Заміна масла в механічній коробці перемикання передач F17 Opel Zafira A

Механічна п'ятиступінчаста коробка перемикання передач F17 крім Зафіра А встановлювалася також на інші автомобілі концерну General Motors. Зокрема її можна зустріти на: Vectra B і C, Astra G, H, J, Zafira B, Corsa C, Meriva A і інші.

Поломки даної коробки нерідко викликані тим, що виробник заливає масло на весь термін служби і не передбачає його заміну. Однак рекомендується регулярно перевіряти рівень масла і, в міру необхідності, проводити долівку. А зробити повну його заміну бажано через 100 тисяч кілометрів пробігу.

Незважаючи на те, що заміна масла не передбачена, поміняти його не складає особливих труднощів.

Щоб зробити процедуру самостійно потрібно придбати:

  1. Масло трансмісійне GM 93165290 - 2 літри
  2. Прокладка кришки диференціала GM 90345227 - 1 шт.
Масло в механічну коробку Опель F17 Прокладка піддону коробки передач Зафіра А

За маслу купувати аналоги не рекомендується. А з прокладок можна взяти:

  • Hans Pries 206470346
  • Dello 190045415

Порядок заміни масла в механічній коробці перемикання передач F17 Opel Zafira A докладно показаний в покрокової фотоінструкцію.

Знімаємо клеми з акумулятора: спочатку мінусову, а потім плюсову.

Торцевою голівкою на 13 мм відвертаємо болт кріплення притискної пластини акумулятора.

Знімаємо акумуляторну батарею. Для зняття майданчики акумуляторної батареї відвертаємо торцевою голівкою на 14 мм три болта.

Знімаємо майданчик акумуляторної батареї. Вивертаємо сапун.

Сапун МКПП для заливки трансмісійного масла

Підставляємо під коробку передач тару для зливу масла ширше. Відвертаємо 10 болтів на 11 мм, але не до кінця. Зливаємо масло з коробки передач, не знімаючи кришки диференціала.

піддон коробки передач Опель Зафіра А

Відвертаємо пробку контрольного отвори шестигранником на 8 (може бути просто під накидний ключ на 13 мм), яка знаходиться з боку лівого колеса. Розташування контрольного отвори добре видно при знятої кришці диференціала.

Ось її розташування видно з боку колеса.

Дістатися до пробки важко. В принципі можна і не відкручувати. Акуратно видаляємо залишки прокладки з корпусу самої коробки і кришки.

Заміна прокладки піддону МКПП F17

Встановлюємо на місце кришку диференціала попередньо встановивши нову прокладку.Закручіваем болти змастивши їх фіксатором різьби з моментом затяжки 20 Нм. Потім через отвір, в яке вкручується сапун заливаємо масло.

Заміна масла в МКПП F17 Opel Zafira A

Найзручніше це робити або шприцом, або лійкою з трубочкою. Заливаємо масло до того моменту, поки воно не поллється через контрольну пробку. Якщо контрольну пробки не відкручували - заливаємо 1,8 літра. Загортаємо сапун на місце. Встановлюємо майданчик акумуляторної батареї і сам акумулятор. Підключаємо клеми акумулятора: спочатку "плюс", а потім "мінус".


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found