Чи не Заводиться На Гарячу - ТОП-3 Причини Поганого Запуску Двигателя

З приходом спекотних деньків все більше водіїв стикаються з проблемою поганого запуску двигуна на гарячу, після декількох хвилин стоянки. Причому, це проблема не тільки карбюраторних двигунів - ситуація, коли не заводиться на гарячу, може чекати як власників машин з інжекторним двигуном, так і дизельних авто. Тільки причини у всіх різні. Тут ми спробуємо зібрати їх і виявити найбільш часто зустрічаються.

зміст

 • Погано заводиться карбюраторний двигун
 • Погано заводиться інжекторний двигун
 • Погано заводиться дизельний двигун
 • Основні причини несправностей
 • Чому глухне прогрітий двигун

Погано заводиться на гарячу

Коли не заводиться на гарячу карбюраторний двигун

Чому погано заводиться на гарячу і що робити

Причини чому на гарячу погано заводиться карбюратор більш-менш зрозумілі, тут в основному винна летючість бензину . Суть в тому, що коли двигун прогрівся до робочої температури, карбюратор теж нагрівається, а після виключення, протягом 10-15 хвилин, паливо починає випаровуватися, тому машину важко завести.

Допомогти тут може установка текстолітової проставки, але і вона не дає 100% результату.

Запустити гарячий двигун в такій ситуації допоможуть натискання в підлогу педаль газу і продування паливної системи, але не довше 10-15 секунд, оскільки паливо може залити свічки. Якщо питання стосується «Жигулі», то тут також виною може бути бензонасос, оскільки «жигулівські» поможет дуже не люблять спеку і буває зовсім відмовляються працювати при перегріванні.

Коли не заводиться інжекторний двигун

Оскільки інжекторний двигун кілька складніша, ніж карбюраторний, відповідно, і причин, за якими такий мотор не заводиться, буде більше. Зокрема, ними можуть виступити несправності наступних вузлів і механізмів:

 1. Датчик температури охолоджуючої рідини (ОЖ). У спекотну погоду він може вийти з ладу і подавати на ЕБУ невірну інформацію, зокрема, про те, що температура охолоджуючої рідини вище норми.
 2. Датчик положення коленвала (ДПКВ). Його вихід з ладу призведе до невірної роботі ЕБУ, який в свою чергу, не дасть запуститися двигуну.
 3. Датчик масової витрати повітря (ДМРВ). У спекотну погоду датчик може не справлятися з покладеним на нього завданнями, оскільки різниця температур вхідної та вихідної повітряних мас буде незначна. До того ж завжди існує ймовірність його часткового або повного виходу з ладу.
 4. Паливні форсунки. Тут ситуація схожа з карбюраторним двигуном. Дрібна фракція бензину при високій температурі випаровується, утворюючи збагачену паливну суміш. Відповідно, двигун не може нормально запуститися.
 5. Паливний насос. Зокрема, необхідно перевірити роботу його зворотного клапана.
 6. Регулятор холостого ходу (РХХ).
 7. Регулятор тиску палива.
 8. Модуль запалювання.

Далі перейдемо до розгляду можливих причин з поганим запуском на гарячу у машин з дизельними двигунами.

Коли погано заводиться на гарячу дизельний двигун

На жаль, дизельні двигуни також іноді можуть не заводитися на гарячу. Найчастіше причинами цього явища стають несправності наступних вузлів:

 1. Датчик охолоджуючої рідини. Тут ситуація аналогічна тій, що була описана в попередньому розділі. Датчик може вийти з ладу і, відповідно, передавати на ЕБУ невірну інформацію.
 2. Датчик положення коленвала. Ситуація аналогічна інжекторних двигунів.
 3. Датчик масової витрати повітря. Аналогічно.
 4. Паливний насос високого тиску. Зокрема, це може статися через значне зношення втулок і сальника приводного вала насоса. З-під сальника в насос потрапляє повітря, через що стає неможливим набрати робочий тиск в подплунжерной камері.
 5. Система холостого ходу дизельного двигуна.
 6. Регулятор тиску палива.
 7. Модуль запалювання.

Тепер постараємося підсумувати наведену інформацію з тим, щоб вам було простіше знайти причину поломки, якщо вона трапилася з вашим автомобілем.

ДТОЖ

паливні форсунки

плунжерні пара ТНВД

Три основні причини поганого запуску на гарячу

Отже, за статистикою основними причинами поганого запуску двигуна після простою при високій температурі є:

 1. Збагачена паливна суміш, яка утворюється через неякісного бензину (випаровуються його легкі фракції, і виходить своєрідний «бензиновий туман»).
 2. Несправний датчик охолоджуючої рідини. При високій температурі навколишнього середовища виникає ймовірність його некоректної роботи.
 3. Несправне запалювання. Воно може бути неправильно виставлено або виникли проблеми з замком запалювання.

Також наведемо для вас таблицю, де ми постаралися візуально показати, які вузли можуть стати причинами проблем, і що необхідно перевіряти в двигунах різних типів.

Типи двигунів і характерні для них причини карбюраторний інжекторний дизельний
Неякісне паливо, випаровування його легких фракцій
Несправний датчик охолоджуючої рідини
Датчик положення коленвала
Датчик масової витрати повітря
паливні форсунки
Паливний насос
Паливний насос високого тиску
Регулятор холостого ходу
Регулятор тиску палива
Система холостого ходу дизеля
модуль запалювання

Чому глухне прогрітий двигун

Деякі автомобілісти стикаються з ситуацією, коли вже запущений і прогрітий мотор раптово глухне. Причому трапляється це вже після того, як датчик зафіксував набір нормальної робочої температури. Причин цьому може бути декілька. Далі розглянемо їх детальніше, а також вкажемо, що необхідно робити в тому чи іншому випадку.

 1. Неякісне паливо . Така ситуація є типовою, наприклад, якщо ви від'їжджаєте від АЗС, і через невеликий проміжок часу двигун починає «кашляти», машина смикається і глухне. Вихід тут очевидний - неякісне паливо злити, продути паливну систему і замінити паливний фільтр. Також бажано замінити свічки, проте якщо вони нові, можна обійтися їх продувкою. Природно, що на таку АЗС заїжджати в подальшому не варто, а якщо ви зберегли чек, то можна заїхати туди і пред'явити претензію про якість палива.
 2. Паливний фільтр . При глохнущій моторі також слід перевірити стан паливного фільтра. А якщо за регламентом вже належить проводити його заміну, то потрібно це зробити, незважаючи на те, засмітився він або ще немає.
 3. Повітряний фільтр . Тут ситуація аналогічна. Двигун може «захлинатися» збагаченої сумішшю і незабаром після запуску глухнути. Перевірте його стан, а при необхідності замініть. До речі, так ви в тому числі зможете знизити споживання палива.
 4. Бензонасос . Якщо він працює не в повну пропускну здатність, то двигун буде недоотримувати паливо, і відповідно, через деякий час затихне.
 5. Генератор . Якщо він повністю або частково вийшов з ладу, то перестав давати зарядку на акумулятор. Водій може не відразу помітити цей факт, запустити двигун і поїхати. Однак їхати він буде лише до тих пір, поки акумуляторна батарея не розрядиться повністю. На жаль, знову запустити двигун на ній вже не вийде. У деяких випадках можна спробувати підтягнути ремінь генератора. Якщо ця процедура не допомогла - необхідно викликати евакуатор або дзвонити знайомим, щоб вашу машину дотягли до гаража або СТО.

Намагайтеся стежити за нормальним станом перерахованих вище вузлів і механізмів. Навіть незначні поломки, якщо їх вчасно не усунути, можуть перерости у великі проблеми, які обернуться для вас дорогими і складними ремонтами.

висновок

Перше, що потрібно робити, щоб двигун нормально заводився на гарячу - заправлятися на перевірених АЗС, а також стежити за станом паливної системи вашого автомобіля. У разі, якщо після навіть нетривалого простою на спеці двигун не запускається, то першим ділом відкрийте дросельну заслінку (натисніть педаль акселератора) або зніміть кришку фільтра і залиште її відкритою на пару хвилин. За цей час випарувався бензин випарується і ви зможете нормально запустити двигун. Якщо така процедура не допомогла, то необхідно виконати пошук несправностей серед описаних вище вузлів і механізмів.

Автор: Іван Матієшин

Додатковий матеріал по темі:

 • Не тягне на гарячу
 • Смикається на гарячу
 • Чи не заводиться на гарячу. підбірка обговорень

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found