Все про прокладання головки блоку циліндрів і її заміні

Прокладка головки блоку циліндрів (ГБЦ) призначається для ущільнення площині між блоком і головкою. Також вона підтримує всередині масляної системи необхідний тиск, не дозволяючи маслу і охолоджуючої рідини просочуватися назовні. Міняти прокладку потрібно при будь-якому втручанні в дану частину двигуна, тобто її можна вважати одноразової , адже при повторній установці існує високий ризик порушення герметичності з'єднання.

Заміна прокладки головки блоку циліндрів виконується фахівцями будь-СТО, але коштує ця послуга буде в середньому близько 8000 рублів. Сама деталь обійдеться вам в суму від 100 до 1500 і більше рублів залежно від якості виробу і моделі автомобіля. Тобто самостійно її замінити вийде набагато дешевше, а процес це хоч і трудомісткий, але не критично складний.

типи прокладок

Сьогодні широкого поширення набули три основних види прокладок ГБЦ:

  • безазбестові , які в процесі експлуатації практично не змінюють первісну форму і швидко її відновлюють після незначної деформації;
  • азбестові , досить пружні, еластичні і витримують найвищі температури;
  • металеві , які вважаються найбільш надійними, ефективними і довговічними.

Азбестова прокладка ГБЦ

Безасбестовая прокладка ГБЦ

Металева прокладка ГБЦ

Вибір конкретного виду залежить від того, скільки ви готові витратити на прокладку, а також від моделі вашого автомобіля.

Коли потрібно міняти прокладку ГБЦ?

Конкретного гарантійного терміну, після закінчення якого обов'язково потрібна заміна прокладки головки, в принципі не існує . Термін служби даного виробу залежить від моделі і загального стану двигуна автомобіля, способу водіння та інших факторів. Але існує ряд явних ознак, що свідчать про те, що прокладка перестала повноцінно виконувати свої функції:

  • поява моторного масла або охолоджуючої рідини в зоні з'єднання на стику блоку з головкою;
  • поява сторонніх світлих домішок в маслі, що говорить про проникнення в масляну систему охолоджуючої рідини через прокладку;
  • зміна характеру вихлопу при прогріванні двигуна, що свідчить про проникнення охолоджуючої рідини в циліндри;
  • поява масляних плям в бачку з охолоджувальною рідиною.

Це найбільш поширені ознаки зносу або дефекту прокладки ГБЦ. Крім того, її заміна в обов'язковому порядку потрібно при повному або частковому демонтаж головки блоку циліндрів.

заміна прокладки

Самостійна заміна прокладки головки блоку циліндрів не є надто складною справою, але оскільки це важлива деталь, робити все тут потрібно ретельно і акуратно. Виконується вся робота в кілька етапів:

1) Процедура відключення всього навісного обладнання, трубопроводів та інших деталей, що заважають зняттю головки блоку циліндрів.

2) Очищення болтів кріплення головки від масла і бруду, щоб забезпечити зручність і безпеку роботи ключем.

3) відкручування болтів кріплення, причому починати слід від середини, за один раз провертаючи кожен болт не більше ніж на один повний оборот, щоб гарантовано зняти напругу.

4) Зняття головки блоку і видалення старої прокладки.

5) Очищення посадкового місця і установка нової прокладки ГБЦ, причому вона повинна сісти на все напрямні втулки і відповідати розмічених центрувальні пазів.

6) Установка головки на місце і затягування болтів, яка виконується виключно динамометричним ключем і тільки по схемі, наведеній виробником для вашої моделі автомобіля, оскільки важливо, щоб болти були закручені точно з оптимальними для вашого двигуна параметрами затяжного моменту.

До речі, необхідну для двигуна силу затяжного моменту потрібно дізнатися заздалегідь і простежити, щоб купується прокладка відповідала цим параметром.

Коли двигун зібраний, можна встановити і підключити назад все навісне обладнання. У перші дні слід поспостерігати , чи немає ознак дефекту прокладки, описаних в переліку вище.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found