Який очищувач каталізатора краще. Рейтинг ТОП-5

Очисники каталізатора бувають рідкого і пінного типу. Перші додають до палива, і в процесі їзди автомобіля відбувається очищення нутрощів каталізатора. Пінні очисники необхідно додавати всередину каталізатора за допомогою трубки. Важливо, що очисники допомагають лише у випадках, коли каталізатори знаходяться в більш-менш нормальному робочому стані, лише з великою кількістю незгорілої сажі. Для прогоріли вузлів вони не приносять користі, адже якщо каталітична решітка почала сипатися, то її вже нічим не врятуєш.

зміст:

 • Ознаки забитого каталізатора
 • Як перевірити каталізатор
 • Огляд популярних засобів для очищення

очищувач каталізатора

Нині серед автолюбителів популярні п'ять основних очищувачів каталізаторів, інформація про яких зведена до рейтингу, сформований на відгуках і тестах від автовласників.

Таблиця кращих очисників каталізатора

Назва очищувача Особливості Обсяг упаковки, мл Ціна за станом на літо 2020 року, російських рублів
Hi Gear Catalytic Converter & Fuel System Cleaner Найефективніший і популярний очищувач 444 600
Liqui Moly Catalytic System Clean Однієї упаковки присадки вистачає на найбільшу кількість бензину 300 500
Gat Cat Clean Може використовуватися з різними типами двигунів 300 1200
Lavr Універсальна промивка, додається на регулярній основі 310 300
Pro Tec DPF Catalyst Cleaner Кращий пінний очищувач каталізатора і фільтр сажі 400 2000

Симптоми що каталізатор забитий

Каталізатор автомобіля засмічується постійно. А швидкість і ступінь його забруднення залежить від якості використовуваного палива і умов експлуатації машини. І чим більше в бензині / солярці шкідливих домішок, але рух авто обмежується міським рухом, - тим швидше забивається каталізатор. Тому автовиробники рекомендують регулярно застосовувати присадку для видалення сажі у вихлопній системі.

Самоочищення каталітичного нейтралізатора відбувається тільки при досягненні температури відпрацьованих газів понад 500 ° C.

Перевірити каталізатор на затурканість своїми руками не знімаючи можна по ряду ознак і тестів.

 • Зменшення потужності двигуна . Машина погано розганяється, «не тягне».
 • Обмеження оборотів двигуна . При натисканні педалі акселератора обороти доходять до певного значення (зазвичай близько 2000 ... 3000 оборотів в хвилину, залежить від ступеня затурканості каталізатора) і далі навіть їх значення не підвищується.
 • Збільшений витрата бензину . Відповідне значення також залежить від показника надлишкового тиску перед каталізатором. Зазвичай витрата палива збільшується на 5 ... 10%. Це можна перевірити по бортовому комп'ютеру.
 • Підвищений витрата моторного масла . Тут аналогічно. Масло починає підгоряти, його рівень зменшуватися, а експлуатаційні характеристики різко падати.
 • Низький тиск вихлопу . Перевірити це можна двома способами. Просто підставити руку до вихлопної труби. При чистому каталізаторі вихлопні гази повинні вириватися з труби пульсацією, тобто, поштовхами. Якщо вони виходять плавно - велика ймовірність, що забитий каталізатор. За другим методом потрібно щільно притиснути долоню в рукавичці до труби і «задавити» гази. При справному каталізаторі тримати вийде не довше двох-трьох секунд. Якщо рука утримується без проблем - каталізатор забитий. Зверніть увагу, що ці методи будуть справедливі, якщо випускний тракт герметичний !

Перераховані вище ознаки часто можуть вказувати і на інші поломки в двигуні. Тому бажано виконати додаткову перевірку каталізатора на протитиск.

Як перевірити затурканість каталізатора

Затурканість каталізатора, а відповідно і доцільність застосування присадки очищає його, можна виконати самостійно без демонтажу за допомогою манометра. Потрібно виміряти засунений на вході в каталізатор. Роблять це декількома варіантами.

Сам манометр, через перехідник, можна вкручувати або в спеціальний отвір (на деяких каталізаторах що знаходяться під днищем машини, часто є спеціальний отвір, закрите заглушкою) або ж в розмір отвору кисневого датчика (коли каталізатор розташований в підкапотному просторі).

Щоб зробити пристосування для перевірки каталізатора своїми руками необхідно:

 • манометр з максимальним діапазоном вимірювання 0,3 ... 0,5 кгс / см² (важливо, щоб у нього була відповідна ціна ділення шкали);
 • з'єднати його герметично зі штуцером з внутрішнім діаметром половина дюйма і шлангом 10 мм (найпростіше за допомогою ФУМ стрічки);
 • приєднається до шлангу (в даному випадку характеристики шланга не важливі, головне, щоб діаметр не сильно відрізнявся від діаметра штуцера);
 • на інший кінець шланга потрібно приєднати штуцер М18 через хомут.

Після чого, викрутивши лямбда-зонд (датчик кисню) перед каталізатором, вкрутити туди зроблене пристосування і дивитися на показник після запуску мотора і утримання газу на максимальних обертах.

Якщо каталізатор чистий і не потребує чищення то тиск не повинен перевищувати 0,2-0,3 кгс / см² при 5000 об / хв (на холостих 0,1 кгс / см²) . Коли ж воно незначно більше (близько 0,5 кгс / см²) - має сенс почистити каталізатор, в тому числі і використовуючи спеціальний очищувач. Понад 150 кПа його змінюють або вибивають, він уже непридатний до експлуатації і приносити тільки шкоду двигуну!

Оцінити стан нейтралізатора можна і візуально, але для цього його доведеться демонтувати або запускати ендоскоп (в отвір датчика). Така перевірка потрібна якщо почалося руйнування внутрішнього елемента. На профільних СТО стан каталізатора перевіряють за допомогою осцилографа, аналізуючи не тільки тиск, а й напруга на кисневих датчиках.

При позитивних показаннях до примусового очищення використовуючи спеціальний засіб можна застосовувати два його вигляду - присадку до палива, яка просто піднімає температуру всередині каталізатора, тим самим сприяє природному згорянню сажі. Або застосувати пінний очищувач каталізатора, який вводиться за допомогою трубочки через отвори кисневого датчика і розчиняє сажу.

Робити таку процедуру рекомендують через кожні 15 ... 20 тисяч кілометрів пробігу . А якщо в машині використовується погане паливо - то і частіше.

Якщо ж його стан критичний, і він майже розвалюється, то будь-який очищувач тут буде безсилий. Аналогічні міркування справедливі і в разі, якщо на керамічному каталізаторі оплавлена ​​його структура, зокрема, парами етилованого бензину. У перерахованих випадках потрібна тільки заміна каталізатора. Тому дива відновлення від очищувача чекати не варто!

Рейтинг кращих очисників каталізатора

Вибір найкращого очищувача для каталізатора найчастіше викликає складності, адже перший виникає питання: який засіб краще - пінне або рідка присадка. Далі представлений рейтинг популярних очищувачів, якими користуються вітчизняні автовласники. У список увійшли лише дійсно ефективні, і про які в інтернеті були знайдені позитивні відгуки, а також представлялися реальні тести. Якщо ви теж користувалися тим чи іншим очищувачем - поділіться своїм досвідом в коментарях під матеріалом.

Hi Gear Catalytic Converter & Fuel System Cleaner

Очищувач каталізатора Hi Gear Catalytic Converter & Fuel System Cleaner по праву вважається одним з кращих в своєму сегменті ринку. Він призначений не тільки для безпосередньо очищення каталізатора, але і для чищення системи харчування (камер згоряння) інжекторних двигунів. Позиціонується як професійний засіб, тобто, може використовуватися в тому числі на професійних автосервісах.

Є абсолютно безпечним для кисневих датчиків. Вхідні в нього миючі засоби не тільки змивають сажу з каталізатора, але і видаляють сміття з бензобака, поверхні елементів впускного тракту, дросельної заслінки, впускних клапанів, стінок камер згоряння.

Завдяки використанню очищувача каталізатора «Хай Гір» зменшується гідродинамічний опір системи впуску, відновлюється потужність двигуна, стабілізуються його обороти, зменшується токсичність вихлопних газів.

Hi Gear представляє собою класичний рідкий очищувач, який потрібно додавати в бензобак перед заправкою. Однією баночки вистачає на 65 ... 75 літрів бензину. Якщо бензобак менше або заливається в повному обсязі, то заливати обсяг очищувача потрібно по розрахованої пропорції. Рекомендується застосовувати очищувач кожні 5000 ... 7000 кілометрів пробігу.

Знайдені в інтернеті відгуки і тести показують, що очищувач каталізатора «Хай Гір» дійсно добре очищає стільники каталізатора. Машина жвавіше розганяється, зменшується витрата бензину, стабілізуються обертів двигуна. З недоліків можна відзначити те, що виробник, швидше за все, явно занизив періодичність використання в своїх комерційних інтересах. На практиці очищувач для профілактики можна застосовувати і через 10 тисяч кілометрів.

Очищувач каталізатора Hi Gear продається в металевій баночці об'ємом 444 мл. Її артикул для покупки - HG3270. Ціна однієї баночки станом на літо 2020 року становить близько 600 російських рублів.

1

Liqui Moly Catalytic System Clean

Присадка очисник каталізатора Liqui Moly Catalytic System Clean - друге за популярністю засіб в даному сегменті. Воно призначене не тільки для видалення сажі з каталізатора, але і для запобігання її повторної появи. Крім цього, засіб очищає систему спільної переробки, клапана і камеру згоряння. Може бути використаний для будь-яких бензинових двигунів з каталізатором, в тому числі, оснащених турбонаддувом.

Зверніть увагу, що виробник вказує прямо, що за допомогою присадки неможливо видалити в каталізаторі відкладення на основі оксиду марганцю! Автолюбителі в своїх відгуках тестування очищувача каталізатора Ликви Моллі відзначають, що присадка дійсно повертає потужність двигуна, скорочує витрату бензину, а мотор починає працювати рівніше. З недоліків можна відзначити, що сильно забруднені каталізатори очистити присадка вже не може, але це властивість більшість подібних засобів.

Реалізується на ринку очищувач каталізатора «Ликви Моли» в баночці об'ємом 300 мл. Виробник вказує, що її вистачає на 70 літрів бензину. Заливати можна не тільки перед заправкою, але і в будь-який час, головне дотримуватися пропорцію за обсягом. Артикул товару - 7110. Ціна однієї банки на вказаний вище період - близько 500 рублів.

2

Gat Cat Clean

Засіб Gat Cat Clean позиціонується як очищувач каталізатора і кисневого датчика (лямбда-зонда). Може бути використаний на бензинових і дизельних двигунах з фільтром сажі DPF, а також допускається використання в гібридних автомобілях. Крім цього, чистить елементи паливної системи. Завдяки використанню очищувача «Джет Кет Клин» з каталізатора видаляються смолисті і коксові відкладення, віддаляється нагар, зменшується ймовірність утворення корозії на металі (в тому числі електрохімічної), знижується токсичність вихлопних газів.

Основний принцип дії полягає в використання хімічних сполук, які знижують температуру горіння сажі елементів до + 450 ° С, завдяки чому вони згорають набагато раніше, ніж в стандартних умовах. Може використовуватися з будь-якими видами палива. 300 мілілітрів очищувача вистачає для розчинення в 60 літрах палива. Ефект триває до 3000 км, після чого профілактику потрібно повторити.

Тести очищувача каталізатора Gat Cat Clean показали хорошу ефективність засобу. Непогані показники компенсуються його універсальністю, оскільки його можна застосовувати для будь-яких моторів. Істотним недоліком є ​​явно завищена ціна в порівнянні з аналогами у конкурентів.

Обсяг однієї баночки, яка реалізується в продажу, становить 300 мл. Артикул для її покупки - 62073. Ціна однієї упаковки - 1200 рублів.

3

Lavr

Багатофункціональна присадка Lavr позиціонується як професійний засіб для поліпшення експлуатаційних властивостей палива. По суті, є профілактичним засобом, що запобігає засмічення елементів паливної системи, в тому числі, каталізатора. У складі присадки є каталізатор горіння, завдяки чому паливна суміш згорає повністю і залишає мінімальні відкладення. Присадка «Лавр» може використовуватися для бензинових інжекторних і карбюраторних двигунів. Підвищує миючі засоби бензину, запобігає обмерзання, знижує утворення нагару, знижує токсичність вихлопу.

Практичне використання присадки Lavr показують, що миючі засоби у неї досить посередні, в тому числі для мийки каталізатора. Тобто, якщо використовувати її на постійній основі, то дійсно можна домогтися підвищення потужності двигуна та підтримки його чистоти. Однак для чищення забитих каталізаторів її навряд чи можна використовувати, тільки для профілактики. Благо, її низька ціна дозволяє заливати її в бак на постійній основі.

Обсяг однієї банки становить 310 мл. Ця кількість розраховане на змішування з 40 ... 60 літрами бензину. Ціна однієї упаковки складає близько 300 рублів.

4

Pro Tec DPF Catalyst Cleaner

Pro Tec DPF Catalyst Cleaner позиціонується виробником як очищувач фільтр сажі і каталізатора. Особливістю засобу є те, що очищувач пінний, тобто, його задувають через шланг безпосередньо в каталізатор. Для цього використовується розмір отвору кисневого або температурного датчика, які перед процедурою потрібно демонтувати. Очищувач «Протек» також може бути використаний для чищення елементів системи EGR.

Принцип його роботи полягає в тому, що він раскоксовивает відкладення в сотах каталізатора і сприяє регенерації фільтр сажі. Демонтаж і розбирання каталізатора і фільтр сажі не потрібно. Піна випаровується без залишку. Після того, як піна була задута в каталізатор, необхідно запустити двигун і чекати, поки з вихлопної труби не витече вся (або майже вся) піна з брудом. Задувати піну потрібно при вимкненому двигуні!

Тести пінного очищувач каталізатора і фільтр сажі «Протек» показують його високу ефективність. Засіб може бути використано практично для будь-яких двигунів. Один балон призначений для одного застосування, залишати засіб для повторного використання не можна. З недоліків відзначається лише явно висока ціна в порівнянні з рідкими очисниками, але результат того вартий.

Обсяг одного балона становить 400 мл. У комплекті є аерозольний балон з розпилювальним зондом, а також гнучка трубочка-шланг. Може застосовуватися для двигунів будь-яких обсягів. Якщо остання випливає з вихлопної труби піна буде ще брудної - рекомендується повторне використання очищувача. Ціна однієї упаковки складає близько 2000 рублів.

Технологія використання пінного очищувача Pro Tec DPF Catalyst Cleaner має на увазі наступне профілактичне застосування засобу Pro Tec OXICAT. Це рідкий очищувач каталізаторів і кисневих датчиків. Може бути використаний і відразу, але має гіршу ефективність порівняно з Pro Tec DPF Catalyst Cleaner, тому рекомендується лише в якості профілактики.

5

висновок

Сучасні очисники дозволяють легко і самостійно, не звертаючись в автосервіс, почистити автомобільний каталізатор. Головне, щоб його стан не було критичним, і щоб він буквально не розвалювався або не була прогорілий. Також рекомендується використовувати очисники через кожні 15 ... 20 тисяч кілометрів пробігу якщо рух автомобіля переважного по місту.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found