Великий Витрата Палива - 13 Основних Причин (ТОП Помилок)

Багатьох автовласників цікавить питання пов'язаний з великою витратою палива. На витрата палива є свої причини, деякі з них робить сама людина, ну а деякі виявляються в зв'язку виходом з ладу вузлів агрегату.

Причини збільшеного витрати палива можна поділити на дві групи. У першій вина лягає на транспортний засіб - причина криється в будь-яких механічних несправності. А в другій за зростання споживання бензину або солярки відповідає водій, який допустив деякі помилки або свідомо створив важкі умови експлуатації авто.

Помилки водія, що збільшують витрату палива

Існує кілька типових помилок, які допускають недосвідчені водії, що ведуть до перевитрати палива. Пам'ятайте, що зайвий обсяг бензину або солярки буде витрачатися при:

 • Роботі кондиціонера або системи клімат-контролю . Функціонування цих пристроїв пов'язане з роботою компресора. Адже для обертання шківа насоса необхідна енергія, яка береться від крутиться колінчастого вала. А вона вимагає додаткову кількість палива.
 • Роботі опалювальної системи . Це стосується не тільки роботи «грубки», а й підігріву сидінь, стекол і дзеркал (в машинах, де ці опції передбачені). Логіка тут аналогічна описаній вище ситуації.
 • Різких розгонах . Якщо ви любите різко рушати з місця на світлофорах або в інших місцях, то будьте готові до того, що ваша машина буде витрачати більше палива, ніж зазвичай. Це пов'язано з тим, що будь-який перехідний процес (в даному випадку приведення машини в рух) пов'язаний з підвищеним споживанням енергії. І чим він різкіше, тим більше потрібно енергії. Тому, намагайтеся рушати плавно. Так ви не тільки заощадите паливо, але і збережете покришки, зчеплення і вузли силового агрегату.
 • Роботі двигуна на високих оборотах . Намагайтеся не перегазовивать. Це не тільки заощадить паливо для вашої машини, але і сприятливо позначиться на роботі двигуна в цілому.
 • Використанні неякісного палива . Намагайтеся заправлятися на перевірених АЗС, і заливати в бак ту марку палива, яка рекомендована автопроізводітелем.Ведь погане паливо гірше згоряє, дає недостатню кількість енергії і вимагає додаткової його витрати.

Також існує ряд об'єктивних причин, за якими автомобіль споживає більше палива, ніж це передбачено. Всі вони пов'язані зі станом його окремих вузлів і механізмів.

Технічні причини збільшення витрати палива

Для початку давайте розберемося з технічними проблемами, які сприяють збільшенню витрат на бензин. З'ясуємо самі часто зустрічаються причини, пов'язані з двигуном і іншими елементами, через які збільшується витрата.

Витрати палива

Фактори витрати палива

# 1 Знос двигуна

Зазвичай відбувається через великого пробігу авто або при неправильній його експлуатації. Деякі моменти, пов'язані з роботою двигуна:

 • температура ОЖ (охолоджуючої рідини) нижче розрахованої;
 • знос циліндропоршневої групи;
 • знос кривошипно-шатунного механізму;
 • знос механізму газорозподілу і невідрегульовані зазори клапанів.

# 2 Знос зчеплення

Зношений диск зчеплення

Коли водієві потрібно тримати високі обороти для того, щоб рушать з місця і переключиться на підвищену передачу - це безпосередньо впливає на витрату палива. Допоможе в такому випадку заміна зчеплення.

Однією з причин підвищеної витрати палива є знос диска зчеплення. Ситуація тут досить проста. В процесі зрушення мотор витрачає більше палива, ніж при постійних обертах. Цей факт присутній навіть при справному зчепленні. Якщо ж диск або інші частини системи несправні, то виходить, що паливо витрачається, а машина стоїть на місці. Чим частіше машина рушає з місця, тим більший перевитрата палива має місце бути.

У критичних випадках подібна ситуація може виникнути навіть при їзді в постійному режимі. Тобто, коли диск зчеплення не забезпечує синхронне обертання двигуна і коробки передач. Така ситуація хоч і рідкісна, але може статися в самих «запущених» випадках.

Діагностувати знос зчеплення досить просто. Для цього потрібно поставити машину на ручне гальмо, включити п'яту або четверту передачу (залежно від коробки передач, тобто, найвищу) і спробувати рушити. Якщо при цьому ви газом не заглушили мотор - це означає, що зчеплення необхідно ремонтувати або міняти повністю.

# 3 Неправильно налаштований запалювання

Налаштування запалювання

Неправильно виставлене запалювання також є причиною підвищеної витрати палива. Зокрема, якщо двигун "троїть", то бензин з непрацюючого циліндра викидається безпосередньо в вихлопну систему. Це призводить не тільки до перевитрати палива, але і до підвищеного зносу каталізатора.

Якщо ж запалення просто виставлено неправильно, то виникає ситуація, коли паливо згоряє не повністю. Тобто, іскра виникає до того, як паливна суміш з'являється в циліндрі в повному обсязі, або після того. У будь-якому випадку це призводить до її неповного згоряння. А це автоматично означає, що паливо витрачається даремно.

Тому завжди стежте за станом системи запалювання. Від цього безпосередньо залежить кількість палива, що витрачається. Крім того, неправильно налаштована система запалювання може викликати проблеми при запуску двигуна.

# 4 Знос шин

знос шин  зношені шини

Знос шин автомобіля впливає не тільки на витрату палива, але і на керованість. Слідкуйте за глибиною протектора покришок.

Якщо покришки досить зношені або тиск в них менше норми, то це також призведе до того, що авто почне більше «їсти», ніж належить.

У такій ситуації необхідно замінити покришки, і регулярно перевіряти тиском в шинах.

Низькопрофільні шини з широким протектором створюють підвищений опір, а відповідно і підвищене споживання пального.

# 5 Несправності гальмівної системи

Вони бувають різні, розглянемо ті, які призводять до неповного розціпленого супортів, коли відбувається так зване - «підклинювання». Якщо супорт в повному обсязі розтиснути, то з часом непридатними стають не тільки гальмівні колодки, але і диски. Через надмірну сили тертя і опору, природно збільшується витрата палива.

# 6 Що вийшли з ладу свічки запалювання

погані свічки запалювання 

Потрібно стежити за станом свічок запалювання.

Через непридатні свічки авто не функціонує належним чином, як результат - додаткове навантаження на двигун. Це призводить не тільки до того, що з'являється велика витрата палива, але і до загального погіршення роботи. Щоб уникнути, необхідно перевіряти свічки.

До такої перевірки відноситься огляд кольору нагару, завмер зазору електрода, перевірка резистора на пробій. Також варто звернути увагу на місце примикання білого ізолятора до нарізної частини свічки - рудий наліт неприпустимий.

# 7 Забиті форсунки або карбюратор

Забиті форсунки 

Паливоподача в циліндри двигуна і витрату залежить від стану паливної апаратури.

Забиті форсунки - одна з найпоширеніших причин перевитрати палива. Вони забиваються внаслідок природних причин. Такими є використання неякісного бензину, несвоєчасна заміна паливного фільтра, попадання бруду в підкапотний простір і так далі.

При забитих форсунках виникає порушення форми факела розпилення палива в камері згоряння. Через це порушується утворення паливної суміші. Тобто, для цього процесу використовується більша кількість бензину, ніж необхідно при нормальних умовах.

У деяких випадках через засмічення форсунок двигун може почати «троить». Це виражається в зниженні динамічних характеристик автомобіля. Також можлива довга робота двигуна на підвищених обертах, навіть в режимі холостого ходу. Це само собою призводить до збільшення витрати палива.

Аналогічні міркування справедливі і для машин з карбюраторним двигуном. При засміченні карбюратора виникає така ж ситуація з перевитратою бензину і падінні динамічних характеристик.

Тому завжди стежте за станом паливної системи, зокрема, форсунок на инжекторном двигуні і карбюратора на карбюраторному. Їх засмічення є прямою причиною перевитрати палива.

Низькооктанове пальне також здорово впливає на витрату (за низьку ціну і погана якість доводиться кількістю).

# 8 Поломка лямбда-зонда або ДМРВ

До значних перевитрат палива може привести і вихід з ладу датчика кисню (лямбда-зонда). Його завдання полягає в контролі кількості кисню, який йде до складу паливної суміші. Тому якщо цей датчик буде несправний, то суміш буде створюватися неправильно, а це призведе до перевитрати палива.

Лямбда-зонд досить крихкий. Існує ряд причин, за якими може вийти з ладу. Серед них:

 • розгерметизація його корпусу і проникнення всередину його вихлопних газів;
 • перегрів датчика (це може бути викликано некоректною роботою системи запалювання);
 • природне старіння і знос;
 • проблеми з електромережею автомобіля;
 • механічне пошкодження датчика.

Аналогічні міркування справедливі і по відношенню до датчика масової витрати повітря (ДМРВ). Він призначений для регулювання рівня подачі повітря в циліндри двигуна. Несправності датчика виявити нескладно. Як правило, при цьому двигун починає працювати нестабільно, особливо на холостих обертах (дуже високі або низькі «скачуть» обороти), втрата динамічних характеристик (машина погано розганяється). Датчик масової витрати повітря не підлягає ремонту. Його можна лише замінити, хоча його чистка може тимчасово виправити ситуацію.

# 9 Забитий повітряний фільтр

Забитий повітряний фільтр 

Тільки чистий повітряний фільтр може забезпечити утворення нормальної повітряно-паливної суміші.

Рекомендована періодичність заміни - кожні 15,000 км пробігу. Потрібно своєчасна заміна повітряного фільтра, адже якщо він забитий і ви це проігнорували, то будьте готові до того, що у машини з'явитися хороший апетит.

На витрата також впливає застосування повітряних фільтруючих елементів з важкими матер'яними предочістітель, оскільки, як і в випадку з забитим фільтром, опір повітря збільшується. Рекомендуються фільтруючі елементи легкого типу, щоб опір повітряного потоку була мінімальною.

# 10 Стиль водіння

стиль водіння  перевантаження автомобіля

Динамічні навантаження і перевантаження машини сприяють зайвої витрати палива

Якщо на автомобілі їхати з динамічними змінами - різко прискоряться і різко гальмувати - звичайно ж витрата палива у автомобіля збільшиться в рази. Також варто пам'ятати про тюнінг і змінених аеродинамічних показниках; це все коштує грошей, в тому числі тих, які доведеться додатково віддавати на заправці.

# 11 Постійно включені споживачі електроенергії

Особливо впливає робота кондиціонера - при включеному «кондее» автомобіль починає споживати більше палива. Наприклад, в середньому, на кожні 100 км потрібні додаткові 0,8 літра пального, тому намагайтеся користуватися кондиціонером тільки при необхідності. Також робить свій вплив на витрату палива постійна робота фар.

Часто поведінка стрілки індикатора палива починає турбувати саме в зимовий період, коли задіяно багато споживачів енергії, а також факторів перевантаженості авто, на які водії, як правило, не звертають уваги. Так само як грубка, кондиціонер і різного роду підігрівачі (підігрів сидінь, стекол, дзеркал, передпусковий і т.п.).

# 12 Перевантаження автомобіля

Залежність витрати палива

Коли автомобіль завантажують до межі, наприклад на 5 посадочних місць сідає семеро осіб, а в багажнику також є якийсь пристойний вантаж, тоді природно витрачається більше палива для пересування транспортного засобу. Кожні 100 кг вантажу означають збільшення приблизно на 10%.

Порожній багажник на даху піднімає витрата на 5%, а завантажений - аж на 40%. Причіп ззаду збільшує сумний показник на всі 60%.

# 13 Рух з непрогрітим двигуном

Існує думка, що можна заощадити бензин, якщо перед рухом двигун гарненько прогріти. Воно правдиво лише частково. Так, дійсно, теплий двигун витрачає менше палива. Це обумовлено тим фактом, що деяка частина теплової енергії йде на розігрів корпусу і деталей мотора. Однак це відбувається на початковому етапі. Тому невелика частина бензину витрачається, грубо кажучи, не за призначенням. А коли двигун уже прогрітий, теплова енергія йде безпосередньо на роботу самого мотора.

Однак даний метод економії палива є сумнівним. Справа в тому, що на розігрів двигуна витрачається не так багато бензину. А враховуючи, що для прогріву також потрібно кілька палива, то виходить, що економія таким методом не має сенсу.

Що слід враховувати в цьому ключі, так це, що непрогрітий двигун викидає в атмосферу набагато більше шкідливих речовин. Деякі західні автовиробники пишуть про це в мануалах до своїх машин. Тому, прогрівати машину краще не в гаражі, а на свіжому повітрі.

Причини перевитрати палива на дизелі

Тепер розглянемо типові причини перевитрати палива на дизельних двигунах. Чи не торкаючись загальних (наприклад, спущені шини, перевезення важкого вантажу, їзда при сильному зустрічному вітрі) перерахуємо лише ті, які безпосередньо стосуються дизельного двигуна.

 1. Засмічення паливного і / або повітряного фільтрів . Це є поширеною причиною перевитрати палива. Внаслідок засмічення фільтрів відбувається засмічення і паливних форсунок. А це призводить до зниження тиску в ТНВД.
 2. Невідповідність моторного масла . Для дизельного двигуна важливо використовувати масла, які рекомендовані виробником.
 3. Знижена компресія . Вона може збитися з часом зносу поршневої групи, а це автоматично призводить до підвищеної витрати палива двигуном.
 4. Частковий вихід з ладу датчиків . Якщо з яких-небудь причин датчики подають неправдиву інформацію на ЕБУ, то, відповідно, пристрій буде формувати невірні команди.
 5. Проблеми з ЕБУ . Ця проблема зустрічається нечасто, проте може мати місце. Через це можуть бути збої в роботі програми або інші так звані «глюки».

Як бачите, несправності досить типові. Тому, щоб не допускати перевитрати палива необхідно стежити за справністю перерахованих вище вузлів.

Типи двигунів і характерні причини перевитрати палива

Наведемо для вас таблицю, в якій систематизуємо причини великої витрати палива, характерні для різних типів двигунів.

Причини великої витрати палива, які до них відносяться типи двигунів
дизель карбюратор інжектор
знос двигуна
знос зчеплення
Неправильно налаштоване запалювання
знос покришок
Слабке тиск в шинах
Несправності гальмівної системи
Несправні свічки запалювання
Забиті форсунки
забитий карбюратор
Поломка лямбда-зонда або ДМРВ
Забитий повітряний фільтр
Забитий паливний фільтр
Включені споживачі енергії
перевантаження машини
Рух з непрогрітим двигуном

Підбиваючи підсумки

Отже, проаналізувавши всі вище викладене, нескладно зробити висновок і хоча-б приблизно визначити причину, по якій конкретний автомобіль раптово почав більше споживати пального. буває, це є сигналом до серйозної поломки, а іноді - просто неуважність до своїх в своїх діях. Тому, перш ніж панікувати, варто добре зважити можливі фактори впливу.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found