Як прибрати полій на склі. Рекомендації щодо усунення криги на склі автомобіля

Щозими морозні дні і нічні заморозки змушують водіїв включати грубки в своїх автомобілях. І відразу ж багато автовласників починають боротися з масою нових проблем, однією з яких є замерзання стекол в автомобілі .

На перший погляд, нічого страшного, але машина - це не літак, а значить, користуючись одними лише приладами, до місця доїхати не вийде. Тому скла завжди повинні бути прозорими і чистими. Далі кілька слушних порад як прибрати полій на склі.

Позбутися від криги можна за допомогою:

  • прогріву машини
  • скребачки
  • теплої води
  • Розморожувача для стекол
  • Автофен

Як прибрати полій

Рекомендації по боротьбі з льодом

Ось уявіть, ви виходите з дому прекрасним морозним ранком і спостерігаєте таку картину - на вашому автомобілі утворилася крижана скоринка, всі стекла в полою. Можете готуватися до того, що на роботу ви приїдете не так швидко - на півгодини пізніше звичайного. Приблизно стільки часу потрібно для того, щоб нагріти і зняти з лобового скла лід. Заздалегідь можна придбати спрей з розморожуючою рідиною або зробити її самостійно (про це далі). У цьому випадку, ви напевно впораєтеся набагато швидше, від такого засобу лід буде сходити швидко і легко. Варто пам'ятати, що починати рух можна, як тільки скла машини будуть повністю очищені від снігу і льоду.

Як боротися з льодом на склі автомобіля (Інфографіка)

Водії різних країн, в тому числі пострадянських, придумали чимало способів щодо того, яким же чином боротися з льодом на лобовому склі після холодної ночі або просто після тривалого простоювання машини на морозі. Насправді таких секретів багато, наведемо найбільш дієві і цікаві.

прогрів машини

Перше, що повинен зробити будь-який автовласник перед тим як очищати скло машини від льоду, це запустити двигун на холостих обертах і включити піч . Це не тільки допоможе нагріти салон, але і запустить процес розморожування лобового скла зсередини. Паралельно має сенс включити електропідігрів заднього скла і бічних дзеркал (при наявності такої опції в автомобілі).

У грубці регулятор температури необхідно встановити на максимальне значення, а регулятор швидкості потоку повітря - на середні обороти. Потік повітря потрібно направити тільки на лобове скло, а подачу повітря брати тільки з салону . Піч автомобіля

Скребок і аналогічні засоби

Це недороге, але корисний пристрій має бути в арсеналі кожного автовласника! При покупці звертайте увагу на те, з якого матеріалу зроблена його робоча поверхня. Вона може бути з пластику або щільної гуми. Перший варіант більш дешевий, і працювати їм не так зручно. Однак за рахунок того, що пластик є більш твердим матеріалом очистити полій буде простіше і швидше. Краще звернути увагу на моделі скребків зі спеціальною «рукавичкою» (утепленим місцем для хвата руки) і довгою ручкою, ними зручніше користуватися.

Пам'ятайте, що скребком потрібно працювати акуратно, щоб не пошкодити ЛКП машини і безпосередньо поверхню скла. скребок

Також замість скребка можна користуватися пластиковою банківською карткою, знижок, дисконтної, старим проїзним або зіпсованим CD / DVD-диском і подібними гнуться предметами з полікарбонату.

Однак пам'ятайте, що як правило, корпус пластикової карти може впоратися лише з невеликою льодом (інеєм або памороззю). Якщо на склі є товстий лід - вона вам навряд чи допоможе.

У міру того, як машина прогрівається зсередини, очищати скла від льоду стає все простіше і простіше.

Тепла вода

Якщо на вулиці невеликий мороз, і льоду на склі трохи, то можна нагріти будинку воду (але не дуже сильно, щоб в неї можна було засунути палець ), і полити нею скло. Після цього скористатися скребком для механічного очищення поверхні. Однак враховуйте, що якщо мороз значний, то даний метод не підійде, а зробить тільки гірше, утворивши нову полій.

Температура води повинна бути невеликою (не більше + 40 ° С), а температура на вулиці не повинна бути дуже холодною (не нижче -7 ° С ... -5 ° С).

размораживатель стекол

размораживатель стекол

Обробка скла для видалення криги

В даний час в автомагазинах і на авторинках продається величезна кількість спеціальних засобів, які будуть захищати скла від замерзання і запотівання. Однак незважаючи на всю різноманітність, більшість з них представляють собою звичайний спиртовий розчин з різними добавками. Якщо даного кошти не виявиться під рукою, то можна вдатися до дідівського методу.

У згорток потрібно покласти трохи солі, зав'язати, а після цього протерти скло. Тканина повинна промокнути, а сіль буде охороняти скла від замерзання. Але у такого методу є один мінус - залишаються сольові розлучення не склі.

«Незамерзайка» своїми руками

Багато автовласників намагаються розморозити лід класичної незамерзаючої рідиною, яка використовується в бачку омивача в зимовий період. Однак варто зазначити, що діяти таким чином не варто, оскільки цей процес не дасть результату! Справа в тому, що температура її замерзання складає близько -25 ° С ... -20 ° С. Однак це справедливо лише за умови, що рідина не розбавлена. У ситуації ж, коли вона при контакті з льодом змішується з водою (з тим же льодом), виходить дуже розбавлений розчин, що володіє температурою замерзання набагато вище (приблизно -5 ° С). Таким чином, виходить результат, коли автовласник лише погіршує ситуацію.

Тому, в даному випадку доцільно користуватися саморобної «незамерзайкой», яку можна легко виготовити, додавши в заводську рідину, що не звичайний медичний спирт (який має міцність 96%). Останній можна без проблем знайти в аптеці, однак він може мати різні назви, тому краще про це поцікавитися у фармацевта.

Горілка або інші міцні спиртні напої в даному випадку також підійдуть.

Автофен для салону і стекол

Автофен

Використання Автофен

В автомагазині можна купити поширені китайські Автофен, які позиціонуються продавцями як ефективні розморожувачі стекол з внутрішньої їх сторони. Конструкційно пристрій являє собою подобу невеликого побутового вентилятора малої потужності, і підключається до гнізда прикурювача, тобто, працює від електросистеми автомобіля.

Однак за відгуками нечисленних власників згаданого пристрою, належного ефекту воно не дає. По-перше, потужності ТЕНів і вентилятора недостатньо, щоб швидко і ефективно розігріти навіть не товсту полій. По-друге, вентилятор дме точково, тому з його допомогою розігріти всю площу скла просто нереально. Таким чином, Автофен можна купити або на додаток до стандартної грубці , яка обігріває лобове скло, або в якості індивідуального обігрівального приладу (наприклад, в сильний мороз погріти руки, розігріти водійське або пасажирське сидіння, розігріти будь-якої інструмент, їжу, чай і так далі). Тому сто разів подумайте перед прийняттям рішення про покупку такого пристрою.

алкогольсодержащие рідини

Мова про медичне або технічному спирті, горілці, самогоні і так далі. Якщо набрати ці рідини в розпилювач і розпорошити на скло, то вони будуть ефективні. Однак з огляду на високу вартість алкогольних напоїв, а також менталітет нашого народу такий метод можна поставити під сумнів.

Як уберегтися від утворення полою на склі

Також існує кілька профілактичних методів, що дозволяють уникнути появи полою на склі. Способи ці досить прості і доступні більшості автовласників.

Охолодити і провітрити

Відключення грубки перед паркуванням . Це необхідно робити за 5 ... 10 хвилин до того, як ви під'їдете до місця парковки і відключіть двигун. Особливо це актуально в разі, якщо йде сніг, так як на теплому склі він тане, утворюючи ту саму полій. Також після цього рекомендується відкрити повністю два вікна в салоні або двері (найкраще по діагоналі - наприклад, водійські та задню праву). Робиться для того, щоб вирівняти температуру в салоні і зовні автомобіля. Час провітрювання - 1 ... 2 хвилини, цього цілком достатньо.

Залишати на ніч злегка відкритим бокове вікно . Так роблять з метою вирівнювання внутрішньої і зовнішньої температури (через що власне і відбувається утворення криги). Рада аналогічний попередньому. Однак може виникнути проблема так як деякі сигналізації не допускають неповного закривання стекол на пасажирських дверях автомобіля.

Обробити спеціальним засобом

Деякі автовласники рекомендують просочити верхню кромку піднімається скла гідрофобною просоченням , призначеної для взуття. але частіше просто купують засіб типу «антілед» або «антидощ» тоді волога не затримується на склі.

Перед тривалою стоянкою рекомендується протерти скло спиртовим розчином , після чого насухо витерти тканиною. Такі дії не тільки допоможуть уберегтися від криги, а й дозволять простіше відмити шматочки сміття, якщо такі потраплять на поверхню скла.

Закрити лобове скло

Накрити лобове скло

Існує чотири типи матеріалу, яким можна закривати поверхню скла - спеціально призначений для цього заводський чохол, тканина, щільний пакувальний картон, поліетиленова плівка. У кожного з методів є нюанси використання.

Чохол проти криги . Випускаються спеціальні накидки, які закривають не тільки лобове скло, але і частина бічних стекол, а також бічні дзеркала. Існують різні, часом суперечливі, думки з приводу того, чи доцільно використовувати такі чохли. Основна проблема полягає в тому, що після зняття чохла його потрібно гарненько просушити , а це може викликати проблему, особливо у жителів багатоповерхівок. Тому їх використання більше підходить для людей, які проживають в приватному секторі, оскільки їм простіше залишати на просушку матеріал.

Тканина дійсно в змозі вберегти поверхню скла від утворення полою. Однак її використання має і кілька недоліків. По-перше, її тканину необхідно віддерти від скла. А це не завжди легко і швидко. По-друге, тканину необхідно акуратно згорнути. Але такі процедури самі по собі можуть викликати деякі складності. Крім того, намокла тканину в салоні може викликати запотівання скла. Аналогічно замість тканини можна використовувати товстий пакувальний картон. Однак у зв'язку з тим, що він швидко руйнується, то якщо ви вирішите використовувати цей матеріал, будьте готові до його частої заміни.

Також, для закривання лобового скла можна використовувати шматок поліетиленової плівки , попередньо змочивши поверхню засобом від обмерзання.

Встановити сигналізацію з автозапуском

Це якісно новий метод боротьби з льодом. Електронна система буде запрограмована таким чином, щоб із заданою періодичністю запускати двигун, не даючи йому значно охолонути. А якщо машина обладнана системою клімат-контролю, то вона також буде періодично включатися. Таким чином, автомобіль буде завжди готовий до поїздки. Такий спосіб дуже зручний, хоча і коштує чималих грошей.

Так само можна встановлювати машину таким чином, щоб сонце якомога довше світило на машину, і зокрема, на лобове скло. Цей простий метод буває вельми корисний, особливо коли температура не опускається дуже сильно.

Неприпустимі засоби боротьби з льодом

Серед автолюбителів існує ряд помилок, що стосуються використання небезпечних засобів для позбавлення від криги. Так, не рекомендується використовувати :

тріснуте скло

Тріснуте скло внаслідок поливу окропом

  • Окріп або дуже потужну струмінь гарячого повітря . Наприклад, не можна поливати скло тільки закипілої водою з чайника. Також для розморожування льоду не можна використовувати побутові або будівельні фени, теплові гармати. Занадто гаряче повітря створить різкий перепад температур, через що автомобільне скло може лопнути . Особливо це стосується іномарок.
  • Скребки зі зламаним лезом . Якщо поверхню леза має значні задирки, тріщини або просто поламано, то від використання такого пристрою краще відмовитися. В іншому випадку ви ризикуєте подряпати скло.
  • Удари по полою . Не можна бити скребком або іншим твердим предметом навіть по відталої криги (не кажучи вже про замерзлу). Так ви можете пошкодити цілісність скла. Видаляти лід необхідно уздовж площини поверхні скла.

Прибирати полій слід акуратно. Головне в цьому процесі - старанність і терпіння. Пам'ятайте, що лід неможливо видалити відразу. Тому при очищенні поверхні скла використовуйте перераховані вище методи і засоби, і працюйте методично і спокійно. Це забезпечить збереження поверхні стекол і ЛКП вашої машини. Також не використовуйте окріп і струмінь дуже гарячого повітря. В іншому випадку ви ризикуєте отримати розтріскування скла.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found