Як вибрати моторне масло. 7 правил | Правильний підбір масла для двигуна автомобіля

Підбір моторного масла для автомобіля завжди необхідно виконувати на основі вимог його виробника, однак також варто враховувати в'язкість, відповідності стандартам, умови експлуатації машини, температурний режим роботи двигуна, ну і звичайно, співвідношення ціни / якості обраного вами бренду масла. Існує чимало характеристик моторних масел, проте в загальному випадку можна не вникати в більшість з них для того, щоб підібрати оптимальний в конкретному випадку масло для двигуна автомобіля.

зміст:

  • температурна в'язкість
  • міжнародні стандарти
  • типи масел
  • Масло для моторів з ГБО
  • бренди

Як вибрати моторне масло

В'язкість моторного масла

Відповіддю на питання: "яке моторне масло краще вибрати", навіть якщо врахувати всі вимоги, завжди регулюється таким відповіддю - оригінал, а не підробка і за вартістю вище середнього.

Перше, що потрібно враховувати, щоб правильно вибрати моторне масло - рекомендації заводу виробника . В мануалі автомобіля завжди чітко прописуються значення в'язкості, стандарти, типи масел, які допускається заливати в двигун. Однак тонкість тут полягає в тому, що часто навіть для одного мотора допускається використання масел з різними вязкостямі.

Так як вибрати в'язкість моторного масла для автомобіля на зиму, літо і міжсезоння? В першу чергу необхідно розуміти, що в'язкість прямо залежить від температури і зношеності масла (пробігу двигуна з ним). Тому, опускаючи подробиці, можна сказати так - для зими краще підійде маловязкое масло з відповідною низькотемпературної в'язкістю (простіше кажучи - більш рідке). Наприклад, 0W-20, 0W-30, 5W-20, 5W-30. В даному випадку чим нижче перша цифра - тим на меншу температуру розрахований склад.

Якщо машина використовується в середніх або південних широтах, то має сенс підібрати масло для двигуна з великою низькотемпературного та високотемпературного в'язкістю. Наприклад, 5W-40, 10W-30, 10W-40. Однак в даному випадку мається на увазі, що мотор має відносно невеликий пробіг, оскільки в іншому випадку потрібно орієнтуватися і на високотемпературну в'язкість.

Для міжсезоння вибір в'язкості здебільшого залежить від зношеності мотора, тобто, від другого числа. Так, чим воно більше - тим більше густе масло в первісному (невикористаний) вигляді. Тому оптимальними варіантами будуть 5W-30 або 5W-40.

Чим більше зношений двигун (має великий пробіг, наприклад, 150 ... 200 тисяч кілометрів і більше без капітального ремонту) - тим більшу високотемпературну в'язкість повинна мати масло. Наприклад, 5W-40, 5W-50 і навіть 5W-60 (в останньому випадку використовувати подібний склад можна перед виконанням капітального ремонту).

У багатьох сучасних двигунах (особливо європейських виробників) конструкцією передбачені тонкі масляні канали, тому для них масла з високою в'язкістю не підійдуть. Навпаки, для них потрібно використовувати засоби на зразок 5W-20, 5W-30. І навпаки, старі, наприклад, радянські машини, розраховані, в тому числі, на використання мінеральних масел старого зразка цілком можуть «їсти» в'язкі масла, наприклад, 5W-40, 5W-50, 10W-40, 15W-40, 15W- 50 і їм подібні.

Кілька слів про турбированних двигунах ... Справа в тому, що в процесі своєї роботи турбіна розганяється до дуже великий кутовий швидкості, що призводить до її значного розігріву. Саме з цієї причини все автовиробники рекомендують використовувати для турбованих двигунів більш в'язкі масла , наприклад, 0W-40, 5W-40, 5W-50, 10W-40. Це обумовлено тим, що масло в процесі своєї роботи розріджується, а робочі канали не забиваються продуктами його згоряння.

стандарти відповідності

Вибір моторного масла завжди повинен відповідати міжнародним стандартам, які вказує у мануалі автовиробник. Основні стандарти такі:

  • SAE J300 . Цей стандарт описує в'язкі характеристики, описані в попередньому розділі. Вказує на низькотемпературну і високотемпературну в'язкість.
  • API . Цей стандарт описує експлуатаційні характеристики. Актуальні бензинові категорії - це SJ, SL, SM, SN. Актуальні дизельні категорії - CH-4, CI-4, CJ-4. Використання більш сучасних категорій в двигунах допускається, однак зворотне використання виключається. Зверніть увагу, що більшість сучасних масел є універсальними, тобто, їх можна використовувати і в бензинових і в дизельних двигунах. Однак іноді можна зустріти склади, спеціально призначені для того чи іншого типу мотора, і це різниця буде якраз відображатися в API.
  • ACEA . Європейський стандарт. В мануалі автомобіля чітко прописується, які категорії масел по ньому допускається використовувати в конкретному двигуні. Тому при підборі масла для двигуна потрібно дивитися на маркування етикетки, так як певних моторів і систем вихлопу потрібні специфічні технічні вимоги.

типи масел

Всі моторні масла діляться на три основних типи - мінеральні, напівсинтетичні і повністю синтетичні.

Мінеральні склади - вже практично ніде не використовуються, ну хіба що для м'якої промивання, так як вони мають найгіршими характеристиками і мають велику в'язкість. З міркувань рентабельності і технічних показників двигунів часто заливаються в старі автомобілі (або мотори старих конструкцій). Наприклад, для ВАЗ-класики, «Москвичів», класичних УАЗів і інший ще радянської техніки. Для автомобілів випуску від 1990-х років і молодше його краще не використовувати.

Напівсинтетичні склади - найбільш поширений тип масел для двигунів машин у пересічних автовласників. Вони забезпечують оптимальні характеристики, такі як в'язкість, пробіг до чергової заміни і ціна. Тому, якщо в мануалі автомобіля прямо не вказано, що в двигуні потрібно використовувати синтетику, то найбільш оптимальним варіантом буде використання «полусінь».

Синтетичне масло має найбільш прогресивні показники, забезпечує не тільки максимальний захист двигуна, але і тривалий пробіг. При підборі такого масла варто детально ознайомитися з його експлуатаційними характеристиками і вимогами двигуна. У новеньку іномарку нічого крім синтетики лити не варто.

Масло для двигуна на газу

Спеціальне «газове» масло

Власники машин з газобалонним обладнанням (ГБО) найчастіше цікавляться питанням - яке масло заливати в двигун на газу? Багато виробників моторних масел спеціально випускають окремі склади, які, нібито, краще пристосовані для роботи з газом. Головний аргумент використання подібних складів - різниця в температурі займання газу і бензину в камері згоряння. Так, відповідна температура у бензину становить близько +2000 ° С ... + 2500 ° С. У метану - + 2050 ° С ... + 2200 °, а у пропану / бутану - + 2400 ° С ... + 2700 ° С. Звідси випливає перший висновок - якщо двигун працює на метані, то потрібно використовувати той же масло, що пропонується для бензину, і «не морочитися».

Що стосується пропану і бутану, то багато що залежить від домішок, що знаходяться як в маслі, так і безпосередньо в газі. Зокрема, при згорянні паливної суміші в камері згоряння при високих температурах на стінках згодом може відкластися більшу кількість золи, що забруднить двигун. Багато сучасні автовиробники випускають машини, розраховані на використання малозольних масел. Завдання таких мастильних матеріалів - знизити зольність в двигуні і забезпечити чистоту вихлопу. Аналогічно можна вчинити і в разі використання ГБО.

Однак тут існує дві проблеми. Перша полягає в тому, що малозольні масла можна використовувати не у всіх моторах, тому завжди потрібно орієнтуватися на допуски по стандарту ACEA, запропоновані автовиробником. Енергозберігаючі (малозольні) масла мають позначення С1, С2 і С3 (Low SAPS і Middle SAPS). Друга проблема полягає в тому, що малозольні масла коштують дорожче, ніж стандартні змащувальні склади. Тому їх покупка ставить під сумнів використання ГБО як таке.

Таким чином, відповіддю на питання про те, яке масло заливати з ГБО, буде наступним - те ж саме, що і для бензину. Будь-яке сучасне масло (якщо це не відвертий фальсифікат) здатне працювати при підвищених температурах, особливо в короткостроковому режимі. Головне не забувати вчасно його міняти.

Виробники масел

На полицях автомагазинів представлена ​​продукція різних виробників автомобільних масел, наприклад - Shell, Mobil, Castrol, «Роснефть», «Лукойл» і багатьох інших. Причому у кожного з виробників є свої власні лінійки з особливими характеристиками масел, що входять в них. Який бренд вибирати в конкретному випадку - вирішувати тільки автовласникові. Однак є кілька порад з цього приводу.

Зокрема, багато автолюбителів, стикаючись з фальсифікатом, звинувачують в поганій якості бренд, під яким було випущено ту чи іншу масло, не підозрюючи про те, що у них в руках підробка. Тому, перше, про що варто згадати - вибирати того виробника, який максимально добре захищає свою продукцію. Відповідні технології постійно розвиваються, зокрема, в даний час для перевірки використовуються додатки на смартфоні, сайти виробника з перевіркою одноразового коду на каністрі, СМС-повідомлення, ультрафіолетові ліхтарики і так далі.

Імпортні моторні масла можуть випускатися як на території країн СНД, так і за їх межами. Практика показує, що в останньому випадку кількість підробок значно менше. Тому намагайтеся купувати масла, випущені десь на території Євросоюзу, в Японії, США та інших розвинених країнах. Інформацію про країну-виробника можна знайти на каністрі в прямому або зашифрованому вигляді.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found