Перегрів двигуна автомобіля. Чому гріється движок і як шукати причину перегріву

Ця стаття була написана через відсутність докладної інформації по перегріву двигуна в інтернеті.

Щоб вирішити питання чому ж трапився перегрів двигуна для початку потрібно розібратися в схемі системі охолодження, потрібно зрозуміти принцип її роботи. Так само варто дізнатися по яким колам йде охолоджуюча рідина при відкритому і закритому термостаті.

Якщо ви зіткнулися з проблемою перегріву, то у нас є докладна відео інструкція як з нею впоратися, також інформація як працює система охолодження двигуна.

система охолодження

Де шукати причину перегріву двигуна

Деякі автомобілісти виявляють, що мотор гріється, але не можуть знайти ознаки цієї проблеми. Відразу в голову приходить питання: « Що перш за все перевіряти і змінювати ?». На мій погляд, в першу чергу потрібно перевірити двигун на прорив вихлопних газів.

Через отвір або тріщину в головці або блоці циліндрів, причиною також може стати пробита прокладка головки блоку. Заодно відразу можна провести тест на роботу радіатора і кришки розширювального бачка. Даний тест описаний нижче.

старий і новий термостати; перевірка на прорив вихлопних газів

Якщо вік автомобіля переступив поріг десяти років, обов'язково потрібно замінити термостат. У тому випадку, якщо робота термостата дійсно викликає підозри, на помпу грішити зовсім не потрібно.

Міняємо його, якщо не допомогло, то потрібно зняти помпу і перевіряти вже її. Коли результат без змін, то тоді потрібно промити систему охолодження . Перевірка інших деталей вимагає більш глибоке уточнення.

Якщо у вас ще виникнуть питання, то у нас є матеріал про причини перегріву двигуна.

Перевірка системи охолодження

Запускаємо мотор і прогріваємо до робочої температури, зверніть на те, як нагрівається верхній патрубок, він повинен нагріватися поступово, приблизно в п'ять разів повільніше, ніж двигун. Це пов'язано з тим, що в термостаті є невеликий отвір, з нього потихеньку скидається гаряча охолоджуюча рідина в велике коло.

Якщо автомобіль тільки почав прогріватися, але верхній патрубок почав грітися з тією ж швидкістю, що і движок, то поторкайте нижній патрубок радіатора . Якщо нижній патрубок гріється так само, значить, що термостат заклинило в відкритому положенні.

заклинив термостат

Його потрібно замінити. В даному, заклинили в напіввідкритому положенні, мотор прогрівається в два рази довше. При нагрітому двигуні, приблизно 50-70 градусів, нижній патрубок радіатора повинен залишатися прохолодним. Тепер чекаємо, поки движок прогріється до робочої температури. На тих автомобілях, на які встановлені електричні вентилятори охолодження, доведеться почекати, коли вентилятор почне працювати. Якщо вентилятор починає спрацьовувати тоді, коли мотор закипів, значить присутній дефект розширювального бачка або кришки радіатора, може теж не спрацьовувати датчик включення вентилятора і може погано працювати помпа.

Як тільки двигун прогріється, віскозна муфта почне крутитися на повне навантаження і вентилятор включиться, тога потрібно буде помацати верхній патрубок, а краще - латунну ванночку радіатора, вона повинна бути гарячою; після потрібно помацати ванночку радіатора або нижній патрубок. Амплітуда температур на вході і виході дорівнює приблизно 20 градусам. У тому випадку, якщо різниця на вході радіатора охолоджуючої рідини і виході більше 20 градусів, то, швидше за все, не качає помпа, або термостат відкривається не до кінця .

погано працює термостат

А може і забило радіатор зсередини. Якщо нижній патрубок гарячий (його температура може дорівнювати температурі верхнього), значить причиною став засмічення радіатора зовні.

засмічення радіатора

Тепер, як двигун прогрілося повністю, глушимо його і чекаємо приблизно хвилину. Якщо охолоджуюча рідина закипіла, то чекаємо поки вона перестане кипіти, після, приблизно через дві хвилини, акуратно відкриваємо кришку радіатора. Охолоджуюча рідина повинна бути під саму кришку.

рівень ОЖ

Якщо це не так, то, швидше за все, неправильно працюють клапана в кришці радіатора, також не можна виключити, що кришка не пошкоджена.

кришка радіатора пошкоджена кришка радіатора пошкоджена кришка радіатора

Може кипіти і сам двигун. Після зняття кришки частина ОЖ вилилася, її потрібно долити, тепер запускаємо двигун, кришка радіатора повинна бути відкрита. Охолоджуюча рідина в горловині кришки буде трохи тремтіти. Збільшуємо кількість оборотів до 2000-2500 об хв.

Рівень рідини повинен опуститься - це говорить про те, що відсутня засмічення радіатора, при цьому помпою створюється розрідження, в результаті чого тосол всмоктує швидше, ніж втікає. Якщо в радіаторі засмічення, а помпа при цьому працює справно, то ОЖ просто видавить через горловину назовні.

Але потрібно уточнити : якщо гріється сам движок, він кипить лише в тому випадку, коли запущений, то в двигуні відбувається витік відпрацьованих газів, а якщо ОЖ кипить ще кілька хвилин після зупинки мотора, то тоді двигун має перегрів. Причиною якого є забитий термостат, несправна помпа, або ж забитий радіатор. Іноді вибиває прокладку головки.

Зліва направо: пробита прокладка ГБЦ, забрудненість термостата, поломка помпи.

Таке трапляється від постійної швидкої їзди, або через «занадто» раннього запалювання. Якщо вибило прокладку, значить з вихлопної труби буде виходити пар, тиснемо на газ, дивимося в дзеркало, якщо за Вами тягнеться туман, сумнівів тоді не залишиться. Найчастіше, все розширювальні бачки обладнані невеликими патрубками, встановлюються для того, щоб видаляти повітря з системи охолодження.

Саме тому практично не можна розглянути спливаючі бульбашки відпрацьованих газів.

Щоб виявити прорив вихлопних газів в систему охолодження, знадобиться прогріти двигун, а на горловину радіатора або розширювального бачка надіти презерватив або целофановий пакет, після чекаємо приблизно десять хвилин, не забуваємо час від часу підвищувати обороти. Потім, через десять хвилин, знімаємо його і нюхаємо пари. Якщо запах бензину відсутня, значить, проблема в забитому радіаторі, термостаті або помпі, а в тому випадку, якщо присутній запах бензину, значить прокладка пробита. На цьому наші пошуки причини перегріву двигуна не завершені.

Продовження (друга частина) читайте далі ...


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found