Як відрегулювати фари. Способи регулювання світла фар

Для того, щоб уникнути таких проблем як зменшена зона видимості в темний час доби, а також збільшення небезпеки для водіїв, які їдуть по зустрічній смузі, потрібно правильно відрегулювати фари автомобіля.

Універсальна інструкція по регулюванню фар

Це можна зробити вручну, за допомогою фахівців автосервісу або застосувавши потрібне обладнання. Якщо ви хочете заощадити, але правильно здійснити дану процедуру, то самостійна регулювання фар проводиться в чотири етапи :

 • зробити розмітку на стіні;
 • здійснити розмітку ламп;
 • налаштувати ближнє світло;
 • налаштувати дальнє світло.

Коли потрібно регулювати фари

Кожен водій повинен знати, коли необхідно виконувати регулювання фар. Тому якщо ви не входите в їх число, то коротко нагадаємо про це. Ця процедура виконується в одному з наступних випадків:

 • При заміні ламп в фарі. Це стосується приладів як з одинарної, так і роздільної оптикою.
 • При заміні однієї або обох фар. Це може бути викликано її виходом з ладу, ДТП, бажанням власника встановити більш потужний або технологічний освітлювальний прилад.
 • У разі, якщо ви відчуваєте, що вам стало некомфортно їздити з існуючим світлом, і що потрібно внести корективи.
 • У разі, коли при русі в темний час доби водії зустрічних машин блимають вам дальнім світлом, сигналізуючи тим самим про те, що ви їх сліпите.
 • При монтажі протитуманних фар. Як правило, проводиться регулювання тільки ВТФ.
 • Після виконання робіт, пов'язаних зі зміною жорсткості підвіски.
 • При заміні дисків або гуми на аналогічні вироби з іншими діаметрами.
 • При підготовці до проходження регламентного ТО.
 • Перед поїздкою на велику відстань.

Слідкуйте за світлом, яке випромінюють фари вашого автомобіля, і при необхідності проводите його регулювання. Пам'ятайте, що невірно виставлений світло несе неприємні відчуття і загрозу не тільки вам, але і водіям зустрічних машин.

Два універсальних способу як відрегулювати фари

Перед тим як приступати до регулювання фар, варто перевірити наступні параметри авто:

 1. Різницю в обсягах шин.
 2. Стан пружин, що знаходяться в підвісці.
 3. Повний розподіл всіляких навантажень.
 4. Рівень тиску в шинах.

Якщо тут є несправності, то кут освітлення буде неправильним, що, в свою чергу, неодмінно позначиться на якості самої регулювання. Природно, щоб відрегулювати світло правильно, потрібно буде дотримати деякі важливі умови . Найпершим з них є наявність вертикальної рівної стіни з достатнім місцем для автомобіля - довжина не менше 7,5 метрів.

Для безпосередньої розмітки можна використовувати або крейда, або клейку стрічку. Так як кожна машина має свої габарити, то розмітка для неї проходить чисто індивідуально. Однак, існує кілька стандартних значень, які можна використовувати практично для всіх авто.

Схема регулювання фар

Перший спосіб регулювання фар

Знаходимо рівну площадку, сторона якої повинна упиратися в стіну. Стіна, в свою чергу, повинна бути без виступів, кутів, різних нерівностей і строго вертикальною. Під'їжджаємо впритул до стіни і відзначаємо центр машини, а також центральну вісь ламп.

Щоб правильно здійснити розмітку стіни, потрібно відзначити відстань від підлоги до лампи і від зазначеної лампи до центру автомобіля. Потім варто накреслити на стіні ще одну лінію, розташовану на 5 см нижче першої. Далі від'їжджаємо від стіни на 7,5 метрів і проводимо на стіні горизонтальну лінію, яка з'єднає центральні точки на обох лампах.

Потім проводимо вертикальні лінії через центральні точки фар. Ще одна вертикальна лінія повинна бути проведена через центральну точку машини. Ця лінія повинна знаходитися на 7,62 см нижче, ніж та, яка з'єднує центр наших фар.

Регулювальні гвинти фар

Регулювальні гвинти для налаштування пучка світла фари

Здійснивши розмітку, включаємо ближнє світло фар і виробляємо безпосередню настройку, при якій кут нахилу ламп повністю збігається з горизонтальною лінією. А то місце, де світло починає підніматися вгору, обов'язково має збігтися з пересічними накреслені лініями.

У підсумку, щоб вийшов потрібний пучок світла, слід підкрутити регулювальні гвинти , які розташовуються під капотом авто на задній частині фари.

Ідеально правильним варіантом є той, коли світло знаходиться трохи нижче позначки центру фар.

Якщо автомобіль має поєднаний дальнє і ближнє світло, то налаштовувати можна тільки дальній, а ближній налаштуватися автоматично.

Якщо ваша машина має роздільну систему далекого і ближнього світла, то кожен пучок світла доведеться налаштовувати по-черзі. І розмітка стіни також буде трохи відрізнятися - ближнє світло регулюється по вищеописаному методу. А дальнє світло потрібно розмістити так, щоб він точно потрапляв на центральну розмітку фар. В цьому випадку краще використовувати спеціальне обладнання, без якого в цьому варіанті ідеальної регулювання не вийде.

Другий спосіб регулювання фар

Буде потрібно така ж рівна стіна, як і в першому випадку, але машину необхідно поставити вже на більшій відстані - 10 метрів. Щоб провести регулювання якомога точніше, слід попередньо підготувати авто : підкачати шини, заправити повний бак бензину, посадити за кермо людини, максимально підходящого по вазі до водія.

Як відрегулювати фари без приладів

На стіні відзначаємо місця, які відповідають центру ламп, а також на тій відстані, на якому вони розташовуються в реальності. З'єднуємо ці дві точки по горизонталі, прочертивши потім ще дві горизонтальні лінії:

 • на 12 см нижче;
 • на 22 см вище.

Закінчивши розмітку, виставляємо регулятор ширини освітлення на нульовий показник. Верхньою межею світлового плями основних фар повинна бути друга лінія, а третьою лінією буде верхня межа протитуманних фар.

А ось те що всіх світлових потоків повинні знаходитися на перетині наших ліній під номером 2 і 3 - нижче центру ламп на 12 і 22 сантиметри відповідно. Також водієві обов'язково варто простежити за тим, щоб додатковий гвинт знаходився в незайманому стані , а при наявності гидрокорректора його потрібно налаштовувати відповідно до отриманої навантаженні - положення машини з одним водієм, без пасажирів.

регулювання ВТФ

Регулювання протитуманних фар, хоч і трохи, але все ж відрізняється від вище описаного способу. Перед тим як відрегулювати ВТФ, потрібно забезпечити машину додатковим навантаженням в 70 кілограм - підійде все, що завгодно і поміщається в ваше авто.

Також заправляємо повний бак і ставимо машину так, щоб вона розташовувалася на максимально рівній горизонтальній поверхні, в 10 метрах від світла отриманого екрану. Однак багато досвідчених водіїв стверджують, що вистачає і 5 метрів.

Регулювання протитуманних фар

Схема регулювання протитуманних фар

На стіні креслимо лінії, що означають своїми краями важливі точки. Суть справи - розмір від землі до противотуманок, верхня - таке ж, тільки подвоєне відстань.

Також зазначаємо відстань до центру авто, дивлячись на нього прямо до центрів обох протитуманних фар. В результаті має вийти розкреслений полотно екрану з двома точками центрів ламп, також будуть обмеження нижньої і верхньої межі світла.

Після нанесення ліній, встановлюємо машину на відстані 10 метрів від стіни і, використовуючи викрутку і регулювальні гвинти на фарах, добиваємося фокуса пучка світла з ламп в тих точках, де центри фар перетинаються.

Регулювання лінзованной фар

Перед тим як регулювати лінзованной фари, необхідно знати про те, що існує два їх види - регульовані і нерегульовані. Останні є досить дешевими, і ми не рекомендуємо користуватися такими світловими приладами. Один із прикладів такої фари випускається під торговою маркою Depo. Деякі фари оснащені автоматичним регулятором. Однак найчастіше він виходить з ладу, тому це також не найкращий варіант.

Для регулювання лінзованной фар також існують спеціальні регулятори, як і на звичайних освітлювальних приладах. В даному випадку неможливо дати однозначних рекомендацій, оскільки в різних автомобілях і навіть в різних фарах регулювання відбувається за допомогою різних засобів. Як правило, для цього використовуються регулювальні болти, або рукоятки. Але почитавши загальну інструкцію з регулювання світла фар, Ви зможете впорається з поставленим завданням.

Регулювання фар приладом

Регулювання фар по приладу

На СТО зазвичай фари регулюють за допомогою спеціальних приладів. Їх покупка для рядового автовласника недоцільна, оскільки стоїть такий пристрій чимало, а використовувати його доводиться не так вже й часто. Тому знання про те, як виконувати регулювання фар приладом, вам знадобляться хіба що для того, щоб проконтролювати, чи правильно діє працівник СТО.

Алгоритм перевірки буде наступним:

 1. Вирівняти поздовжню вісь приладу щодо автомобіля. Адже не факт, що машина заїхала строго перпендикулярно в бокс. Це базова умова. Для його виконання на приладі у верхній його частині є дзеркало з нанесеною на нього горизонтальною лінією. По ній можна легко виставити прилад таким чином, щоб він стояв строго перпендикулярно корпусу і фарам.
 2. Виставити прилад строго горизонтально. Зазвичай в конструкції його корпусу для цих цілей передбачений рівень з бульбашкою повітря. Це просте, але надійне засіб, що дозволяє домогтися потрібних результатів.
 3. Установка регулювального кута. На різних приладах він може виставлятися різними методами (одним з таких варіантів є поворотний ролик). Значення кута «0» означає, що фари будуть світити строго прямо по курсу руху машини. Кут може змінюватися на десяті частки градуса. Значення кута, на який потрібно виставити фару, ви зможете знайти в довідковій літературі до вашого автомобіля.
 4. Ось регулювального приладу і вісь фари повинні збігатися.

Пам'ятайте, що не можна сильно «задирати» промені фар. Адже в цьому випадку значення світлового потоку може знизитися на 20 ... 30%, що є значним показником. Крім цього, так ви будете зліпити водіїв, які їдуть вам назустріч.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found