Як Прокачати Гальма (3 Головні Помилки прокачування гальм)

Знання як прокачати гальма знадобиться будь-якому водієві, оскільки процедура не дуже складна, а виконувати її доводиться після багатьох маніпуляцій, пов'язаних з гальмівною системою. Так навіщо ж зайвий раз витрачати зайві гроші, віддаючи авто в сервіс, коли прокачати гальма можна одному?

зміст:

 • Порядок прокачування гальмівної системи
 • Як прокачати гальмівні контури
 • Коли потрібно прокачувати гальмівну систему
 • Як прокачати гальма самостійно
 • Основні помилки при прокачуванні гальм
 • вартість прокачування

Дотримуючись вказівок і не допускаючи описаних нижче помилок, цілком можна вигнати повітря з гальм самостійно, з АБС вони або без неї. Прокачування гальм з АБС аж ніяк не складніше, але все ж - це окрема тема, гідна своєї статті.

Варто лише зазначити, що якщо є антиблокувальна система з модулями ESP і SBC, то шлях лежить на сервіс, де є необхідне обладнання.

Порядок прокачування гальм

Гальма можна прокачувати самому, а можна з помічником, завдання якого натискати педаль гальма по команді. Порядок прокачування гальм потрібно дивитися в мануалі по конкретному автомобілю.

Порядок прокачування гальм (схема)

Якщо схема не вказана, то тоді прокачування робиться у вигляді букви Z. Це означає, що потрібно прокачувати в такому порядку : праве заднє - ліве заднє - праве переднє - ліве переднє колесо.

Щоб прокачати гальма, знадобиться ємність для гальмівної рідини і прозорий гумовий шланг.

Як прокачати гальма

Для початку потрібно отримати зручний доступ до штуцерів прокачування гальмівної системи. Для цього можна поставити авто на підйомник або майданчик, і зняти всі колеса. Не забудьте очистити від бруду штуцери біля кожного колеса і налити в приготовлену ємність трохи «тормозухі».

Інструкція :

 1. Залийте нову гальмівну рідину в бачок головного гальмівного циліндра.
 2. Підключіть шланг до штуцера, а другий кінець опустите в тару з гальмівною рідиною.
 3. Скомандуйте помічникові кілька разів натиснути на педаль і утримати її вичавленої, щоб пішла рідина.
 4. Відверніть штуцер, і рідина побіжить в підготовлену вами ємність. Уважно стежте за рівнем рідини в бачку , доливайте в разі потреби.
 5. Повторюйте попередні 2 пункти, поки не піде чиста «тормозуха» без бульбашок повітря, і загорніть штуцер.
 6. Ту ж процедуру повторити на інших колесах.
Штуцер прокачування гальм автомобіля

Штуцер прокачування на гальмівному супорті. На нього надівається шланг

Коли потрібно прокачувати гальма

Гальма прокачують коли потрібно видалити повітря з гальмівної системи. Найчастіше це відбувається при заміні гальмівної рідини, що робиться приблизно кожні 50-60 тис. Км. пробігу або раз в 2 роки.

Прокачувати гальма також треба після ремонту гальмівної системи: заміни головного гальмівного циліндра або вакуумного підсилювача гальм. Необхідність в прокачуванні виникає і тоді, коли трапляється розгерметизація через пошкодження шлангів, або коли рідина в розширювальному бачку падає нижче мінімальної позначки.

Про те, що потрібно прокачати гальма підкаже педаль - вона стане м'якою, почне западати. Та й самі гальма стануть більш млявими. Втім, це також може свідчити про більш серйозну проблему , пов'язану з гальмівним диском або колодками. Так що, якщо прокачування не допомогла, можливо, варто все ж звернутися до фахівця - з гальмами не жартують!

Навіщо прокачувати гальма після заміни колодок

Як правило, процес заміни колодок не є причиною появи повітря в системі. Але, в деяких випадках повітря може потрапити при роботі з гальмівними циліндрами і шлангами. В результаті доведеться прокачати гальма на автомобілі, тим самим вигнати повітря з системи.

Також додаткова прокачування гальм допоможе штокам гальмівного циліндра зайняти оптимальне положення. Тому важливо зрозуміти, що значить прокачати гальма. Це означає заповнити систему гальмівною рідиною і повернути штоки циліндра в робоче положення після того, як вони були розведені при демонтажі колодок.

Як прокачати гальма без помічника

Як робиться прокачування гальм з напарником вже було описано вище. А що робити, якщо такого поблизу немає, а прокачати гальма треба? Можна вийти з положення декількома способами:

 • можна прокачати гальма одному, якщо є газовий упор . Сенс той же, що і при прокачуванні з помічником, тільки замість нього на педаль буде тиснути газовий упор. Отже, потрібно натиснути кілька разів педаль, утримати її довше, встановити упор і почати стравлювати гальмівну рідину. Коли рідина побіжить, упор почне сам вдавлювати педаль в підлогу до межі.
 • прокачування гальм шприцом . Потрібно герметично вбудувати шприц в точно таку ж кришку, що і на бачку. Потім, попередньо набравши в шприц гальмівної рідини, замінити звичайну кришку цим пристосуванням, відвернути штуцер, підставити ємність і нагнітати шприцом тиск.
 • ще один спосіб з модифікованою кришкою . В кришку аналогічну тій, що встановлена на бачку, потрібно врізати автомобільний ніпель. Потім надіти кришку з ніпелем на бачок, потім надіти один кінець шланга з затискачем для під'єднання на кришку, а другий на запасну камеру, накачані максимум 1 атмосфери. Відкриваєте штуцер і відпускаєте рідина з бульбашками повітря.

Заміна гальмівної рідини і прокачування гальм

Прокачування гальм саморобним пристосуванням

Пристрій для прокачування гальм своїми руками

Це основні способи як прокачати гальма без помічника, але у багатьох водіїв є свої методи, які, втім, не сильно відрізняються від вищеперелічених.

Як прокачати гальма через Ваг Ком

Меню програми VAG COM

Фахівці сервісних центрів рекомендують не використовувати "дідівські" методи щоб прокачувати гальма на Фольксваген, Шкода і Ауді. Для прокачування гальмівної системи на автомобілях концерну ВАГ краще скористатися програмою VAG-COM. Цією програмою можна прокачати гальма одному.

Програмне забезпечення підключається до системи машини і здатне усунути повітря з гальмових трубок, відновити заводські настройки положення педалі гальма.

Порядок прокачування гальм Вагкомом такий:

 1. Піддомкратити авто і зняти колеса.
 2. На штуцери кожного колеса одягнути трубки і опустити їх в пляшки для зливу гальмівної рідини.
 3. Відкрутити кришку бачка і долити рідину (при цьому стежити щоб вона не падала нижче мінімуму і періодично підливати вчасно процедури прокачування).
 4. У програмі вибираємо пункт 03 - Блок гальмівної системи.
 5. Натискаємо пункт 04 - Базові параметри.
 6. Вибираємо параметр групу "001" (якщо код не вказано, його потрібно прописати вручну).
 7. Відкриваємо штуцера на передніх колесах.
 8. Вибираємо пункт "On / Off / Далі", після чого насос починає гудіти і система запитує 10 натискань на педаль гальма. Натиснувши педаль 10 разів, насос зупиняється і спливає напис, що штуцери повинні бути закриті.
 9. Швидко закручуємо штуцера і після цього тільки натискаємо кнопку "On / Off / Далі".
 10. Відкручуємо штуцера задніх коліс і натискаємо кнопку "On / Off / Далі".
 11. За запитом системи повторюємо 10 натискань на педаль гальма, спрацьовує насос і закручуємо штуцера.
 12. Після натискання кнопки "On / Off / Далі" з'являється повідомлення "Часткова прокачування завершена".
Гальмівну рідину під час прокачування потрібно постійно доливати, щоб в систему знову не потрапив повітря.

Помилки при прокачуванні гальм

Перед тим, як прокачати гальма правильно, варто врахувати три поширені помилки, які допускаються при цьому. Тому НЕ МОЖНА :

 1. Змішувати різні гальмівні рідини . Якщо змішати мінеральну гальмівну рідину з гліколевої - це зашкодить гумові манжети гідроприводу і заб'є систему згустками. Не рекомендується також змішувати різні за класами рідини (DOT 3, DOT4, DOT5), оскільки вони мають різну температуру кипіння і це знизить їх характеристики.
 2. Допустити, щоб сильно впав рівень гальмівної рідини . Якщо не стежити за рівнем гальмівної рідини в бачку, і він опуститься нижче мінімального рівня, то в гальмівну систему потрапить повітря.
 3. Створювати високий тиск в гальмівному бачку . Коли прокачиваете гальма самостійно, не перестарайтеся з створюваним в бачку тиском, інакше його може розірвати. Рекомендований тиск - 0,8 атмосфери.

Скільки коштує прокачати гальма

Вартість прокачування гальм в кожному автосервісі різна. Наприклад, середня ціна для Ваз 2109 - від 450 р. Приблизно за 900 - 1000 р сервісні інженери виконають заміну гальмівної рідини з прокачуванням системи. Для інших моделей Ваз вартість приблизно така ж.

Ціна для іномарок трохи вище. Точно дізнатися, скільки коштує прокачати гальма на машині, наприклад Шкода Октавія, Ви зможете тільки на сервісі. В середньому послуга обійдеться від 800 до 1500 рублів. А якщо доведеться застосовувати спеціальне обладнання для прокачування блоку АБС, то ще й дорожче.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found