Чому йде дим на холодному двигуні. Димить на холодну білим, синім, чорним - основні причини

Димить на холодну

Автомобіль димить на холодну найчастіше при зносі маслос'емних ковпачків, при заляганні поршневих кілець, при використанні невідповідного по в'язкості або просто неякісного моторного масла. У дизельних моторів це може бути симптомом проблем зі свічками напруження, з паливною системою (насосом високого тиску) і проявляється при використанні несезонного дизельного палива.

зміст:

 • Дим при запуску двигуна внутрішнього згоряння
 • Чому димить дизель
 • Що робити якщо димить двигун на холодну

ситуація Причина диму на холодну
Димить при запуску на холодну
 • зносилися маслос'емниє ковпачки;
 • частково запали поршневі кільця;
 • несправні датчики двигуна;
 • неякісне паливо.
Димить на холодну, а потім перестає
 • неправильно підібране моторне масло;
 • неякісний або забитий масляний (а іноді і паливний) фільтр;
 • пропускають форсунки.
Димить білим димом на холодну
 • потрапляє антифриз в циліндри;
 • багато конденсату, який випаровується через вихлопну трубу.
Димить синім на холодну
 • потрапляння невеликої кількості масла в циліндри через несправних МСК або поршневих кілець;
 • низька в'язкість моторного масла.
Димить чорним димом при запуску на холодну
 • переобогащение паливної суміші;
 • у дизельних двигунів чорний дим може піти якщо неправильно працюють свічки напруження.

Чому димить на холодну двигун внутрішнього згоряння

Причини, за якими на холодну димить бензиновий двигун, повністю збігаються як у інжекторних, так і у карбюраторних силових агрегатів. Пов'язано це з тим, що, як правило, проблеми криються не в системі харчування мотора, а саме в роботі самого агрегату. Щоб зрозуміти чому йде дим на холодному двигуні необхідно дивитися на його колір. Вихлопні гази можуть мати різний відтінок - але найчастіше, це білий, сизий або темно-синій дим. Причина диму на холодну може бути по одній з далі розглянутих деталей і матеріалів.

Задубіли маслос'емниє ковпачки

Основне завдання маслоколпачков - не допускати попадання моторного масла в циліндри. Однак при їх зношуванні можливо просочування невеликої кількості масла в камеру згоряння. Тут можливі дві ситуації. Перша - на холодному двигуні зазори в ньому менше, тому після запуску двигуна масло в процесі роботи трохи просочується в циліндри, але потім зазори збільшуються і масло перестає просочуватися. Відповідно, через кілька хвилин роботи двигуна синій дим з вихлопної труби припиняється.

Інший випадок має на увазі, що у деяких двигунів конструкція зроблена таким чином, що невелика кількість масла може потрапити в циліндри під час простою машини. Аналогічно, при запуску це масло відразу вигорає, а через кілька хвилин вихлоп нормалізується і машина вже маслом не димить.

Залягають поршневі кільця

Досить часто двигун димить при запуску на холодну через те, що «залягають» поршневі кільця. При цьому з вихлопної труби може виходити як сизий, так і білий дим.

Потрапити в циліндри багато масла може в тому числі і з-за залеглих поршневих кілець. Після прогріву, поки проблема не загостриться, робота поршневий налагоджується, і відповідно, димить на холодну, а потім перестає коли мотор гарячий. Також проблема може піти після раскоксовкі двигуна.

Якщо на холодну димить білим, то це свідчить про наявність в циліндрах охолоджуючої рідини (антифризу). Однак антифриз зазвичай потрапляє в циліндри через прокладку головки блоку циліндрів. Наприклад, якщо вона десь в жодному місці не притиснута або пошкоджена. При недостатній затягуванні ГБЦ диміння білими клубами може припинятися після прогріву через розширення металу і відновлення щільного прилягання поверхонь.

З'ясувати, в якому стані знаходяться кільця допоможе розбирання двигуна. Однак перед цим краще виконати перевірку компресії двигуна. Якщо не вдаватися до ремонту двигуна, то тимчасово вирішити проблему допомагають присадки в масло.

Неправильно підібране моторне масло

Ця причина характерна для зношених двигунів із значним пробігом. Справа в тому, що в більшості випадків автовиробник допускає використання моторних масел з різними вязкостямі в залежності від стану двигуна машини. Якщо мотор зношений, то зазори між його труться парами будуть великими, наприклад, на поршневих кільцях. Відповідно, більш рідке масло може просочуватися в циліндри до того моменту, поки мотор не розігріється і зазори не зростуть. З густим же маслом подібного статися не може.

Як вибрати моторне масло

Правильний підбір моторного масла буде відображатися на роботі двигуна автомобіля. Щоб вибрати краще масло для двигуна дотримуйтесь рекомендації автовиробника і дивіться на специфікацію, допуски, а також оригінальність

Детальніше

Зустрічаються випадки, коли машина димить на холодну навіть при тому, що в'язкість масла, як здавалося б, підібрана правильно. Обумовлено це низькою його якістю, простіше кажучи, в мотор залита підробка або низькоякісне масло. У деяких автолюбителів машина може диміти на холодну, потім перестає після заміни масляного фільтра якщо він теж виявляється підробленим.

Конденсат у вихлопній

У холодну пору року машина майже завжди димить відразу після заведення. Обумовлено це тим, що після охолодження двигуна на стінках вихлопної системи утворюється конденсат. У мороз він може навіть замерзнути. Відповідно, коли на ранок запускається двигун, то вихлопні гази розігрівають цей конденсат і він перетворюється на пару. Тому після запуску потрібно декілька хвилин для того, щоб конденсат випарувався з вихлопної системи. Час випаровування буде залежати від температури на вулиці, об'єму двигуна і конструкції вихлопної системи.

Зверніть увагу, що в туман і просто при високій відносній вологості повітря вихлопні гази з труби видно набагато краще, ніж в суху погоду. Тому, якщо ви бачите, що машина димить білим димом саме у вологу погоду, а в суху немає - швидше за все, турбуватися нема про що. Якщо немає інших побічних симптомів, звичайно!

Збій в роботі датчиків двигуна

У інжекторних двигунів за склад паливної суміші відповідає електронний блок керування двигуном. Він орієнтується на показання різних датчиків, в тому числі датчиків температури охолоджуючої рідини і температури всмоктуваного повітря. Відповідно, при запуску цілком можливе використання переобогащенной паливної суміші, результатом чого і буде чорний дим на холодну. Після прогріву двигуна паливна суміш збіднюється і все стає на свої місця!

Димлення після капітального ремонту

Після виконання капітального ремонту двигуна машина також може деякий час поддимлівать на холодну. Пов'язано таке поведінка з притиранням деталей один до одного.

Димить на холодну дизель

У дизельних двигунів існують інші причини, чому димить на холодну:

 • Несправність форсунки . Відбувається неповне згоряння палива. Якщо хоча б одна з форсунок не функціонує належним чином, то двигун починає троіть на холодну. Зазвичай це відбувається через забруднення форсунки або її неякісного розпилення. У міру прогріву двигуна паливна суміш згорає більш якісно, відповідно, мотор починає працювати краще.
 • Забита вентиляція картерних газів . З цієї причини дизельний двигун підтягує масло, і воно згоряє разом з паливом. Як результат - на виході чорний або темно-синій дим до моменту, поки мотор досить прогріється.
 • Свічки накалу . Коли свічка розжарення прогрівається неправильно або і зовсім не працює, то в циліндрах, на холодну, може не відбуватися займання палива або паливо згорає не до кінця. Як результат - у вихлопі з'являється чорний дим. Він буде присутній до тих пір, поки мотор досить не прогріється.
 • Паливо . Дим дизеля на холодну часто має чорний колір, адже навіть при незначній витоку з форсунок палива призводить до такого явища після запуску двигуна.

Що робити якщо на холодну димить двигун

У разі, якщо після тривалого простою машина сильно димить, а через деякий час це припиняється, то перевірку потрібно виконувати за таким алгоритмом:

 1. Оцініть пробіг двигуна автомобіля, а також згадайте яке моторне масло залито в картер і як давно його міняли. Відповідно, якщо мотор зношений, а туди залито маловязкое масло, то має сенс замінити його на більш густе. Разом із заміною моторного масла не забувайте замінити масляний фільтр, причому бажано брати оригінальний фільтр. Якщо масло старе, а двигун з великим пробігом, то перед безпосередньою заміною масла бажано скористатися промиванням масляної системи.
 2. Появи сизого або чорного диму на холодному двигуні привід перевірити компресію і стан поршневих кілець. Якщо компресія низька - необхідно дізнатися причину. У деяких випадках причину зможе усунути раскоксовка кілець. Разом з раскоксовку також бажано залити в двигун промивальне масло з метою очищення, а після цього поміняти масло на нове, проте з урахуванням в'язкості станом двигуна і його пробігу. Якщо має місце стабільно високий витрата масла, то має сенс поміняти поршневі кільця.
 3. Перевірити стан маслос'емних ковпачків. Це досить часта причина, чому машина димить на холодну. Для вітчизняних автомобілів приблизний пробіг до чергової заміни ковпачків складає близько 80 тисяч кілометрів пробігу. У іномарок ж з урахуванням використання якісного масла цей пробіг може бути більше в два-три рази.
 4. Виконати перевірку датчиків за допомогою діагностичного приладу. Якщо він покаже помилку в будь-якому з вузлів, то варто поставитися до нього уважніше і виконати заміну.
 5. Перевірити рівень масла і його стан. Підвищення обсягу або зміна його в кольорі можуть вказувати на наявність антифризу. При зменшенні рівня однієї з рідин потрібно виконувати додаткову діагностику - перевіряти маслос'емниє ковпачки, кільця, прокладку головки блоку циліндрів.

Для власників дизельних двигунів крім вищенаведених рекомендацій також бажано зробити кілька додаткових процедур.

 1. Якщо крім димності після запуску двигун ще й «троїть», то потрібно перевірити стан паливних форсунок. При виявленні вийшла з ладу або забрудненої форсунки її потрібно для початку почистити, а якщо це не допомогло - замінити на нову.
 2. Перевірити і при необхідності почистити ЄДР.
 3. Перевірити роботу насоса високого тиску, зворотного клапана і паливної магістралі в цілому на предмет витоків палива.

висновок

За статистикою, приблизно в 90% випадків причиною того, що машина димить на холодну, є що вийшли з ладу маслос'емниє ковпачки. Тому в першу чергу потрібно перевіряти їх стан. Після цього потрібно перевірити стан поршневих кілець, в'язкість і загальний стан масла. Не буде зайвим діагностувати блок управління на наявність помилок. Як варіант найшвидшою діагностики та з'ясування походження диму, може стати звичайний аркуш білого паперу у вихлопній. За рештою на ньому сліди і запаху можна швидко визначити що потрапляє в камеру згоряння - рідина, паливо або масло.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found