Машина глухне на світлофорі. 5 причин чому авто може глухнути при зупинці на світлофорах

Машина глухне на світлофорі з двох основних причин. Перша - технічна несправність, друга - коли при старті водій робить неправильні дії, через що двигун зупиняється відразу після початку руху.

зміст:

 • Чому машина глухне при зупинці
 • Що робити якщо глухне на неодружених
 • Поради водію новачкові

Глухне на світлофорі

Основними причинами, чому машина глухне при зупинці на світлофорі, які викликані несправною роботою деяких систем, найчастіше є: розгерметизований вакуумний підсилювач гальм (або його шланги від впускного колектора), відмова регулятора холостого ходу, брудна дросельна заслінка, проблеми з бензонасосом. Про інші можливі причини через які двигун машини глухне при зупинці, а також чому це відбувається читайте в статті.

Інжекторний двигун глухне на світлофорі
Причина несправний вузол Що робити
Розгерметизація впускного колектора Вакуумний підсилювач гальм Якщо перевірка покаже що ремонту не підлягає, необхідна заміна
Шланг або клапана шланга ВУТ Перевірити герметичність шланга і роботу клапана, якщо негерметичні - замінити
Паливо або повітря не потрапляє в циліндри Забитий паливний фільтр тонкого очищення Міняти за регламентом і використовувати якісне паливо
Перепускний клапан Перевірити стан клапана, почистити його або замінити
паливні форсунки Промити. Якщо форсунки вийшли з ладу то замінити комплектом
Регулятор холостого ходу Переконатися в його чистому стані і справній роботі
Дросельна заслінка Оглянути стан. Провести чистку або заміну
Паливний насос Перевірити харчування, продуктивність роботи, замінити
Несправна вентиляція картерних газів масловіддільник Перевіряють його стан і працездатність, при необхідності слід почистити або замінити
Клапан вентиляції картера Перевірити електромагнітний клапан, почистити або замінити
Проблеми в системі запалювання трамблер Виконати перевірку трамблера, замінити несправні деталі або його цілком
Некоректні команди від ЕБУ датчики двигуна Виконати діагностику пам'яті ЕБУ на наявність помилок, якщо якась стосується датчика, - перевірити відповідний датчик. Почистити його або замінити.
Карбюраторний двигун глухне на холостих обертах
Паливна система карбюратор Переналаштувати карбюратор. Почистити жиклери і перевірити роботу поплавця в камері
дросель Очистити, перевірити привід дроселя
Паливний насос Перевірити його стан або продуктивність, замінити діафрагму або весь вузол
Паливний фільтр Міняти згідно з регламентом, промити фільтр-сітку грубої очистки
Проблеми з подачею повітря у впускний колектор Повітряний фільтр Повітряний фільтр змінюється за регламентом, але якщо він покрився великим шаром пилу завчасно, то замінити
Впускний колектор Перевірити герметичність впускного колектора, усунути розгерметизацію

Чому машина глухне на світлофорі

Проблеми, коли машина глухне при зупинці, а особливо на світлофорі, рідко пов'язані з трансмісією або несправністю в двигуні. Двигун машини глухне при зупинці коли виникли перебої з вузлами відповідають за подачу повітря або палива. Причиною для інжекторних двигунів може бути поломка одна з таких деталей:

 • вакуумний підсилювач гальм або його шланг;
 • забитий паливний фільтр тонкого очищення;
 • перепускний клапан;
 • паливні форсунки;
 • регулятор холостого ходу;
 • дросельна заслінка;
 • паливний насос;
 • повітряний фільтр;
 • клапан вентиляції картера;
 • трамблер;
 • датчики двигуна;
 • карбюратор.

Найчастіше при зупинці автомобіля на світлофорі він глухне через вакуумного підсилювача гальм (ВУТ). Двигун глухне при гальмуванні і зупинці коли у ВУТ пошкоджена його мембрана. Через це у впускному колекторі знижується розрідження і в мотор подається збіднена топливовоздушная суміш.

Іншим частим "винуватцем" є шланг, що з'єднує ВУТ і впускний колектор. Аналогічно через його пошкодження і розгерметизації в колектор подається більша ніж потрібно кількість повітря, і відповідно, утворюється збіднена паливна суміш.

Якщо буде сильно забруднений фільтр тонкого очищення палива , то при роботі на холостих обертах (при зупинці) в циліндри потраплятиме мала кількість палива, і воно буде компенсуватися великою кількістю повітря. Відповідно, буде утворюватися збіднена суміш, і двигун почне "задихатися".

Машина глухне на світлофорах і погано тримає холості (низькі) обороти коли виходить з ладу перепускний клапан . При несправному перепускному клапані в паливній системі не забезпечується нормальний тиск, через що утворюється збіднена паливна суміш і для підтримки обертів двигуна потрібно подгазовивать.

При забруднених паливних форсунках може спостерігатися паливне голодування, а це згодом призведе до того, що машина не буде тримати холості оберти і глухнути після зупинки, наприклад, на світлофорі.

Брудний регулятор холостого ходу

Частковий або повний вихід з ладу регулятор холостого ходу , тягне за собою проходження зайвого повітря. Як і в інших випадках, це призведе до утворення збідненого паливної суміші. Машина може стихнути. Найчастіше клапан просто не закривається до кінця, і через утворену щілину проходить деяку кількість повітря. Зазвичай це відбувається через його банального зносу.

При забрудненні дросельної заслінки зникає компенсаційний зазор, призначений для компенсації розширення і звуження металу ... Як результат - ЕБУ неправильно зчитує кількість повітря, що пропускається, а РХХ не встигає відпрацювати. В результаті знову виходить переобогащенная паливна суміш при зупинці мотора або гальмуванні на світлофорі.

При пошкодженні або погіршення продуктивності роботи паливного насоса , він не може забезпечити необхідну кількість палива в системі. Пошкодження у нього можуть бути різними, як по частині електрики, так і механіки. Можуть пошкодитися дроти або роз'єми. А може пошкодитися і внутрішня частина насоса - мембрана (у механічного на карбюраторних авто) та інше.

Весь вступник в двигун повітря проходить через повітряний фільтр . Відповідно, якщо він забитий, то в мотор буде надходити менше повітря ніж це потрібно. Результат - збіднена суміш і кисневе голодування двигуна. Тобто, машина глухне на неодружених і низьких оборотах.

Забитий або пошкоджений клапан вентиляції картерних газів також може стати причиною того, що машина глухне на холостих обертах. Додатковий при цьому обороти можуть падати навіть не з неодружених, а поступово знижуватися з доби середньовіччя поки мотор не почне "задихатися". Найчастіше клапан не пошкоджений (хоча його потрібно перевірити), а просто забитий маслянистими відкладеннями.

При пошкодженні трамблера порушується послідовність подачі високовольтних імпульсів по циліндрах двигуна. Однак при несправної роботі трамблера проблеми спостерігаються не тільки при роботі на холостих обертах, але і в інших режимах.

У інжекторних машин причиною того, що машина глухне на світлофорі або просто двигун працює нестабільно, є вихід з ладу одного або декількох датчиків двигуна . Це може бути ДТОЖ, ДМРВ, ДПДЗ, ДПКВ і інші.

У карбюраторних машин основні причини того, глухне машина на світлофорі ті ж, однак є одна істотна відмінність - наявність карбюратора. При збої його настройки, двигун звичайно не тримає холостий хід, або, навпаки, працює на підвищених обертах. Тому, якщо карбюраторна машина глухне на світлофорі, то має сенс перевірити настройку карбюратора , особливо, якщо це процедура давно не виконувалася.

Кнопка системи Старт-Стоп

Також у карбюраторних машин періодично варто перевіряти привід дросельної заслінки, який забезпечується тросом від педалі акселератора. Якщо він ослаб або порвався, то його потрібно підтягнути або замінити.

На сучасних дорогих автомобілях з АКПП зупинка двигуна може бути не несправністю, а особливістю його роботи. Так деякі з моделей BMW, Mercedes-Benz, Mazda, Volkswagen, Volvo, KIA, Hyundai та інших працюючих на автоматі, працює система "Стоп-Старт" (Stop / Start). У них двигун глушиться заради економії палива і з метою скорочення викидів відпрацьованих газів. Тому уточніть, чи не встановлена ​​на вашій машині система "Старт-Стоп".

Зазвичай система має власний індикатор на приладовій панелі (лампочка горить зеленим і червоним кольором). Система може бути примусово відключена відповідної кнопкою на приладовій панелі.

Що робити якщо машина глухне на неодружених

Шланг між колектором і ВУТ

В першу чергу потрібно перевірити шланг, що йде до вакуумного підсилювача гальм і його клапан. Для цього шланг потрібно зняти і спробувати продути його ротом. Якщо повітря йде в одну сторону, а в іншу немає, значить все добре. Також варто перевірити вакуумний підсилювач гальм і його мембрану. Якщо вони вийшли з ладу то їх змінюють.

Переконайтеся в тому що дросельна заслінка і повітряний фільтр чисті. Брудний фільтр міняти можна для початку спробувати витрусити і побачити відразу ж результат, якщо автомобіль ДЛМГ при зупинці на світлофорах через нестачу повітря, то ситуація трохи покращиться. А щоб перевірити роботу заслінки, доведеться зняти дросельний вузол і подивитися як вона прилягає. Згодом вона покривається рясним шаром сажі. Частка в такому випадку повинна допомогти.

Так само коштувати зняти і оглянути на рівень забрудненості регулятора холостого ходу. Часто буває, що він залишає щілину для повітря, або просто застряє в одному положенні через зношування десь посередині. Якщо це так, то спробуйте його очистити.

Для перевірки клапана вентиляції картера потрібно демонтувати шланг вентиляції і перевірити клапан на кришці. Він просто забивається олійними відкладеннями. Часто допомагає його звичайна чистка.

Зняти і перевірити трамблер. Перевіряти потрібно контактну групу, зазори між контактами, ізоляцію проводів, стан клем, чи немає всередині вологи. На карбюраторних машинах потрібно перевірити ще й настроювання карбюратора, щоб він тримав холості оберти, а також загальний його стан. Зокрема, камер і поплавка. Якщо карбюратор брудний - почистити його карбклінером.

На инжекторном автомобілі бажано демонтувати і перевірити продуктивність форсунок. Якщо вони просто забилися, то їх потрібно почистити. А щоб визначити, який з датчиків несправний для початку потрібно перевірити помилки в пам'яті ЕБУ за допомогою електронного сканера. Якщо помилки є, то потрібно подивитися їх розшифровку, яка, можливо, і вкаже на несправний датчик. Ну, а алгоритм перевірки, у кожного датчика свій.

Як не стихнути на світлофорі новачкові

У багатьох початківців водіїв виникає питання, що не стихнути на світлофорі в силу слабких навичок водіння і вміння рушати на механіці. Щоб уникнути подібних проблем існують такі поради:

 • вичавлювати зчеплення повністю (важливо !!!) безпосередньо перед тим, як включати першу передачу;
 • вичавлювати зчеплення на світлофорі можна вже в момент включення жовтого світла;
 • на нейтральній передачі або при вже вичавленому зчепленні один-два рази натиснути на педаль газу з тим, щоб підвищити тиск масла в двигуні і збагатити паливну суміш;
 • вибирати оптимальні оберти двигуна при старті (для рівної поверхні вони складають близько 1500 об / хв, при підйомі - більше, під час спуску - менше, також можна орієнтуватися по звуку двигуна);
 • віджимати педаль зчеплення потрібно плавно, без ривків, в момент рушання зчеплення кидати не можна;
 • коли зчеплення "схопило" потрібно повністю віджати педаль зчеплення і одночасно додати газу для розгону машини (можна газ навіть трохи раніше додати).

Всі ці навички слід відпрацьовувати до автоматизму, але тренування краще проводити подалі від щільного міського трафіку!