P0141: код несправності ланцюга підігріву кисневого датчика B1S2. Причини і усунення помилки p0141

P0141 помилка несправності підігріву кисневого датчика після каталізатора! При діагностиці комп'ютер видає ось таке повідомлення: «P0141 Нагрівач датчика кисню 2 (банк 1) несправний». Дана помилка дуже схожа на аналогічну, тільки з кодом p0135, в якій мовиться про вихід з ладу підігрівача першої лямбда (до каталізатора).

P0141 - код несправності ланцюга підігріву кисневого датчика B1S2

Код помилки P0141 свідчить що зафіксована несправність ланцюга підігріву кисневого датчика (Bank 1 Sensor 2)

Відмінні риси поведінки автомобіля з наявністю помилки p0141 в пам'яті, так це лише плавання оборотів при холодному запуску двигуна. А при русі на великих швидкостях так ще й витрата палива більше ніж зазвичай.

Сигналізатор «джекічан», він же лампочці CHECK ENGINE на панелі приладів, загоряється при вторинному прояві несправності нагрівача лямбда датчика B1S2. Контролер двигуна розраховує опір кисневого датчика, залежне від робочої температури. Таке опір може варьіроватся в залежності від марки авто і тих даних самого датчика (наприклад на ВАЗах від 90 до 500 Ом, а на іномарках таких як Тойота 10-16 Ом).

Причини викликали помилку P0141

Можливих причин, які могли дати сигнал контролеру встановити код помилки p0141 не багато:

  1. Втрата контакту в колодці харчування Лямба-зонда;
  2. Перегар спіралі підігріву датчика кисню;
  3. Установка датчика іншого типу.

За цим якщо стоїть мета позбавиться від настирливої ​​лампочки на приладовій панелі нагадує про проблему з кіслородніком після каталізатора, то пошуки проблеми варто почати з перевірки стану контактів і проводки датчика.

Перевірка і усунення несправності

Оскільки причин раз-два та й усе, то багато хто навіть не намагаються перевіряти лямда-зонд, а відразу змінюють при найменшій підозрі його у втраті своїх функцій (особливо на СТО), але якщо ви робите для себе, то варто, звичайно ж, зробити перевірку і огляд контактів, приділити увагу всім ознаками несправності лямбда зонда. Знадобиться оглядова яма, так як кисневий датчик знаходиться за каталізатором, і знімаємо з нього роз'єм живлення. Напевно там буде все приховано зеленуватим оксидом. Також переглянути йдуть дроти від роз'єму, адже існує ймовірність, що один з проводів обірваний або коротить. Ну а далі мулітметром заміряємо опір обмотки підігріву лямбда (як перевірити кисневий датчик, читаємо в керівництві по ремонту авто).

Щоб винести правильний вердикт про справність датчика кисню дуже важливо знати номінальний опір підігріву датчика, оскільки при температурі 20 ° C воно менше при прогрітому двигуні, коли температура вихлопу 800 ° C більше. Залежно від марки машини і типу датчика такий опір відрізняється.

Якщо перевірка показала вихід з ладу лямбда, то міняємо датчик на новий, тут теж існує нюанс, адже автовласники часто не знайшовши аналогічного датчика встановлюють універсальний або з іншого автомобіля, який може не завжди підходити.

При заміні датчиків кисню потрібно обов'язково знімати клему з АКБ!

Коли ж перевірка навпаки, показала що лямбда зонд в повному здоров'ї і готовий служити і далі, то у перших потрібно видалити помилку з пам'яті ЕБУ і в разі повторного її виникнення діагностувати повторно, адже причиною установки коду несправності можуть бути ряд супутніх кодів, аж до несправності ECU. З цього потрібно проаналізувати умови при яких виникає помилка P0141 , зробити перевірку інших систем і електричних ланцюгів.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found