Хто і чому стріляє в глушник - найпоширеніші причини ударів у вихлопній трубі

Стріляти в глушник може на машинах як з карбюраторним, так і з інжекторним двигуном. При цьому, як не дивно, сам глушник тут ні при чому. Він є лише джерелом звуку, а фактори появи гучних звуків криються зовсім в інших частинах автомобіля. Найчастіше причинами ударів в глушник є несправності системи запалювання, подачі палива або системи газорозподілу. Далі розберемося, як позбутися від проблеми, коли стріляє в вихлопну трубу , і на що в першу чергу потрібно звернути увагу при "вибухи".

Стріляє в глушник

Причини виникнення ударів

 • Забитий повітряний фільтр
 • Чи не налаштований карбюратор
 • Несправна система запалювання
 • Неправильний тепловий зазор
 • несправний ГРМ
 • Проблеми з інжекторними автомобілями
 • додаткові причини
 • Удари у машин з ГБО

Чому стріляє в глушник

Основна причина того, що двигун стріляє в глушник - це незгоріле паливо , яке потрапило в систему вихлопних газів і запалало в ній. Чим більше кількості бензину витекло - тим голосніше буде бавовна, а в деяких випадках може бути навіть ціла серія "пострілів". У свою чергу, паливо може потрапити в випускну систему з різних причин. Це можуть бути несправності карбюратора, ГРМ, системи запалювання, різних датчиків (на інжекторних машинах) і так далі.

Ситуація, коли стріляє в вихлопну трубу може виникати при різних обставинах. Наприклад, при перегазовке, на холостих обертах двигуна або при скиданні газу. Як правило, при бавовні з вихлопної труби виділяється велика кількість диму . Ця несправність також супроводжується додатковими симптомами - втратою потужності двигуна, плаваючими холостими оборотами, що збільшився витратою палива. Розберемо по порядку причини, за якими стріляє в глушник, а також методи усунення несправності.

Забитий повітряний фільтр

Повітряний фільтр

повітряні фільтри

Однією з причин, чому виникають хлопки в глушник , є неправильно сформована паливна суміш. Для її створення необхідний безпосередньо бензин і деяку кількість повітря. Він надходить в двигун через систему, яка на вході містить повітряний фільтр. Якщо він забитий, то не пропускає через себе достатній об'єм повітря, тому виходить свого роду "кисневе голодування" двигуна. Внаслідок цього бензин згоряє не повністю , а деяка його частина стікає в колектор і далі потрапляє в систему відведення вихлопних газів. Там паливо нагрівається і вибухає. Через це в глушнику і виходить своєрідний бавовна.

Усунути причину такого явища нескладно. Необхідно перевірити стан повітряного фільтра і при необхідності замінити його. Особливо це актуально, якщо ви не міняли фільтр досить давно, а за регламентом таку процедуру вже потрібно зробити. Це найпростіша проблема, чому стріляє в глушник. Рухаємося далі.

Чи не налаштований карбюратор

карбюратор

карбюратор автомобіля

Часто причиною того, що двигун стріляє в глушник є невірно налаштований карбюратор. Його завдання полягає в створенні паливно-повітряної суміші, яка потім подається в двигун. Якщо він налаштований таким чином, що відбувається перенасичення суміші бензином, створюється ситуація, аналогічна описаній вище. Виходом тут є перевірка і налаштування "карба".

Насамперед необхідно перевірити рівень палива в камері, де розміщений поплавок. Кожен карбюратор налаштовується індивідуально і має власний рівень. Однак якщо його кришка знята, то поплавець повинен бути врівень з рівнем кришки. Якщо це не так - відрегулюйте рівень. Також обов'язково перевірте цілісність поплавка . Якщо він пошкоджений, то в нього не потрапила вода паливо, що призводить до того, що він неправильно показує рівень.

Причиною того, що карбюратор стріляє в глушник, можуть бути і жиклери. Вони або неправильно налаштовані або з часом засмітилися. Якщо повітряний жиклер не подає достатньої кількості повітря, то відбувається перенасичення суміші бензином з описаним вище результатом. Часто така несправність проявляється, коли двигун переходить з холостих обертів на підвищені, або при різкому збільшенні швидкості (прискорення). Необхідно перевірити стан форсунок та при необхідності почистити їх.

Ставлення повітря / паливо опис коментар
6/1 - 7/1 Гранично багата суміш. Перебої з запалюванням. Багата суміш. Довгий горіння, низька температура.
7/1 - 12/1 Переобогащенная суміш.
12/1 - 13/1 Багата суміш. Максимальна потужність.
13/1 - 14,7 / 1 Слабо збагачена суміш. Нормальна суміш.
14,7 / 1 Хімічно ідеальне співвідношення.
14,7 / 1 - 16/1 Слабо збіднена суміш.
16/1 - 18/1 Бідна суміш. Максимальна економічність. Бідна суміш. Швидке згоряння, висока температура.
18/1 - 20/1 Переобедненія суміш.
20/1 - 22/1 Гранично бідна суміш. Перебої з запалюванням.

Несправна система запалювання

Ще однією причиною того, що паливо згорає не повністю і чути хлопки з вихлопної труби, може бути неправильно виставлене запалювання. Зокрема, якщо запалювання буде пізно , то хлопки в глушнику на неодружених і підвищених обертах неминучі. Цей факт дуже просто пояснити. Відбувається ситуація, коли іскра з'являється в момент, коли подає клапан вже повністю відкрився, внаслідок чого частина палива не встигає згоріти, а просочується в колектор. А якщо запалювання буде "раннім" , то "стріляти" буде в повітряний фільтр.

Пізніше запалювання може стати не тільки причиною ударів в глушнику, а й появи прогорання впускного клапана з часом. Тому не затягуйте з регулюванням запалювання. свічки запалювання

Перевірка свічок запалювання

Також причиною неповного згоряння палива може бути слабка іскра. У свою чергу це є наслідком одного з фактів:

 • Погані контакти на високовольтних дротах. Необхідно провести їх ревізію, при необхідності почистити. Також слід перевірити відсутність пробиття на "масу".
 • Несправності в роботі трамблера . Бажано також перевірити його роботу.
 • Частково вийшли з ладу свічки запалювання . Якщо хоча б одна з них виробила свій ресурс, це позначається на потужності видається нею іскри. Через це також не всі паливо згорає. Перевірте і при необхідності замініть свічки запалювання.
Використовуйте свічки з правильним калильним числом. Це забезпечить необхідну і достатню потужність іскри для згоряння всього палива.

Неправильний тепловий зазор

Тепловий зазор - це відстань, на яке збільшуються в обсязі окремі частини двигуна при нагріванні. Зокрема, він є між штовхачами клапанів і кулачками розподільного вала. Невірно виставлений тепловий зазор - одна з можливих причин того, що стріляє в глушник.

Непрямими доказами збільшення теплового зазору може бути підвищена галасливість при роботі двигуна, а також зниження його потужності. Якщо ж зазор зменшений, це може привести до того, що гази будуть стріляти в вихлопну трубу. Це відбувається через те, що не до кінця закритий клапан пропускає бензин в колектор, звідки він далі потрапляє в систему випуску вихлопних газів.

Тепловий зазор клапанів головки блоку циліндрів можна регулювати. Тому щоб усунути цю проблему досить відрегулювати клапана. Цю процедуру завжди проводять на холодному двигуні.

несправний ГРМ

Несправності в роботі газорозподільного механізму в цілому подібні до проблем з запалюванням. Зокрема, випускний клапан відкривається в той момент, коли бензин ще не догорів. Відповідно, він потрапляє в систему відведення вихлопних газів, приводячи до вже знайомим бавовни в глушнику.

Газорозподільчий механізм

Газорозподільчий механізм

Причин несправностей в системі ГРМ існує декілька:

 • Знос ременя ГРМ . Ознакою цієї несправності є поява додаткових металевих ударів або шумів при роботі двигуна на невеликих оборотах. В цьому випадку потрібно провести ревізію ременя і при необхідності підтягнути або замінити його. Як це зробити ви можете почитати у відповідному матеріалі.
 • Знос зубчастого шківа . У цьому випадку необхідно провести його заміну.
 • Частковий вихід з ладу клапанів . Згодом вони покриваються нагаром (особливо при заправці машини неякісним бензином), що призводить до погіршення роботи механізму. А через несумісність клапанних пружин відбувається перегрів двигуна. Тому варто виконати перевірку клапанів. Якщо на їх поверхні ви виявили невеликі шорсткості або вигини, то в такому випадку обов'язковою процедурою є їх притирання. Якщо подряпини значні - потрібно виконати їх шліфування або заміну клапанів.

Зазвичай при несправному ГРМ хлопки в глушнику чутні при прогрітому двигуні . Якщо двигун "холодний", то їх немає. Це ще один непрямий доказ провини ГРМ. Однак для точного з'ясування необхідно виконати додаткову діагностику.

Проблеми з інжекторними автомобілями

За статистикою з проблемою, пострілів в глушнику, частіше стикаються власники карбюраторних машин. Однак вона може виникнути і з інжекторним автомобілем. Однак причини ударів у них інші.

У таких машинах роботою двигуна управляє ЕБУ на підставі інформації від численних датчиків. І якщо який-небудь з них видає неправдиву інформацію, це призводить до неправильного управління мотором. Наприклад, якщо несправний датчик забору повітря, це призведе до невірного формування паливної суміші. Також слід перевірити датчик положення колінчастого валу. Якщо він видає інформацію про усунення на один зуб, то це також призведе до неправильної роботи системи. Може "глючити" датчик положення дроселя, датчик Холла та інші елементи.

Самий перша дія, яку ви повинні зробити - провести комп'ютерну діагностику вашого автомобіля. Вона покаже, з яким датчиком або елементом двигуна виникли проблеми. Коли стріляє в глушник, інжектор також бажано перевірити за допомогою комп'ютерної діагностики.

додаткові причини

Існує ще ряд причин, чому вихлопна труба стріляє. До них відноситься:

 • Удари при холостих обертах двигуна можливі з двох причин - порушення герметичності впускного колектора, а також затурканості системи холостого ходу.
 • Неякісний бензин або бензин з низьким октановим числом. Намагайтеся заправлятися на перевірених заправках і використовувати пальне, рекомендоване виробником вашого автомобіля.
 • Переплутані свічкові дроти . Якщо при заміні або перевірці свічок ви переплутали місцями під'єднуються до них дроти - це також буде ймовірною причиною виникнення ударів. При цьому машина може не заводиться і "стріляти" в глушник.
 • Якщо на вашій машині встановлений економайзер - перевірте його роботу. Часто несправність цього вузла також є причиною "пострілів".
 • Несправності в роботі повітряної заслінки . Перевірте цей елемент і при необхідності відрегулюйте.
 • Одна з причин, коли стріляє в глушник при скиданні газу , полягає в тому, що приймальна труба глушника ( "штани" ) погано прикручена до випускного колектора. Перевірте герметичність з'єднання, при необхідності ущільните його.
 • Ще одна ймовірна причина ударів - висока продуктивність паливних форсунок ( "течуть"). Вони подають занадто багато палива, яке не встигає повністю згоряти, що призводить до появи "пострілів". Існує простий спосіб перевірки. Необхідно на високих оборотах двигуна (при вичавленої педалі газу) пробувати заводити (так званий режим продувки). Якщо в цей час будуть виникати хлопки - значить, мінімум одна форсунка протікає.
 • В інжекторних машинах пізнє запалювання і, як наслідок хлопки, можуть бути викликані "втомою" датчика детонації . Він також може реагувати на сторонні шуми, що виникають в двигуні. Роботу датчика необхідно перевіряти за допомогою комп'ютерної діагностики.
 • Якщо при скиданні газу стріляє в глушник , то однією з найпоширеніших причин цього є "підгоряння" випускних клапанів. Також хлопки можуть з'являтися під час спуску з гори на включеній передачі. Проведіть їх ревізію і почистіть.
 • Якщо у вашій машині використовується контактна система запалювання, то необхідно зробити перевірку зазору на її контактах . Проблеми з запалюванням, як було описано вище, можуть бути причиною того, що не весь бензин згоряє.
 • Негерметичність системи відводу газів . При цьому як правило виникають поодинокі удари при скиданні газу. В першу чергу перевірте прокладки в місцях з'єднань патрубків (каталізатора, резонатора, глушника).

Також при появі прострілів і погіршенні тяги рекомендується перевірити тиск палива в системі, а також компресію (герметичність циліндрів на витік), зробити ревізію котушки запалювання.

Конденсат в глушнику

Основна причина утворення конденсату в глушителі - різниця температур навколишнього повітря і глушника. Його утворення в авто з робочим каталізатором є природним явищем. Гірше якщо його немає, але і надмірна кількість шкодить корозією. є п

Детальніше

Як бачите, причин, за якими стріляє в глушник існує багато. Тому радимо вам почати діагностику з перевірки герметичності системи випуску вихлопних газів. Зробіть ревізію болтовим з'єднанням і прокладкам між її окремими елементами. Це дозволить вам заощадити час і гроші. Особливо це актуально в разі, якщо хлопки лунають при скиданні газу або при спуску з гори на передачу (при гальмуванні двигуном).

Якщо ж ревізія не дала позитивних результатів, то необхідно перевіряти роботу карбюратора, клапанів та інших деталей, описаних вище. Ця перевірка доцільна в разі, якщо стріляє в глушник при натисканні на газ .

Удари у машин з ГБО

На жаль, не оминула ця проблема і машини, які використовують в якості палива зріджений газ. За статистикою, найчастіше з нею стикаються власники автомобілів з інжекторними двигунами і ГБО третього покоління.

Удари на газу можуть лунати як у впускному колекторі, так і в системі випуску вихлопних газів (зокрема, в глушнику). Основних причин цьому дві:

 • Немає стабільної і достатньою подачі газу . Це відбувається через неправильну настройки газового редуктора або засмічення повітряного фільтру. У інжекторних автомобілів винуватцем може бути датчик масової витрати повітря (ДМРВ). "Глюки" у його роботі призводять до неправильної роботи електроніки. Тобто, отримуємо обедненную або збагачену газову суміш, внаслідок чого виникають хлопки.
 • Неправильний кут запалювання . В даному випадку ситуація аналогічна описаній вище. Якщо запалювання буде пізно - "плескає" глушник, якщо рано - впускний колектор або фільтр.

Слідкуйте за станом ваше ГБО і його налаштуваннями. Не нехтуйте виникненням неполадок. В іншому випадку ви можете не тільки зіткнутися з дорогим ремонтом, а й самозаймання силового агрегату машини.

висновок

Удари з вихлопної труби - ознаки некритичного , але досить неприємного "недуги". Крім зовнішніх проявів при цьому псується двигун і система випуску вихлопних газів, а також відбувається перевитрата пального, що призводить до зайвих грошових розтрат автовласника. Також при довгому ігноруванні проблеми може прогоріти клапан, вихлопна труба, резонатор або глушник. В цілому ж при такій поломці машиною можна користуватися , проте при першій же можливості рекомендується провести ремонтні роботи. Якщо ви не можете або не хочете виконувати їх самостійно - зверніться за допомогою на СТО.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found