Чим краще відполірувати фари автомобіля (список засобів)

Відповідаючи на питання: «чим відполірувати фари в домашніх умовах» і «як повернути прозорість і блиск фарам», автолюбителі дають різні, іноді суперечливі відповіді. На сьогоднішній день, багато виробників полиролей пропонують нашій увазі цілі лінійки продукції, які здатні відновити прозорість і блиск поверхні фари. Поряд з цим розглянемо оптимальні рішення (по трудомісткості, необхідності в додаткових інструментах) як відполірувати фари своїми руками підручними засобами.

Зверніть увагу, що розглядаються нижче кошти можуть мати як рідку, так і тверду основу. У першому випадку - це водна основа, масляна і спиртова. На твердій основі полірувальні засоби мають більш високу абразивністю, так як містять пил алмазну, корундову або кварцову. ніж відполірувати фари

результат полірування

Це і буде основним критерієм, не рахуючи вартості, за яким потрібно правильно підбирати полірувальну пасту.

зміст:

  • Як вибрати поліроль для фар
  • Які є підручні засоби
  • Що підійде зі спеціальних засобів для полірування

Як вибрати поліроль для фар

Одні стоять дорожче, інші - дешевше, та й по ефективності вони, як можна помітити, читаючи відгуки про поліролях, відрізняються. Щоб ваш вибір був якомога вдаліше, вибирати поліролі для фар потрібно, спираючись не на ціну товару, а на стан і матеріал виготовлення фари. Розглянемо це докладніше.

Якщо у вас скляна фара

Скло більш схильне сильним сколів з різним ступенем ремонтопридатності. З іншого боку, не всяка тверда частинка залишить на склі слід.

Так як погіршення светопропускающей здатності фари може бути обумовлено, крім іншого, освітою брудного шару (частки дорожнього полотна, пил, инсекти і т.д., на швидкості врізаються в поверхню фари), без утворення тріщин і глибоких подряпин, то наведених нижче стандартних наборів для полірування фар своїми руками в домашніх умовах буде досить.

Для довідки: Сучасне автомобілебудування зробило вибір на користь полікарбонату, як кращого матеріалу для виготовлення фар машини. Відповідно, виробники засобів по догляду за автомобілем рівняються на цю тенденцію, пропонуючи нам широкі лінійки товарів для очищення до блиску і відновлення прозорості оптичних пристроїв автотранспортних засобів. Але вони підходять і для догляду за фарами зі скла.

Коли буде полироваться пластикова фара

Пластикова фара в процесі експлуатації може не отримати жодного відколу, як це буває зі склом, але зате на ній може утворитися щільний шар бруду, каміння залишають на полікарбонат численні, дрібні і глибокі подряпини. Тому обробка фар із пластику вимагає більше уваги. Є і плюс: такий матеріал є досить м'яким для того, щоб полірування пластикових фар вам вдалася і своїми руками, в домашніх умовах.

Так як нагрівання поверхні пластикової фари шкідливий оптичними властивостями пристрою, то слід уникати надмірно старанного тертя абразивними засобами. Якщо використовувати поліролі для фар будете вручну, то ви помітите, що фара нагрілася, а якщо використовуєте електроінструмент, тоді кількість оборотів в хвилину не повинно перевищувати 1500, повільно рухайте інструмент по всій площині фари.

Тим більше успішним буде відновлення прозорості і блиску фари з пластика, коли їх полірувати потрібно без глибокої шліфування. За збереження пластика відповідає зовнішній шар, який при шліфуванні навіть звичайної среднеабразівних наждачним папером може бути знятий, а замінити його вам доведеться спеціальною захисною плівкою, або ж використовувати спеціальне лакове покриття (наприклад, Delta Kits).

Отже, коли помутніння і жовтизна фари тільки помічені, можна використовувати і неспеціальні кошти.

Підручні засоби полірування фар

  • Зубна паста . Особливих рекомендацій щодо вибору пасти для полірування фар немає, так як абразивність цього продукту розрахована на емаль зубів, але не для пластику і скла. Найдрібніші відбілюючі частки можуть трохи поліпшити візуальні характеристики фари, але багато чого чекати від зубної пасти і зубного порошку не слід.
  • Мицеллярная рідина без спирту . Так, це косметичний засіб, але і воно може добре очистити фару зі скла і пластика.
  • Рушник вафельний . Стане в нагоді для зняття залишків вищевказаних коштів з поверхні фари. Можете використовувати і будь-яку, помірно жорстку тканину, аби вона не залишала ворсинок.
  • Паста ГОІ . Хороший засіб-поліроль, про який мало хто не знає, підходить і для обробки фар з полікарбонату, і для скляних фар. Якщо брати всі чотири номери і з невеликим зусиллям пройтися пастою, нанесеної на жорстку тканину, то через деякий час ви зможете побачити повністю оновлені, сяючі фари! Починати треба з високоабразивн і закінчуючи «м'якою», за номером - від четвертого до першого, що, власне, стосується і обробки абразивними засобами в цілому.
  • Наждачний папір . Набір наждачки різної абразивності допоможе усунути подряпини, довести до блиску поверхню фари. Градація абразивности: Р600-1200, 1500, 2000 і Р2500, починати слід з крупнозернистою. Щоб прискорити процес, можна використовувати абразивні круги, але стежте за температурою поверхні фари, нагрів неприпустимий.
Наведені нижче кошти, хоч і користуються популярністю для полірування фар своїми руками, але не призначені для глибокої шліфування, не здатні усунути глибокі подряпини. Дорогі високоабразівние кошти використовуються в автомайстерень, нарівні з таким же професійним набором електроінструментів.

Спеціальні засоби для догляду за Автооптика

Спеціальні засоби-поліролі для фар призначені для поліпшення їх оптичних характеристик, по можливості, максимально наближаючи до вихідних показників. Як вище зазначалося, переважна більшість полиролей випускається для відновлення прозорості і блиску пластикових фар, але вони ж підходять і для очищення фар зі скла. Просто їх ефективність, при наявності на оптичному пристрої глибоких подряпин і тим більше відколів, буде набагато нижче.

Кращі поліролі для фар з полікарбонату і скла

Серед маси випробуваних автолюбителями засобів варто виділити наступні:

Doctor Wax - Metal Polish

Doctor Wax - Metal Polish

На упаковці пасти Доктор Вакс полірування написано: «для металів», але нехай вас це не бентежить - плексиглаза, прозорий пластик і фари засіб полірує чудово. Хороший тим, що не містить грубих абразивних засобів.

Turtle Wax Headlight Restorer Kit

Спеціальний набір для полірування блок-фар. Призначений для скляних передніх і задніх фар, до засобу додається все необхідне для роботи: двосторонні шкурки високої якості, рукавички, лакові серветки (2 шт.), Два спрею.

Turtle Wax

З досвіду використання Turtle Wax Headlight Restorer Kit: аппликаторами можна не користуватися, - потім стануть в нагоді, а для краще взяти звичайні вафельні рушники. Витрата невеликий - на дві немаленькі фари може піти близько 1/6 флакона. Час роботи до результату: від кольору «кави з молоком» до сяйва і блиску - від півгодини до 45 хвилин. До речі, закріпити ефект, завдавши лак, виходить не у всіх, фари набувають матовий відтінок і шар лаку доводиться видаляти тим же засобом.

Magic Liquid - Headlines Lens Restored

Magic Liquid, за відгуками досвідчених автолюбителів ця полірувальна паста, значно покращує візуальні характеристики фар із пластику, але вони повинні бути без дефектів у вигляді глибоких подряпин і великої кількості мікротріщин.

Magic Liquid

Виходячи їх характеристик і промо реклами, Magic Liquid з успіхом може застосовуватися при відновлювальних роботах з усіма видами пластику, в тому числі для пластикових деталей салону автомобіля. Даний засіб добре підходить для дбайливого очищення і полірування фар в домашніх умовах своїми руками.

3M Headlight restoration kit

Цілий набір для полірування фар в домашніх умовах: в комплекті тримач диска, круги шліфувальні (P500 - 6 шт.), Які маскують стрічка, полировальник з поролону, паста для полірування фар (30 мл.), Тримач диска, полировальник для фінішної обробки (Р800 - 4 шт.), полировальник градації Р3000.

3M Headlight

Буде потрібно також (не в комплекті) звичайна дриль (працювати повинна не вище 1500 об / хв.), Рушники паперові. Змивати засіб можете водою зі шланга або розпилювача, але ні в якому разі не мокрою ганчіркою .

3M Headlight restoration kit створений спеціально для самостійного відновлення прозорості і блиску фар автомобіля. Що стосується подряпин, то дрібні будуть усунені, тому що даний засіб все-таки абразивний, а великі стануть менш помітними.

DovLight

DOVLight

Призначений для полірування фар з полікарбонату, має порівняно невисоку вартість, і дуже високу ефективність при мінімальних витратах зусиль і часу. Виробник гарантує ефект сяючих фар вже через п'ять хвилин дії засобу! Полірування виконується всього в два-три етапи: спочатку полікарбонатні фари протираються серветкою №1, потім потрібно ретельно, насухо протерти паперовим рушником. Протерти серветкою №2, яка містить активний спосіб полірування фар і залишити в захищеному від впливу вологи місці на полчаса.Прілагается детальна інструкція із застосування, але ви можете все зрозуміти, просто подивившись відео:

ВІДЕОінструкція щодо застосування поліролі

Скептики вказують на один нюанс: виробник не вказує, що потрібно на завершення роботи протерти фари насухо. Мовляв, чудес не буває, все фари дуже скоро стануть тьмяними і жовтими.

Але після обробки фар насухо їх витирати і не потрібно: справа в тому, що засіб, за твердженням виробника, створює захисний шар, який стійкий до вимивання навіть в автомийках, а ефект тримається, в залежності від умов експлуатації, близько півроку, до 8 місяців . До речі кажучи, це ж засіб підійде і для полірування (косметичного відновлення прозорості) і всередині фари.

До цього ми розглядали полірувальні засоби, але важливо правильно підібрати і інструменти, які в деяких випадках важливі для досягнення очікуваного ефекту.

полірування фар

Полірування фар своїми руками - хороший метод зберегти бюджет і відновити колишній рівень прозорості. Для полірування пластикової фари потрібна наждачка, паста і шліфмашина

Детальніше

Післямова :

Застосування неспеціальних засобів (зубна паста, мицеллярная вода і т.п.) має місце бути лише в тих випадках, коли погіршення видимості дороги обумовлено налипанням легкосмиваемой шару бруду.

Сучасні засоби полірування фар дають можливість підвищити рівень безпеки водіння за рахунок поліпшення оптичних властивостей фар, як зі скла, так і з пластику.

Чи є ще більш краще рішення? Так, це - професійна поліровка фар в автомайстерні. Там будуть використовуватися надійні електроінструменти, різні дорогі полірувальні пасти, як 3M Perfect-It Machine Polish №3, а також Headlight Restore Cream, WowPolisher, якщо питання ціни для вас не критичний.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found