеси», а й інші). Істотний недолік - дуже висока ціна і доставка під замовлення з Німеччини. 10 грамів - 800 руб. (Близько 10 євро)
Molykote G-5008 Силіконова діелектрична пластична термостійкий мастило. Може використовуватися для захисту ковпачків свічок запалювання в автомобілях. Відмінні характеристики, можна використовувати в забрудненій (запиленій) середовищі. Особливістю є можливість її використання лише з професійним обладнанням, тобто, в автосервісах (критична зважувати маса). Тому в гаражних умовах застосовуватися не може. Але на СТО дуже рекомендована. 18,1 кг, ціна - н / д

* Вартість вказана станом на осінь 2018 року в рублях.

Вимоги до мастил для свічок запалювання

Мастило для свічок і котушок ні в якому разі не повинна містити метали, бути щільною, еластичною (консистенція по NLGI: 2), витримувати як низькі так і досить високі температури. В процесі експлуатації піддається піддається різним температурам, високої напруги, а також механічних вібрацій, впливу води та іншим окислювача. Так по-перше, змазує склад наносять на елементи системи запалювання, що працюють при температурі приблизно від -30 ° С до + 100 ° С і вище. По-друге, в системі запалювання проходить струм з дуже високою напругою (зокрема, близько 40 кВ). По-третє, постійні механічні вібрації, викликані природним пересуванням автомобіля. По-четверте, в підкапотному простір в різному ступені потрапляє деяка кількість вологи, сміття, яке, в тому числі, може стати провідником струму, тобто,задача мастила - виключити подібне явище.

Тому в ідеалі такий герметик електроконтактів не тільки повинен витримувати перераховані зовнішні фактори, а й володіти такими експлуатаційними характеристиками:

 • високі діелектричні властивості (високе значення опору ізоляції застиглого складу);
 • повна сумісність з еластомерами, з яких виготовлена ​​ізоляція високовольтних проводів, а також керамікою, з якої виготовляються ізолятори свічок запалювання / розжарювання;
 • витримувати вплив великої напруги (до 40 кВ в більшості випадків);
 • передача електричних імпульсів з мінімальними втратами;
 • не впливати на роботу радіоелектронного обладнання машини;
 • забезпечення високого рівня герметичності;
 • якомога більш тривалий термін експлуатації застиглого складу (збереження його експлуатаційних характеристик);
 • широкий діапазон робочих температур (що не розтріскуватися при значних морозах, так і не «розпливатися» при високих робочих температурах двигуна навіть в теплу пору року).

В даний час в якості мастила для свічок, наконечників свічок, котушок їх запалювання, високовольтних проводів і інших елементів системи запалювання автомобіля широко застосовується силіконова діелектрична мастило. Вибір силікону як основи згаданого складу обумовлений тим, що він не втрачає свої експлуатаційні характеристики в великому діапазоні температур, добре відштовхує воду, є гнучким і має високе значення опору ізоляції.

Крім цього, в системі запалювання сучасних машин використовуються захисні ковпачки. Вони виготовляються з гуми, пластику, ебоніту, силікону. Найбільш сучасними вважаються саме силіконові ковпачки. І ось якраз силіконову змазку і можна використовувати для їх захисту від шкідливих зовнішніх факторів і від пробою випадкової іскри внаслідок їх забруднення.

Рейтинг популярних мастил

Асортимент вітчизняних автомагазинів пропонує досить широкий вибір різних мастил від пробою для свічок запалювання. Однак перед тим як купити той чи інший засіб, необхідно уважно ознайомитися не тільки з його складом, а й ефективністю і особливостями застосування. В інтернеті існує чимало відгуків і тестів, проведених ентузіастами-автолюбителями. Наша команда була зібрана інформація, що дозволяє розібратися, чи варто купити ту чи іншу мастило для ковпачків свічок запалювання.

Далі наведено рейтинг найбільш популярних у вітчизняних автолюбителів засобів, що використовуються для змащення свічок, ковпачків, високовольтних проводів і інших елементів системи запалювання автомобіля. Рейтинг не претендує на повну об'єктивність, проте, сподіваємося, що він допоможе вам підібрати подібний засіб. Якщо у вас є власна думка з цього приводу або ви користувалися іншими мастилами - поділіться ним в коментарях.

Molykote 111

Перше місце займає відомий універсальний силіконовий морозо-, термо- і хімічно стійкий компаунд Molykote 111, призначений для змазування, герметизації і електроізоляції різних деталей і не тільки. Область використання даної мастила надзвичайно широкий, і для високовольтного обладнання застосовується в тому числі. Компаунд не змиваються водою, стійкий до впливу хімічно агресивних складів, має високі антикорозійні та діелектричні властивості. Сумісний з більшістю пластмас і полімерів. Також може бути використаний в обладнанні, пов'язаних з газом, харчовим водопостачанням, виробництвом продуктів харчування. Температурний діапазон використання - від -40 ° С до + 204 ° С.

Реальні тести показали дуже хороші експлуатаційні властивості мастила. Вона надійно захищає свічки від пробою тривалий час. До слова, мастило рекомендована до використання такими знаменитими автовиробниками, як BMW, Honda, Jeep, а також іншими компаніями. Мабуть, єдиним недоліком мастила для свічок запалювання «Молікоте 111» є її висока ціна.

На ринку реалізується в упаковках різних обсягів - 100 грам, 400 грам, 1 кг, 5 кг, 25 кг, 200 кг. Найпопулярніша упаковка об'ємом 100 грам восени 2018 року стоїть приблизно 1400 рублів.

1

Силіконовий компаунд Dow Corning 4

Являє собою силіконовий морозо-, термо- і хімічно стійкий напівпрозорий компаунд (відповідно до визначення це суміш речовин, що не представляє собою хімічну сполуку, визначення використовується, в основному, зарубіжними виробниками), який може бути застосований як для електроізоляції, так і для гідроізоляції елементів системи запалювання автомобіля. За допомогою компаунда Dow Corning 4 можна обробляти захисні ковпачки свічок запалювання. В інших областях вона також може бути застосована. Наприклад, за допомогою цього складу можна обробляти акумулятори гідроциклів, двері печей в харчовій промисловості, пневмоклапани, наноситься на штекера в підводних комунікаціях і так далі.

Зверніть увагу, що назва Dow Corning 4 є застарілим, хоча його ще можна повсюдно зустріти в інтернеті. В даний час виробник випускає аналогічний склад, але під назвою Dowsil 4.

До переваг компаунда відносять: широкий діапазон робочих температур, від -40 ° С до + 200 ° С (морозостійкість і термостійкість), стійкість до хімічно агресивних середовищ, воді, сумісний з більшістю пластмас і еластомерів, має високі діелектричні властивості. Крім цього, мастило не має температури каплепадения, а це означає, що матеріал не плавиться і не тече при нагріванні. В основі неорганічний загусник. Клас консистенції NLGI 2. Має наступні допуски - NSF / ANSI 51 (може застосовуватися в обладнанні для виготовлення продуктів харчування) і NSF / ANSI 61 (може застосовуватися в системах питного водопостачання). Реальні тести показали високу ефективність складу, тому він однозначно рекомендований до покупки.

Реалізується в різних обсягах упаковок - 100 грам, 5 кг, 25 кг, 199,5 кг. Однак найбільш популярна упаковка зі зрозумілих причин - 100-грамовий тюбик. При всій ефективності складу його основний недолік - висока ціна, яка становить на осінь 2018 року біля 1300 рублів.

2

PERMATEX Dielectric Tune-Up Grease

Ще одна дуже ефективна діелектрична мастило професійної якості, яка призначена для обробки різних електричних контактів і роз'ємів - Перматекс. Автовласниками використовується для ізоляції проводки, свічок запалювання, цоколів ламп, роз'ємів акумуляторної батареї, контактів у фарах і ліхтарях автомобіля, на роз'ємах кришк трамблера і так далі. Може також використовуватися для аналогічних цілей у побуті. Має температурний діапазон від -54 ° С до + 204 ° С. Зверніть увагу! Даний продукт не рекомендується використовувати в механізмах або системах, які використовують чистий кисень і / або кисень в домішках, а також інші сильні окислювачі. Зберігати упаковку потрібно в температурному діапазоні від + 8 ° С до + 28 ° С.

В інтернеті можна знайти чимало позитивних відгуків про мастило для свічок PERMATEX Dielectric Grease. Вона добре захищає оброблену нею поверхню, як від води, так і від пробою електроізоляції. Тому вона рекомендована до використання, як в гаражних умовах, так і в умовах автосервісу.

Реалізується в самих різних упаковках - 5 грам, 9,4 грам, 85 грам (тюбик) і 85 грам (аерозольний балон). Артикули двох останніх упаковок відповідно 22058 і 81153. Їх ціна на вказаний період становить близько 2300 рублів. Ну а маленький тюбик мастила свічок і з'єднань системи запалювання, що має каталожний номер 81150, обійдеться в 250 рублів.

3

МС 1650

Непогана вітчизняна антикорозійна і антипригарная керамічна мастило для монтажу форсунок, свічок запалювання і розжарювання від фірми ВМПАВТО. Її унікальність полягає в дуже високій температурній стійкості, зокрема, максимальна температура становить + 1200 ° С, а мінімальна - -50 ° С. Зверніть увагу, що вона не володіє ізоляційними властивостями, А лише полегшує монтаж і демонтаж форсунок, свічок запалювання і свічок розжарювання. Тобто, вона просто запобігає заїдання різьбових з'єднань, зварювання і прикипання поверхонь деталей один до одного, перешкоджає виникненню корозії і проникненню вологи в простір між деталями (особливо актуально для різьбових з'єднань). Крім автомобільної техніки даний засіб може бути використано і в інших місцях і обладнанні.

Тестування пасти показало, що вона володіє хорошими експлуатаційними характеристиками. Насправді заявлену температуру в + 1200 ° С зустріти можна дуже рідко, тому подібних тестів знайти не вдалося. Однак звіти показують, що температуру в +400 ° С ... + 500 ° С мастило витримує легко і в довгостроковій перспективі, чого і так вистачає з великим запасом.

Реалізується в маленькій упаковці об'ємом 5 грамів. Її артикул - 1920. Її ціна відповідно 60 рублів.

4

BERU ZKF 01

Це високотемпературна мастило для свічок білого кольору. Володіє відмінними електроізоляційними властивостями. Діапазон робочих температур становить від -40 ° С до + 290 ° С. Наноситься всередину наконечника або ж на ізолятор свічки запалювання (нема на електричний контакт). Абсолютно безпечна для гуми і еластомерів, з яких виконані деякі оброблювані деталі в системі запалювання двигуна або ущільнювачі паливних форсунок.

Численні позитивні відгуки про мастило для свічок «Беру» дозволяють стверджувати, що вона хоча і дорога, але високої ефективності. Тому при можливості можете сміливо купувати і користуватися нею. Також сам автовиробник рено, при заміні свічок або свічок наконечників, крім своєї фірмової діелектричної мастила FLUORINE GREASE передбачає використання її аналога, і це саме Beru ZKF 01 (не плутати її зі змазкою різьблення свічок накалу і форсунок GKF 01). У продаж склад поставляється в невеликій тюбику масою 10 грамів. Артикул упаковки ZKF01 в каталозі виробника - 0890300029. Ціна такої упаковки становить близько 750 рублів.

5

FLUORINE GREASE

Це фторовмісна мастило (перфторполіефірная, PFPE) з високою щільністю для свічок, яка придбала свою популярність серед західних автовласників завдяки тому, що її рекомендує знаменитий французький автовиробник Renault. Тому спочатку вона призначена для машин, випущених під цією маркою. У вітчизняних ВАЗах також вона використовується. Це мастило має більш відома назва Fluostar 2L.

За інструкцією потрібно наносити валик мастила діаметром 2 мм у внутрішній окружності ковпачка дроти високої напруги або окремої котушки запалювання. Температурний діапазон у FLUORINE GREASE слабенький для вітчизняних широт, зокрема, він становить від -20 ° С до + 260 ° С, тобто, взимку склад може і застигнути.

Нечисленні відгуки дозволяють стверджувати, що мастило має досить непоганими, але не видатними характеристиками. Тому, з огляду на її недоліки, а саме дуже високу ціну і невідповідний для Російської Федерації температурний діапазон її використання залишається під питанням.

Обсяг упаковки зі змазкою-герметиком - тюбик масою 100 грам. Артикул товару - 8200168855. Середня ціна упаковки становить близько 5300 рублів.

6

Mercedes Benz Lubricating Grease

Це мастило для свічок запалювання, що випускається під торговою маркою «Мерседес Бенц» для машин цього автовиробника (хоча може використовуватися і в інших, проте це варто уточнювати додатково). Є мастилом преміум класу, оскільки забезпечує чудовий захист і експлуатаційні характеристики. Може застосовуватися в більшості моделях машин Mercedes Benz.

На просторах країн СНД мастило поширена слабо зважаючи на її дорожнечу і високу ціну, тому реальних відгуків по ній практично немає. До того ж перед кінцем рейтингу мастило опинилася через високу ціну. Насправді можна знайти дешевші її аналоги. Однак, якщо ви є власником машини «Мерседес» преміум-класу, то все ж має сенс обслуговувати її за допомогою оригінальних витратних матеріалів, в тому числі і за допомогою даної мастила.

Реалізується в маленькому тюбику масою 10 грамів. Артикул упаковки - A0029898051. Істотним недоліком даного складу є його висока ціна, а саме близько 800 рублів (10 євро). Другий недолік - товар досить рідкісний, тому часто доводиться чекати на замовлення, поки його привезуть з Європи. До речі кажучи у багатьох автовиробників є свій аналог такої захисної силіконової змазки якої обробляють ВВ дроти і ковпачки свічок, наприклад у General Motors - 12345579, а у Ford застосовують Electrical Grease F8AZ-19G208-AA.

7

Molykote G-5008

Нерідко в інтернеті можна побачити рекламу мастила Molykote G-5008, яка позиціонується як силіконова діелектрична пластична термостійкий мастило, що може працювати з металами, гумою, еластомерами (розроблена, перш за все, для застосування в парах гума / кераміка і гума / гума). Призначена для змащування електричних контактів, зокрема, для захисту ковпачків свічок запалювання автомобільної техніки.

Має жовто-зелений колір, є основним наповнювачем політетрафторетилен (ПТФЕ). Вона має досить високими експлуатаційними характеристиками - температура використання від -30 ° С до + 200 ° С, її можна застосовувати в запиленому середовищі, володіє високими діелектричними властивостями, стійка до вібрації. Здатна вирішувати проблеми електричних пробоїв, перешкоджає руйнуванню гуми, а також проникненню пилу і вологи.

Однак проблема полягає в тому, що мастило відноситься до ряду промислових і призначена для використання в спеціальному дозуючому автоматизованому обладнанні, оскільки дуже важливий точний вимір обсягу і маси. Відповідно, для використання в гаражних умовах цей склад навряд чи стане в нагоді. Крім цього, фасується він в досить великі упаковки - по 18,1 кілограмів, і ціна його дуже висока. Однак якщо у вас буде можливість в умовах автосервісу скористатися згаданим обладнанням - то мастило цілком рекомендована до застосування.

8

Поради щодо використання мастила для свічок

Використання будь-якої мастила для свічок має на увазі наявність деяких особливостей, які залежать від її складу і виконуваних функцій. Точний алгоритм застосування по пунктам ви знайдете в інструкції по експлуатації, яка зазвичай наноситься на упаковку мастила або йде додатково в комплекті. Однак в більшості випадків ці правила приблизно однакові і являють собою такі дії:

 • Очищення робочих поверхонь . Це стосується різьбових з'єднань і / або елементів ізоляції. Не можна наносити мастило на брудні або пилові поверхні, оскільки в іншому випадку вона «відвалиться» разом з брудом. Крім цього, ефективність її роботи буде набагато нижче. Залежно від ступеня забруднення це можна робити або просто за допомогою дрантя або ж уже з використанням додаткових миючих (чистячих) коштів.
 • Перевірка стану контакту в ковпачку . Згодом він починає окислюватися (це лише питання часу), тому обов'язково потрібно його почистити. Також бажано почистити і корпус самого наконечника. Робиться це також в залежності від стану контакту. Однак в будь-якому випадку потрібен очищувач електричних контактів в упаковці аерозолю, але з трубочкою-носиком (марок таких очищувачів зараз дуже багато). Після використання подібного очищувача бруд можна видалити за допомогою дрантя і / або щітки.
 • Нанесення мастила та збирання . Після того як була проведена перевірка і чистка елементів системи запалювання, її контакти, необхідно виконати нанесення мастила на контакти, після чого слід повна збірка системи. Новий компаунд надалі запобіжить окислення контакту в наконечнику, яке було попередньо видалено.

Для наочності коротенько опишемо алгоритм нанесення ізоляційної мастила на свічки і свічкові ковпачки. Насамперед необхідно демонтувати патрон свічки запалення. У нього всередині знаходиться контакт. Мета дії - загерметизувати порожнину на вході в ковпачок. Для цього існує два методи нанесення герметизуючого складу.

 • Перший . Нанести змазку акуратно по зовнішньому краю ковпачка. Робити це потрібно таким чином, що при надяганні свічки запалювання мастило рівномірно розподілилася по поверхні ковпачка і свічки. Якщо в процесі одягання ковпачка з нього на свічку видавилися надлишки компаунда, то їх можна видалити за допомогою дрантя. Тільки робити це швидко, поки склад не застиг.
 • Другий . Нанести змазку безпосередньо на корпус свічки в кільцеву канавку. В цьому випадку при надяганні ковпачка він природним чином рівномірно розподіляється в порожнині між свічкою і ковпачком. Зазвичай в цьому випадку назовні він не видавлюється. Цікаво, що при подальшому від'єднанні ковпачка залишки мастила залишаються на робочих поверхнях, і тому повторно наносити склад немає необхідності.

Особливо актуальне використання ізолюючої мастила (компаунда) для свічок на тих машинах (або інших транспортних засобах), які часто експлуатуються в складних (екстремальних) умовах . Наприклад, при їзді по бездоріжжю (пил, бруд), в регіонах з вологим кліматом, при зануренні двигуна в воду і так далі. Хоча використання подібної мастила буде не зайвим для будь-якої техніки, як то кажуть «кашу маслом не зіпсуєш».


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found