5 популярних моторних масел. Що ллють в двигун в 2020 році | ТОП

Сьогодні поговоримо про п'ять моторних масел, які одночасно є і популярними і мають хороші оцінки серед автомобілістів.

Ravenol (№1 серед кращих, №9 серед популярних)

Відгуки про масло Ravenol на сайті partreview.ru

Ravenol - це масло, у якого не тільки краще співвідношення позитивних оцінок і негативних і перше місце в рейтингу. У нього ще й найменше поганих оцінок.

І це відмінний приклад, коли відмінний маркетинг при наявності хорошого продукту дозволяє домагатися величезного успіху на ринку. Недарма ж кажуть про те, що моторні масла - це один з найбільш "маркетингових" продуктів сфери автозапчастин .

Справа в тому, що Ravenol - один з багатьох виробників масел, які самостійно не виробляють базові масла , а купують їх разом з присадками у найбільших нафтохімічних концернів. І якщо більшість таких компаній працюють в середньому ціновому сегменті, то ціна Ravenol впевнено визначає його в преміум-сегмент.

У мережі чимало списів зламано на тему того чи є в оліях Ravenol частина відпрацьованих масел чи ні. Втім, як і в багатьох інших оліях німецького виробництва. Тому що в Німеччині дійсно діють норми, за якими виробники нафтохімічних продуктів зобов'язані використовувати очищену і регенеровану "відпрацювання". Хтось говорить про те, що її використовують тільки для створення мастил і мінеральних масел, хтось вважає що на її базі роблять і більш дорогі моторні масла. Точної інформації немає ні в тих, ні в інших.

Другий "нюанс" масел Ravenol - явний "російський слід" серед власників фірми. Тут і тут багато розповідають про те, що засновник і співвласник ТОВ "Равенол Руссланд" є одним з головних бенефіціарів та компанії Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH, яка володіє брендом Ravenol. Навіть якщо це правда, то ніхто не скасовує той факт, що описаний в документах Юрій Шевчук міг дійсно увійти в бізнес старої німецької компанії як інвестор або співвласник, адже багато колись невеликі виробники не раз і не два міняли своїх власників.

Та й врешті-решт яка різниця, якщо судячи з відгуків це хороші масла . Та й 30-метрову каністру аби якого масла не поставлять на знаменитому Хоккенхаймрінг. І команди Formula 1 аби що ні заливають і просто так нікого в спонсори не візьмуть.

Ну і останній аргумент - дуже, ну просто дуже маленька кількість поганих відгуків . Практично всі автовласники, які заливають масла Ravenol, задоволені його роботою в своїх моторах. А якщо масло хороше, то важливо хто і як його робить? У коментарях до вказаних вище постам на drive2.ru автовласники обмінялися коментарями "Мутний якийсь цей Ravenol - А хто не мутний? - І то правда ". І це найточніший опис ситуації. Особливо на нашому ринку, де величезна кількість масла фальсифікується, а тому хороше масло, яке не підводить - завжди затребуване.

LIQUI MOLY (№10 серед кращих, №2 серед популярних)

Відгуки про масло LIQUI MOLY на сайті partreview.ru

Один з визнаних лідерів олійного ринку, компанія Liqui Moly, впевнено посідає друге місце в рейтингу за популярністю. Німці поступаються тільки "Лукойлу", який буквально можна купити скрізь, тому він і збирає більше відгуків і оцінок, ніж будь-який інший продукт.

У рейтингу кращих у LiquiMoly тільки десяте місце і це наслідок 14 негативних відгуків і негативних оцінок. Основні претензії до масел LiquiMoly - "чадіють" і "_пріводіт до утворення отложеній_". З першим аргументом посперечатися складно - хіба що цим автовласникам не поталанило купити підробку, яких на жаль багато на ринку. З другим аргументом все досить неоднозначно. Масла LiquiMoly добре відомі своїми миючими властивостями(А їх очищають присадки одні з кращих в світі) - тому неправильний підбір масла або використання їх в сильно засмічених двигунах можуть призводити до виникнення відкладень, тому що масла вступають в реакцію з утворився всередині мотора шламом і забивають двигун ще більше. Так що говорити про те, що ці масла погані або зіпсувалися - годі й говорити. Швидше вони просто комусь не підійшли. Ну і не забуваємо про фальсифікат.

Про якість масел LiquiMoly говорить і 114 позитивних відгуків - це впевнене третє місце після Lukoil і ZIC. Але у ZIC, при невеликому перевазі в позитивних відгуках, аж в півтора рази більше поганих відгуків. Тому його взагалі немає в нашому рейтингу. А Liqui Moly за загальним рейтингом у списку кращих і популярних впевнено посідає друге місце.

Total (№4 серед кращих, №10 серед популярних) + ELF (№5 серед кращих, №13 серед популярних)

Відгуки про масло Total на сайті partreview.ru Відгуки про масло ELF на сайті partreview.ru

Чому ми об'єднали ці два масла в один блок? Все просто - в 2000-му році два французьких виробника злилися в один гігантський концерн (четвертий в світі з нафтовидобутку) і з тих пір випускаються на одних і тих же заводах.

Більш того, навіть принцип побудови асортименту схожі, а назви лінійок в деяких сегментах практично повторюють один одного. Наприклад, напівсинтетичні масла у Total об'єднані в серію 7000, а мінеральні - в серію 5000. У ELF це 700 і 500. У обох є спортивні серії - Total Racing і ELF Sporti. І обидва концерни пропонують по дві серії топових синтетичних масел - у Total це Quartz 9000 і Quartz INEO, а у ELF - Full-Tech і 900. Знову ж, можна знайти схожість. Хоча, відповідаючи на питання автовласників на форумі oil-club, офіційний представник Total в Росії стверджував, що для різних масел використовуються різні базові масла, тому що масла мають різне призначення. Втім, в асортименті обох брендів все одно можна знайти продукти однакової в'язкості і з повністю ідентичними допусками і специфікаціями. Наприклад, ELF Evolution Full-Tech LSX 5W-40 і TOTAL QUARTZ INEO MC3 5W-40.

Власне, навіть наші рейтинги це підтверджують - Total і ELF послідовно займають 4 і 5 місце в рейтингу кращих, хоча ELF трохи поступається в популярності. Хоча з огляду на любов автовласників до оригінальних запчастин і тим більше мастил, ситуація з популярністю могла б виглядати навпаки. Тому що масла ELF заливаються на конвеєрах Renault, Nissan і Dacia . А масла Total - на все-таки менш популярні Citroen. Хоча справедливості заради треба сказати, що Total також є конвеєрним постачальником для Mazda, Kia і Peugeout .

Comma (№3 серед кращих, №11 серед популярних)

Відгуки про масло Comma на сайті partreview.ru

Масла Comma - це продукт для знаючих . Навіть незважаючи на те, що в рейтингу популярності вони займають досить високу 11 позицію, це далеко не такі розкручені масла, як ті ж Shell, Mobil, Total і інші.

Багато з тих, хто любить Comma, купують їх тому що це " Англійські масла ". Таку ж назву носить і генеральний дистриб'ютор в Росії. Так, та не зовсім так. Так, завод по виробництву масел Comma дійсно знаходиться в Англії. Але зараз він належить бразильцям з паливного гіганта Cosan. Цікаво, що на глобальному сайті інформація про це є в розділі "Історія". А на російському сайті такої інформації немає. Немає там і даних про те, що бразильці купили Comma в 2012-му у концерну ExxonMobil.

Ще в 1989-му, не витримавши наслідків нафтової кризи, Comma була продана Esso Petroleum Company Ltd, пізніше ставши частиною зазначеного концерну. Зате ми точно знаємо, що з 1989 по 2012-й базові масла англійський виробник на 100% брав у ExxonMobil. Звичайно, це не робить їх масла таким же як Mobil 1, але сам факт викликає довіру. Тим більше, що зараз швидше за все Comma працює з тими ж базовими маслами . Тому що новий власник з Бразилії розглядав покупку виключно як варіант диверсифікації бізнесу, не маючи наміру ніяк втручатися в роботу виробника масел.

Закриваючи тему "скритності" сайту російського дистриб'ютора все-таки відзначимо, що в стрічці новин можна знайти запис від 2012 року, в якій йдеться про зміну власника Comma. Але навіщо приховувати це в загальному описі? Бояться зіпсувати імідж? Так на тлі заплутаної історії Ravenol у них все ще дуже прозоро і зрозуміло. До речі, відгуків у Comma навіть більше - 71 проти 66.

IDEMITSU (№ 8 серед кращих, №7 серед популярних)

Відгуки про масло IDEMITSU на сайті partreview.ru

На прикладі брендів вище помітно, що масла або хороші за якістю, але просідають по популярності, або навпаки - популярні, але є певна кількість незадоволених, яке псує їм рейтинг. Бренд IDEMITSU на цьому тлі можна назвати самим збалансованим - вони і якісні і досить популярні .

IDEMITSU - це масла японської компанії Idemitsu Kosan, другий найбільшої нафтової компанії в країні. І з огляду на популярність японських автомобілів навіть дивно, що в нашому рейтингу всього один японський виробник. Тим більше, що Idemitsu заливаються на конвеєрах всіх місцевих автовиробників - легкових і вантажних (частка ринку становить близько 25-30%).

Власне, в ТОП-20 обох рейтингів IDEMITSU є всього одним японським брендом. Може бути тому, що власники японських машин люблять заливати "оригінал"? Хоча для тих же Nissan оригінальні масла виготовляє цілком собі "європейський" ELF.

Цікаво також, що в ТОП-20 представлені ще два азіатських бренду масел - це корейські KIXX і ZIC. І якщо розкрученому ZIC-у IDEMITSU поступається за кількістю відгуків (93 проти 157 - з них 77 проти 122 позитивних), то у KIXX впевнено виграє - 93 проти 62. Ну а за якістю автовласники вище оцінюють саме Idemitsu - оцінка PartReview 85 і середня оцінка 4,3 проти 81 і 4,1 у ZIC і 80 і 4.0 у KIXX.

До речі, готові зробити ставку на те, що певна кількість фанатів масла в IDEMITSU завоювали не тільки гарною якістю, але і олдскульний залізними каністрами, в яких випускаються деякі серії цих масел. І виглядає круто, і в руці приємно тримати, і в гаражі можна використовувати.

Євген Пащенко

Експерт індустрії автозапчастин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found