Діагностичне обладнання для автомобілів: типи, різновиди та призначення автомобільних сканерів

Сучасне діагностичне обладнання для автомобілів

Пристрій сучасних автомобілів дозволяє використовувати різні види діагностичного обладнання для профілактичних перевірок і обстеження систем при виникненні ознак несправності.

Прилади для діагностики можна умовно розподілити на три окремі групи:

 • автомобільні сканери;
 • мотор-тестери і осцилографи;
 • пристрою для перевірки певної системи.

Представники груп мають характерними відмінностями і мають свої розгалуження в залежності від призначення і загального функціоналу.

Портативний автосканер, мотор-тестер, обладнання для діагностики певної системи (ходової).

Сканери для автомобілів

Якщо потрібна діагностика електронного блоку управління (ЕБУ), то з цим відмінно впораються автомобільні сканери. Рядова модель приладу не оснащується датчиками. За допомогою сполучних проводів сканер підключається прямо до ЕБУ, звідки і отримує всю необхідну інформацію. Відсутність такого приладу під рукою може серйозно ускладнити діагностику сучасного автомобіля, а його наявність дасть можливість швидко знайти несправності і ліквідувати їх на ранній стадії.

Автомобільний сканер дозволяє:
 • провести активацію обладнання;
 • змінити програмну «начинку» блоку;
 • відкрити доступ до паспортних даних;
 • переглянути помилки і позбутися від них;
 • змінити режим відображення даних на приладовій панелі;
 • і багато іншого.

Деякі різновиди сканерів для автомобілів здатні зчитувати додаткові дані. В їх число входять параметри з кодом помилки, які були автоматично занесені в пам'ять ЕБУ після виникнення. Додаткова функція допомагає виявити причини несправності, а не тільки факт її наявності.

Серед сканерів присутні і такі моделі, в яких присутній додатковий функціонал за рахунок вбудованих датчиків осцилографа і мультиметра. Вони відкривають доступ до широкого спектру даних, що робить їх незамінними при профілактичному використанні.

Різновиди автомобільних сканерів

Прилади для зчитування інформації можуть бути у вигляді автономного пристрою з власним програмним забезпеченням і технічним оснащенням або спеціального комплексу для ПК. До складу комплексу входить не тільки програмне оснащення для ОС, але і набір адаптерів.

Розрізняють 2 типу автомобільних сканерів:
 • мультімарочний;
 • дилерський.

Мультімарочний автосканер LAUNCH

Дилерський сканер VAG vas

Для мультимарочних сканерів характерна можливість роботи з безліччю автомобілів . Їх перевагою є установка декількох протоколів для обміну даними з ЕБУ. У комплекті з такими приладами поставляється набір кабелів-адаптерів. Він дозволяє працювати з різною конфігурацією діагностичних роз'ємів. На жаль, більшість мультимарочних сканерів мають обмежений функціонал.

Що стосується дилерського типу сканерів , то вони призначені для роботи з однією або декількома моделями автомобілів . Вони підтримують певний протокол, а значить - можуть працювати тільки з «спорідненими» марками. Серед особливостей дилерських автомобільних сканерів варто виділити: набір всіляких функцій і провідну діагностику. Вона дозволяє аналізувати дані ЕБУ і використовує спеціальний алгоритм для виявлення можливих причин помилки і визначення способів їх усунення.

У мультимарочних сканерах не передбачена ведена діагностика. Для того щоб розшифрувати код необхідно вдатися до використання довідників.

Мотор-тестери і їх функції

Мотор-тестер використовується для отримання даних про роботу електрообладнання двигуна , а також має в своєму розпорядженні функції осцилографа. Основною відмінною рисою від автомобільного сканера є спосіб отримання інформації. Прилад оснащений власними датчиками, що дозволяє йому обходити ЕБУ і отримувати дані безпосередньо.

Осцилограф - прилад зчитує дані з датчиків , який здатний виводити її в графічному або цифровому вигляді , а потім аналізувати. Для порівняння використовуються стандартні показники, наявні для кожної моделі. Іноді осцилограф використовують окремо від мотор-тестера.

Функції мотор-тестера:

 1. режим тестера
 • діагностика систем двигуна і порівняльний аналіз з номінальними значеннями (наприклад, тестування по пусковому току).
 • режим осцилографа
  • аналіз роботи датчиків ЕБУ;
  • зчитування параметрів керуючих сигналів, які йдуть від електронного блоку управління до різних виконавчих пристроїв;
  • збір та перевірка даних про роботу ланцюгів системи запалювання;
  • і т.д.
 • Додаткові функції
  • діагностика параметрів не пов'язаних з електронікою (наприклад, отримання даних про тиск масла і палива).

  Прилади для діагностики окремих систем автомобіля

  Для отримання даних про роботу окремих систем часто використовуються спеціальні пристрої. Для того щоб змінити показання спідометрів можна скористатися коректором одометрів. У ряді випадків цей прилад може використовуватися як програматор. Його часто застосовують для того, щоб уникнути похибки спідометра після зміни розміру покришок.

  Функціонал деяких коректорів розширено, що дозволяє їм частково замінювати тестери і програматори. Наприклад, вони можуть використовуватися для діагностики ЕБУ подушок безпеки.

  Спеціальні прилади передбачені для профілактичного обстеження иммобилайзеров. Зчитуючи дані, вони аналізують пристрій на наявність помилок. У разі їх виявлення можна скористатися спеціальним модулем для їх усунення або перепрограмування.

  Перераховані види пристроїв випускаються не тільки для конкретних марок, але і можуть бути універсальними для діагностики всіх автомобілів.

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found