Правила Вибору Антифризу | Дізнайся Який Краще Заливати (ТОП 8)

Питання про те, який антифриз заливати , актуальний в будь-який час року. Вибір тієї чи іншої охолоджувальної рідини ґрунтується на рекомендаціях автовиробника, типі антифризу (традиційний, гібридний, лобрідний, Карбоксилатний), довговічності його експлуатації, в'язкості, антикорозійних властивостях. Також охолоджуючі рідини відрізняються кольором (червоний, синій, зелений) і концентрацією (від неї залежить температура замерзання і кипіння антифризу). Змішувати можна лише однотипні антифризи, а використовувати коштує не концентрат, а розведену в номінальних пропорціях рідина. Далі наводиться рейтинг популярних антифризів, а також даються вичерпні відомості про те, який антифриз лити .

Найменування Артикул Ціна, руб Опис і особливості
Comma Super Longlife SLC5L 840 Продається у вигляді концентрату і готової до використання рідини.
Liqui Moly KFS 2001 Plus 8840 580 Продається у вигляді концентрату.
HEPU Antifreeze P999 P999G12 440 Продається у вигляді концентрату.
SWAG Antifreeze Purple 99901089 400 Продається у вигляді концентрату.
GreenCool GC5010 791685 400 Реалізується в каністрах об'ємом 4,2 літрів, готовим до вживання.
MegaZone Antifreeze-35 9000024 560 Готова до застосування охолоджуюча рідина червоного кольору.
FENOX G12 AF5252 470 Реалізується в каністрах об'ємом 5 літрів, готовим до вживання.
SWD Pheinol GW-12 39140 580 990 Є готовим до вживання засобом на основі етиленгліколю.

З їх докладним описом, експлуатаційними характеристиками і особливостями ви можете ознайомитися нижче.

зміст:

 • Характеристики
 • типи
 • змішування
 • Рейтинг популярних антифризів

Який антифриз вибирати

характеристики антифризу

Перед тим як перейти до питання про те, який антифриз залити в машину, необхідно розібратися з властивостями, якими повинна володіти охолоджуюча рідина, а також які її види існують в даний час.

Отже, якісний антифриз повинен:

 • володіти температурою кипіння, що перевищує + 100 ° С (чим більше, тим краще);
 • не створювати піну на поверхні рідини і в системі охолодження двигуна;
 • низькою температурою замерзання (чим нижче, тим краще);
 • володіти низькою в'язкістю;
 • захищати деталі двигуна від появи на їх поверхні корозії;
 • мати тривалий термін експлуатації (не менше 2 ... 3 років або 60 тисяч кілометрів пробігу).

Також варто вибирати ту рідину, що охолоджує, у якій коефіцієнт розширення менше, ніж у води. Це потрібно для того, щоб в разі, якщо антифриз все ж замерзне, то ємність, в яку він залитий, що не потріскається. Зокрема, коефіцієнт повинен відноситься як 1,5: 9 до води.

типи антифризів

Все антифризи діляться на дві великі категорії - Етіленгліколевие і пропіленгліколевої. Перші в свою чергу діляться ще на кілька підвидів:

типи антифризів
 • Традиційні (з неорганічними інгібіторами) . Це найбільш старі антифризи, повсюдно використовувалися в 1960 ... 1990-х роках минулого століття. Вони мають позначення G11. Мають посередніми властивостями щодо захисту металів від корозії. Міжнародне позначення - IAT (Inorganic Acid Technology). До речі, популярні в нашій країні «Тосол ОЖ-40» і «Тосол ОЖ-65» також відносяться до цього типу охолоджуючих рідин. Що стосується питання про те, червоний або синій антифриз заливати, то відразу варто зазначити, що безпосередньо колір не впливає на експлуатаційні властивості рідини, а лише ідентифікує її та служить маркетинговим цілям. Яскравим прикладом цього є той факт, що «Тосол ОЖ-40» має синій (блакитний) колір, а «Тосол ОЖ-65» - червоний, тобто, в наявності колірна диференціація. Аналогічні міркування справедливі для імпортних антифризів зеленого, фіолетового, рожевого і інших кольорів. Рідше можна зустріти кошти з позначенням G11 + і G11 ++. Вони відрізняються вмістом в своєму складі карбонової кислоти.Чим вище клас, тим він ближче до G12.
 • Карбоксилатні (з органічними інгібіторами) . Вони з'явилися в 90-х роках минулого століття в зв'язку з підвищенням екологічних норм, що стосуються викидів двигунами внутрішнього згоряння. У них інгібітори корозії створені на основі органічних карбонових кислот. Міжнародне позначення - OAT (Organic Acid Technology). Мають маркування G12 і G12 +. Використання карбоксилатних антифризів допускається лише в двигунах тих машин, в які була спочатку залита така рідина. Тобто, відповідно до рекомендацій автовиробника! Якщо ж до цього використовувався традиційний антифриз, то перед тим, як наповнити карбоксилатного охолоджуючої рідини необхідно виконати заміну всіх старих ущільнень і шлангів в системі охолодження двигуна і промити систему.
 • Гібридні (мають позначення - HOAT, Hybrid Organic Acid Technology або просто Hybrid). Гібридними вони називаються тому, що в своєму складі мають як солі карбонових кислот, так і неорганічні солі. Хоч вони в даному списку стоять після карбоксилатних, але їх якість гірша (а ціна нижче). Термін експлуатації гібридних антифризів становить від 3 до 5 років. Що стосується кольору рідини, то різні виробники додають до них різні барвники. Тому можна зустріти гібридні антифризи жовто-оранжевого, синювато-зеленого, рожевого і близьких до них по відтінку кольорам.
 • Лобрідние (Lobrid, виконані по «біполярної технології», Lobrid - Low hybrid або SOAT - Silicon enhanced Organic Acid Technology). На даний момент це останній тип антифризів, виконаних на основі етиленгліколю. За своєю суттю вони також є гібридними, так як мають в своєму складі органічні інгібітори корозії, а також сполуки кремнію, завдання яких полягає в захисті від корозії алюмінієвих деталей системи охолодження сучасних автомобілів. Відрізняються високою температурою кипіння (найчастіше її значення досягає + 135 ° C). Крім того, мають тривалим терміном експлуатації, що становить до 10 років або 200 тисяч кілометрів пробігу. Тому заправка антифризу на заводі часто виявляється довічної. Мають позначення G12 ++.
різновиди антифризів

Однак найдосконалішими на сьогоднішній день антифризами є пропіленгліколевої антифризи. Їх розробка пов'язана з постійним підвищенням вимог, що стосуються екологічності та безпеки викидів двигуна для природи і людини. У цьому сенсі пропіленгліколь більш безпечний, ніж етиленгліколь. Вони мають позначення G13 (хоча теж вважаються лобріднимі) . Що стосується кольору, то різні виробники додають різні барвники. Так, у продажу можна зустріти антифризи фіолетового, жовтого, оранжевого або подібного квітів.

Змішування антифризів різних типів

Найчастіше може виникнути ситуація, коли з тих чи інших причин необхідно долити антифриз. У зв'язку з тим, що хімічний склад різних класів охолоджуючих рідин відрізняється, то до їх змішування необхідно підходити зі знанням справи. Вважається, що суміш антифризів G13 з G11, G12 і G12 + (попарно з кожним) вважається придатною до експлуатації в системі охолодження автомобіля. Тобто, вона не завдає явної шкоди поверхням окремих деталей. Однак така суміш не володіє необхідними антикорозійними властивостями, а тому не може використовуватися в довгостроковій перспективі .

сумісність антифризів

Офіційно приймається, що при змішуванні двох або більше антифризів, що належать до різних класів, отримана суміш належить до класу, до якого ставився найпростіший антифриз (наприклад, при змішуванні G11 і G13 суміш буде відноситься до класу G11). Однак насправді суміші різних антифризів не відповідатимуть заявленим автовиробниками специфікацій, а тому жодне СТО або сервісний центр не візьме на себе відповідальність за використання таких сумішей. Відповідно, рішення про змішування лежить цілком і повністю на власника автомобіля.

Концентрат антифризу і його використання

Як правильно розбавити концентрат

Питання використання концентрату охолоджуючої рідини хвилює багатьох автолюбителів. По-перше, цікавить питання про те, який антифриз заливати в систему охолодження - концентрований або розбавлений? Відразу відповімо на нього - заливати необхідно тільки розбавлену рідину. До якої міри його розводити має бути зазначено на упаковці або в інструкції, що додається, так як у різних виробників ці дані можуть відрізнятися (найчастіше розводять у рівних пропорціях 1: 1).

Причина, чому необхідно розбавляти концентрат, лежить в області фізики. Справа в тому, що температура замерзання концентрату складає приблизно від -10 ° С до + 180 ° С (вказані неточні дані, оскільки вони залежать від конкретної марки антифризу і інших параметрів). А якщо в концентрат додати воду, то даний температурний проміжок зміщується вниз, Тобто. температура кристалізації буде -40 ° С і нижче, а температура початку кипіння знижується до + 100 ° С ... + 135 ° С (залежить від типу антифризу, а також кількості доданої води).

Точна інформація про використання концентрату, в яких пропорціях і за якими технологіями розводити ви зможете прочитати на упаковці або в інструкції, що додається.

Ще концентрат можна використовувати в разі, якщо звичайний антифриз в системі був попередньо розбавлений водою. Тільки необхідно додавати концентрат відповідного класу, а краще з тієї ж пляшки, з якої він доливав раніше.

Перевагою покупки концентрованого антифризу є той факт, що ви самостійно можете виготовити суміш в потрібних пропорціях, що позбавить вас від ризику покупки занадто розведеною охолоджуючої рідини.

За допомогою ареометра ви можете самостійно дізнатися щільність розведеного концентрату, а також визначитися з точкою його кристалізації. Для того варто скористатися довідковими даними.

Залежність концентрації етиленгліколю від температури кристалізації антифризу
Концентрація етиленгліколю,% Щільність антифризу, г / см³ Температура кристалізації, ° С
97,8 1,112 -20
93,0 1,110 -30
85,4 1,104 -40
78,4 1,098 -50
72,1 1,092 -60
65,3 1,086 -65
63,1 1,083 -60
58,0 1,078 -50
52,6 1,071 -40
45,6 1,063 -30
36,4 1,051 -20
26,4 1,034 -10

Що стосується загальної щільності антифризу, то вона вважається нормальною в межах 1,069 ... 1,072 г / см³. При такій щільності температура його кристалізації становить -40 ° С і нижче. Цікаво, що розбавлений етиленгліколь буде замерзати на рівні близько -40 ° С при щільності 1,071 г / см³ і 1,104 г / см³. Для виробників вигідно вибирати щільність 1,071 г / см³, оскільки властивості охолоджуючої рідини від цього гірше не стануть, а її виробництво обійдеться дешевше.

Знаючи наведену в таблиці інформацію ви можете самостійно виготовити антифриз такої щільності, щоб він не замерзав при дуже низьких температурах, що особливо важливо для жителів північних регіонів нашої країни.

Також концентрований антифриз може використовуватися для багатоетапної промивання системи охолодження. Наприклад, у випадках, коли машина переводиться на інший тип антифризу або коли ОЖ була сильно забруднена. Технологію промивання вказує автовиробник.

Рейтинг популярних антифризів

Ну і нарешті переходимо до огляду популярних антифризів станом на зиму 2017/2018 років. Рейтинг був складений у відповідності з відгуками автолюбителів, цінами, експлуатаційними характеристиками, наявністю їх у продажу, зручність використання і іншим важливим параметрам. Також до них наведені артикули, що допоможе вам купити антифриз через інтернет-магазин.

Як зразки були взяті вісім різних антифризів, випущених під різними торговими марками, як в чистому вигляді, так і у вигляді концентрату. Особливо цікаво значення температур кипіння і кристалізації, а також процентне кількість води в складі рідини. Отже, рейтинг виглядає наступним чином.

Comma Super Longlife

Comma Super Longlife

Продається у вигляді концентрату і готової охолоджуючої рідини. Відповідає специфікації VW G12 +, має червоний колір. Може використовуватися для легкових автомобілів, фургонів, вантажних машин і автобусів з бензиновими і дизельними двигунами. Формула без силікатів захищає від корозії елементи системи охолодження з алюмінієвих сплавів, запобігає замерзанню взимку і перегрів влітку. Виготовлений за технологією OAT - Технології Органічних Кислот. Термін експлуатації - 5 років. Відповідає стандарту AFNOR NFR 15-601 (except Reserve Alkalinity). Також може використовуватися в автомобілях інших виробників. Випускається на території Великобританії за оригінальним рецептом. Відрізняється високою якістю і малою кількістю підробок на прилавках вітчизняних магазинів. Температура кристалізації готової до використання охолоджувальної рідини (52%) становить -40 ° С, температура початку кипіння концентрату - + 165 ° С.Номер в каталозі - SLC5L, вартість п'ятилітрової каністри на період зими 2017/2018 років становить 840 рублів.

Liqui Moly KFS 2001 Plus

Liqui Moly KFS 2001 Plus

В описі зазначено, що антифриз призначений для високонавантажених двигунів, що мають алюмінієвий блок. Відноситься до специфікації G12 +. Не містить амінів, фосфатів, нітридів і силікатів. ** Продається у вигляді концентрату **, рідина червоного кольору. Випускається на території Німеччини, звідки надходить на експорт в багато країн світу, в тому числі Російську Федерацію та інші країни СНД. Згадана торгова марка відома в усьому світі своїми якісними технологічними рідинами, маслами та іншої автохимией. Термін придатності та експлуатації - 3 роки. Може використовуватися для всіх систем охолодження і двигунів, особливо високонавантажених алюмінієвих двигунів легкових і вантажних автомобілів, автобусів, с / г техніки та стаціонарних двигунів. Допуски: VW- G12 Plus BASF G 30 Audi TL 774-D / F ab Bj. 8/96 Porsche Carrera ab MJ 98,Boxter і Cayenne Mercedes Benz 325.3 Scania TI 02-98 0813 T / B / M sv Seat TL 774-D / F ab Bj. 8/96 Skoda TL 774-D / F ab Bj. 8/96 MAN 324-SNF VW TL 774-D / F ab Bj. 8/96 MTU MTL 5048. Температура його кристалізації становить -40 ° С (при розведенні 1: 1), -27 ° С (при розведенні 1: 1,5) і -20 ° С (при розведенні 1: 2). Температура початку кипіння - + 106,8 ° С. Артикул - 8840. Приблизна ціна каністри об'ємом один літр станом на аналогічний період - 580 рублів.Приблизна ціна каністри об'ємом один літр станом на аналогічний період - 580 рублів.Приблизна ціна каністри об'ємом один літр станом на аналогічний період - 580 рублів.

HEPU Antifreeze P999

HEPU Antifreeze P999

Німецький концентрат HEPU Antifreeze P999відноситься до класу G12 +, і продається в каністрі об'ємом 1,5 літра, колір - червоний. Не можна використовувати в нерозведеному вигляді. Є досить відомою торговою маркою, яка випускає різну автомобільну хімію. спеціально розроблений для задоволення вимог використання алюмінію і чавуну в двигунах і електродвигунах легкових і комерційних автомобілів. Відмінно захищає від корозії, перегріву і спінювання, що забезпечує оптимальну тепловіддачу. Допуски: GM 6277M; Opel B040 1065; Ford WSS-M 97B44-D / MB 325.3; MAN 324 SNF. Температура його кристалізації становить -38 ° С при змішуванні 50%: 50%, -25 ° С при змішуванні 40% антифризу і 60% води, і -15 ° С при змішуванні 30% антифризу і 70% води. Температура початку кипіння - + 103,2 ° С. Що стосується артикулу, то він - P999G12. Ціна згаданої каністри - 440 рублів.

SWAG Antifreeze Purple

SWAG Antifreeze Purple

SWaG Antifreeze відноситься до класу G12 +, і має рожево-фіолетовий колір. Каністра об'ємом 1,5 літра, в якій продається концентрований антифриз . Також випускається на виробничих потужностях, розташованих на території Німеччини. Торгова марка відома, в країні і за її межами, якісними товарами автомобільного призначення. Допуски автовиробників - MB 325.3; Ford WSS-M97B44-D. Температура кристалізації антифризу становить -39 ° С (при змішуванні з водою 1: 1), температура початку кипіння - + 102,3 ° С. Що стосується артикулу, то він - 99901089. Ціна згаданої каністри - 400 рублів.

GreenCool GC5010

GreenCool GC5010

Реалізується в каністрах об'ємом 5 літрів в чистому вигляді, безпосередньо готовим до використання . Відповідає Британському стандарту BS 6580: 2010. Виробляється за ліцензією і під контролем Chameleon GmbH (Німеччина). з використанням сучасного обладнання і відповідних дозволів. Є досить якісним антифризом. Термін експлуатації - 3 роки. Колір червоний. Клас - G12. Забезпечує надійний захист деталей двигуна від корозії. Температура кристалізації антифризу становить -42 ° С, температура початку кипіння - + 101 ° С. Артикул товару - 791685. Ціна каністри становить близько 400 рублів.

MegaZone Antifreeze-35

MegaZone Antifreeze-35

Готова до застосування охолоджуюча рідина червоного кольору. Випускається на території Литви. Mega Zone Antifreeze-35 належить до класу G12, і виготовляється на основі етиленгліколю і високоякісного пакету антикорозійних і антипінних присадок. Гарантує відмінний захист від замерзання і перегріву. Має подовжений інтервал експлуатації. Відповідає наступним допускам і стандартам заводів-виготовлювачів автомобілів: SAE J1034, JIS K 2234, Ford ESE M97B49-A, Porshe / VW / Audi / Seat / Skoda (TL 774-D), Mercedes MB 325.3. Реалізується в каністрах об'ємом 5 літрів. Температура кристалізації антифризу становить -35 ° С, температура початку кипіння - + 100,5 ° С. Номер для замовлення - 9000024.

FENOX G12

Повністю готовий до експлуатації. Реалізується в каністрах об'ємом 5 літрів. Виробник гарантує 3,5 року гарантійного терміну експлуатації. А термін зберігання становить 4 роки. Виробництво здійснюється за ліцензіями офіційних партнерів, в тому числі німецьких компаній BASF SE і KRUSE GmbH & Co. KG, що підтверджує відповідність якості антифризу жорстким допуском і стандартам світових автовиробників. Відноситься до класу G12, має червоний колір. Має досить пристойну якість. Температура кристалізації антифризу становить -42 ° С, температура початку кипіння - + 100,3 ° С. Номер - AF5252. Вартість згаданої каністри становить 470 рублів.

SWD Pheinol GW-12

Є готовим до вживання засобомна основі етиленгліколю. Відноситься до класу G12 +, має рожевий колір. Випускається на території Німеччини. є готовим до вживання засобом на основі етиленгліколю, призначеним для захисту систем охолодження будь-яких автомобілів, для яких передбачається використання не містять силікат антифризів, включаючи Ford, GM і MAN. Продукт придатний для будь-яких автомобільних двигунів, включаючи сучасні, виготовлені з алюмінію двигуни високої потужності, і сумісний з будь-якими марками продуктів аналогічного призначення (в тому числі з VW G-11). Специфікації: VW (G 12+) TL 774-D / F; MB 325.3; Ford WSS-M 97B44-D; MAN MAN 324 SNF; MTU MTL 5048. Температура кристалізації антифризу становить -45 ° С, температура початку кипіння - + 145 ° С. Реалізується в каністрах об'ємом 5 літрів. Номер артикулу - 39140 580. Ціна - 990 рублів.

Підсумки правил вибору

Перше правило, яким ви повинні керуватися при виборі того чи іншого антифризу - це рекомендації виробника вашого автомобіля . В мануалі або технічної документації повинен вказуватися клас охолоджуючої рідини, її допуски, експлуатаційні характеристики, а можливо і безпосередньо та чи інша торгова марка.

Змішувати антифризи різних класів, по-перше, допускається лише у відповідності з певними правилами (так як деякі з них змішувати взагалі не допускається), а по-друге, отриману суміш можна використовувати обмежений час. При першій же можливості її слід замінити на новий антифриз, попередньо вимивши систему охолодження двигуна. При термінової необхідності доливання охолоджуючої рідини краще не користуватися першим-ліпшим антифризом, а додати в ОЖ воду, бажано дистильовану . Але після цього також не забудьте виконати заміну охолоджуючої рідини.

І намагайтеся завжди здійснювати покупки в перевірених магазинах з тим, щоб уникнути підробок, яких, на жаль в наш час на ринку дуже багато. Перевіряйте наявність відповідних ліцензій у магазинів, і не купуйте антифризи в сумнівних місцях і у сумнівних продавців. Так ви не тільки заощадите гроші, але і вбережете двигун автомобіля від впливу згубних хімічних сполук (при неправильному виборі антифризу або купівлі підробки ви ризикуєте поломкою помпи, заміною радіатора, збільшенням витрати палива, зниження ресурсу моторного масла на 10 ... 20%).


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found