Погано Заводиться На Холодну (інжектор, Дизель, Карбюратор)

Чому погано заводиться на холодну

«У мене вона погано заводиться на холодну» - такі скарги можна почути від мужиків в холодну пору, під час обговорення автомобілів. Якщо машина погано заводиться на холодну, то можуть описуватися різні симптоми і поведінку, але проблеми, через які це відбувається, як правило, майже однакові. Причини важкого запуску відрізняються в залежності від типу двигуна: бензиновий (інжектор, карбюратор) або дизельний. У цій статті розглянемо найчастіші випадки таких проблем як:

 • Чому погано заводиться на холодну інжектор
 • Чому погано заводиться на холодну карбюратор
 • Чому погано заводиться на холодну дизель

Причини, чому погано заводиться на холодну

Важливо розрізняти ситуації, в яких виникають проблеми. Основні з них:

 • машина гаряча і погано заводиться;
 • погано заводиться після простою, коли охолоне (особливо з ранку);
 • якщо відмовляється заводиться в мороз.

У всіх них свої нюанси і причини, які варто розглядати окремо . Ми ж розберемося в загальних рисах в тому, які причини ведуть саме до поганого запуску холодного двигуна. Зазвичай одного-двох обертань валу якоря стартера досить, щоб завести автомобіль, що знаходиться в справному стані. Якщо це не вдається зробити, потрібно шукати чому.

Основні причини:

причини карбюратор інжектор дизель
Низька якість палива
Погана робота паливного насоса
Забитий паливний фільтр
Слабке тиск палива
Низький рівень палива в карбюраторі
Несправний регулятор тиску в паливній магістралі
підсмоктування повітря
Поганий стан свічок
Несправність високовольтних проводів або котушок запалювання
Брудна дросельна заслінка
Забруднення клапана холостого ходу
Несправність показників датчиків повітря
Глюк датчика температури двигуна
Збиті або невірно виставлені зазори клапанів
Неправильно підібрана в'язкість масла (занадто густе)
Слабкий заряд акумулятора

Є ще рідше зустрічаються проблеми, але не менш вагомі. Про них також будемо згадувати нижче.

Поради щодо усунення несправності

На бензинових двигунах індикатором того, що погано заводиться і тупить на холодну, може стати свічка . Викручуємо, дивимося: залита - переливає, шукаємо по пунктам далі; суха - збіднена суміш, також перебираємо варіанти. Такий метод аналізу дозволить почати з'ясування з більш простих і поступово наближатися до більш складним причин поганого запуску двигуна на холодну, а не шукати їх в паливному насосі, розбирати інжектор, лізти до механізму ГРМ, розкривати блок циліндрів і т.п.

А ось у дизельного двигуна першої в списку несправностей буде слабка компресія . Так що власникам дизельних автомобілів варто приділити підвищену увагу саме їй. На другому місці стоїть якість палива або його невідповідність сезону, а на третьому - свічки розжарювання .

Поради по запуску двигуна в холодну пору

 1. Тримати повним бак - так не утворюється конденсат і вода не потраплятиме в паливо.
 2. Ввімкнути дальнє світло на пару секунд перед запуском - відновить частину ємності акумулятора в морозні дні.
 3. Після повертання ключа в замку запалювання (на инжекторном авто), почекати кілька секунд, поки створиться нормальний тиск в паливній системі, а вже потім запускати двигун.
 4. Підкачати бензин вручну (на карбюраторному авто), але потрібно не перестаратися, інакше заллє свічки.
 5. Автомобілі на газі, ні в якому разі не можна заводити на холодну, спочатку перемикайтеся на бензин!

Погано заводиться інжектор на холодну

Перше, на що варто звернути увагу при поганій роботі інжекторного авто - це датчики. Вихід з ладу деяких з них призводить до утрудненого запуску двигуна, оскільки на блок ЕБУ подаються неправильні сигнали. Зазвичай з працею заводиться на холодну через :

 • датчика температури охолоджуючої рідини, ДТОЖ інформує блок управління про стан ОЖ, дані показника впливають на запуск двигуна (на відміну від карбюраторного авто), коректуючи склад робочої суміші;
 • датчика дросельної заслінки;
 • датчика витрати палива;
 • ДМРВ (або MAP, датчик тиску у впускному колекторі).

Якщо з датчиками все в порядку, в першу чергу потрібно звернути увагу на наступні вузли:

 1. Часто зустрічається проблема з запуском на холодну з вини регулятора тиску палива . Ну і само собою, будь-то інжектор або карбюратор, коли холодна машина погано заводиться, якщо троит, скачуть обороти, а після прогріву все нормально, значить в обов'язковому порядку перевіряється стан свічок, а мультиметром перевіряємо котушки і ВВ-проводи.
 2. Багато мороки доставляють пропускають форсунки , коли на вулиці спекотно, машина погано буде заводитися на гарячому двигуні, а в холодну пору року капає інжектор буде причиною важкого запуску вранці . Для перевірки цієї теорії досить просто з вечора стравити тиск з ТЗ, щоб не було чого капати, і на ранок дивитися на результат.
 3. Не можна виключати і таку банальну проблему, як підсос повітря в системі харчування - він ускладнює пуск холодного двигуна. Також звертайте увагу на заливається в бак паливо, оскільки його якість сильно позначається на запуск двигуна.

На таких як авто, як Ауді 80 (з механічним інжектором), в першу чергу перевіряємо пускову форсунку.

Загальна рада: якщо стартер нормально крутить, свічки і дроти в порядку, то пошук причини того, що погано заводиться на холодну інжектор, потрібно починати з перевірки датчика ОЖ і перевірки тиску в паливній системі (яке тримається, і як довго), оскільки це дві найбільш часто зустрічаються проблеми.

Карбюратор погано заводиться на холодну

Більшість причин того, що погано заводиться на холодну карбюратор, або не починається зовсім, пов'язане з несправностями таких елементів системи запалювання, як: свічки, ВВ-проводи, котушка або акумулятор. Тому перше, що потрібно зробити - викрутити свічки - якщо мокрі, то значить винна електрика.

Досить часто в карбюраторних моторах виникають і труднощі з запуском при засміченні жиклерів карба.

Головні причини, чому не заводиться карбюратор на холодну:

 1. Котушка запалювання.
 2. Комутатор.
 3. Трамблер (кришка або бігунок).
 4. Неправильно налаштований карбюратор.
 5. Пошкоджена мембрана пускового пристрою або мембрана бензонасоса.

Звичайно, якщо перед запуском підкачати бензину і витягнути підсос побільше, то запускається краще. Але, всі ці поради актуальні, коли карбюратор правильно налаштований і немає проблем з комутатором або свічками.

Якщо машина з карбюратором, будь-то «Солекс» або «ДААЗ» (ВАЗ 2109, ВАЗ 2107), на холодну спочатку зводиться, а потім тут же глухне, заливши при цьому свічки - це вказує на несправність діафрагми пускового пристрою. Порада від бувалого автовласника ВАЗ 2110: "Коли на холодному двигуні не заводиться - потрібно плавно натискати педаль газу до упору, крутити стартером і відпускати педаль назад, як тільки зчепилося, тримати газ в такому ж положенні до прогріву".

Розглянемо деякі типові випадки , коли не заводиться на холодну:

 • коли стартер крутить, але не схоплює - значить або немає запалювання на свічки, або ж бензин теж не надходить;
 • якщо схоплює, але не заводиться - швидше за все, збито запалювання або, знову ж таки, бензин;
 • якщо стартер не крутить взагалі, то ймовірно є проблеми з акумулятором.

Чому важкий запуск холодного карбюратора

Якщо все в нормі з маслом, свічками і проводами, то можливо варто пізнє запалювання або пускова заслінка в карбюраторі не відрегульоване. Втім, може бути і порвана мембрана в системі холодного пуску , так і регулювання клапанів теж багато про що говорить.

Для швидкого пошуку причини поганого запуску холодного двигуна з карбюраторною системою живлення фахівці рекомендують перевірити в першу чергу : свічки запалювання, високовольтні дроти, пусковий пристрій карбюратора, жиклер холостого ходу, а вже потім також оглянути контакти переривника, кут випередження запалювання, роботу бензонасоса і стан трубок вакуумного підсилювача.

Погано заводиться на холодну дизель

Як відомо, запуск дизельного двигуна відбувається за рахунок температури і стиснення, тому, якщо проблем в роботі акумулятора і стартера не спостерігається, можуть бути 3 основні шляхи пошуку причини, чому дизель погано заводиться вранці на холодну:

 1. Недостатня компресія .
 2. Немає напруження свічки .
 3. Відсутня або порушена топлівоподача .

Одна з причин того, що дизель не заводиться на холодну зокрема, і поганого пуску дизеля в цілому - погана компресія . Якщо з ранку не заводиться, а з штовхача схоплює, а потім певний час йде сизий дим, то це на 90% низька компресія.

Перевірка компресії двигуна

Перевірка компресії в двигуні компрессометром і без приладів своїми руками. Як заміряти компресію в бензиновому і дизельному двигунах. Діагностика по компресії.

Детальніше

Сизий дим вихлопу дизеля в момент обертання стартером означає, що подача палива в циліндри присутній, але займання суміші не відбувається.

Не менш поширений випадок, коли власник автомобіля з дизельним двигуном не може запустити холодний мотор, а гарячий без проблем заводиться - якщо немає напруження на свічках . Вони здійснюють підігрів дизпалива до моменту, поки дизель повністю не вийде на робочу температуру.

Варіантів, чому не працюють свічки , може бути три:

 • несправні самі свічки;
 • справа в реле свічок. Його робота регулюється показниками датчика температури ОЖ. При нормальній роботі реле видає тихі клацання в момент повороту ключа в замку запалювання перед пуском, і якщо їх не чути, то варто знайти його в блоці і перевірити;
 • окислення роз'єму підключення свічок накалу. Тут і пояснювати не варто, як оксиди впливають на контакт.

3 варіанти як можна перевірити свічки розжарювання

Для перевірки свічок дизеля можна вибрати кілька способів :

 • виміряти їх опір (на викрученій свічці) або обрив ланцюга підігріву мультиметром (перевіряється в режимі пищалки, як вкручені в двигун, так і викрутивши її);
 • перевірити швидкість і ступінь розжарювання на акумуляторі, підключивши до маси і центральному електроду проводками;
 • не викручуючи з двигуна, підключити центральний провід на плюсову клему АКБ через 12 вольтів лампочку.
З хорошою компресією і непрацюючими свічками двигун заведеться, звичайно, якщо на вулиці не -25 ° C, але потрібно довше крутити стартером, і мотор буде «ковбасити» на перших хвилинах роботи.

Якщо свічки робочі, і на них справно підключений до джерела живлення при включенні запалення, то в деяких випадках необхідно перевірити зазори на клапанах. Згодом вони збиваються, і на холодному ДВС в повному обсязі закриваються, а якщо його завести і прогріти, то прикриваються і мотор починає нормально заводитися на гарячу.

Несправні дизельні форсунки , в результаті природного зносу або забруднення (сірої та іншими домішками), є не менш важливим аспектом. У деяких випадках, форсунки скидають багато палива в обратку (потрібно зробити тест) або брудний паливний фільтр.

Перебої з подачею палива набагато більше доставляють труднощів запуску двигуна. Так що, якщо дизель перестав заводитися вранці в незалежності від температури за бортом - солярка йде (клапан на обратке не тримає), або смокче повітря, інші варіанти менш вірогідні! Попадання повітря в паливну систему може привести до того, що дизель буде погано заводитися і глухнути.

Паливо не по сезону або зі сторонніми домішками . Коли на вулиці холодно, і дизельний двигун не заводиться або після запуску відразу глухне, тоді проблема може бути в паливі. ДТ вимагає сезонного переходу на «літню», «зимову» і навіть «арктичну» (для особливо холодних регіонів) солярку. Дизель не заводиться взимку тому, що непідготовлена річна солярка на морозі перетворюється в парафінований гель в паливному баку та топливопроводах, а також забиває паливний фільтр.

В такому випадку завести дизель допомагає підігрів паливної системи і заміна паливного фільтра. Замерзла вода на фільтруючому елементі надає нітрохи не менше труднощів. Для профілактики скупчення води в паливній системі можна залити в бак трохи спирту або спеціальну присадку в дизпаливо, яка називається дегідратор.

Як зрозуміти чому важкий запуск на холодному двигуні

Підказки для власників дизельного авто :

 1. Якщо після протоки окропом зверху паливного фільтра машина заведеться і буде нормально працювати - солярка річна.
 2. Якщо в паливній рампі слабкий тиск - ймовірно ллють форсунки, не зачиняються (перевірка роботи здійснюється на спеціальному стенді).
 3. Якщо перевірка показала, що форсунки ллють в обратку, то не відкривається голка в розпилювачі (треба їх міняти).

10 причин чому дизель погано заводиться на холодну

Якщо дизель погано заводиться на холодну, причини можна зібрати в єдиний список з десяти пунктів:

 1. Несправність стартера або акумуляторної батареї.
 2. Недостатня компресія.
 3. Несправність форсунки / форсунок.
 4. Неправильно встановлений момент уприскування, рассинхронизация з роботою ТНВД (перескок ременя ГРМ на один зуб).
 5. Повітря в паливі.
 6. Неправильно встановлений зазор клапанів.
 7. Несправність системи передпускового підігріву.
 8. Додаткове опір в системі подачі палива.
 9. Додаткове опір у випускній системі.
 10. Внутрішня поломка ТНВД.

Сподіваюся, все вищевикладене допоможе вам, і якщо й не вирішить проблему з пуском холодного двигуна, то хоча б направить на правильний шлях її усунення своїми силами або за допомогою фахівця.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found