Регулювання карбюратора ВАЗ 2105

У цій статті розглянемо те, як встановити рівень палива в камері поплавця і як виконати повну регулювання карбюратора ДААЗ на ВАЗ 2105. Автовласникам таких автомобілів часто доводиться налаштовувати рівень палива в камері поплавця, регулювати пусковий пристрій і холостий хід, а також змінювати пошкоджену діафрагму прискорювача коли заливає свічки.

Будова камери поплавця: 1 - поплавок, 2 - кришка карбюратора, 3 - прокладка, 4 - калібр, 5 - голчастий клапан

Спочатку розглянемо, для чого потрібен рівень. Його головне завдання це забезпечувати правильну установку, робочих елементів запірного пристрою. Щоб перевірити рівень палива в камері поплавця 1 , потрібно використовувати калібр 4 . Для цього буде потрібно встановити калібр перпендикулярно кришці 2 , а прокладку 3 тримаємо горизонтально вгору поплавками.

Як проводиться регулювання пускового пристрою?

Пусковий пристрій: 1 - діафрагма, 2 - регулювальний гвинт, 3 - шток діафрагми, 4 - важіль керування повітряною заслінкою, 4.1 - нижній профіль паза важеля 4 для обмеження максимального прочинення повітряної заслінки, 4.2 - верхній профіль паза, що відповідає за механічне відкриття повітряної заслінки , 4.3 - кромка важеля для забезпечення пускового зазору дросельної заслінки першої камери, 5 - повітряна заслінка, 6 - важіль повітряної заслінки, 7 - поворотна пружина повітряної заслінки, 8 - тяга приводу повітряної заслінки, 9 - стопор гвинтом, 10 - регулювальний гвинт дросельної заслінки першої камери, 11 - важіль приводу дросельних заслінок, 12 - дросельна заслінка першої камери

Якщо повернути важіль 4 керуючий повітряної заслінкою 5 проти годинникової стрілки до відмови, повітряна заслінка повністю закриється через вплив пружини 7. У тому випадку, якщо заслінка не закривається потрібно усунути причину заїдання.

Як тільки повітряна заслінка буде повністю закрита, потрібно натиснути до упору на шток 3 пускового пристрою. В результаті чого, повітряна заслінка 5 буде відкриватися на 3,0 мм. При необхідності потрібно регулювати зазор гвинтом 2 .

Якщо повітряна заслінка повністю закрита, то дросельна заслінка 12 1-ої камери буде відкрита на 1,1 мм.

Регулювання холостого ходу на 2105

Регулювання холостого ходу повинна відбуватися на двигуні прогрітому до робочої температури, 90-95 ° С, так само не забудьте перевірити чи повністю відкрита повітряна заслінка і чи правильно встановлено кут випередження запалювання.

Регулювання холостого ходу карбюратора 21051-1107010 виконується гвинтами:

Розташування гвинтів

 1. - гвинт, який регулює кількості суміші;
 2. - гвинт, який регулює склад суміші;
 3. - ущільнювальне кільце;
 4. - заглушка регулювального гвинта.

Елементи, які дозволяють безпосередньо провести регулювання холостого ходу: гвинт регулює склад суміші, а так же гвинт 1 регулює кількість суміші. Гвинт 2 закривається заглушкою 4. Щоб дістатися до нього, знадобиться відкрутити заглушку.

Порядок виконання

 1. Для початку гвинтом 1 регулювання кількості суміші, потрібно встановити частоту обертання двигуна коленвала по тахометрі 750-800 об / хв.
 2. Далі гвинтом 2 який відповідає за склад суміші, в вихлопних газах потрібно отримати концентрацію окису вуглецю приблизно 0,5-1,2%. Для вимірювання CO застосовують п'ятикомпонентної газоаналізатор (використовується, як правило, тільки на СТО). У гаражних умовах, починати регулювання потрібно з того, що повністю закрутити гвинти а потім по чуть-чуть відкручувати їх на 2-3 обороту.
 3. Потім гвинтом 1 починаємо відновлювати частоту обертання коленвала до 750-800 об / хв.
 4. Гвинтом 2 відновлюємо концентрацію СО до 0,5-1,2%. Зрозуміти, чи правильно виставлена концентрація можна на слух, коли двигун починає працювати стабільно.
 5. Як завершите регулювання, потрібно різко натиснути на педаль газу, після відпустіть її, якщо все зроблено правильно двигун без перебоїв збільшить частоту обертання коленвала, а при зменшенні оборотів він не повинен стихнути, Якщо все таки заглох, гвинтом 1 знадобиться збільшити частоту обертання коленвала. Не забудьте поставити заглушку.

Коли така настройка холостого ходу безрезультатна, і вам не вдається добитися бажаної стабільності роботи двигуна, то причина може бути в підсосі повітря з під прокладки фланця карбюратора. В результаті двигуну не вистачає палива. Тому потрібно його усунути або, як варіант, трохи розточити паливний жиклер в електромагнітному клапані. А потім повторити настройку.

Якщо при запуску холодного двигуна заливає свічки (двигун глухне через кілька секунд після старту, або не заводиться взагалі), при тому що свічки в порядку, не обов'язково винна неправильна настройка карбюратора - швидше за все проблема в діафрагмі прискорювача. Тому щоб не виникло проблем при регулюванні карбюратора перевірте її цілісність і при необхідності замініть.

заміна діафрагми

Заміна діафрагми прискорювача

Характерні пошкодження діафрагми:

 • потертості і дірки;
 • потріскування;
 • розшарування матеріалу.

порядок заміни

За допомогою викрутки викручуємо в кришці 4 гвинта. Відгвинчуємо болт ключем на "8" і від'єднуємо кришку. Витягуємо пружину, діафрагму і шток. Після цього встановлюємо нову, все ставимо в зворотному порядку і налаштовуємо пусковий пристрій.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found