ТОП 9 очищувачів кондиціонера автомобіля (рейтинг і огляд дії якої краще)

Очищувач кондиціонера автомобіля - це засіб, який не тільки відновлює ефективну роботу клімат-контролю, а й забезпечує очищення його внутрішніх елементів від пилу і бруду, в яких, в свою чергу, розмножуються хвороботворні бактерії (можливо навіть грибкові інфекції), які є причиною неприємного запаху в салоні автомобіля і погіршення самопочуття пасажирів.

зміст:

 • типи очищувачів
 • Популярні засоби
 • Як зробити очищувач самому

Тому регулярне використання очищувача кондиціонера авто дозволить не тільки створювати і підтримувати в салоні комфортну температуру, але і дозволить убезпечити водія і пасажирів від вдихання шкідливих речовин. Існують як фабричні кошти для очищення кондиціонерів, так і склади, які можна зробити власноруч. При цьому необхідно пам'ятати, що зазвичай очищувач використовують в комплексі з іншими засобами, призначеними для чищення салону, елементів вентиляції і так далі. А щоб розібратися, чим краще чистить і який очищувач найкращим чином справляється з поставленим завданням, був створений рейтинг, виходячи з характеристик і результатів після використання реальними людьми.

Види і особливості очищувачів кондиціонера

Перед тим як перейти безпосередньо до огляду популярних засобів для чищення кондиціонера автомобіля, варто ознайомитися з їх видами і особливостями застосування. Так, в даний час на полицях автомагазинів можна знайти такі типи:

пінний очищувач

Використання пінного очищувача

 • пінний;
 • аерозоль;
 • димова шашка.

Незважаючи на їх різноманітність, працюють вони за схожим принципом. Зокрема, активна речовина, незалежно від його агрегатного стану, поміщають всередину кондиціонера (на випарник), після чого включають систему. При це відбувається очищення кондиціонера від бактерій, пилу і бруду. Однак для поліпшення ефекту краще демонтувати випарник і промити його окремо. Не забувайте також, що салонний фільтр рекомендується міняти не рідше одного разу на рік. Чистка кондиціонера - це відмінний привід для відповідної заміни.

Мабуть найефективнішим, а значить і найкращим очищувачем кондиціонера, вважається пінний. Це досягається завдяки тому, що густа піна (практично у будь-якого засобу, незалежно від торгової марки) проникає в трубки і порожнини системи автомобільного кондиціонування, видаляючи тим самим всю пил, бруд і мікроби. Аерозольні засоби для чищення менш ефективні, хоча і серед них зустрічаються непогані екземпляри.

Окремо варто зупинитися на так званих димові шашки. Вони призначені в першу чергу для дезінфекції. Після активації шашки з неї починає інтенсивно виходити гарячий дим, що містить кварц. Зверніть увагу, що подібну чистку необхідно проводити, коли в салоні немає людей і / або тварин! Процедура очищення займає близько 8 ... 10 хвилин. Після цього салон потрібно ретельно перевірити.

Детальна інструкція по експлуатації зазвичай наноситься на корпус упаковки або додатково надрукована на доданому листку. Однак в більшості випадків алгоритм використання очищувачів кондиціонерів аналогічний, і складається з наступних кроків:

чистка кондиционера

чистка кондиционера

 • демонтувати салонний фільтр;
 • на випарник кондиціонера нанести очищувач (як можна ретельніше, з усіх боків);
 • закрити заглушки фільтруючого елемента;
 • підняти скла в машині і закрити двері;
 • включити піч на максимальні оберти, а кондиціонер при цьому не включати, але встановити - в режим рециркуляції повітря;
 • в дренажний отвір також додати очищувач кондиціонера, при цьому його залишки можуть витікати назовні;
 • витримати час, вказане в інструкції (зазвичай до 10 ... 15 хвилин);
 • включити піч в режим обігріву з тим, щоб просушити салон;
 • відкрити вікна і / або двері автомобіля для провітрювання;
 • встановити на місце салонний фільтр (бажано новий);
 • переконатися в працездатності кондиціонера.

У деяких випадках (при сильному забрудненні) чистку кондиціонера можна виконати два рази. У разі дуже сильного забруднення, коли традиційні очисники не допомагають, необхідно виконати механічну очистку пристрою. Для цього краще звернутися на станцію технічного обслуговування або в спеціалізований автосервіс.

Рейтинг 9 популярних очищувачів автокондиционера

Природне запитання, яке цікавить автолюбителів в рамках обговорюваної теми, - який очищувач кондиціонера автомобіля краще? Відразу варто обмовитися, що вони відрізняються не тільки ефективністю і ціною, але і умовами застосування. Зокрема, якщо в кондиціонер потрапила величезна кількість сміття, і він там спресувався, то навіть найкращий засіб для очищення кондиціонера може не врятувати в такій ситуації.

Далі представлений рейтинг популярних очищувачів, які показали свою ефективність, судячи з численних відгуків і тестів в мережі інтернет, що проводяться різними автолюбителями. Якщо у вас був якийсь досвід (як позитивний, так і негативний) по використанню подібного роду засобів, будемо раді почути вашу думку в коментарях.

Step Up

Step Up

Це один з найбільш популярних і ефективних пінних очисників автомобільних кондиціонерів. За інструкцією він впорскується в дренажну трубку кондиціонера, а після вступу в реакцію активної речовини дуже добре і швидко усуває неприємні запахи, очищає патрубки та інші елементи системи кондиціонування. Відрізняється приємним запахом, який не залишається після використання засобу в салоні автомобіля.

Зверніть увагу, що в продажу є балони зі шлангом-подовжувачем або без такого. Шланг можна купити окремо. Варіант зі шлангом, звичайно ж, краще, оскільки працювати з ним зручніше. Виробник рекомендує після застосування очищувача використовувати освіжувач кондиціонера тієї ж торгової марки, оскільки в салоні може залишитися неприємний запах. Однак це на розсуд автовласника.

Реалізується в балончику об'ємом 510 мл. Артикул товару - SP5152. Ціна за станом на літо 2020 року становить близько 550 рублів. Що стосується шланга-подовжувача, то його можна купити за наступним артикулу - SP5154K. Коштує він 340 рублів.

1

Liqui Moly Klima-Anlagen-Reiniger

Liqui Moly Klima-Anlagen-Reiniger

Це пінний очищувач від відомого німецького виробника. Автолюбителі відзначають високий ефект від застосування даного складу. Що стосується використання, то для початку потрібно зняти салонний фільтр. Після цього близько двох третин балончика необхідно нанести на випарник кондиціонера, а решту обсягу - в дренажний отвір системи кондиціонування.

Після впорскування піни очищувача Ликви Моли Клима всередину системи, необхідно почекати близько 10 хвилин з тим, щоб його склад видалив неприємні запахи, пил, а також виконав дезінфекцію внутрішньої порожнини системи кондиціонування. Після використання салон необхідно провітрити, а салонний фільтр бажано замінити на новий.

Реалізується в балончику об'ємом 250 мл. Артикул очищувача кондиціонера Liqui Moly Klima-Anlagen-Reiniger - 7577. Ціна на вказаний вище період часу становить близько 1250 рублів.

2

Mannol Air Conditioner Cleaner

Mannol Air Conditioner Cleaner

Mannol Air Conditioner Cleaner є пінним очищувачем кондиціонера. Ефективність засобу досить висока, що підтверджується численними тестами і практикою реального використання. Обсягу балона в залежності від забрудненості кондиціонера може вистачити як на одну, так і навіть дві очищення. В цілому, засіб аналогічно іншим пінним очисникам, активна речовина, що входить до його складу швидко і якісно усуває неприємні запахи і бруд з системи кондиціонування.

Алгоритм використання аналогічний наведеним вище. Необхідно вимкнути двигун, зняти салонний фільтр, після чого нанести зсередини або зовні (в залежності від конструкції автомобіля і наявності оглядової ями) засіб в систему кондиціонування. Причому робити це порціями з перервами по 30 секунд. Час на очистку зазвичай становить 10 ... 15 хвилин. Після цього краще поміняти салонний фільтр на новий.

Реалізується в балончиках об'ємом 520 мл. Артикул товару - 9971. Ціна за станом на літо 2020 року становить близько 390 рублів.

3

Sonax Clima Clean Antibakteriell

Sonax Clima Clean Antibakteriell

Ефективний пінний очищувач автомобільних кондиціонерів, що володіє антибактеріальним ефектом. Відзначається його висока ефективність завдяки якісному виконанню і використання унікального хімічного складу. В інтернеті можна знайти багато позитивних відгуків про цей засіб.

Метод нанесення традиційний. Його потрібно нанести на випарник або в дренажну систему, після почекати деякий час з тим, щоб речовина вступило в хімічну реакцію з забрудненням. Далі просушити систему за допомогою включеної грубки. Не забудьте провітрити салон! З переваг варто відзначити його високу ефективність роботи, а також відсутність неприємного запаху. Основний недолік полягає у відносно високій ціні при малому обсязі балона.

Реалізується в балончику об'ємом 100 мл. Його артикул - 323100. Ціна становить приблизно 640 рублів.

4

Runway Air Conditioner Cleaner

Runway Air Conditioner Cleaner

Відмінністю даного очищувача Runway від перерахованих вище є те, що він аерозольний. Тому використовувати його треба зсередини салону. Має непогані очисними і дезинфікуючими властивостями. Крім автомобільних кондиціонерів може також використовуватися для аналогічних побутових приладів.

Перед використанням балончик потрібно гарненько струснути. Далі вимкнути кондиціонер і запустити двигун на холостих обертах. За допомогою наявної трубки потрібно розпорошити засіб у вхідні решітки забору повітря і в дренажну трубку випарника кондиціонера. Після цього вимкнути двигун і почекати близько 5 ... 10 хвилин, щоб очисник вбрався. Далі знову запустити двигун і залишити його працювати на холостих обертах на 10 хвилин, включивши при цьому систему вентиляції на повну потужність. Зверніть увагу, що в процесі очищення двері салону потрібно тримати відкритими, і не закривати їх до повного провітрювання. Один балончик розрахований на одну чистку системи кондиціонування. Незаперечною перевагою даного очищувача є його низька вартість.

Реалізується в балончиках об'ємом 300 мл. Артикул товару - RW6122. Ціна становить близько 220 рублів.

5

BON BN-153

BON BN-153

Відмінною особливістю даного засобу є той факт, що воно позиціонується як очищувач не автомобільного, а побутових і промислових кондиціонерів. Однак багато автолюбителів застосовують їх саме для чистки автомобільних агрегатів, і відзначають його високу ефективність. Являє собою аерозольний очищувач, який продається у відповідній упаковці з ручним розприскувачем.

Чистку автомобільного кондиціонера необхідно виконувати зі зняттям салонного фільтра. Далі потрібно включити рециркуляцію повітря в салоні на повну потужність і розпорошувати засіб на охолоджувач або в місця забору повітря (залежить від конструкції автомобіля). Дія продовжувати до тих пір, поки з дренажної трубки не поллється брудна очищає рідина, бажано поки вона не буде максимально чистою. Зазвичай на процедуру йде близько 5 хвилин. Після чистки провітрити салон машини.

Реалізується в балончику з ручним розпилювачем об'ємом 500 мл. Ціна становить близько 400 рублів за згадану упаковку.

6

Wurth

Wurth

Виробником позиціонується як дезодоруючий і дезінфікуючий очищувач кондиціонерів Wurth. Багатьма автовласниками, які використовують даний засіб, зазначається його досить висока ефективність як щодо очищення системи кондиціонування, так і видалити неприємний запах ніг. З недоліків можна відзначити його досить високу ціну при невеликому обсязі балончика.

Спосіб застосування засобу аналогічний для аерозольних очищувачів. Так, необхідно вимкнути двигун машини, включити систему в режимі рециркуляції повітря (без кондиціонера), відкрити вентиляційні отвори. Включити мінімальну швидкість обертання вентилятора і направити потік повітря "на себе". Помістити балон в середині салону (між водійським і бічним пасажирським сидінням) таким чином, щоб його розпилювач був спрямований вертикально. Натиснути на кнопку до клацання і покинути автомобіль (двері і вікна повинна бути закриті). Через 5 ... 10 хвилин вимкнути кондиціонер і заглушити двигун. Дати провітритися салону, при цьому намагатися не вдихати розпорошену засіб. Намагайтеся уникати попадання очищувача на шкіру, а тим більше в очі і ротову порожнину!

Реалізується в невеликих балончиках об'ємом 150 мл. Артикул очищувача кондиціонера Вюрт - 89376455. Ціна становить 400 рублів.

7

Atas Plak

Atas Plak

Очищувач кондиціонера від компанії Plak опинився в рейтингу на останньому місці. Причиною цього є численні негативні відгуки автовласників, в різний час використовували дане кошти. Зокрема, відзначається не тільки його низька ефективність, але і дуже різкий неприємний запах, який після використання дуже складно вивести з салону (судячи за деякими розповідями, такий неприємний запах може триматися в салоні кілька місяців). Однак до переваг цього очищувача відноситься низька ціна. Але в зв'язку зі згаданим істотним недоліком рішення про те, чи купити такий очисник кондиціонера чи ні, цілком лежить на автовласників.

Використання очищувача кондиціонера Atas Plak MIX стандартне. Необхідно вимкнути двигун, демонтувати салонний фільтр, після чого за допомогою трубки нанести засіб в вентиляційні отвори. Якщо через 10 хвилин випливає рідина буде мати чорний або зелений колір, то процедуру очищення бажано повторити до того моменту, коли рідина не буде чистою. У зв'язку з тим, що до складу очищувача входить сильнодіюча хімічна речовина, то не можна допускати попадання засобу на шкіру, а тим більше в очі і / або ротову порожнину!

Реалізується в балончику об'ємом 500 мл. Артикул товару - 30024. Ціна становить 300 рублів.

8

Carmate

Димова шашка для очищення кондиціонера Carmate

Окремо варто відзначити популярні серед автолюбителів димові шашки для очищення кондиціонера від японської компанії Carmate. Засіб позиціонується виробником як освіжувач повітря з антибактеріальним ефектом, який використовує іони срібла, не має запаху. Судячи з численних відгуків автолюбителів працює досить ефективно видаляє неприємні запахи з салону і кондиціонера.

Дії по використанню шашки досить прості. Для цього треба на кондиціонері встановити режим внутрішньої циркуляції і бажано поставити напрям руху повітря "в обличчя". Далі встановити температуру на мінімальне для кондиціонера значення і запустити двигун. Дати попрацювати кондиціонеру близько 5 хвилин. Потім взяти димову шашку, перевернути її, виконати в нижній частині отвір відповідно до вказівок інструкції (потягнути вгору). Натиснути на кнопку в середині банку з написом PUSH. Зверніть увагу! Через 30 секунд після цього банку почне сильно грітися, Тому її потрібно встигнути встановити на підлогу перед переднім пасажирським сидінням, вийти з машини і закрити всі двері й вікна. Час виконання процедури очищення становить 10 хвилин. Після цього відкрийте двері автомобіля, заглушите двигун, вимкніть кондиціонер і гарненько провітріть салон.

Реалізується в спеціальній металевій банці. Артикул товару - D21RU. Ціна такої шашки становить 650 рублів.

9

Як зробити очищувач своїми руками

Якщо ви з яких-небудь причин не хочете купувати очищувач кондиціонера автомобіля (бажаєте заощадити або немає можливості відвідати магазин), то існує кілька простих народних рецептів, за допомогою яких можна виготовити досить ефективні засоби, здатні конкурувати з фабричними складами. наприклад:

Шланг для чищення кондиціонера

 • Хлоргексидин . Це популярне і дешевий засіб, що продається в аптеках, і використовується в лікувальній практиці як антисептик. Воно випускається в різних формах, проте для створення засобу для чищення складу необхідно купити розчин для зовнішнього застосування з концентрацією 0,05%. Після цього в пропорції 1: 1 хлоргексидин потрібно змішати з медичним спиртом. Інший варіант використання даного засобу полягає в тому, що його трохи підігріти і без домішок за допомогою розпилювача наносити всередину системи кондиціонування.
 • Хлорамін . Це менш популярна і досить рідкісна рідина. Однак якщо у вас є можливість дістати її, то розчиняти її потрібно в пропорції одна столова ложка на один літр води.
 • Лізоформін (зокрема, Лізоформін 3000). Це досить дорогий сучасний препарат, який використовується для забезпечення стерильності на поверхнях. У зв'язку з його дорожнечею його застосування спірно, оскільки є фабричні кошти для очищення кондиціонера, які коштують набагато дешевше. Однак якщо ви вирішите використовувати саме лізоформін, то його потрібно розводити в пропорції 50 грам кошти на один літр води.

Краще заздалегідь підігріти систему, включивши двигун на 5 ... 10 хвилин. Далі за допомогою розпилювача нанести розчин на парканні отвори і в патрубки системи (бажано уникати попадання крапель на крильчатку). Також можна частину кошти наносити з боку салону, попередньо встановивши режим рециркуляції. Після закінчення процедури потрібно включити піч для просушування. Як бачите, процес очищення аналогічний фабричним засобів. Зверніть увагу, що очищення популярним Хлоргексидин краще проводити при температурі вище 20 градусів за Цельсієм, так він працює ефективніше!

Пам'ятайте про заходи безпеки при роботі з хімічними засобами! Намагайтеся не вдихати випари, що виходять з кондиціонера, і ні в якому разі не перебуваєте всередині салону під час процесу очищення. А при необхідності користуйтеся засобами індивідуального захисту (респіратор, марлева пов'язка і так далі).

висновки

Пам'ятайте, що чистити автомобільний кондиціонер, а також міняти салонний фільтр необхідно на регулярній основі! Це не тільки забезпечить його високу ефективність, але і збереже здоров'я водія і пасажирів, оскільки використовувані для цього кошти не тільки змивають пил і бруд з патрубків і системи кондиціонування, а й знищують хвороботворні мікроби, які шкідливі для людського організму.

Що стосується безпосередньо засобів, використовуваних для чищення, то їх вибір в даний час досить широкий. Він в тому числі залежить від логістики, тому в різних регіонах можуть бути представлені різні торгові марки. Що вибирати - вирішувати лише вам. Якщо ви хочете заощадити - можете виготовити очищувач кондиціонера своїми руками за наведеним вище рецептом.

У 2020 році, в порівнянні з 2018-м (час написання даної статті) ціни на всі кошти з рейтингу в середньому піднялися на 50-80 руб. Найбільш істотно подорожчав очищувач кондиціонера Liqui Moly Klima-Anlagen-Reiniger - на 250 руб.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found