Датчик температури всмоктуваного повітря - як виглядає, де знаходиться, як перевірити, чистка та заміна ДТВВ

Типовий ДТВВ

Датчик температури всмоктуваного повітря є одним з багатьох систем і датчиків в автомобілі. Несправність в його роботі може безпосередньо вплинути на роботу двигуна, особливо в холодну пору року.

зміст:

 • Що таке ДТВВ і його місце розташування
 • ознаки несправності
 • Як перевірити на справність датчик всмоктуваного повітря
 • Ремонт і заміна датчика

Що таке датчик всмоктуваного повітря і де він знаходиться

Датчик температури всмоктуваного повітря (скорочено ДТВВ, або IAT англійською мовою) потрібен для регулювання складу паливної суміші , яка подається в двигун. Це необхідно для нормальної роботи мотора в різних температурних режимах. Відповідно, помилка датчика температури впускного повітря в колектор загрожує перевитратою пального або нестабільною роботою двигуна.

ДТВВ знаходиться на корпусі повітряного фільтра або за ним . Це залежить від конструкції автомобіля. Він виконується окремо або може бути частиною датчика масової витрати повітря (ДМРВ).

Місця де знаходиться датчик температури всмоктуваного повітря

Несправності датчика температури всмоктуваного повітря

Існує кілька ознак несправної роботи датчика температури повітря на впуску. Серед них:

 • перебої в роботі двигуна на холостому ходу (особливо в холодну пору року);
 • занадто високі або низькі обороти двигуна на холостому ходу;
 • проблеми з запуском двигуна (в сильні морози);
 • зниження потужності двигуна;
 • перевитрата пального.

Несправності можуть бути наслідком таких причин:

 • механічне пошкодження датчика, викликане впливом твердих частинок;
 • втрата чутливості внаслідок забруднення (збільшення інерційності перехідних процесів);
 • недостатня напруга в електросистеми автомобіля або погані електричні контакти;
 • вихід з ладу сигнальної проводки датчика або її неправильна робота;
 • коротке замикання всередині IAT;
 • забруднення контактів датчика.

Перевірка та чистка ДТВВ.

Перевірка датчика температури всмоктуваного повітря

Перед тим як перевірити датчик температури всмоктуваного повітря, потрібно розібратися з принципом його роботи. Датчик заснований на термісторі. Залежно від температури повітря, що поступає, ДТВВ змінює свій електричний опір. Формуються при цьому сигнали подаються на ECM з тим, щоб отримати правильне співвідношення паливної суміші. Діагностику датчика температури повітря на впуску необхідно виконувати на основі вимірювання опору і величини електричних сигналів, що виходять від нього.

Перевірку починають з обчислення опору . Для цього користуються омметром, знявши датчик з автомобіля, Процедура відбувається шляхом відключення двох проводів і приєднання їх до вимірювального приладу (мультиметру). Вимірювання проводять в двох режимах роботи двигуна - "холодному" і на повних обертах.

Вимірювання опору датчика

У першому випадку опір буде високоомне (кілька кОм). У другому - нізкоомное (до одного кОм). В інструкції з експлуатації до датчика обов'язково є таблиця або графік зі значеннями опору в залежності від температури. Значні відхилення говорять про неправильну роботу пристрою.

Як приклад наводимо таблицю таблицю співвідношення температури і опору датчика всмоктуваного повітря для двигунів автомобіля ВАЗ 2170 «Лада Пріора»:

Температура всмоктуваного повітря, ° С Опір, кому
-40 39,2
-30 23
-20 13,9
-10 8,6
0 5,5
+10 3,6
+20 2,4
+30 1,7
+40 1,2
+50 0,84
+60 0,6
+70 0,45
+80 0,34
+90 0,26
+100 0,2
+110 0,16
+120 0,13

На наступному етапі, перевірте з'єднання провідників з керуючим пристроєм . Тобто, за допомогою тестера упевніться в наявності провідності кожного контакту на масу. Скористайтеся омметром, який включите між роз'ємом температурного датчика і відключеним роз'ємом керуючого пристрою. При цьому значення має бути 0 Ом (врахуйте, що при цьому вам необхідна схема контактів). Перевірте кожен контакт на роз'ємі датчика омметром при відключеному роз'ємі щодо маси.

Вимірювання опору ДТВВ у Toyota Camry XV20

Наприклад, щоб перевірити опір датчика на автомобілі Toyota Camry XV20 з 6-ти циліндровим двигуном, необхідно приєднати омметр (мультиметр) до 4-му і 5-му висновку датчика (див. Малюнок).

Однак найчастіше ДТВВ має два виходи терморезистора, між яким і потрібно перевіряти опір елемента. Також пропонуємо вашій увазі схему підключення IAT в автомобілі Hyundai Matrix:

Схема підключення ДТВВ з ДАТ у Hyundai Matrix

Заключний етап перевірки - з'ясувати напруга живлення на роз'ємі . При цьому необхідно включити запалювання автомобіля. Величина електричного сигналу повинна складати 5 В (у деяких моделей ДТВВ це значення може відрізнятися, уточнюйте його в паспортних даних).

Датчик температури всмоктуваного повітря є напівпровідниковим приладом. Відповідно, його настройка неможлива. Можлива лише чистка контактів, перевірка сигнальних проводів, а також повна заміна пристрою.

Ремонт датчика температури впускного повітря

Як можна відремонтувати датчик температури ВВ.

Самий найпростіший вид ремонту IAT - чистка . Для цього вам знадобиться якась чищення у картриджі (карбклінер, спирт, або інший очищувач). Однак пам'ятайте, що працювати потрібно акуратно, щоб не пошкодити зовнішні контакти .

Якщо ви зіткнулися з проблемою, коли датчик показує невірну температуру, замість повної заміни ви можете відремонтувати його. Для цього купите термистор з такими ж або близькими характеристиками , які має вже встановлений на автомобілі терморезистор.

Суть ремонту полягає в перепаювання і їх заміні в корпусі датчика. Для цього вам знадобиться паяльник і відповідні навички. Перевага проведеного ремонту - істотна економія грошей, адже термистор коштує близько долара або менше.

Заміна датчика температури всмоктуваного повітря

Процедура заміни не складає великих труднощів і не забирає багато часу. Датчик кріпиться на 1-4 болтах, які потрібно відкрутити, а також простим рухом від'єднати роз'єм живлення щоб вийняти датчик поступаемого повітря зі свого місця.

В процесі установки нового ДТВВ будьте обережні, щоб не пошкодити контакти, інакше пристрій вийде з ладу.

При покупці нового датчика зверніть увагу, щоб він підходив для вашої машини. Його ціна коливається в межах 30 ... 60 $ в залежності від марки автомобіля і виробника.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found