Як помити двигун автомобіля. Плюси і мінуси мийки двигуна

Кожен водій рано чи пізно замислюється як помити двигун автомобіля. Але цьому передують роздуми на тему, чи варто взагалі мити двигун, адже є ризик, що порушиться його робота. Давайте зважимо всі за і проти.

Чому варто мити двигун автомобіля

  • брудний двигун швидше гріється;
  • бруд і патьоки масла можуть пошкодити електроустаткування;
  • масляні плями можуть стати причиною пожежі;
  • забруднений мотор заважає проводити пошук несправності;
  • чистий двигун має більш товарний вигляд при продажу авто.

Чому не варто мити двигун автомобіля

  • сильний напір води може пошкодити гумові ущільнення і проводку;
  • є ризик потрапляння вологи на електрообладнання, навіть захищене;
  • засоби для миття двигуна легко спалахують;
  • не всі сервіси миють мотор правильно;
  • неякісна просушка при самостійній мийці може призвести до замикання проводки.

Так що варто зважити ці плюси і мінуси, щоб прийняти вирішити чи варто мити движок. Якщо рішення було прийнято на користь мийки двигуна автомобіля, то ось як це робиться.

Як помити двигун автомобіля

Звичайно, можна звернутися за допомогою на спеціалізовану автомийку. Але якщо там вам запропонують помити двигун струменем води з високим тиском - краще відразу звідти виїхати. Та й попередження про те, що мийка не несе відповідальності за несправність двигуна після мийки, яке висить на багатьох станціях, впевненості не додають. Але в принципі, помити двигун автомобіля своїми руками цілком можливо.

Не можна мити двигун на гарячу. Радять робити мийку, коли движок злегка теплий. Перед тим як помити двигун автомобіля потрібно убезпечити від потрапляння вологи сигналізацію, повітрозабірники, електрообладнання, закривши їх поліетиленом і закріпивши скотчем.

Щоб самостійно помити мотор потрібно нанести на нього спеціальний миючий засіб і почекати деякий час (зазначене на засобі), щоб бруд розмокла. Потім акуратно помити важкодоступні місця і сполоснути двигун. Прибрати поліетилен і ретельно висушити підкапотний простір . Перевірити, чи нормально працює мотор.

Чому двигун не заводиться після мийки

Якщо після того як помили двигун автомобіля машина перестала заводитися, справа, швидше за все, в недбалої просушування. Дії вологи могла піддатися проводка і її потрібно просушити компресором. Якщо ж двигун троїть після мийки, значить, вода потрапила в свічкові колодязі - доведеться знімати свічки і сушити їх разом з колодязями.

Як помити дизельний двигун

Дизельний двигун мити значно легше, ніж бензиновий, оскільки його досить складно пошкодити мийкою. Це може статися, тільки якщо вода під сильним тиском зіб'є паливні шланги і в систему потрапить волога . Ще одна небезпека - ризик окислення, але це загрожує в разі якщо двигун був погано змазаний при складанні. В іншому ніяких труднощів не повинно виникнути, треба тільки добре висушити акумулятор, генератор і стартер.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found