Народні засоби і пасти для очищення рук від мазуту, мастила, бензину

«Руки в маслі, жопа в милі! Я люблю автомобілі ... Чим би мені таким відмити щоб чистеньким ходити? »

Очищувальну пасту для відмивання сильних забруднень внаслідок їх контакту з маслами упереміш з пилом завжди важко відмивати. Тому дуже часто після ремонту авто і різної техніки люди задаються питанням: "а чому ж можна відмити брудні руки"? Іноді досить миючих засобів (твердого або рідкого мила, засоби для миття посуду), соди (харчовий або каустичної), піску і деяких інших. Але нерідко на допомогу можуть прийти лише спеціальні засоби для чищення рук.

Класичні підручні миючі засоби - це бензин, дизельне паливо або Фейрі для миття посуду. Але такі кошти не тільки видаляють забруднення, але і шкодять якщо не шкірі то внутрішнім органам. Тому якщо не купувати якусь спеціальну пасту для миття рук, то принаймні її обов'язково потрібно приготувати самостійно. Як показує практика, ефективність саморобних миючих засобів не набагато гірше фабричних, і вони цілком справляються зі середніми по складності забрудненнями. Це заощадить кошти і збереже здоров'я.

зміст:

 • Вимогу до складу
 • Чим користуватися для очищення рук в гаражі
 • Як не замазати руки

Як зробити очищувальну пасту своїми руками

У народі винайшли чимало рецептів приготування саморобних чистячих складів. При їх виготовленні необхідно пам'ятати і про те, що очищуючий розчин повинен бути безпечний для шкіри, не містити в своєму складі розчинників, бути гіпоалергенним. Далі буде наведено список різних рецептів. Якщо у вас є свій особливий секрет ніж відмити брудні руки - прохання поділитися ним з іншими в коментарях.

Яким повинен бути склад

Перед тим як зробити очищувальну пасту своїми руками, необхідно знати про основні вимоги, яким має відповідати такий засіб. Серед них:

 1. Чи не містити розчинників. Вони шкідливі для шкіри і людського організму в цілому.
 2. Володіти нейтральним числом рН. Тобто, бути і не кислотним і не лужним, а нейтральним.
 3. У складі повинні мати місце зволожуючі (а краще і антисептичні) кошти для захисту шкіри.
 4. Бути гіпоалергенним. Це означає, що якщо у вас є алергія на будь-які засоби або окремі елементи, то не можна використовувати їх в складі очищає складу по цілком зрозумілих причин.

Дотримання цих простих правил дозволить створити не тільки ефективний, а й безпечний розчин для виведення забруднень з шкірного покриву рук.

Рецепти очищувальних засобів для рук

Тепер перейдемо безпосередньо до опису конкретних рецептів як зробити очищають склади для миття рук автомобілістів і інших майстрів своїми руками. Підемо в порядку ускладнення процесу виготовлення.

абразивні матеріали

Найпростіший засіб, яким можна скористатися не тільки в гаражних, але і дорожніх умовах - розтерти в долонях пісок або дорожній пил . Це чистий абразивний елемент, тобто, механічно видаляють забруднення з шкірної поверхні. Для сильних забруднень їх використання, звичайно, буде малоефективним, проте для легко забруднених рук цілком може стати в нагоді. Аналогічно можна застосовувати кавову гущу. Вона також є абразивної і часто використовується в різних скрабах ..

Ще один схожий варіант - глина . Причому, неважливо, якого кольору і консистенції. Зазвичай вона має жирний склад і невелику частину абразиву, тому також непогано підійде для чищення шкіри рук.

Як абразивний матеріал можна використовувати і соду , особливо кальциновану. Її потрібно нанести на забруднені ділянки шкіри і ретельно розтерти. Структура соди на увазі наявність в ній дрібних твердих частинок, які і будуть служити абразивом, що видаляє засохлу бруд або масло.

Багато автолюбителів відтирають руки тирсою . Однак це краще робити після того, як шкіра була змочена якимось миючим засобом. Метод використання тирси традиційний - потрібно розтерти їх з забрудненої поверхні, тим самим видаляючи забруднення з шкіри. Головне, не перестаратися, щоб не пошкодити шкіру.

природні засоби

Листя бузини червоної

Сік деяких рослин має миючими властивостями, і його цілком можна використовувати в якості миючого засобу. Наприклад, для цього можна зірвати кілька ягід бузини і розтерти їх в долонях. Ефективність соку дуже висока, перевірено багатьма майстрами. Також можна використовувати сік зелених ягід агрусу, червоної смородини, листя щавлю і ревеню. Листя будь-якого з перерахованих рослин потрібно просто розтерти в руках до стану напіврідкої кашки і соком спробувати відтерти забруднення. У більшості випадків ефект буде більш ніж хороший.

Домашні засоби

Наступні два засоби підходять, скоріше, для використання в домашніх умовах, оскільки в гаражі вони зберігаються рідко. Зокрема, мова йде про нашатирному спирті і вершковому / олії. Наташирь добре відмиває засохлу бруд і маслянисті відкладення. Однак пам'ятайте, що його випаровування шкідливі для дихальної системи людини. Тому користуватися ним потрібно акуратно !

Що стосується харчових масел, то вони також добре роз'їдають забруднення. Однак в даному випадку все залежить від ступеня їх засихання. Зазвичай після використання масла руки потрібно додатково мити традиційним милом або подібним миючим складом.

Паливо та автомобільні масла

Протягом десятиліть автолюбителі в гаражах використовували паливо (солярку і бензин) і моторне масло для того, щоб відмити руки від мастила і бруду. Першим у цьому списку стоїть моторне масло (бажано чисте). Воно прекрасно розчиняє будь-який бруд. Також воно нешкідливе, якщо на шкірі є порізи.

Що стосується палива, то краще відмиває бруд бензин, і трохи гірше - солярка. Взагалі, бензин є непоганим розчинником, і з його допомогою можна видалити з рук не тільки масляні і брудні плями, але і фарбу, графитную мастило і відпрацьоване масло. Солярка володіє подібними властивостями, хоч і вираженими в меншій мірі.

Пам'ятайте, що для людини бензин - це отрута ! Тому необхідно звести до мінімуму прямий контакт з ним, а також намагатися уникати вдихання його парів. Останні просочуються в організм не тільки через дихальні шляхи, а й через шкіру, і шкідливо впливають на шкірні покриви, головний мозок, печінка, серце. Відповідно, користуватися ним можна лише в крайніх випадках. До того ж після його використання паливо саме потребує того щоб відмити його залишки з рук милом, щоб позбутися від сухості шкіри і неприємного запаху на ній. При цьому в воду бажано додати гірчицю - вона витіснить неприємний запах.

Ще один подібний варіант - розчинники, зокрема, поширений уайт-спірит . Також можна спробувати в цьому ключі ацетон (проте він буде самим отруйним). Ці склади непогано борються із забрудненнями, навіть сильними. Однак, як і у випадку з бензином, вони шкідливі не тільки для шкіри, але і внутрішніх органів людини. Тому ними потрібно користуватися обмежена, і лише в разі, якщо під рукою немає більш «щадять» очисних засобів.

Деякі автолюбителі відмивають руки традиційним автомобільним шампунем. Їх марка в даному випадку не має значення. Всі вони є миючими засобами з поверсносно активними речовинами, тому з їх допомогою цілком можна відмити забруднення, проте сильно в'їдаються навряд чи вийде з першого разу.

Засіб для миття посуду

Їх існує величезна кількість. Для прикладу візьмемо популярне Fairy, по-перше, оскільки воно повсюдно поширене, а по-друге, дуже багато автолюбителів відчували його на предмет можливості відмити автомобільні масла і бруду від шкіри рук. Наприклад, доведено, що відпрацьоване машинне масло з рук за допомогою засобу для миття посуду можна відмити приблизно за три хвилини. Однак є недолік - під нігтями залишається бруд. Відповідно, потрібна додаткова чистка.

Якщо ж за допомогою засобу для миття посуду потрібно відмити, наприклад, графітову мастило або солідол, то на це піде набагато більше часу і зусиль, а в деяких випадках (наприклад, якщо вода холодна і «жорстка»), то і зовсім неможливо. Тому Fairy, Gala і подібними засобами можна користуватися лише у випадках, коли забруднення на шкірі не дуже серйозні. До того ж небезпека даного способу полягає в тому що склад заснований на павах, а вони руйнують ліпідний шар шкіри і при частому використанні може привести до дерматиту.

Аналогічно замість засобу для миття посуду можна використовувати пральний порошок. За ефективної вони приблизно однакові. Якість і тип порошку в даному випадку не важливі (ручний або машинного прання, з добавками або без - неважливо). Пральний порошок в деяких випадках навіть краще відмиває бруд, оскільки на початковому етапі він володіє абразивними властивостями (до розчинення його гранул у воді).

Багатьом людям відомо, що знаменита Coca-Cola має прекрасні миючими засобами, і з її допомогою миють в тому числі застарілі плями. Так ось, нею також можна помити руки, однак перед цим бажано підігріти її до температури близько + 30 ... 40 ° С.

Домашня паста для видалення забруднень своїми руками

У домашніх умовах можна виготовити спеціальний склад, який згодом потрібно нанести на шкірні покриви і розтерти його. Інгредієнти для приготування такої пасти:

 1. Дві столові ложки крохмалю.
 2. Дві столові ложки харчової соди.
 3. Одна чайна ложка нашатирного спирту.
 4. Одна чайна ложка скипидару.

Для приготування пасти перераховані компоненти потрібно змішати між собою і ретельно перемішати до однорідної маси. Для використання пасту потрібно нанести на забруднені шкірні покриви і залишити на кілька хвилин для проходження відповідних хімічних реакцій. Після цього змити пасту теплою водою з милом. У деяких випадках одного використання пасти недостатньо, тоді потрібно повторити операцію два-три рази. Зверніть увагу, що описана паста може завдати шкоди пофарбованим тканин , тому працювати з нею потрібно акуратно!

Паста для миття рук своїми руками, рецепт другої

Існує ще один рецепт, за яким в домашніх (гаражних) умовах можна виготовити пасту з хорошими очисними здібностями. Для її приготування вам знадобиться:

Суха стружка господарського мила

 1. Сухе господарське мило, натерте на тертку, тобто у вигляді своєрідних мильних опилков.
 2. Кальцинована сода (також можна користуватися харчовою содою).
 3. Рідке мило (або вода).

Обсяг подрібненого мила і соди повинні бути приблизно однаковими. Процес змішування потрібно проводити в заздалегідь підготовленому відкритому посуді, що має герметичну кришку (наприклад, пластиковий контейнер для зберігання їжі). Його обсяг залежить від обсягу мила і соди і бажаного результату (краще в перший раз робити невеликий обсяг з тим, щоб в разі помилки було не жаль витрачених матеріалів).

Тверде мило і соду в сухому вигляді в посудині потрібно ретельно перемішати до отримання однорідної маси. Далі до одержали складу варто додати невелику кількість рідкого мила або води (рідке мило в даному випадку використовується більше як ароматизатор, хоча, безумовно, воно збільшує миючі властивості отриманого складу). Кількість рідини потрібно вибирати таким чином, щоб при перемішуванні вийшла напіврідка, пастообразная консистенція. Якщо вона вийшла дуже рідка, то на фінальному етапі можна додати ще трохи соди для загустіння складу.

Отриману саморобну пасту можна довго зберігати в герметичній посудині в гаражі або в домашніх умовах. Головне, не залишати надовго посудину з відкритою кришкою з тим, щоб паста не засохла і не втратила свою структуру. Якщо це сталося - можна спробувати відновити її консистенцію за допомогою води.

Цікаво, що така паста відмінно відмиває мазут і подібні сложновиводімие склади. Є найбільш попурним засобом для відмивання рук автомобіліста. А з огляду на собівартість виготовлення такого засобу, паста однозначно рекомендована до приготування та використання в гаражних умовах, особливо, якщо вам доводиться часто займатися ремонтними роботами.

Позбавлення від акрилової фарби

Склад акрилової фарби спочатку є водорозчинним і має пленкообразователь. Тому в ідеалі при попаданні її на шкіру фарбу потрібно просто змити водою з милом до того, як вона засохла. Якщо ж це сталося, то для її видалення можна скористатися будь-якими расщепителя жиру - рідиною для миття посуду, оцтом або розчинником. У найгірших випадках (якщо фарба засохла давно) має сенс скористатися бензином, гасом або уайт-спиритом. При цьому нанести одну з перерахованих рідин на ганчір'я і прикласти її до місця забруднення. Процес розм'якшення плями може досягати півгодини і більше. Після таких процедур потрібно скористатися засобами по відновленню шкіри (спеціальні косметичні креми).

Позбавлення від масляної фарби

Від свіжих слідів олійної фарби можна позбутися за допомогою моторного або харчового (вершкового / рослинного) масла. Якщо плями є застарілими, то потрібна «важка артилерія» - ацетон або уайт-спірит. Також потрібно почекати до півгодини, поки хімічні сполуки роз'їдені фарбу. Після видалення плям бажано скористатися захисним косметичним кремом.

Як позбутися від герметика на шкірі

Існує кілька простих способів, за допомогою яких можна позбутися від засохлого на руках герметика. Серед них:

 1. На дрантя або ватний диск (серветку) нанести кілька медичного спирту і протерти забруднення. Бажано перед цим просто прикласти дрантя до плями з тим, щоб спирт трохи роз'їв герметик.
 2. Аналогічно до попереднього пункту, проте в даному випадку замість медичного спирту можна скористатися бензином, ацетоном або рідиною для зняття лаку.
 3. Те ж саме, проте в якості очищає рідини використовувати 3% оцтовий розчин. Він також непогано розчиняє герметик.

Позбавлення від клею або «суперклею»

Деякі «гарячі голови» намагаються видалити засохлий «суперклей» механічним шляхом, просто зскрібаючи його. Однак набагато простіше скористатися однією з перерахованих нижче рідин:

 1. Уайт-спірит або ацетон. Ці засоби наносяться на дрантя або ватний диск і з їх допомогою розчиняється засохлий клей.
 2. «Димексид». Ці ліки здатне розчиняти самі «важкі» забруднення, в тому числі застиглі. Використовувати його можна аналогічно, тобто, нанести на дрантя або ватний диск і потримати хвилинку на клейовому плямі. Після цього видалити клей за допомогою теплої води, мила і губкі.Но пам'ятайте що димексид досить їдучи засіб.

Зверніть увагу, що у вас дуже чутлива шкіра, то має сенс перед проведенням описаних вище процедур взяти невелику кількість звичайної харчової солі і води і розтерти їх між долонями. Після утворення білої піни її потрібно змити, а на шкіру нанести захисний косметичний крем. Замість солі можна скористатися професійним скрабом.

За допомогою чого позбутися графітової мастила

Графітова мастило є трудноудаляємиє складом, від якого можна позбутися, в основному, за допомогою професійних засобів для паст. Що стосується підручних засобів, то для цього підійде лише бензин, і то процедура відмивання може зайняти чимало часу і зусиль. А це, як ви пам'ятаєте, шкідливо для здоров'я!

Як позбутися від сажі на руках

Крім професійних засобів від сажі можна позбутися за допомогою:

 1. Рослинного масла. Треба добре розтерти його на шкірних покривах рук і почекати деякий час для розм'якшення забруднення.
 2. Слабкий розчин оцтової кислоти. В даному випадку діяти потрібно дуже акуратно, щоб не викликати хімічний опік! Подібним засобом не можна користуватися, якщо у вас дуже чутлива шкіра, оскільки оцтова кислота здатна викликати сухість шкіри і алергічні реакції.
 3. Деревна зола. Однак вона допоможе лише в найпростіших випадках, коли забруднення нестарого і не в'їлося глибоко в пори шкіри.

профілактичні заходи

Існує кілька «народних» профілактичних заходів, що дозволяють полегшити мийку рук після ремонту машини. Найпростіший з них - працювати в рукавичках. Особливо, якщо робота пов'язана з дуже брудними деталями. Головне, підібрати собі хороші рукавички, зокрема, прогумовані або з нанесенням на внутрішню їх поверхню гумових насічок, що виключають проворот інструменту в долоні.

Також перед роботою можна змастити поверхню рук рідким милом (або розчиненим твердим милом) і дати йому висохнути. Таким чином, на шкірі утворюється якийсь захисний шар, на якому і буде залишатися весь бруд, і не проникати в шкіру. Після закінчення роботи руки відмивають досить просто, навіть без використання спеціальних засобів і паст.

Після мийки рук будь-яким з перерахованих вище засобів і звичайним милом має сенс в профілактичних цілях наносити на шкіру захисні креми - наприклад, традиційний дитячий крем або спеціальні склади для захисту шкіри рук (зазвичай завжди є в жіночій домашній косметичці, тому можна попросити у дівчини / дружини ). Такі крему не тільки допоможуть позбутися від сухості шкіри, але і дозволять їй бути не такою чутливою до забруднень в подальшому.

замість післямови

«Народних» коштів для очищення рук насправді дуже багато. І багато хто з них досить ефективні. Головне, в критичній ситуації не розгубитися і скористатися наявними під рукою складами для того, щоб помити руки від масла або бруду. Але саморобні засоби частіше підходять для одноразового застосування. Якщо ж ви займаєтеся ремонтом машин на постійній основі, то краще користуватися для чищення професійними засобами, яких на ринку представлена ​​величезна кількість.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found