Як часто міняти антифриз в автомобілі. Періодичність заміни охолоджуючої рідини в машині

Термін заміни охолоджуючої рідини залежить від умов експлуатації, пробігу, її властивостей і стану системи охолодження автомобіля. Тому періодичність заміни антифризу буде індивідуальною в кожному конкретному випадку. Однак при цьому є як загальні рекомендації, так і певні показники, що вже пора її змінити. А робити це раз на рік, як роблять деякі водії, немає сенсу.

В автомобілях старше 15 років - зазвичай змінюють кожні 2-3 роки або 45-50 тисяч кілометрів. У нових автомобілях антифризи служать по 8-10 років . Трохи менше (кожні 5 років) варто міняти якщо ви власник авто середнього віку (5-15 років) і використовуєте оригінальну ОЖ рекомендовану автовиробником.

Як часто змінюють антифриз

Також є ситуації, коли міняти охолоджуючу рідину потрібно терміново, незалежно від того скільки вона прослужила. Всі особливості коли міняти антифриз в машині будуть розглянуті в статті.

зміст:

  • Як зрозуміти що пора міняти антифриз терміново
  • Навіщо змінюють антифриз
  • Періодичність заміни антифризу

Основні показники, які вкажуть чи потрібно міняти антифриз в авто, або чекати того терміну служби на який вона розрахована виробником, дивіться в таблиці.

симптом Причина терміновість
Осад, пластівці, піна Була долита рідина іншого, невідповідного стандарту або залитий неякісний антифриз Протягом 1-2 днів
Масляні розводи, масляна емульсія і горілий запах У антифриз потрапило моторне масло Якщо масла потрапило багато (симптоми дуже явні), то протягом 1-2 днів, а якщо немає - то протягом 1-2 тижнів
Рудо-бурого кольору і металеві частинки Сильні джерела корозії Протягом 1-2 тижнів
почорніння антифризу Знос гумових елементів системи охолодження
Желеподібне стан або загустение - можливо, тільки в районі кришки бачка Перевищено термін заміни або при заміні була додана вода або низькоякісний антифриз
Постійне суттєве зниження рівня негерметичність системи Міняти антифриз не обов'язково. Але потрібно постійно підтримувати його рівень або вирішити проблему

Коли потрібно міняти антифриз терміново?

У деяких ситуаціях можна не ставити собі питання "як часто міняти антифриз". Тому що відповідь буде - зараз.

Якщо в розширювальному бачку видно піна, сильний осад або пластівці - міняти антифриз потрібно терміново. Він не виконує своїх функцій і забиває систему відкладеннями. Відбувається таке при змішуванні антифризів, які не можна поєднувати або при заливці неякісного антифризу.

Термінова заміна антифризу

Один з головних ознак зіпсованого антифризу є сильний осад

Немає сенсу шукати відповідь на питання "як часто потрібно міняти антифриз в автомобілі" якщо в нього потрапило масло. Бачите масляні розводи, масляну емульсію, маслянисті відкладення на стінках або кришці, а антифриз пахне горілим замість стандартного солодкуватого запаху, - міняйте, але перш за все слід знайти і усунути причину.

Якщо ваш антифриз придбав рудо-бурого кольору, то це ознака сильної корозії в системі. Значить антикорозійні присадки знайшли осередки корозії, виконали свою роботу і результати хімічної реакції плавають в антифризі. Коли це сталося відразу - злийте антифриз і промийте систему перед заливкою нового. Якщо через рік або два - просто замінить антифриз, тому що антикорозійні присадки в ньому виробилися.

Антифриз чорного кольору - це означає, що йде знос гумових ущільнень системи охолодження. Його потрібно однозначно замінити на якісний, який не впливає на ущільнення. Той що залитий, швидше за все, не призначений для роботи в даному двигуні або він виявився підробленим і є небезпечним!

Якщо антифриз загус, перетворився в желе, або ви помітили подібне тільки на кришці бачка, то це означає, що ОЖ в неробочому стані. Часто таке проявляється взимку, при низьких температурах. Це може значить, що в антифриз додавали воду (була порушена концентрація, після якої рідина буде замерзати при менш низькій температурі) або заміна була працювати коректно. Можливо доливають старий або неякісний антифриз, або просто не злили повністю попередній.

Чому змінюють антифриз?

Взагалі навіщо міняти антифриз в машині? Тому що в складі антифризу присутні присадки, у яких є свій певний ресурс. І в залежності від умов експлуатації та стану системи охолодження, цей ресурс швидше або повільніше виробляється. Щоб зрозуміти як часто міняти антифриз в машині, потрібно зрозуміти що буде якщо цього не робити.

Коли антифриз не виконує свою основну функцію, то двигун перегрівається чи працює при підвищених температурах. Сильний перегрів загрожує капремонтом двигуна. В інших випадках його ресурс знижується в 2-3 рази.

Навіщо потрібно міняти антифриз

Так виглядає старіння антифризу

Чому стара ОЖ гірше відводить тепло? Тому що при використанні антифризів їх антикорозійні присадки вступають в реакцію з вогнищами корозії. Згодом результати взаємодії накопичуються (тому антифриз стає бурого кольору), і знижують теплопровідність ОЖ. А ще вони фізично забивають патрубки, знижуючи швидкість циркуляції рідини в системі. Крім того, коли антикорозійні присадки виробляються, в системі з'являються нові вогнища корозії, які вже нічим не нейтралізуються. Також при старінні антифризу неминуче знижується температура його кипіння.

В результаті процесів в системі охолодження неминуче виникає кавітація. З нею борються антікавітаціонной присадки, які виробляються з часом. Це загрожує кавитационной ерозією, коли колапсуючу бульбашки антифризу просто відривають мікроскопічні шматочки металу від деталей системи охолодження.

В результаті процесів в системі охолодження неминуче виникає кавітація. З нею борються антікавітаціонной присадки, які виробляються з часом. Це загрожує кавитационной ерозією, коли колапсуючу бульбашки антифризу просто відривають мікроскопічні шматочки металу від деталей системи охолодження.

Проблеми з антифризом не обмежуються переліком, описаним вище. Невідповідна необхідним характеристикам охолоджуюча рідина може забивати радіатор системи охолодження, приводити до відмови водяної помпи, руйнувати патрубки та інші елементи. Саме тому так важливо дотримуватися періодичність заміни антифризу в автомобілі і кожен автовласник повинен знати коли це робити.

Як часто міняти антифриз в авто?

Щоб відповісти на питання з якою періодичністю змінюють антифриз саме в вашому автомобілі, варто в першу чергу досліджувати рекомендації автовиробників. Ось деякі дані коли треба міняти антифриз:

Марка авто Як часто міняти особливості заміни
BMW кожні 4 роки експлуатації ×
Ford кожні 10 років або 240 тисяч км пробігу ×
GM × не потрібно під час всього терміну експлуатації машини
Hyundai через 200 000 км після заводської заливки (або через 10 років) через 10 років змінюється кожні 30 000 кілометрів (або 2 роки)
Kia кожні 120 000 км або 8 років ×
Mazda × не потрібно під час всього терміну експлуатації машини
Mercedes кожні 5 років ×
Mitsubishi раз в 4 роки ×
Nissan через 90 000 км після заводської заливки (або через 5 років) після 5 років експлуатації нового авто міняти необхідно кожні 60 000 км (або 3 роки)
Renault кожні 90 000 км пробігу або 6 років інформація актуальна для моделей Рено Логан, Дастер і Сандеро. У деяких моделей заміна не потрібно.
Skoda через 90 000 км або 6 років експлуатації ×
Toyota через 160 000 км після заводської заливки після закінчення пробігу 160 тис км періодичність кожні 80 000 км
Volkswagen × виробником заявлено що на весь термін служби авто, але бажаний термін використання 90 000 км або 5 років (актуально для Поло Седан), проте в цілому варто керуватися рекомендаціями в залежності від використовуваного типу рідини
АвтоВАЗ - нові моделі кожні 75 тисяч км або 5 років пробігу для Лада Гранта, Лада Веста і інших
АвтоВАЗ - старі моделі кожні 2 роки Підходить для "класики" і "Ниви" (в тому числі Шевроле), при використанні рідин класу "Тосол" або G11. При заливці інших антифризів - відповідно до типу рідини

* Для того щоб використовувати ці рекомендації, потрібно використовувати оригінальні охолоджуючі рідини. Або принаймні ті, які мають допуски автовиробників на упаковці.

Найчастіше автовласники використовують антифризи різних виробників на вторинному ринку - вони дешевші, їх простіше знайти, а при правильному виборі це дозволяє не втрачати в якості. А яким антифризу ви віддаєте перевагу? Напишіть в коментарях! Нижче буде інформація через скільки потрібно міняти антифриз в автомобілі в залежності від типу охолоджуючої рідини. Тому що це основний параметр, що впливає на ресурс.

Який антифриз вибрати

Зміна кольору антифризу в залежності від типу і терміну служби

Тип 1 - традиційні неорганічні антифризи на базі етиленгліколю з неорганічними присадками . Сюди входить рідина "тосол" і антифриз класифікації G11 від Volkswagen. Застосовується тільки для старих машин, переважно з чавунними двигунами. Термін заміни - 2 роки або 50-60 тисяч кілометрів.

Тип 2 - карбоксилатні, органічні на базі етиленгліколю . Сюди відносяться рідини класу G12. Також можуть маркуватися як OAT (Organic Acid (Additive) Technology), що розшифровується як технологія органічних присадок. Термін заміни - кожні 5 років або 90-120 тисяч кілометрів.

Тип 3 - гібридні , тому що в них використовується коктейль з органічних і неорганічних присадок. Це рідини класу G12 +, які також можуть маркуватися як Hybrid або HOAT (Hybrid + OAT). Термін заміни - кожні 5 років або 90-120 тисяч кілометрів. Відрізняються від другого типу тим, що присадки працюють більш ефективно.

Тип 4 - лобрідние (low-hybrid, нізкогібрідние). Створені на базі менш токсичного пропиленгликоля. Присадки змішані - органічні і неорганічні. Сюди відносять рідини класу G12 ++ і G13. Термін заміни таких антифризів - кожні 8 років або 250 тисяч кілометрів.

Майте на увазі що періодичність заміни антифризу буде також залежить від кількох додаткових чинників:

  1. Зношеність охолоджуючої системи - якщо вона зношена і в антифризі з'являється іржа, варто скоротити інтервал заміни на 25-30%.
  2. Умови експлуатації - якщо влітку довго стояла висока температура або двигун працював в інтенсивному або екстремальному режимі, варто перевірити властивості антифризу і замінити при необхідності.
  3. Позаплановий долив іншого антифризу - якщо ви змішали дві рідини, які належать до одного типу і вони не вступили в конфлікт, все одно є сенс замінити цю суміш раніше регламентованого терміну.
Чи потрібно міняти антифриз перед зимою? Такий рекомендації автовиробник не дає. Така практика існувала раніше, коли на старих моторах влітку в систему охолодження часто заливали замість тосола дистильовану воду. Термінова заміна антифризу

Коли слід вибрати планову заміну антифризу

Іноді, в якості показника, коли змінюють антифриз в авто, використовують його щільність. Це роблять якщо в літній період заливалася ОЖ з недостатньою температурою замерзання для регіону взимку. Або при перевірці нового, щоб зрозуміти чи він заявленим характеристикам. В інших випадках, визначити по щільності що його пора замінити, що не можна. Якісна рідина своєї щільності практично не змінює весь свій термін експлуатації. Але його присадки виробляються. Так що якщо у вас намічена планова заміна антифризу і його стан дозволяє дотягнути до холодів - то можна зробити це перед зимою. Але навмисно тягнути до цього терміну, коли антифриз вимагає заміни найближчим часом - не варто.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found