Який вибрати обезжириватель для кузова авто (перед фарбуванням, поліруванням, поклейка)

Знежирювачах для авто використовується для обробки поверхні перед фарбуванням або поліруванням, з тим, щоб видалити жир який в подальшому можуть стати причиною утворення так званих «кратерів» і появи здуття, неякісного прилягання лакофарбових матеріалів до поверхні.

Також обезжирювачі застосовуються перед поліруванням, при митті, при обробці пластикових деталей, для видалення з них силікону, солей, додання їм антистатичних властивостей. Це дозволяє забезпечити якісне склеювання і обробку.

зміст:

 • Призначення знежирення і знежирювачів
 • Знежирення перед фарбуванням
 • Знежирення перед поліруванням
 • Знежирення після мийки
 • Знежирення перед наклеюванням
 • Як користуватися знежирювачем
 • Чим замінити фабричне засіб

Знежирювачах для кузова авто

Для чого потрібно знежирення

Знежирення - обов'язковий процес при підготовці деталей кузова автомобіля до фарбування. У його завдання входить наступні процеси:

 • Видалення з оброблюваної поверхні силіконових, воскових і бітумних плям. Зазвичай для цього використовують антісіліконовие обезжирювачі . Ці кошти є найбільш поширеними знежирювачем.
 • Видалення сольових відкладень. Для цього застосовується водно-спиртової обезжириватель. Такі засоби є більш агресивними, і можуть застосовуватися на будь-яких етапах підготовки поверхні деталі до полірування і / або фарбування. Також їх застосовують для промивання устаткування водорозчинними матеріалами (на станціях, що займаються фарбувальними роботами).
 • Чистка поверхні безпосередньо перед фарбуванням. Кошти також використовуються для роботи з водної базою.

Окремо варто зупинитися на пластикових деталях, оскільки для них застосовуються інші засоби. Зокрема, знежирювачах пластика не тільки видаляють з його поверхні жир, силікон, солі та інші шкідливі елементи, але і надають пластику антистатичні властивості, завдяки чому до нього згодом не прилипає пил і менше чіпляється жир.

Знежирення перед фарбуванням

Пам'ятайте, що процес знежирення необхідно виконувати на кожному етапі лакофарбових робіт з деталлю автомобільного кузова - перед нанесенням шпаклівки, перед нанесенням грунту і безпосередньо перед фарбуванням. Причому на кожному етапі це потрібно робити ретельно і з дотриманням технологій. В іншому випадку велика ймовірність появи здуття на ЛКП, так званих «вулканів», відшарування грунту і навіть фарби (залежить, на якому саме шарі був погано завдано обезжириватель), виникнення сморщивания ЛКП.

Жирові плями і / або шар на кузовних деталях автомобіля виникають з наступних причин:

 • Після торкання людськими пальцями до деталі.
 • Як результат клею від скотчу або малярської стрічки.
 • Залишки захисних засобів, таких як силіконова змазка, полірувальні засоби та інших подібних складів.
 • Плями смоли, бітуму, масла.
 • Як результат згорілих масла і / або палива, що осів шаром на кузовних деталях.

Найчастіше обезжиривают кузовні деталі за допомогою так званого антисилікону. Цей засіб є найпоширенішим через те, що це універсальний засіб, призначене для видалення не тільки технічних жирів, але і жиру з людських пальців, який природним чином залишається на поверхні деталі в процесі її обробки майстром. Внаслідок цього поверхня має хорошу адгезію і на ній відсутній жир.

Однак крім антисилікону корисно також використовувати фінальний обезжириватель кузова автомобіля для фарбування, заснований на водно-спиртовому розчині. Такі склади здатні нейтралізувати (видалити) солі, цукор, слабкі розчини кислот. Антисилікону з цими складами впоратися не здатний, а вони є в воді, і людському поті і жирі на пальцях. Вода і піт можуть виявитися на деталі внаслідок механічної обробки деталей майстром. Тому бажано користуватися в тому числі і водно-спиртовими знежирювачем.

Який обезжириватель вибрати

Багатьох автолюбителів цікавить питання про те, який краще обезжириватель для кузова авто? В першу чергу рекомендується купувати засоби в металевих банках. Це обумовлено тим, що розчинена пластмаса іноді подмешивается до складу знаходиться в банку кошти, ніж знижує його ефективність і погіршує запах. Антисилікону також можна розділити на кілька типів - для грубої обробки, для середнього або тонкого знежирення, і для пластику. Все це потрібно уточнювати перед покупкою.

Так само, знежирювачах діляться ще і на операції, при яких їх можна використовувати. Зокрема, перед фарбуванням, перед поліруванням, перед миттям. Наприклад, обезжириватель «Пересвет» , що реалізовується в автомагазинах, прекрасно підійде для відповідний очищення безпосередньо для обробки деталей кузова перед фарбуванням, однак його не рекомендується використовувати перед поліруванням або для миття ЛКП кузова . Це пов'язано з тим, що його склад досить агресивний, і аналогічний бензину-калоші (нефрас).

Що стосується конкретних засобів, то автолюбителі для знежирення кузовних деталей перед фарбуванням користуються такими складами:

 • БР-2;
 • APP W900;
 • RM PK900;
 • DINITROL 7660;
 • Нефрас С2;
 • Lesonal Antistatic Degreaser SB;
 • БОС - бітумний очищувач «Сітранол».

Головне, перед покупкою уважно ознайомитися з інструкцією, зокрема, для яких цілей конкретний засіб використовувати можна, а для яких - не можна. Зокрема, не можна обробляти ЛКП агресивними хімічними засобами, такими як ацетон, розчинник 646 і їх аналогами.

Знежирення перед поліруванням

У разі, якщо автовласник не має намірів перефарбовувати (або заново фарбувати) корпус машини, а лише згодом відполірувати його, то в цьому випадку також потрібно виконати процедуру знежирення. Причини, за якими це потрібно робити - ті ж. Зокрема, якщо не забезпечити чисту і знежирену поверхню перед виконанням процедури полірування і нанесення відповідних коштів, то в подальшому поліруючі засоби швидко отслояться, і ефективність полірування дуже швидко зійде «нанівець».

Справа в тому, що в процесі полірування залишилися жирові забруднення потрапляють в пори заполірована поверхні завдяки впливу на них абразивного матеріалу. Крім цього, жир потрапляє і на сам полірувальний інструмент. Таким чином, це призводить до неякісної полірування поверхні деталі і можливим подальшим проблемам з ЛКП в місці полірування, які проявляються як здуття, поява «кратерів» та іншого.

Багато автолюбителів перед поліруванням і просто для очищення лакофарбового покриття користуються абразивними елементами - глинами, скрабами-рушниками, скрабами-рукавицями, автоскрабом-кругом. Марок їх виробників досить багато. Метод обробки - механічний. Однак при виборі цих засобів потрібно звертати увагу на розмір абразивної крихти , тобто, для чого засіб призначений, оскільки завжди існує ризик пошкодити ЛКП подряпинами. Крім цього, завжди необхідно використовувати лубрикант , який не тільки пом'якшує обробку, але і безпосередньо видаляє жир. Від нього залежить як збереження поверхні, так і довговічність обробки.

Знежирення під час і після миття

Процес знежирення лакофарбового покриття автомобіля буде корисним також і при виконанні мийки кузова. Причому її можна виконувати як в процесі мийки, так і після неї. Так, найчастіше антисилікону або універсальний обезжириватель використовують в тих випадках, коли шампунь з яких-небудь причин не в змозі впоратися з наявними на кузові забрудненнями. Зазвичай це буває, коли шампунь не дуже хорошої якості, а на ЛКП налипнув важко змивається бруд. У цьому випадку багато автолюбителів в гаражних умовах відмивають важкі забруднення саме з допомогою антисилікону. Однак перед цим рекомендується видалити легко змивається бруд зазначеними вище засобами.

Антисилікону рекомендується використовувати для видалення бітумних плям , важко видаляються забруднень, слідів тополі на капоті машини і так далі.

Навіть якщо автовласник регулярно миє машину на мийці, то все одно приблизно раз в два роки рекомендується виконати знежирення. Результат буде видно неозброєним оком!

Процедура чищення / знежирення проста. Для цього використовується куплений заздалегідь антисилікону-обезжириватель, який при необхідності потрібно розбавити в зазначених в інструкції пропорціях або використовувати в готовому вигляді. Зазвичай для нанесення використовують ручний пульверизатор-розпилювач. Відповідно до інструкції до більшості засобів необхідно дати засобу деякий час (5 ... 15 хвилин), щоб воно змогло розчинити бруд. Видаляти забруднення з поверхні лакофарбового покриття кузова необхідно м'якою ганчіркою - поліпропіленовими серветками, фіброю, м'якою ганчіркою, яка не залишає жирних розлучень і шматочків тканини на обробленої вже поверхні.

Після закінчення знежирення-чистки рекомендується нанести на лакофарбове покриття яке-небудь захисний засіб - віск, поліроль. Воно не тільки захистить ЛКП в подальшому, але і додасть поверхні красивий, «багатий» вигляд. Причому після обробки знежирювачем корпус машини мити не потрібно, оскільки його поверхня залишається ідеально сухий. Відповідно, в такому стані і потрібно наносити віск.

Якщо ж замість фабричних знежирювачів користуватися підручними засобами (про них мова піде далі), наприклад, уайт-спіритом, то мити машину бажано, оскільки після них на ЛКП залишається жірновато плівка, яка йде з часом. При виконанні мийки це допускається, а ось перед фарбуванням / поліруванням цього робити не потрібно.

Замість рідкого знежирювачах можна користуватися спеціальними просоченими серветками, на зразок NANOSKIN Autoscrub system - так званий автоскраб. Однак подібні засоби для пересічних автовласників навряд чи підійдуть, оскільки коштують досить дорого і розраховані на тривале використання. Відповідно, це, скоріше, варіант для професійних мийок автомобілів.

Знежирення перед наклеюванням

Якщо автовласник вирішив нанести на лакофарбове покриття автомобіля який-небудь декоративний молдинг або захисну плівку, то ЛКП аналогічно потрібно попередньо знежирити. Причини цього полягає в тому ж. Тобто, на обробленої поверхні не буде жирів, різних бітумних і грязьових плям, солей металів та інших хімічних сполук, які в подальшому значно погіршать якість приклеювання.

Що стосується використовуваних при цьому препаратів, то тут потрібно проявляти акуратність у виборі. Зокрема, не можна використовувати агресивні засоби, здатні пошкодити лакофарбове покриття. Найкраще користуватися фабричними антисилікону, попередньо прочитавши їх інструкцію із застосування. Інший варіант - використання неагресивних коштів на спиртовій основі. Також можна використовувати засоби для видалення бітумних плям, слідів тополі на капоті і аналогічних складів.

Перед використанням знежирювачах лакофарбове покриття потрібно помити водою з автошампунем з тим, щоб позбутися від легкоудалімих пилу, сміття та іншого бруду.

Як користуватися знежирювачем

Перед покупкою і використанням знежирювачах необхідно уважно ознайомитися з інструкцією по його застосуванню. Однак в більшості випадків обезжирювачі використовують одним з двох способів - за допомогою розпилювача і двох серветок.

Використання розпилювача

Розпилювачі, які використовуються для нанесення знежирювачах, діляться на два основні класи - помпові і ручні. Помпові мають більшу продуктивність і, в основному, використовуються в спеціалізованих майстернях, де застосовуються професійно. Ручні ж розпилювачі зазвичай реалізуються безпосередньо з упаковкою знежирювачах і можуть застосовуватися в домашніх або гаражних умовах.

Однак алгоритм їх використання в даному випадку однаковий. Так, за допомогою розпилювача обезжириватель наноситься на попередньо вимиту поверхню, після чого потрібно почекати кілька хвилин з тим, щоб дати засобу вбратися в поверхню. Потім обезжириватель необхідно видалити за допомогою мікрофібри або м'якої дрантя. Не потрібно використовувати для цього паперові серветки, оскільки, по-перше, вони містять барвник, а по-друге, з них на поверхні залишаються дрібні паперові шматочки. Тому краще всього використовувати поліпропіленові серветки. Крім цього, не можна розтирати обезжириватель по поверхні. Видаляти його потрібно кожен раз чистою стороною серветки і лише в одну сторону!

Використання двох серветок

При такому методі рідкий обезжириватель наноситься на одну з серветок (рясно її змочуючи), і з її допомогою далі наноситься по оброблюваної поверхні. Відразу за цим обезжириватель витирається насухо іншою серветкою або фіброю. Зазвичай це робить одна людина, в руках якого є дві відповідні серветки. Та фібра, яка видаляє обезжириватель, повинна добре вбирати засіб, і кожен раз потрібно для роботи використовувати чисту поверхню, постійно повертаючи і / або складаючи її в долоні.

Зверніть увагу, що працювати з знежирювачем необхідно в засобах індивідуального захисту - гумових рукавичках і чистому комбінезоні. Також небажано вдихати пари, тому працювати краще в добре провітрюваному приміщенні або скористатися респіратором і захисними окулярами. На відкритому повітрі працювати небажано, оскільки велика ймовірність попадання там на деталь пилу або дрібного сміття.

Цікавий нюанс полягає в тому, що при знежирюванні деталей кузова перед нанесенням шпаклівки краще користуватися першим методом - з використанням розпилювача. Це обумовлено тим, що в цьому випадку на мокрій поверхні добре видно різні дефекти-вм'ятини, куди згодом можна буде нанести шпаклівку. А методом з двома серветками можна користуватися для обробки нової кузовний деталі, яка не потребує виконання ремонтних дій.

Крім цього, перед нанесенням лакофарбових засобів необхідно дати знежирювачем гарненько висохнути. Після обробки поверхня не можна чіпати руками! І не слід наносити за один раз обезжириватель на площу понад одного квадратного метра. Тобто, працювати потрібно поетапно і поступово.

Що використовувати замість знежирювачах

У деяких випадках, наприклад, для обробки невеликій за площею поверхні можна не купувати фабричний обезжириватель, а замість цього скористатися «народними», тобто, підручними засобами, які, непогано справляються з подібними завданнями. Так, замість фабричних знежирювачів для обробки кузовних автомобільних деталей можна використовувати:

 • Уайт-спірит, нефрас, сольвент. Уайт-спірит є бензин-розчинник, який відмінно розчиняє рослинні масла і жири. Однак його можна використовувати лише на нижніх шарах кузовних деталей, оскільки він може пошкодити грунтовій шар. З цієї ж причини не можна використовувати схожі на нього летючі розчинники, на зразок розчинника 646 і ацетону.
 • Очисники бітуму. Багато з них створені на спиртовій основі, тому непогано справляються з знежиренням. Однак не всі вони однаково ефективні, тому потрібно вибирати їх на основі тестів і відгуків. Ну або просто скористатися тим, що є в наявності, якщо площа обробки планується невелика.
 • Спирти - медичний, різні технічні. Вони за своєю природою є обезжиривателем, тому їх можна використовувати для обробки деталей кузова. Проблема тільки в тому, що для поверхонь з великою оброблюваної площею спирти потрібно розчиняти з водою і користуватися ручним розпилювачем.
 • Засоби для миття посуду або стекол. Вони також зроблені на спиртовій основі і непогано нейтралізують жир. Але ефективність буде невисока. Тому їх можна використовувати для невеликих оброблюваних площ. Якщо перед автовласником стоїть завдання в обробці великої деталі або кузова, то без професійних засобів не обійтися.

У більшості фабричних і підручних знежирювачів лежить спирт. Але потрібно розуміти для обробки великих за площею деталей потрібна велика кількість знежирювачах, тому все ж краще скористатися фабричними засобами.

висновок

Процес знежирення перед фарбуванням і / або поліруванням кузова відіграє величезну роль, оскільки забезпечує довговічність майбутнього лакофарбового покриття. Обов'язково необхідно використовувати антисилікону для видалення жирових відкладень. В даному випадку не так важлива марка виробника, скільки техніка і ретельність нанесення засобу.

А виконували ви знежирення кузова автомобіля? І якщо так, то яким засобом? Розкажіть про це в коментарях.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found