Ремонт насоса Гура своїми руками. Як роздерти, визначити дефекти і відремонтувати насос гідропідсилювача

Розповім вам як я провів ремонт насоса Гура. Але спочатку трохи передісторії.

Кермо на холодному автомобілі влітку і взимку працює без особливих нарікань. Але як тільки автомобіль прогріється, особливо влітку, кермо на ХХ стає дуже тугим, як ніби Гура і немає. Взимку це проблема проявляється не так сильно, але все одно присутній. Якщо піддати газу, кермо відразу ж полегшено провертається (правда не зовсім ідеально, але все ж легше). При цьому насос не стукає, не дзвенить, ні тече і т.п ... (соплівящую рейка в рахунок не брати) масло свіже і ідеальне (тим більше, завдяки станом рейки оновлюється регулярно!), Кардан змазаний і не клінетов!

Вобщем, на обличчя ознака відсутності продуктивності насоса Гура при гарячому маслі на ХХ. Не довго мучився, в результаті вирішив розібратися з даною проблемою, витратив багато часу, перерив простори інтернету, зрозумів принцип роботи насоса, знайшов схоже опис і вирішив перебрати свій «старий» насос.

Розбирання насоса ГУР

І так, в першу чергу знімаємо насос, з нього потрібно злити всю рідину (як його зняти і злити рідину, думаю, розбереться кожен), ще, на задній кришці Гура потрібно відкрутити чотири болта головкою на 14.

Ремонт насоса ГУР Део

Після починаємо акуратно знімати кришку, намагайтеся не пошкодити прокладку дана прокладка з внутрішнім гумовим ущільненням), в корпусі Гура залишаємо зовнішню частину «робочого елипсні циліндра» (далі просто циліндра). Не потрібно лякатися, коли від корпусу відійде кришка, може здатися, що вона відходить через вплив пружини, при зворотній збірці Вам здасться, що вона не встає на місце, просто продовжуйте акуратно і по черзі закручувати болти по діагоналі, тоді все встане на місце .

Ремонт насоса ГУР Daewoo

Огляд і визначення дефектів

Уважно огляньте вміст і запам'ятайте (можна зробити фотографію) що де і як стояло (більша увага потрібно звернути на стан циліндра). Можна покрутити шків Гура і акуратно пінцетом перевірити, як рухаються лопаті в пазах валу.

Ремонт насоса ГУР

Всі частини повинні витягувати без зусиль, так як ніяких фіксацій вони не мають, але центральна вісь закріплена жорстко, вона не знімається.

вісь і лопатки насоса ГУР

Оглядаємо вал із зворотного боку, частини (корпус Гура і стінка кришки) торкаються до них, на предмет задирів або проточиною, у мене все ідеально.

Ремонт насоса ГУР Даеву

Тепер все внутрішньо господарство витягаємо на «чисту» ганчір'я і починаємо його вивчення ...

Розбирання насоса ГУР

Уважно досліджуємо вал, все пази у нього мають дуже гострі краї з усіх боків. Одна з торцевих сторін кожного паза має виражену заточенность всередину, що при пересуванні лопатки всередині паза при постійному ухилі до цієї сторони сильно ускладнить її хід (це може бути першою складовою поганої роботи Гура). Бічні частини пазів валу, так само «заточені», це можна відчути, якщо провести пальцем в різні боки по торцевій (зовнішньої окружності), а так само по бічних частинах вала в різні боки. В іншому вал ідеальний, ніяких вад і зазубрин не має.

Вал насоса ГУР Вал насоса ГУРДалі приступаємо до вивчення внутрішньої частини циліндра. На двох діагональних сторонах (робочих частинах) присутні глибокі нерівності (у вигляді поперечних вм'ятин, ніби від ударів лопаток з неабиякою силою). Вобщем, поверхня хвиляста.

Робоча частина циліндра насоса ГУР

Усунення дефектів насоса Гура

Несправності знайдені, тепер починаємо їх усунення.

Нам знадобиться ганчір'я, уайт спирт, наждачний папір зернистістю Р1000 / Р1500 / Р2000, трикутний надфіль, свердло на Ф12мм (або більше) і електрична дриль. З валом все набагато простіше, знадобиться шкурка Р1500 і їй починаємо зачищати всі краї пазів на валу (зачищаємо зовнішні і бічні з двох сторін) усіма можливими способами. Працюємо без фанатизму, головне завдання прибрати тільки гострі задирки.

Перший спосіб.

Ремонт насоса ГУР

Другий спосіб.

Ремонт насоса Гура

Третій спосіб.

Ремонт насоса ГУР на Daewoo

За одне, відразу можна трохи відполірувати обидві сторони вала на рівній поверхні, бажано використовувати шкірку Р2000.

Ремонт насоса ГУР на Део

Далі потрібно перевірити результат нашої роботи, перевіряємо візуально і на дотик, все ідеально гладке і не чіпляється.

Ремонт насоса ГУР на Дево Ремонт насоса Гура на Daewoo За одне, можна відшліфувати лопатки з обох сторін, (шліфуються вони круговими рухами), при цьому їх потрібно акуратно притискати пальцем до шкірці.

Полірування лопаток вала насоса ГУР

У найскладнішому становищі опиняться з поверхнею циліндра, особисто я ні чого простіше, не придумав, як з шкурки, дрилі і товстого свердла (Ф12) змайструвати, сферичну шліфувальну машинку. Для початку беремо шкірку Р1000 і таке свердло, яке можливо запхати в дриль.

Матеріали для полірування циліндра насоса ГУР

Далі потрібно щільно накрутити шкурку проти обертання дрилі, в два-три оберти, зазорів бути не повинно.

Пристосування для полірування циліндра насоса ГУР

Притримуючи щільно скручену конструкцію, її потрібно вставити в дриль (шкурку теж затискати).

Конструкція для полірування циліндра насоса ГУР

Після, найбільш зручними вам способами акуратно починаємо шліфувати циліндр, шліфувати треба рівномірно, циліндр притискати щільно і переміщати щодо осі обертання (на максимальній швидкості). У міру з'їдання шкурки, міняємо, в результаті доходимо до найдрібнішої шкурки Р2000.

Перший спосіб.

Ремонт циліндра насоса ГУР

Другий спосіб.

Відновлення внутрішньої поверхні циліндра насоса Гура

Бажаний результат отриманий,

Перевірка внутрішньої поверхні циліндра насоса Гура

тепер все ретельно потрібно протерти стежечку з уайт-спиртом. Сам вал з лопатками можна сполоснути в ньому ж.

Промивання деталей насоса ГУР після полірування

Після починаємо збірку, все ставиться в послідовності зворотної зняттю.

Перед тим, як встановити кришку, піднімаємо ГУР в горизонтальне положення і акуратно провертає шків насоса, подивилися, переконалися, що все прекрасно обертається, а лопатки рухаються в пазах як годиться. Після акуратно закриваємо кришку і закручуємо чотири болта (вони закручуються по діагоналі). Все готово!

Джерело: //www.daewooclub.ru/daewoo-forum/index.php/topic/23301/


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found