Основні причини чому машина заводиться і відразу глухне

Машина заводиться і глохне

Багатьом водіям знайома ситуація, коли машина заводиться і глохнечерез дві-три секунди після запуску двигуна. Це може статися в самих різних ситуаціях - на холодну, на гарячу, а також у двигунів, що працюють на різних типах палива - бензині, дизелі, газі. Можливих причин цього досить багато, починаючи неякісним паливом (або малим його кількістю в баку) і закінчуючи більш складними поломками, наприклад, несправною проводкою, проблемами зі свічками запалювання, проблемами з вихлопною системою каталізатора, несправною системою управління парів бензину і іншими. Часом пошук причини, чому двигун заводиться і відразу глухне, може зайняти багато сил і часу. Однак його обов'язково потрібно виконати, оскільки в іншому випадку, по-перше, машина не зможе їхати, а по-друге, такий симптом може вказувати на наявність складних поломок, який потрібно усунути якнайшвидше,щоб вони не стали причиною більш дорогих ремонтів.

Причини, чому авто заводиться і глохне

Як зазначалося вище, причин, чому машина заводиться, а потім відразу ж глухне, насправді багато. Перерахуємо їх у порядку від найпростіших в рішенні до найбільш складним.

Мало палива . Це сама банальна причина. Під час тривалої стоянки зі стінок бака стікають на його дно паливні випаровування (конденсат), і освіченого кількості палива цілком достатньо, щоб запустити двигун. Однак потім мотор просто глухне через брак бензину / солярки.

Низька якість палива . На жаль, на АЗС, розташованих на теренах пострадянських країн, можна нерідко залити неякісне, розбавлене, паливо. Це стосується як бензину, так і дизеля. Також можлива ситуація, коли машина була заправлена нема на ліцензованої заправці, а в кустарних умовах якимось газоліном або подібним складом. В цьому випадку, якщо води в бензині або солярці трохи, то можна скористатися спеціальними удалителей вологи, які сприяють тому, щоб видалити воду з палива. В іншому випадку паливо необхідно злити, замінити паливні фільтри і залити якісний бензин / дизель.

Для дизельних двигунів можливе виникнення ситуації, коли в сильні морози в складі солярки тверднуть парафіни, що входять до її складу. Вони забивають паливні фільтри, що в свою чергу призводить до зниження тиску в паливній магістралі. Для того, щоб знизити температуру фільтрації солярки має сенс скористатися спеціальними антигелів для дизельного палива. Також має сенс перевірити справну роботу свічок накалу, що забезпечують нормальний пуск і експлуатацію дизельного двигуна в холодну пору року.

Включена автосигналізація . Деякі моделі автомобільних сигналізацій не тільки блокують замки на дверях і рульове колесо, а й глушать двигуни після запуску через пару секунд роботи. Тому має сенс упевнитися в тому, що сигналізація автомобіля була відключена.

Проблеми з проводкою запалювання . Зокрема, причиною того, що машина заводиться і через секунду глухне, може бути пошкодження або поганий контакт з'єднання розподільника, котушки запалювання і / або генератора двигуна. Відповідно, щоб позбутися від цих проблем, необхідно виконати ревізію зазначених вузлів. Особливо ця проблема актуальна для машин з великим пробігом або для тих, на яких недавно проводився ремонт. Тобто, в процесі ремонту контакти могли бути пошкоджені. Рідше подібна ситуація трапляється після мийки двигуна напором води під тиском.

Забитий повітряний фільтр . Ця обставина стане причиною того, що у впускний колектор подається недостатня кількість повітря (відбувається «кисневе голодування»). Через це топливовоздушная суміш виходить переобогащенной, що призводить до «заливці» свічок, їх почорніння, перевитрати палива. Однак в критичних ситуаціях, коли повітря дуже мало, двигун перестає працювати, що і виражається в тому, що він глухне після запуску. Метод усунення даної несправності банальний - потрібно всього лише провести ревізію повітрозабірника і при необхідності замінити повітряний фільтр. Зверніть увагу, що на багатьох моделях автомобілів крім безпосередньо заміни фільтра, необхідно також ретельно почистити корпус і повітроводи, особливо в разі, якщо фільтр був дуже сильно забитий сміттям і брудом.

Відсутність вакууму . Дана причина актуальна для машини, що має карбюратор, і яка зводиться і тут же глухне. Так, вакуум може бути відсутнім безпосередньо в карбюраторі, впускному трубопроводі і / або вакуумних шлангах. Через це відбувається порушення освіти паливо-повітряної суміші, через що двигун і не може нормально працювати. Рішенням проблеми в даному випадку буде виконання ревізії вакуумних магістралей, і при виявленні розгерметизації її потрібно усунути. Якщо пошкоджені трубопровід або шланг - то краще їх замінити, оскільки ремонт не дасть довгострокового ефекту.

Недостатній напір палива . Ця причина актуальна для всіх двигунів, однак особливо різко вона виражається на інжекторних і дизельних моторах, оскільки для них тиск палива дуже критично. У свою чергу слабкий напір бензину / солярки може бути викликаний різними причинами - повного або часткового виходу з ладу паливного насоса, пошкодженням паливних шлангів (при цьому часто в салоні буде мати місце запах бензину), забитими паливними фільтрами (як в баку, так і біля паливного насоса), виходу з ладу регулятора тиску в паливній магістралі. Відповідно, для усунення поломки необхідно виконати перевірку зазначених вузлів і при необхідності відремонтувати або замінити їх (фільтри потрібно тільки міняти).

Несправна система уловлювання парів бензину (EVAP - Evaporative Emission Control). Завдання цієї системи полягає в уловлюванні парів бензину, щоб вони не потрапили в атмосферу. Так, вони акумулюються в спеціальному посуді, а при запуску двигуна виводяться у впускний колектор і спалюються в двигуні. Сама система складається з: вугільного адсорбера, електромагнітного клапана продувки, а також сполучних трубопроводів. Однак система уловлювання парів бензину може стати причиною зупинки двигуна лише «на гарячу», оскільки вона не працює на холостих обертах і при холодному моторі. У машинах, обладнаних EVAP, встановлені електронні блоки управління двигуном (ЕБУ), які активізують сигнальну лампочку Check Engine на приладовій панелі, і при скануванні видають помилку P0443 або подібну, що вказує на несправність окремих елементів системи. Тут аналогічно, для виявлення причини потрібно провести ревізію перерахованих вузлів і агрегатів.

Низькі обороти холостого ходу . Найчастіше з подібною проблемою стикаються водії карбюраторних машин (наприклад, ВАЗ- «класики»), оскільки у інжекторних силових агрегатів їх значення підбирається автоматично самою системою. У деяких випадках спостерігається ситуація, коли автомобіль заводиться троит і глухне. У будь-якому випадку вихід тут один - настройка оборотів холостого ходу, карбюратора, і при необхідності, регулювання клапанів.

Що стосується інжекторних двигунів, то у них за значення оборотів холостого ходу двигуна відповідає спеціальний вузол, який так і називається - регулятор холостого ходу (або скорочено, РХХ). При його частковому або повному виході з ладу робота двигуна на холостих обертах стає неможливою, оскільки він подає некоректну інформацію на блок управління двигуном. Частковий вихід його з ладу - це, як правило, банальне забруднення. Його можна зняти і почистити, після чого встановити на його посадочне місце. Гірше, якщо він повністю вийшов з ладу. В цьому випадку регулятор підлягає заміні.

Погано працює повітряна заслінка. Це також актуально для карбюраторних машин, де заслінка є, власне, частиною карбюратора. Її завдання полягає в подачі необхідної кількості повітря для створення паливо-повітряної суміші в камері згоряння. Відповідно, якщо буде надходити мало або занадто багато повітря, то буде утворюватися дуже бідна або багата суміш, на якій мотор не зможе працювати на постійній основі. До типових несправностей повітряної заслінки відносять заїдання її поворотного механізму (тобто, вона не повертається у вихідне положення, контроль над нею втрачається), а також обрив або пошкодження її приводного троса. У деяких, більш рідкісних, випадках може мати місце розтягнення троса (актуально для дросельного вузла з механічним приводом). Незайвим буде перевірити роботу важеля заслінки і її осі.Для цього бажано демонтувати відповідний вузол з автомобіля і виконати його огляд. Що стосується приводного троса, то його краще замінити цілком, особливо, якщо він вже досить старий.

Що стосується повітряної заслінки, то в деяких випадках відзначається, що причиною зупинки двигуна може стати її надмірне забруднення. Зокрема, нагаром і паливними випарами. Через це вона може нещільно прилягати на своє посадочне місце. Почистити як заслінку, так і весь карбюратор можна за допомогою спеціальних карбклінеров - коштів для їх чистки.

Вихід з ладу ДПДЗ . В інжекторних машинах положення дросельної заслінки фіксує відповідний датчик. Якщо він повністю або частково вийшов з ладу - можлива некоректна робота двигуна, зокрема, «плаваючі» холості оберти аж до виникнення ситуації, коли мотор просто глухне, в тому числі незабаром після того, як був запущений. Відповідно, для усунення подібної неполадки необхідно виконати перевірку датчика положення дросельної заслінки. Для цього вам знадобиться багатофункціональний електронний мультиметр (так звана «цешка»).

Вихід з ладу ДМРВ . Датчик масової витрати повітря встановлюється у впускному колекторі і регулює значення повітряної маси, яка необхідна для створення паливо-повітряної суміші з оптимальними параметрами (оптимальне стехиометрическое співвідношення). При його частковому або повному виході з ладу на ЕБУ надходить некоректна інформація, через що утворюється занадто бідна або занадто багата паливна суміш, що призводить до некоректної роботи двигуна. Причому, це може проявлятися не тільки відразу ж після запуску силового агрегату, але і в русі, після значного часу. Зокрема, це виражається в «плаваючих» холостих обертах, втрати динамічних характеристик машини, перевитраті палива. Якщо ДМРВ вийшов з ладу, то цей вузол ремонту не підлягає, тому його потрібно замінити на новий.

Пошкодження високовольтної електропроводки . Це ж стосується і кришки розподільника. Крім механічного пошкодження причиною їх некоректної роботи може бути потрапляння всередину вологи. В цьому випадку проводка може коротити, і відповідно, система запалювання буде працювати неправильно, і просто зовсім не працювати. Механічні пошкодження можуть мати місце після виконання ремонтних робіт або неправильної установки елементів системи. А волога може потрапити всередину після миття двигуна водою насосом під тиском або при їзді машини по дуже глибоких калюжах, особливо, на великій швидкості. Рідше волога може потрапити зверху, але це дуже рідкісний випадок і залежить від конструкції корпусу і пошкодження ущільнювачів на капоті.

Проблеми в роботі вихлопної системи, що має каталізатор . Цей прилад призначений для нейтралізації шкідливих речовин, наявних у вихлопних газах. Однак при його некоректної роботи можлива ситуація, коли не всі вихлопи будуть виводитися через вихлопну трубу, або навіть повне блокування роботи системи вихлопу. В останньому випадку (при повному виході каталізатора з ладу) з вихлопної труби не будуть виходити гази, що легко перевірити, просто піднісши руку або аркуш паперу до її зрізу. Усунення проблеми, коли машина заводиться і глохне через каталізатора, найчастіше реалізується шляхом його видалення із системи. Рідше замість поламаного вузла купується новий, проте каталізатор дуже дорого коштує через наявність в ньому платини. Тому більшість автовласників видаляють його повністю.

Несправний датчик кисню . Продовженням теми несправного каталізатора є ситуація, коли вийшов з ладу датчик кисню. Цей пристрій працює «в зв'язці» з каталізатором, і подає на нього інформацію про те, скільки ж в реальності кисню є в вихлопних газах. Відповідно, якщо він повністю або частково вийшов з ладу, то і на каталізатор буде подаватися некоректна інформація, і він буде працювати неправильно чи не працювати зовсім. Інша назва датчика кисню - лямбда-зонд. Перевірку датчика кисню можна виконати за допомогою багатофункціонального мультиметра.

Несправні свічки запалювання. Вони можуть бути старими, брудними, «пробитими» або просто неякісними, тобто, що не забезпечують освіту хорошою добротній іскри запалювання. Також можливий варіант, коли у свічки / свічок виставлений неправильний зазор між електродами. Це актуально для бензинових двигунів внутрішнього згоряння (карбюратор і інжектор). При цьому на дефектних свічках буде погана іскра (або її зовсім не буде), і відповідно, в цьому циліндрі буде погано горіти паливо (або зовсім не горіти). Найчастіше може виникнути ситуація, коли машина заводиться, троїть і глухне. Якщо має місце саме така ситуація, то потрібно перевірити стан свічок запалювання. У деяких випадках, коли свічки неякісні, має сенс поміняти їх на більш сучасні і досконалі. Особливо це актуально для машин бізнес і преміум класу.

Пробій котушки запалювання . Через це також двигун може «троить» і навіть «двоїти». Відповідно, це ненормальний режим роботи мотора, і за певних умов він просто затихне. Якраз яскравим прикладом тому служить його відключення незабаром після запуску. Перевірити пробою котушки запалювання можна декількома методами - візуально, за допомогою тестера або за допомогою саморобного пристрою.

Неправильні зазори клапанів . Йдеться про традиційне тепловому зазорі, який необхідний для клапанів, що встановлюються на двигунах внутрішнього згоряння без гидрокомпенсаторов. Якщо цей зазор не відрегульований, то клапана з часом починають стукати, що призводить до надмірного зменшення ресурсу клапанного механізму, збільшення гучності двигуна, а в самих «запущених» випадках і до того, що двигун глухне після запуску. І причому поки він не охолоне, його запустити не вдасться. В цілому ж, перевіряти зазори на вітчизняних автомобілях потрібно приблизно через кожні 30 ... 35 тисяч кілометрів пробігу, а на іномарках - через 60 ... 80 тисяч (точна інформація вказується в мануалі конкретного автомобіля).

Вихід з ладу датчика колінчастого вала (ДПКВ) . Іноді виникають випадки, коли ДПКВ подає на блок керування двигуном некоректні дані, через що відбувається рассинхронизация роботи системи запалювання і паливних форсунок. Через це двигун відразу ж глухне після запуску. Відповідно, для усунення проблеми необхідно перевірити його стан. Зробити це можна трьома способами - за допомогою мультиметра (в режимі омметра), виміром індуктивності і за допомогою осцилографа. Вибір методу залежить не тільки від наявних під рукою інструментів, а й типу датчика (вони бувають індукційні, засновані на ефекті Холла і оптичні).

Засмічення або поломка клапана EGR . Частковий вихід з ладу системи рециркуляції вихлопних газів (Exhaust Gas Recirculation, EGR) може виявлятися не тільки в перші секунди після запуску двигуна, а й через кілька хвилин і навіть через одну-дві години нормальної роботи мотора. Це залежить від стану клапана, а також умов експлуатації машини. Так, причиною нестабільної роботи двигуна може бути забрудненість клапана ЄДР. Цей вузол встановлюють як на бензинові, так і на дизельні двигуна за винятком тих, для яких передбачена турбіна. Виходів з даного положення існує два - почистити або заглушити систему і клапан EGR. Вибір того чи іншого рішення залежить від конкретного випадку і має свої переваги і недоліки, тому вирішувати це тільки автовласникові з урахуванням додаткових факторів.

Порушення роботи газорозподільного механізму . Це досить рідкісна причина, однак не виключено, коли ланцюг або ремінь ГРМ (ГРМ) розтягують і / або зношуються або просто вони неправильно встановлені. Через це відбувається рассинхронизация його роботи, тобто, відкриття впускних і випускних клапанів не відповідає тактам роботи двигуна. Але якщо ця проблема вже є, то швидше за все, двигун взагалі неможливо буде запустити. В цьому випадку необхідно перевірити стан ременя ГРМ, а також його установку. При необхідності перевірити мітки і виставити ремінь по ним. Зробити це можна самостійно або в автосервісі, якщо ви не знаєте, як правильно це виконати.

Збої в роботі ЕБУ . Цей варіант є вкрай рідкісним, але все ж зустрічається. Особливо на автомобілях, на яких встановлено газобалонне обладнання (ГБО). Справа в тому, що часто паралельно з монтажем цього обладнання майстри виконують так званий чіп-тюнінг, тобто, перепрошивку електронного блоку управління двигуном. І зрідка відзначаються випадки, коли ЕБУ видає некоректні команди, через що двигун поводиться неадекватно. Одним з таких проявів може бути і ситуація, коли він ні з того ні з сього глухне, в тому числі відразу після запуску. Тому, якщо автовласник перевірив уже всі перераховані вище вузли, то має сенс перевірити і коректність роботи блоку управління двигуном.

висновок

Як бачите, причин, за якими машина заводиться і глохне, насправді існує чимало. Тому в разі, якщо трапилася така ситуація, то необхідно для початку перевірити найпростіші гіпотези і лише потім переходити до більш складної діагностики. При цьому потрібно згадати, чи не було в минулому проблем з будь-яким вузлом, перерахованим в даному матеріалі. Це допоможе у виявленні «винуватця», оскільки почастішали повторення несправностей. Для машин з ЕБУ має сенс виконати комп'ютерну діагностику, тим більше, якщо на приладовій панелі засвітилася сигнальна лампа Check Engine. Потрібно за допомогою сканера вважати код помилки і виконати відповідні ремонтні дії. Якщо самостійно з виявленням причин впоратися не вдалося - зверніться за допомогою в автосервіс.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found