Dexron 2 і Dexron 3 яка різниця. Відмінність характеристик Декстрон 2 і 3 (сумісність)

Відмінності рідин Dexron 2 і 3 , які застосовуються в ГУР і для автоматичних коробок передач, полягає в показниках їх плинності, типі базового масла, а також температурних характеристиках. У загальних словах можна сказати, що «Декстрон 2» є більш старим продуктом, який випустила компанія General Motors, і відповідно, «Декстрон 3» - новішим. Однак просто замінити стару рідину на нову не можна. Це можна робити, тільки дотримуючись допуски виробника, а також характеристики самих рідин.

зміст:

 • покоління Dexron
 • У чому різниця Декстрон 2 і 3
 • Чим відрізняються Dexron і ATF

Декстрон 2 і 3

Покоління рідин Dexron і їх характеристики

Щоб розібратися які відмінності між Dexron II і Dexron III, а також яка різниця в одній і іншій трансмісійної рідини необхідно коротко зупинитися на історії їх створення, а також характеристики, які змінювалися від покоління до покоління.

Dexron II характеристики

Ця трансмісійна рідина вперше була випущена компанією General Motors в 1973 році. Перше його покоління мало назву Dexron 2 або Dexron II C . В його основу було покладено мінеральне масло з другої групи за класифікацією API - American Petroleum Institute. Відповідно до цього стандарту базові масла другої групи були отримані шляхом використання гідрокрекінгу. Крім цього, вони містять не менше 90% насичених вуглеводнів, менше 0,03% сірки, а також мають індекс в'язкості в межах від 80 до 120.

Індекс в'язкості - це відносна величина, що характеризує ступінь зміни в'язкості масла в залежності від температури в градусах Цельсія, а також визначає положистість кривої кінематичної в'язкості від навколишньої температури.

Першими присадками що почали додавати в трансмісійну рідина були інгібітори корозії. Відповідно до ліцензії і позначенням (Dexron IIC) склад на упаковці позначається, починаючи з букви C, наприклад, С-20109. Виробник вказував, що міняти рідину на нову необхідно через кожні 80 тисяч кілометрів пробігу. Однак на практиці з'ясувалося, що корозія виникає набагато швидше, тому компанія General Motors приступила до випуску наступного покоління своєї продукції.

Так, в 1975 році з'явилася трансмісійна рідина Dexron-II (D) . Вона була зроблена на тому ж базовому мінеральному маслі другої групи , однак з поліпшеним комплексом антикорозійних присадок, зокрема, що запобігають корозію стиків масляних радіаторів автоматичних коробок передач. Така рідина мала досить високу мінімально допустиму температуру експлуатації, - всього -15 ° С. Але так як в'язкість залишилася на досить високому рівні, що в зв'язку з удосконаленням систем трансмісій це стало приводити до виникнення вібрацій при русі деяких моделей нових автомобілів.

Починаючи з 1988 року автовиробники почали міняти автоматичну трансмісію з гідравлічною системою управління на електронну. Відповідно, їм знадобилася інша змазує рідина для АКПП, що володіє малою в'язкістю, що забезпечує набагато більшу швидкість передачі зусиль (відгук) через кращу плинності.

У 1990 році був випущений Dexron-II (E) (специфікація була переглянута в серпні 1992 року, перевипуск почався з 1993-го року). База в нього була та ж - друга група по API. Однак у зв'язку з використанням більш сучасного пакету присадок відтепер трансмісійне масло стало вважатися синтетичним! Максимально низька температура для даної рідини була знижена і стала складати -30 ° С. Покращені показники стали запорукою плавного перемикання передач АКПП і збільшеним терміном служби. Позначення ліцензії починається з букви E, наприклад Е-20001.

Dexron III характеристики

Для трансмісійних рідин «Декстрон 3» базові масла відносяться до групи 2+ , що характеризується підвищеними характеристиками 2 класу, зокрема, при виробництві використовується метод гідроочищення. Індекс в'язкості тут підвищений , і його мінімальне значення становить від 110 ... 115 одиниць і вище . Тобто, Dexron 3 має повністю синтетичну основу .

Першим поколінням був Dexron-III (F) . Насправді це просто поліпшена версія Dexron-II (E) з тими ж температурними показниками, рівними -30 ° С. З недоліків залишилися низька довговічність і погана стійкість до зрушення, окислення рідини. Позначається цей склад з буквою F на початку, наприклад, F-30001.

Друге покоління - Dexron-III (G) , з'явилося в 1998 році. Поліпшений склад цієї рідини повністю поборов проблеми вібрації при русі автомобіля. Виробник також рекомендував його до використання в гідравлічних підсилювачах керма (ГУР), деяких гідравлічних системах, а також в ротаційних повітряних компресорах, де необхідний високий рівень плинності при низьких температурах.

Мінімальний робочий значення температури, при якому рідина «Декстрон 3» можна використовувати, стало складати -40 ° С . Позначатися цей склад став з літери G, наприклад, G-30001.

Третє покоління - Dexron III (H) . Воно було випущено в 2003 році. Така рідина має синтетичну основу і ще більш покращений пакет присадок. Так, виробник заявляє, що його можна використовувати в якості універсального змащуючого кошти для всіх автоматичних трансмісій з керованою муфтою блокування гідротрансформатора і без неї, тобто, так званий GKÜB для блокування муфти перемикання передач. Має дуже малу в'язкість в мороз, тому її можна використовувати аж до -40 ° С.

Відмінності Dexron 2 від Dexron 3 і заменяемость

Найпопулярніші питання, пов'язані з експлуатацією трансмісійних рідин Dexron 2 і Dexron 3, полягає в тому, чи можна їх змішувати і чи можна використовувати одне масло замість іншого. Так як поліпшені характеристики безсумнівно повинні позначатися на поліпшенні роботи вузла (будь то ГУР або АКПП).

Замінність Dexron 2 і Dexron 3
Заміна / змішувати умови
для АКПП
Dexron II D → Dexron II Е
 • експлуатація допускається до -30 ° С;
 • зворотна заміна заборонена!
Dexron II D → Dexron III F, Dexron III G, Dexron III H
 • рідини від одного виробника;
 • можна застосовувати - до -30 ° С (F), до -40 ° С (G і H);
 • зворотна заміна заборонена!
Dexron II Е → Dexron III F, Dexron III G, Dexron III H
 • при експлуатації не нижче -40 ° С (G і H), заміна на F допускається, якщо зворотне явно не вказано в інструкції до автомобіля;
 • зворотна заміна заборонена!
Dexron III F → Dexron III G, Dexron III H
 • машина експлуатується при низьких температурах - до -40 ° С;
 • зворотний перехід заборонений!
Dexron III G → Dexron III H
 • при можливості використання присадок, що знижують тертя;
 • зворотна заміна заборонена!
для Гура
Dexron II → Dexron III
 • заміна можлива, якщо допустимо зниження тертя;
 • машина експлуатується при низьких температурах - до -30 ° С (F), до -40 ° С (G і H);
 • зворотна заміна допускається, але небажана, слід враховувати температурний режим експлуатації.

Різниця Dexron 2 і Dexron 3 для АКПП

Перш ніж заливати або змішувати різні типи трансмісійних рідин, необхідно дізнатися, який саме тип рідини рекомендує використовувати автовиробник. Зазвичай ця інформація є в технічній документації (мануале), у деяких автомобілів (наприклад, Toyota) може бути зазначено на щупі коробки передач.

В ідеалі в коробку-автомат потрібно заливати тільки змазує засіб зазначеного класу, незважаючи на те що від класу до класу рідини відбувалися поліпшення характеристик, які впливають на тривалість її роботи. Також не варто змішувати, дотримуючись періодичність заміни (якщо заміна взагалі передбачена, оскільки багато сучасних коробки-автомат розраховані на експлуатацію з однієї рідиною на весь період своєї експлуатації, лише з додаванням рідини в міру її вигоряння).

Далі необхідно пам'ятати, що змішувати рідини, засновані на мінеральній і синтетичній основі, допускається з обмеженнями! Так, в коробці-автомат їх можна змішувати лише за умови наявності в них однотипних присадок. На практиці це означає, що можна змішувати, наприклад, Dexron II D і Dexron III тільки за умови, що вони були випущені одним виробником. В іншому випадку в АКПП можуть відбутися хімічні реакції з випаданням осаду, який заб'є тонкі канали гідротрансформатора що може привести до його несправності.

Зазвичай рідини ATF, засновані на мінеральному маслі, мають червоний колір, а рідини, зроблені на синтетичному базовому маслі - жовтий. Аналогічна маркування поширюється і на каністри. Однак ця вимога дотримується не завжди, і бажано читати склад на упаковці.

Різниця між Dexron II D і Dexron II E полягає в температурної в'язкості. Так як експлуатаційна температура першої рідини до -15 ° С, а у другій нижче, до -30 ° С. Крім цього, синтетичний Dexron II E більш довговічний, і має більш стабільні експлуатаційні характеристики на всьому етапі своєї служби. Тобто, заміна Dexron II D на Dexron II E допускається, однак за умови, що машина буде використовуватися при значних морозах. Якщо температура повітря не опускатиметься нижче -15 ° С, то існують ризики, що при високих температурах більш рідке Dexron II E стане просочуватися через прокладки (ущільнювачі) коробки-автомат, і може просто випливати з неї, не кажучи вже про знос деталей.

При заміні або змішуванні рідин декстрон необхідно враховувати вимоги виробника автоматичної трансмісії, чи дозволяє вона при заміні рідини ATF знижувати тертя, оскільки цей фактор може негативно позначитися не тільки на експлуатації агрегату, але і на його довговічності, а з огляду на високу вартість трансмісії, то це вагомий аргумент!

Зворотній заміна Dexron II E на Dexron II D неприпустима однозначно , оскільки перший склад є синтетичним і з меншою в'язкістю, а другий - на мінеральній основі і з більшою в'язкістю. Крім цього, Dexron II E відрізняється більшою ефективністю модифікаторів (присадок). Таким чином, Dexron II E має сенс використовувати тільки в районах із значними морозами, тим більше, з огляду на, що Dexron II E за ціною набагато дорожче свого попередника (у зв'язку з більш дорогою технологією виготовлення).

Що стосується Dexron II, то його заміна на Dexron III залежить від покоління. Так, перші Dexron III F мало чим відрізнявся від Dexron II E, тому заміна другого «Декстрона» на третій цілком допускається, але не навпаки , з аналогічних причин.

Що стосується Dexron III G і Dexron III H , то вони мають ще більшою в'язкістю і набором модифікаторів, що знижує тертя. Це означає, що теоретично їх можна використовувати замість Dexron II, проте з деякими обмеженнями. Зокрема, якщо обладнання (АКПП) не допускає зниження фрикційних властивостей рідини ATF, заміна декстрон 2 на декстрон 3, як на більш «досконалий» склад може привести до наступних негативних наслідків:

 • Збільшення швидкості перемикання передач. А адже саме ця перевага і відрізняє автоматичну трансмісію з електронним управлінням від АКПП з гідравлічним управлінням.
 • Ривки при перемиканні передач. При цьому будуть страждати, тобто, більше зношуватися фрикційні диски в коробці-автомат.
 • Можуть виникнути проблеми з електронним управлінням АКПП. Якщо перемикання відбуватимуться довше, ніж належить, то електронні системи контролю можуть передати на електронний блок управління інформацію про відповідну помилку.

Трансмісійні рідини Dexron III насправді має сенс використовувати лише в північних регіонах, де температура використання автомобіля з автоматичної трансмісії може досягати значення -40 ° С. Якщо ж подібну рідину передбачається використовувати в південних районах, то інформацію про допуски потрібно окремо почитати в документації до автомобіля, оскільки це може лише нашкодити АКПП .

Таким чином, популярне питання про те, що краще - Dexron 2 або Dexron 3 сам по собі некоректне, адже різниця між ними існує не тільки в розрізі поколінь, але і призначень. Тому відповідь на нього залежить, по-перше, від рекомендованого для АКПП масла, а по-друге, від умов експлуатації машини. Тому не можна сліпо заливати «Декстрон 3» замість «Декстрон 2» і думати, що від цього коробці-автомат буде тільки краще. В першу чергу потрібно дотримуватись рекомендацій автовиробника!

Декстрон 2 і 3 відмінності для ГУР

Що стосується заміни рідини гідропідсилювача керма (ГУР), то тут справедливі аналогічні міркування. Однак тут є одна тонкість, яка полягає в тому, що для системи гідропідсилювача в'язкість рідини не так важлива, адже температура в насосі гідропідсилювача не піднімається вище 80 градусів за Цельсієм. Тому на бачку або кришці може бути напис "Dexron II or Dexron III". Це обумовлено тим, що в Гурі відсутні тонкі канали гідротрансформатора, а зусилля, що передаються рідиною, набагато менше.

Так що, за великим рахунком, в гідропідсилювачі допускається заміна Декстрон 3 замість Декстрон 2, хоча і не у всіх випадках. Головне щоб рідина підходила за критеріями низькотемпературної в'язкості (холодний пуск з в'язким маслом крім підвищеного зносу лопатей насоса небезпечний високим тиском і проявом течі крізь сальники)! Що стосується зворотної заміни, то вона не допускається за описаним вище причин. Адже в залежності від температури навколишнього повітря може відбуватися гул насоса ГУР.

15 кращих рідин для ГУР

Огляд 15 кращих рідин ГУР які можна залити. PSF, ATF, Dextron - яка рідина і ціна для гідропідсилювача керма краще підходить.

Детальніше

Використовуючи рідина для Гура варто орієнтуватися на мінімальну температуру прокачування і кінематична в'язкість масла (для довговічності його роботи вона не повинна перевищувати 800 m㎡ / с).

Різниця Dexron і ATF

У розрізі взаємозамінності рідин автовласники також задаються питанням не тільки про сумісність Dexron 2 3, а і в чому відмінності масла Декстрон 2 від ATF. Насправді ж це питання некоректне, і ось чому ... Абревіатура ATF розшифровується як Automatic Transmission Fluid, що в перекладі означає рідина для автоматичних трансмісій. Тобто, все трансмісійні рідини, використовувані в автоматичних коробках передач, підпадають під це визначення.

Що ж стосується Dexron (незалежно від покоління), то це всього лише ім'я для групи технічних специфікацій (іноді називається брендом) для рідин для автоматичної трансмісії, створене компанією General Motors (GM). Під цим брендом випускаються не тільки рідини для АКПП, але і для інших механізмів. Тобто, Dexron - це загальна назва специфікацій, які з часом були прийняті різними виробниками відповідних продуктів. Тому часто на одній каністрі можна зустріти позначення ATF і Dexron. Адже, по суті, рідина Декстрон і є тією самою трансмісійноїрідиною для автоматичних трансмісій (АТФ). І їх можна змішувати, головне щоб їх специфікація ставилася до однієї і тієї ж группе.Что стосується питання про те, чому одні виробники пишуть на каністрах Dexron, а інші ATF,то відповідь зводиться до того ж визначенням. Рідини Dexron випущені по специфікаціям компанії General Motors, а інші - по специфікаціям інших виробників. Те ж стосується і кольорового маркування каністр. Вона жодним чином не вказує на специфікацію, а лише повідомляє (і то не завжди) про те, який тип масла був використаний в якості базового при виробництві тієї чи іншої представленої на прилавку трансмісійної рідини. Зазвичай червоний колір означає, що в базі використовувалося мінеральне масло, а жовтий - що синтетичне.який тип масла був використаний в якості базового при виробництві тієї чи іншої представленої на прилавку трансмісійної рідини. Зазвичай червоний колір означає, що в базі використовувалося мінеральне масло, а жовтий - що синтетичне.який тип масла був використаний в якості базового при виробництві тієї чи іншої представленої на прилавку трансмісійної рідини. Зазвичай червоний колір означає, що в базі використовувалося мінеральне масло, а жовтий - що синтетичне.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found