Несправність Регулятора Тиску Палива. 4 Ознаки | Причини, Перевірка і Чистка

Несправності регулятора тиску палива призводять до того, що двигун запускається з працею, має «плаваючі» холості оберти, машина втрачає динамічні характеристики, іноді з паливних шлангів підтікає паливо. Як правило, встановлюється регулятор тиску палива (скорочено - РДТ) на паливній рампі і являє собою вакуумний клапан. У деяких моделях автомобілів РДТ врізається в паливний шланг зворотної подачі паливної системи. Щоб визначити що несправність паливної системи полягає в несправному регуляторі тиску необхідно провести ряд нескладних перевірок.

зміст:

 • Місце установки РДТ
 • симптоми несправності
 • Перевірка регулятора тиску
 • Чому ламається регулятор
 • Як почистити РДТ

Несправності регулятора тиску палива

Де знаходиться регулятор тиску палива

Щоб знайти місце установки регулятора тиску палива, розберемося що він собою являє і для чого потрібен. Це допоможе в подальших пошуках і діагностиці.

Перше, що потрібно знати - буває два основних типи РДТ - механічний (старого зразка) і електричний (нового зразка). У першому випадку - це вакуумний клапан, завдання якого полягає в перепуску надлишків палива при надмірному тиску назад в паливний бак через відповідний шланг. У другому - це датчик тиску палива, який передає до ЕБУ відповідну інформацію.

Як правило, регулятор тиску палива знаходиться безпосередньо на паливній рампі. Інший варіант його розміщення - паливний шланг зворотної подачі системи харчування. Ще існує варіант - розташування регулятора безпосередньо в паливному баку на модулі насоса. У таких системах відсутній шланг зворотної подачі палива за непотрібністю. Подібна реалізація має кілька переваг, серед яких спрощення конструкції (відсутність зайвого трубопроводу), зайве паливо не потрапляє в підкапотний простір, паливо менше нагрівається і не так випаровується.

Як працює регулятор тиску палива

Конструкційно клапан старого зразка (що встановлюються на бензинові авто) має власний корпус, всередині якого знаходяться клапан, мембрана і пружина. У корпусі є три висновки для палива. Через два з них бензин проходить через регулятор тиску, а третій висновок безпосередньо пов'язаний із впускним колектором. На низьких (в тому числі неодружених) оборотах двигуна тиск палива в системі невелика і воно все йде в мотор. При підвищенні оборотів відповідний тиск збільшується, в колекторі, тобто, на третьому виведення РДТ створюється розрідження (вакуум), яке при певному значенні долає силу опору його пружини. Таким чином створюється рух мембрани і відкриття клапана. Відповідно, зайве дизельне паливо отримує доступ до другого висновку регулятора і через зворотний шланг йде назад в паливний бак.Унаслідок описаного алгоритму нерідко регулятор тиску палива називають ще зворотним клапаном.

Що стосується датчика тиску палива, то він трохи складніше. Так, він складається з двох частин - механічної та електричної. Перша частина - це металева мембрана, яка прогинається під впливом зусилля, викликаного тиском у паливній системі. Товщина мембрани залежить від тиску, на яке розрахована паливна система. Електрична частина датчика - це чотири тензорезистора, з'єднаних за схемою «місток Уїнстона». На них подається напруга, і чим більше згинається мембрана, тим вихідна напруга від них буде більше. І цей сигнал подається на ЕБУ. А в результаті електронний блок управління подає відповідну команду на насос з тим, щоб він той подавав лише необхідне в даний момент кількість палива.

Дизельні двигуни мають регулятор тиску палива трохи іншої конструкції. Зокрема, вони складаються з соленоїда (котушки) і штока, який уперто в кульку для перекриття зворотного подачі. Зроблено це з тієї причини, що дизельний двигун в процесі своєї роботи дуже сильно вібрує, що позначається на знос класичного (бензинового) регулятора палива, тобто, відбувається часткова і навіть повна компенсація гідравлічних коливань. Однак місце установки його аналогічне - в паливній рампі двигуна. Інший варіант - на корпусі паливного насоса.

Ознаки несправності регулятора тиску палива

Є п'ять основних симптомів несправності регулятора тиску палива (обох типів), за якими можна судити про повне або часткове виході з ладу цього важливого вузла. Причому такі ознаки характерні для автомобілів як з бензиновим, так і дизельним двигуном. Однак варто обмовитися, що перераховані ситуації можуть бути ознаками поломки і інших вузлів двигуна (паливний насос, забитий паливний фільтр), тому бажано виконувати комплексну діагностику, щоб точно визначити його працездатність. Так, ознаки несправності регулятора тиску палива такі:

 • Важкий запуск двигуна . Зазвичай це виражається в довгому кручении стартером при вичавленої педалі акселератора. Причому це ознака характерний при будь-яких зовнішніх погодних умовах.
 • Двигун глухне на холостих обертах . Для підтримки його роботи водій зобов'язаний постійно подгазовивать. Інший варіант - при роботі двигуна на холостому ходу обороти зазвичай «плаваючі», нестабільні, аж до повної зупинки мотора.
 • Втрата потужності і динаміки . Простіше кажучи, машина, «не тягне», особливо при їзді в гору і / або в завантаженому стані. Ви також можете втратити динамічні характеристики автомобіля, він погано розганяється, тобто, при спробі розігнатися відбувається глибокий провал оборотів на їх високих значеннях.
 • З паливних шлангів (рампи) підтікає паливо . При цьому заміна шлангів (хомутів) та інших прилеглих елементів не допомагає.
 • Перевитрата палива . Його значення буде залежати як від факторів поломки, так і від потужності двигуна.

Відповідно, при появі хоча б одного з перерахованих вище ознак необхідно виконати додаткову діагностику, в тому числі за допомогою електронного сканера помилок наявних в пам'яті ЕБУ.

Помилка регулятора тиску палива

Діагностичні помилки регулятора тиску палива

У сучасних автомобілях як регулятора встановлюється датчик тиску палива. При його частковому або повному виході з ладу в пам'яті електронного блоку управління двигуном формуються одна або кілька помилок, пов'язані з цим вузлом. При цьому на приладовій панелі активується лампочка несправності двигуна.

Коли існує несправність ДРТ, то найчастіше водій стикається з помилками під номерами p2293 і p0089. Перша має назву «регулятор тиску палива - механічна несправність». Друга - «регулятор тиску палива несправний». У деяких автовласників при виході відповідного регулятора з ладу в пам'яті ЕБУ формуються помилки: p0087 «тиск, виміряний в паливній рампі, занадто низька по відношенню до необхідного» або p0191 «регулятор тиску палива або датчик тиску». Зовнішні ознаки зазначені помилок ті ж, що загальні ознаки виходу з ладу регулятора тиску палива.

Дізнатися чи є такий код помилки в пам'яті ЕБУ допоможе недорогий автосканер Scan Tool Pro Black Edition . Це пристрій сумісний з більшістю всіх сучасних автомобілів мають роз'єм OBD-2. Досить при собі мати смартфон з встановленим діагностичним додатком.

Підключатися до блоку управління авто можна як по Bluetooth так і Wi-Fi. Scan Tool Pro маючи 32-х розрядний чіп і без проблем приєднатися, вважає і збереже всі дані датчиків не тільки в двигуні, але і в коробці передач, трансмісії, або допоміжних системах ABS, ESP і т.д. Також з його допомогою можна в режимі реального часу стежити за показаннями тиску палива які він передає на ECM автомобіля проробляючи при цьому ряд перевірок.

Перевірка регулятора тиску палива

Перевірка працездатності паливного регулятора тиску буде залежати від того, механічний він або електричний. Старий регулятор бензинового двигуна перевірити досить просто. Діяти потрібно за наступним алгоритмом:

 • знайти в підкапотному просторі шланг зворотної подачі палива;
 • запустити двигун і дати попрацювати йому близько однієї хвилини, щоб він був вже не холодний, а й ще й не дуже гарячий;
 • за допомогою плоскогубців (акуратно, щоб не пошкодити його !!!) перетиснути вказаний вище шланг зворотної подачі палива;
 • в разі, якщо двигун до цього «троил» і погано працював, а після стискання шланга заробив добре - значить, вийшов з ладу саме регулятор тиску палива.
Надовго пережимати гумові паливні шланги не можна, оскільки в таких умовах створюється додаткове навантаження на паливний насос, що може в довгостроковій перспективі вивести його з ладу!

Як визначити працездатність на інжекторі

У сучасних інжекторних бензинових двигунах, по-перше, замість гумових паливних шлангів встановлюють металеві трубочки (у зв'язку з високим тиском палива і для надійності і довговічності), а по-друге, монтують електричні датчики на основі тензорезисторів.

Відповідно, перевірка датчика тиску палива зводиться до перевірки вихідної напруги від датчика при зміні підводиться тиску палива, простіше кажучи, збільшення / зменшення обертів двигуна. Що і дасть зрозуміти вийшов з ладу регулятор тиску палива чи ні.

Інший метод перевірки - за допомогою манометра. Так, манометр приєднують між паливним шлангом і штуцером. Перед цим обов'язково потрібно від'єднати вакуумний шланг. Також попередньо необхідно дізнатися, яке нормальне тиск палива повинно бути в двигуні (відрізнятиметься у карбюраторних, інжекторних і дизельних моторів). Зазвичай у інжекторних двигунів відповідне значення знаходиться в діапазоні приблизно 2,5 ... 3,0 атмосфер.

Потрібно запустити двигун і переконатися за показаннями манометра, що тиск відповідає нормі. Далі необхідно трохи погазовать. При цьому тиск трохи падає (на десяті частки атмосфери). Після чого тиск відновлюється. Далі потрібно за допомогою тих же плоскогубців перетиснути зворотний паливний шланг, в результаті чого тиск зросте приблизно до 2,5 ... 3,5 атмосфер. Якщо цього не відбулося - регулятор вийшов з ладу. Пам'ятайте, що на довго віджимати шланги не можна!

Як перевірити на дизелі

Перевірка регулятора тиску палива на сучасних дизельних системах Common Rail обмежується лише виміром внутрішнього електричного опору індуктивної котушки управління датчика. У більшості випадків відповідне значення знаходиться в районі 8 Ом (точне значення необхідно уточнювати в додаткових джерелах - мануалах). Якщо значення опору свідомо занижена або завищена - значить, регулятор вийшов з ладу. Більш детальна діагностика можлива лише в умовах автосервісу на спеціалізованих стендах, де перевіряються не тільки датчики, але і вся система управління паливною системою Common Rail.

Причини несправності регулятора палива

Насправді причин, за якими вийшов з ладу регулятор тиску палива не так багато. Перерахуємо їх по порядку:

 • Природний знос . Це найбільш поширена причина виходу з ладу РДТ. Як правило, це трапляється при пробігу автомобіля близько 100 ... 200 тисяч кілометрів. Механічна несправність регулятора тиску палива виражається в тому, що втрачає еластичність мембрана, може підклинювати клапан, з часом слабшає пружина.
 • Браковані деталі . Зустрічається це не так часто, однак найчастіше на виробах вітчизняних виробників зрідка трапляється шлюб. Тому бажано купувати оригінальні запчастини імпортних виробників або перевіряти їх перед покупкою (обов'язково звертати увагу на гарантію).
 • Неякісне паливо . У вітчизняному бензині і дизельному паливі, на жаль, нерідко допускається надмірна присутність вологи, а також сміття і шкідливих хімічних елементів. Через вологу на металевих елементах регулятора можуть з'явитися вогнища іржавіння, які з часом поширюються і заважають його нормальній роботі, наприклад, слабшає пружина.
 • Забитий паливний фільтр . Якщо в паливній системі присутня велика кількість сміття, то приведе до засмічення в тому числі і РДТ. Найчастіше в таких випадках починає підклинювати клапан, або зношуватися пружина.

Як правило, якщо регулятор тиску палива несправний, то його не ремонтують, а міняють на новий. Однак, перш ніж викидати, в деяких випадках (особливо якщо мова), можна спробувати почистити РДТ.

Чистка регулятора палива

Перед тим як замінити його на новий аналогічний елемент, можна спробувати почистити його, благо процедура ця проста і доступна практично кожному автовласнику в гаражних умовах. Найчастіше для цього користуються спеціальними очисниками карбюраторів або карбклінерамі (деякі автолюбителі користуються для аналогічних цілей відомим засобом WD-40).

Найчастіше (і доступніше) всього - почистити систему фільтрів сіточку, яка знаходиться на вивідному штуцере регулятора тиску палива. Через неї паливо подається безпосередньо в паливну рампу. Згодом вона засмічується (особливо, якщо в бак автомобіля регулярно заливається неякісне паливо з механічними домішками, сміттям), що призводить до зниження пропускної спроможності як регулятора зокрема, так і всієї паливної системи в цілому.

Відповідно, щоб її почистити, необхідно демонтувати регулятор тиску палива, розібрати його, і за допомогою очищувача позбутися від відкладень як на сітці, так і всередині корпусу регулятора (при можливості).

Щоб уникнути засмічення регулятора тиску палива, необхідно міняти паливний фільтр автомобіля відповідно до регламенту.

Брудна сітка регулятора палива

Після виконання чищення сітки і корпусу регулятора їх бажано примусово просушити за допомогою повітряного компресора перед установкою. Якщо компресора немає - помістити їх в добре провітрюється тепле приміщення на час, достатній для повного випаровування вологи з їх зовнішніх і внутрішніх поверхонь.

Ще один екзотичний варіант чистки - використання ультразвукової установки на автосервісі. Зокрема, ними користуються для якісного очищення форсунок. Ультразвуком можна «відмити» дрібні, сильно в'їдаються, забруднення. Однак тут варто зважувати вартість процедури очищення і ціну нової сіточки або регулятора тиску палива в цілому.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found