Як Зберігати Гуму Авто (С Дисками і Без) | Поради

Регулярно, двічі на рік, власників авто підстерігає зміна гуми. Хоч це і справа п'яти хвилин, поставитися до нього треба з усією серйозністю, так як в подальшому воно вплине на безпеку під час їзди.

Отже, гума вже замінена, машину перевзутися і підготовлена ​​до зими, тепер стоїть питання: «як зберігати гуму»? Далі розповімо про те, як правильно розмістити шини і які повинні бути умови.

зміст

 • Як правильно зберігати гуму
 • Як зберігати гуму без дисків
 • Як зберігати гуму на дисках
 • Де зберігати гуму
 • Як краще зберігати гуму?

Як зберігати автомобільну гуму

Нескладно здогадатися, що при неправильному зберіганні вони втрачають еластичність - це можна помітити в процесі експлуатації автомобіля. Найчастіше дефект проявляється несподівано, при маневруванні. Отже, гума має хороше зчеплення з дорогою. Показник зчеплення шин з дорожнім покриттям часто стає тією характеристикою, яка цікавить автолюбителів, оскільки від нього залежать умови пересування та безпеку.

Як правильно зберігати гуму

Як тільки гума знята - її потрібно ретельно очистити і помити. Не лінуйтеся і счищайте бруд, пісок, пил, інші забруднення, після чого бажано розмістити шини в приміщенні з мінімальною вологістю. Також в рекомендації по правильному зберіганні входить така процедура як обробка чернітелем (консервантом), щоб гума була захищена від впливу зовнішнього середовища і краще зберігала свій стан. Такі підготовчі роботи ні як не відрізняються від обраного місця і варіанти розташування, головне пам'ятати основні нюанси зберігання.

Ні в якому разі не можна зберігати гуму під променями сонця або джерелами ультрафіолетового випромінювання. Ультрафіолет змінює структуру шини і знижує її еластичність.

На маслянистої і жирної поверхні, під дією сонячних променів, відбуваються небажані хімічні реакції; в більшості випадків це призводить до руйнування структури гуми , що природно позначиться на стані колеса.

Небажано містити гуму на чорному асфальті, який вбирає тепло, також колеса не потрібно залишати поруч з електричними приладами, що виробляють озон.

Для того, щоб гума не деформувалася, її потрібно залишити на зберігання у вертикальному положенні , однак якщо Ви не маєте такої можливості, можна розмістити колеса горизонтально, склавши їх в стопки, не вище одного метра. Це дозволить створити найбільш сприятливі умови для зберігання гуми, а так само заощадження її характеристик.

Не забудьте спустити шини на 50% і покласти на будь-яку рівну поверхню, для того, щоб шини не деформувалися.

Якщо Ви не плануєте користуватися особистим транспортом взимку, то є можливість залишити гуму на машині і не знімати. Знадобиться всього лише підняти автомобіль, щоб знизити тиск на колеса. Бажано раз в три місяці проїжджати на машині не менше 40 кілометрів - це допоможе уникнути появи ущільнень на шині.

Загальні правила зберігання гуми

Перед тим як перейти до перерахування основних правил збереження покришок, необхідно звернути увагу на наступний факт. Коли знімається колесо з автомобіля, обов'язково слід позначити крейдою або іншим способом, де воно стояло (наприклад, переднє праве можна помітити як ПП). Це дасть можливість встановити шини в наступному сезоні точно так же, як і в попередньому.

Методи зберігання покришок
 1. При зберіганні шин допускаються коливання температури повітря від 0 ° C до + 35 ° С, але оптимальною температурою вважається +10 - +25 градусів, причому вологість повітря не менш важлива і повинна становити не більше 60%.
 2. Зберігати автомобільну гуму біля працюючих обігрівальних приладів суворо заборонено, відстань від них до опалювальних пристроїв повинно бути не менше 1 метра .
 3. Безкамерні шини та камерні покришки повинні зберігатися на стелажах, в піддонах, встановлених на рівній підлозі. Поверхня стелажа повинна бути без гострих ребер і ні в якому разі не забруднена маслянистими речовинами. Висота штабеля шини шириною профілю до 205 мм зберігаються в горизонтальному положенні один на одному, може бути висотою не більше 2м. Якщо ширина профілю 215 мм і більше, то їх зберігають у вертикальному положенні (на ребрі) в 1-4 ряду. Великогабаритні шини в зборі з диском містять в горизонтальному положенні при внутрішньому тиску повітря 80-100 кПа.
 4. Залежно від того, як зберігаються шини, їх потрібно повертати щомісяця або три, щоб поміняти зону опори.
 5. На відкритому повітрі допускається зберігання шин не більше 1 місяця, причому вони повинні знаходиться під навісом або прикриті матеріалом, здатним захистити від зовнішніх впливів (сонця, вологи, бруду).
Пам'ятайте, що занадто сухе повітря може стати причиною мікротріщин, які неозброєному оку можуть бути не помітні, а міцність знижують істотно.

Як зберігати літню гуму

Справа в тому, що матеріали, з яких зроблені літні покришки, розраховані на експлуатацію в умовах високих температур (не низькі!). Зокрема, існує кілька основних рекомендацій:

 1. Зберігати необхідно в теплому приміщенні, де температура не опускається нижче 0 ° С. А оптимальний температурний діапазон буде від +10 ° С до + 25 ° С.
 2. У разі, якщо ви плануєте зберігати покришки без дисків, то літню гуму краще встановлювати вертикально, при цьому щоб вона не була затиснуті з боків. Не забувайте один раз в 3-4 тижні перевертати їх на 25-30 градусів, викривляючи корд, щоб гума не «злежатися».

Це основні відмінності. В іншому ж літню гуму зберігають так само, як і зимову. До речі на ряду з правилами зберігання зверніть свою увагу і на іншу нашу статтю, що стосується часу їх зміни, і деякі особливості, пов'язані з цим процесом.

Коли міняти гуму на зимову

Міняти гуму на зимову потрібно при середньодобовій температурі нижче + 5-7 ° С. Зимові шиповані шини підійдуть для покритої снігом і льодом траси, а гума без шипів краще для ...

Детальніше

Як зберігати зимову гуму

В цілому можна сказати, що умови зберігання зимової гуми нічим не відрізняються від літньої. Головне, дотримуйте температурний режим. Для зимових покришок шкідлива занадто висока температура. Однак і при морозі теж зберігати її не потрібно.

Також тримайте гуму в умовах помірної вологості. Зимову гуму, як і річну, можна зберігати на дисках або без них. Детальніше про це далі.

Як зберігати гуму без дисків

Гуму без дисків рекомендується зберігати вертикально (розташування впритул один до одного допускається). В якості опори краще використовувати напівкруглу, а не ребристу поверхню, щоб уникнути деформації.

Зберігати покришки без дисків в горизонтальному або підвішеному положенні не рекомендується, оскільки гума може деформуватися під власною вагою. Зберігання гуми без дисків

Але варто відзначити, що навіть при правильному розташуванні шин, їх необхідно хоча б раз на місяць провертати. Позначте куди була направлена ​​гума, і підпишіть, де вона була встановлена, щоб планова рокіровка була правильною.

Дані поради носять скоріше рекомендаційний характер, оскільки, якщо шини полежать півроку не так як вказано, швидше за все, помітних наслідків не відбудеться. Але якщо ви збираєтеся зберігати гуму набагато довше, то все ж варто врахувати пару важливих моментів :

 • При зберіганні стопкою шин без дисків, найбільший тиск створюється на бічні стінки нижньої шини, тому її буде складніше бортіровать і накачувати, якщо ширина посадкового диска трохи більше мінімально рекомендованої.
 • Зберігаючи шини без дисків, в підвішеному стані на гаку, намагайтеся, щоб він не був сильно тонким. Інакше кромки гуми під дією маси деформуються, що може привести до труднощів монтажу. Крюк краще обмотати чимось помягче і товстіший.

Як зберігати гуму на дисках

Гума на дисках міститься в положенні лежачи (для економії простору допускається складання коліс один на одного) або в підвішеному стані. Оптимальний варіант зберігання шин в зборі з диском - коли колеса будуть висіти на стіні, кожне на своєму гачку. Зберігати гуму складену один на одного теж можна, але для уникнення деформації щомісяця їх потрібно буде перевертати. У будь-якому з цих випадків потрібно накачувати колеса, доводячи тиск до норми.

На відміну від шин без дисків, колеса в зборі не повинні знаходиться в горизонтальному положенні, стоячи на протекторі, оскільки його маса досить велика і пристойно деформує покришку. Зберігання гуми з дисками

Для очищення совісті можна ще одним способом вплинути на сезонну збереження - обробити спеціальним засобом для консервації покришок, або звичайною водою, наполовину розведеною з гліцерином. Існує думка, що це допомагає гумі уберегтися від багатьох несприятливих впливів. Таким розчином шини протирають зовні безпосередньо перед самою консервацією.

Де зберігати гуму

Поряд з питанням про методи зберігання для багатьох автовласників виникає питання про те, де можна зберігати автомобільну гуму. Тут існує кілька варіантів - в гаражі, на балконі, в спеціальних «готелях». Розглянемо кожен з них детальніше.

Як зберігати гуму в гаражі

зберігання гуми

Кращий варіант для зберігання шин в гаражі

Це, мабуть, найпоширеніше місце для зберігання покришок. Як правило, гараж має природну вентиляцію , тому повітря в ньому не буває занадто сухим або занадто вологим. Крім того, температура в капітальному цегляному гаражі навіть в зимову пору рідко опускається нижче 0 ° С.

Рекомендуємо вам при зберіганні гуми в умовах гаража завжди користуватися поліетиленовими пакетами або плівкою, обертаючи в них покришки. Причому робити це потрібно ретельно, забезпечуючи герметичність. В даному випадку мова не йде про захист гуми від вологи або потрапляння прямих сонячних променів.

Справа в тому, що в гаражі знаходяться різні хімічні речовини і рідини, випаровування яких можуть виявитися шкідливими для гуми. Щоб уберегти її від цього і використовується поліетилен. Особливо це побажання актуально для теплої пори року, коли в гаражі зберігається зимова гума, адже влітку при високій температурі рідини випаровуються інтенсивніше.

Але в цілому всі рекомендації по розміщенню, умови та способи будуть такими ж як ми розглядали вище. Тобто, обов'язково дотримуйтесь загальні правила і дисковий / без дисковий варіант розміщення.

Зберігання гуми на балконі

Зберігання гуми на балконі

Зберігання гуми на балконі

При зберіганні гуми на балконі не вдасться повністю дотримуватися потрібні правила . До того ж, уклавши колеса на стелаж, ваш балкон в обов'язковому порядку повинен бути як мінімум засклений, щоб гума не перебувала на відкритому повітрі, і при температурі від 0 до + 25 ° С.

Також слід виконати вимоги, яке передбачає берегти її від прямих сонячних променів і опадів.

Зверніть увагу, що якщо оптимальні умови для зберігання гуми на балконі створити не вдалося, не поспішайте обертати їх щільними світлонепроникними пакетами, оскільки так може утворитися конденсат , а підвищена вологість теж погано на них впливає.

Нові покришки не можна тримати вдома на балконі, оскільки вони покриті спеціальним розчином для більш тривалого зберігання, хімічний характер якого виділяє різкий запах і шкідливий для людини.

Зберігання гуми в підвалі

Зберігання гуми в підвалі

Зберігання в підвалі

Підвал - відмінне місце для зберігання покришок . Особливо, якщо він добре обладнаний. Зокрема, в підвалі, як правило, завжди є вентиляція. Крім того, там навіть без опалення температура в холодну пору року не опускається нижче 0 градусів, а часто навіть набагато вище. Також підвал ще хороший тим, що дозволяє зберігати покришки таким чином, щоб вони не заважали господарям гаража.

Пам'ятайте, що сухе повітря шкідливий для зберігання покришок . Адже він може стати причиною появи мікротріщин їх поверхні. А це загрожує не тільки передчасним закінченням терміну зберігання покришки, а й зменшенню часу її експлуатації /, що згодом може обернуться створенням аварійної ситуації при накачуванні гуми або екстремальних навантаженнях.

Якщо у вашому підвалі погана вентиляція, і повітря дуже сухе або вологе, то рекомендуємо вам обернути покришки в поліетиленові пакети (ретельно і герметично, щоб він не потрапив із зовні всередину упаковки). Це стосується як зберігання літніх, так і зимових шин.

Зберігання гуми на сервісі

Зберігання гуми в сервісі

Зберігання гуми в спеціальному сервісі

В даний час існують спеціальні сервіси, іменовані ще «шинними готелями». Вони являють собою якісь склади, куди будь-який автолюбитель може привести комплект зимової або літньої гуми на час, коли він не планує нею користуватися. У цих складах створюється ідеальний для зберігання клімат, а також безпосередньо умови. Ціна на послуги залежить від регіону, розміру покришок, наявності дисків з гумою. На сьогоднішній день вартість зберігання покришок коливається від 1500 до 3000 рублів за сезон.

Рекламні тексти таких центрів повідомляють клієнтам про те, що для покришок надаються ідеальні умови зберігання - опалення, підтримання постійного рівня вологості і температури. Однак найчастіше гума просто зберігається на спеціальних стелажах при постійній температурі. Але це, в принципі, досить для зберігання протягом тривалого періоду.

Пам'ятайте про те, що будь-які покришки, незалежно від їх пробігу, мають свій термін експлуатації. Бажано міняти гуму приблизно через кожні 5 років, навіть у разі, якщо вона ще в робочому стані. Адже від цього безпосередньо залежить безпека водія, пасажирів і оточуючих людей.

Консервація гуми для зберігання

Як зберігати покришки на дисках або без них

Як краще зберігати гуму?

Поза всяким сумнівом, зберігати гуму краще в зборі на колісних дисках в цегляному гаражі , причому накачану до стандартних значень тиску. Чому? Та тому, що, по-перше, такий метод буде захищати від попадання пилу і конденсату на внутрішню поверхню шини, а по-друге, їх набагато зручніше містити і міняти. Але оскільки не всі можуть собі дозволити придбати додатковий комплект дисків, то слід дотримуватися обгрунтованих в статті рекомендацій.

Тим не менш, шини - це не м'ясо і не молоко, так що вимоги до зберігання досить прості. Якщо не порушувати ряд критичних вимог, про які ми говорили вище, то деформація буде настільки мінімальної, що зіпсувати шину за сезон (зимовий або літній) ви просто не встигнете - вона швидше зітреться в процесі їзди. Для нормального зберігання шин досить дотримуватися загальні обумовлені правила, але якщо на вашому авто не «Росава», а сучасні полусліки, то цих умов може бути недостатньо.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found