Розкриваємо секрети чому Гуде ГУР. Причини гулу гідропідсилювача на холодну, гарячу, в крайніх положеннях

розглянуті ситуації

 • Причини виникнення гулу
 • Чому гуде ГУР на холодну
 • Причини гулу Гура на гарячу
 • Чому гуде ГУР в крайніх положеннях
 • Причини гулу ГУР після заміни
 • Поради по експлуатації гідропідсилювача керма

Що робити, якщо гуде ГУР ? Цим питанням періодично задаються більшість автовласників, в чиїх машинах встановлена ця система. Які можуть бути причини і наслідки поломки? І чи варто взагалі звертати на це увагу?

Причин чому гуде ГУР , може бути кілька. Сторонні звуки вказують на явну несправність в системі управління. І чим раніше ви її усуньте, тим більше грошей заощадите і не піддасте себе ризику потрапити в аварійну ситуацію з несправною рульової системою вашої машини.

пристрій гідропідсилювача

Причини виникнення гулу

Неприємний гул гідропідсилювача керма може виникнути при різних обставинах. Зупинимося на самих основних причинах, чому гуде ГУР при повороті:

 1. Низький рівень рідини в системі гідропідсилювача. Перевірити це можна візуально, відкривши капот і подивившись на рівень масла в розширювальному бачку ГУР. Він повинен знаходитися між позначками MIN і MAX. Якщо рівень знаходиться нижче мінімальної позначки, то варто долити рідину. Однак перед цим потрібно обов'язково знайти причину витоку. Особливо, якщо після останньої доливання пройшло трохи часу. Як правило, текти виникає на хомутах і в місцях стиків. Особливо, якщо шланги вже старі. Перед долівкою Обов'язково зніміть причину течі .
 2. Невідповідність залитої рідини тієї, яку рекомендує виробник. Це може стати причиною виникнення не тільки гулу, але і більш серйозних несправностей. Також гудіти ГУР взимку може через те, що рідина хоч і відповідає специфікації, однак вона не призначена для експлуатації в особливих температурних режимах (при значних морозах).

  Брудна рідина ГУР

 3. Низька якість або забрудненнярідини в системі. Якщо ви придбали "палене" масло, то велика ймовірність, що через якийсь час воно втратить свої властивості і ГУР почне гудіти. Як правило, разом з гулом ви відчуєте, що крутити кермо стало важче. В такому випадку обов'язково перевірте якість масла. Як і в попередньому випадку, відкрийте капот і подивіться на стан рідини. Якщо вона значно почорніла, а тим більше, скомковалась, необхідно провести її заміну. В ідеалі колір і консистенція масла не повинні сильно відрізнятися від нового. Перевірити стан рідини можна "на око". Для цього необхідно набрати шприцом трохи рідини з бачка і капнути її на чистий аркуш паперу. Допускається червоний, малиновий бордовий, зелений або синій колір (залежно від використовуваного оригіналу). Рідина не повинна бути темною - коричневої, сірої, чорної. Також перевірте запах,що виходить із бачка. Звідти не повинно тягнути паленої гумою або підгорілим маслом. Пам'ятайте, що заміну рідини необхідно проводити відповідно до графіка, затвердженого в мануалі вашого автомобіля (як правило, її змінюють через кожні 70-100 тисяч кілометрів пробігу або один раз на два роки). У разі необхідності проведіть заміну масла. Список найкращих рідин для системи гідропідсилювача ви знайдете у відповідному матеріалі.Список найкращих рідин для системи гідропідсилювача ви знайдете у відповідному матеріалі.Список найкращих рідин для системи гідропідсилювача ви знайдете у відповідному матеріалі.
 4. Попадання повітря в систему . Це дуже небезпечне явище, яке шкідливо для насоса Гура. Перевірте наявність піни в розширювальному бачку гідросистеми. Якщо вона має місце, то необхідно прокачати ГУР або виконати заміну рідини.
 5. Несправності рульової рейки . Вона також може стати причиною гулу. Варто провести її візуальний огляд і діагностику. Основними ознаками несправності рейки є стук в її корпусі або з боку одного з передніх коліс. Причиною цього може служити вихід з ладу прокладок і / або пошкодження пиляків рульових тяг, через що можливий витік робочої рідини, попадання пилу і бруду на рейку, виникнення стуку. У будь-якому випадку необхідно провести її ремонт за допомогою продаються в автомагазинах ремкомплектов. Або звернутися за допомогою на СТО. Не їздіть з несправною рульовою рейкою, це може привести до її заклинювання і аварії.
 6. Ослаблення приводного ременя ГУР . Діагностувати це досить просто. Процедуру необхідно проводити після того, як двигун деякий час попрацював (чим довше - тим легше діагностувати). Справа в тому, що якщо ремінь прослизає по шківа, то він стає гарячим. У цьому можна переконатися, доторкнувшись до нього рукою. Для натягу вам необхідно знати зусилля, з яким повинен бути натягнутий ремінь. Якщо у вас немає мануала і ви не знаєте зусиль - вирушайте за допомогою в сервіс. При надмірному зносі ременя потрібно зробити його заміну.
 7. Несправність насоса ГУР . Це найнеприємніша і дорога поломка. Основним її ознакою є збільшення зусилля, з яким потрібно провертати кермо. Причинами того, що гуде насос ГУР, можуть бути різні вийшли з ладу частини насоса - підшипники, крильчатка, сальники. З методами діагностики і ремонту ГУР ви можете ознайомитися в іншій статті.

Гуде ГУР на холодну

Виявлення несправностей Гура і рульової рейки

Існує кілька причин, чому гуде ГУР на холодну. Перша полягає в тому, що йде підсос повітря через магістралі низького тиску . Для її усунення досить поставити два хомута на трубку, що йде від бачка до насоса ГУР. Крім цього, варто замінити кільце, що стоїть на всмоктуючому патрубку самого насоса. Після установки хомутів рекомендуємо вам скористатися маслоустойчівим герметиком, яким потрібно промазати хомути і місця з'єднання.

Також можна умовно виділити ще одну причину, ймовірність якої невелика. Іноді бувають випадки, коли проводиться недостатня (неякісна) прокачування системи ГУР . У цьому випадку на дні бачка залишається повітряний міхур, який видаляється за допомогою шприца. Природно. що його наявність може викликати позначений гул.

Методами усунення може бути заміна масляних шлангів та / або рейки, заміна насоса ГУР, установка додаткових хомутів на все шланги з тим, щоб виключити підсмоктування повітря в систему. Також можна виконати наступні процедури:

 • заміну кільця ущільнювача на носику подачі розширювального бака;
 • установку нового шланга від бачка до насоса з використанням маслоустойчівого герметика;
 • виконати процедуру вигонки повітря з системи (при виконанні процедури на поверхні рідини з'являться бульбашки, яким потрібно дати час для того, щоб вони полопалися) поворотами керма на НЕ запущеному двигуні;

Ще один варіант ремонту полягає в заміні ущільнювача кільця у всмоктуючому шлангу тиску Гура (а при необхідності і самого шланга і обох хомутів). Справа в тому, що з часом воно втрачає еластичність і стає жорстким, тобто, втрачає еластичність і герметичність, і починає пропускати повітря, що надходить в систему, викликаючи стукіт і піну в бачку. Вихід зі становища полягає в заміні цього кільця. Часом проблема може виникнути через те, що підібрати аналогічне кільце в магазині буває непросто. Але якщо ви знайшли його, обов'язково замінити і посадіть на кріплення і змастіть маслоустойчівим герметиком.

Для деяких машин в продажу є спеціальний ремкомплект гідропідсилювача. У разі виникнення проблем з цим вузлом, насамперед необхідно купити ремкомплект і поміняти гумові прокладки, які входять до його складу. Причому бажано купувати оригінальні набори (особливо актуально для недешевих іномарок).

Підшипник насоса ГУР

Також необхідно стежити, за відсутністю бруду в рідини системи. Якщо вона присутня навіть в малих кількостях, з часом це призведе до зносу деталей насоса гідропідсилювача, через що він почне видавати неприємні звуки і гірше працювати, що буде виражатися в збільшенні зусилля при повороті керма, а також можливим стуком. Тому при заміні рідини обов'язково подивіться, чи немає на дні розширювального бачка грязьових відкладень. Якщо вони мають місце, необхідно від них позбутися. Перевірте фільтр в бачку (якщо він має місце). Він повинен бути відносно чистим і цілим, щільно прилягати до стінок бачка. У деяких випадках краще замінити повністю бачок з фільтром, ніж намагатися очистити їх. Також в цьому випадку необхідно зняти рейку, розібрати її, промити від бруду, а також замінити резино-пластикові деталі. Для цього потрібно використовувати згаданий ремкомплект.

Неприємний звук може видавати зовнішній підшипник насоса ГУР . Його заміна проводиться легко, без необхідності повного розбирання вузла. Однак часом буває важко знайти йому заміну.

Існують спеціальні присадки, які додають в рідину гідропідсилювача. Вони усувають гул насоса, знімають зусилля на кермі, збільшують чіткість роботи Гура, знижують рівень вібрації гидронасоса, захищають деталі системи від зносу, коли в ній низький рівень масла. Однак автомобілісти до таких присадкам відносяться по-різному. Одним вони дійсно допомагають, іншим лише шкодять і наближають час заміни насоса ГУР або проведення його заміни.

Тому рекомендуємо вам користуватися присадками на свій страх і ризик. Вони лише усувають симптоми несправності і відкладають проведення ремонтних робіт з насосом або іншим елементами системи ГУР.

При виборі рідини звертайте увагу на її температурні характеристики, щоб вона нормально працювала при значних морозах (при необхідності). Оскільки масло з великою в'язкістю створюватиме перешкоди для нормальної роботи системи ГУР.

Гуде ГУР на гарячу

Якщо гідропідсилювач гуде на гарячу, то проблем може бути кілька. Розглянемо кілька типових ситуацій і методи їх вирішення.

 • У разі, коли під час прогріву двигуна починається вібрація керма, необхідно замінити насос або провести його ремонт, використовуючи ремкомплект.
 • Коли стукіт з'являється на прогрітому двигуні на низьких оборотах, а на високих пропадає - це означає, що насос Гура приходить в непридатність. Виходу в даному випадку може бути два - заміна насоса і заливка більш густої рідини в систему гідропідсилювача.
 • Якщо ви залили в систему контрафактну рідина, це може привести до того, що при нагріванні вона втратить свою в'язкість , відповідно, насос не зможе створити необхідний тиск в системі. Вихід - замінити масло на оригінальне, попередньо виконавши промивку системи (прокачування свіжої рідиною).
 • Несправність рульової рейки . При нагріванні рідина стає менш в'язкою і може просочуватися через сальники, якщо вони пошкоджені.
Пам'ятайте, що краще використовувати оригінальну рідину. Про це свідчить досвід багатьох автовласників. Адже покупка контрафактного масла може викликати дорогий ремонт елементів системи гідропідсилювача.

ГУР гуде в крайніх положеннях

Не намагайтеся повернути надовго передні колеса

Слід враховувати, що коли колеса повернені до упору, насос Гура працює з максимальним навантаженням. Тому він може видавати додаткові звуки, які не є ознакою його несправності. Деякі автовиробники повідомляють про це в мануалах. Важливо розрізняти саме аварійні шуми, пов'язані з неполадками в системі.

Однак, якщо ви впевнені, що з'явилися звуки є наслідком несправності в системі, то необхідно провести діагностику. Основні причини того, що ГУР гуде в крайніх положеннях, є всі ті ж, перераховані вище, причини. Тобто, необхідно перевірити роботу насоса, рівень рідини в розширювальному бачку, натяг приводного ременя ГУР, чистоту рідини. Також можливе виникнення описаної нижче ситуації.

Зазвичай у верхній частині редуктора знаходиться клапанна коробка, яка призначена для управління гідропотокамі. При повороті колеса в крайнє положення потік перекривається перепускним клапаном, і рідина проходить по "малому колі", тобто, насос працює сам на себе і не охолоджується. Це дуже шкідливо для нього і може стати серйозною поломкою - наприклад, задираками на циліндрі або шиберах насоса. Взимку, коли масло більш в'язке, це особливо актуально. Тому не тримайте колеса вивернутими до упору більше 5 секунд .

Гуде ГУР після заміни

Іноді гідропідсилювач починає гудіти після заміни масла. Неприємні звуки можуть бути викликані насосом в разі, якщо в систему було залито масло менш густе , ніж було до цього. Справа в тому, що між внутрішньою поверхнею статорної кільця і пластинками ротора збільшується вироблення. Також виникає вібрація пластинок, обумовлена наявністю нерівності поверхні статора.

Щоб запобігти подібній ситуації радимо вам користуватися маслом, рекомендованим заводом-виробником. Це вбереже ваш автомобіль від поломок в системі.

Також можливе виникнення гулу після заміни шланга високого тиску гідропідсилювача. Однією з причин може бути неякісний шланг. Деякі СТО грішать тим, що замість спеціальних шлангів, призначених для високого тиску і роботи в системі Гура, вона встановлюють звичайні гідравлічні шланги. Це може стати причиною завоздушіванія системи і, відповідно, виникнення гулу. Решта причин повністю аналогічні перерахованим вище випадків (стук на холодну, гарячу).

Поради по експлуатації гідропідсилювача керма

Щоб гідропідсилювач працював нормально і не стукав, необхідно дотримуватися кількох простих правил:

 • Стежити за рівнем масла в системі ГУР , вчасно доливати і міняти його. Крім цього, перевіряйте його стан. Завжди існує ризик покупки неякісної рідини, яка через короткий час експлуатації приходить в непридатність (перевіряйте її колір і запах).
 • Не затримуйте надовго (більше 5 секунд) колеса в крайньому положенні (і лівому і правому). Це шкідливо для насоса ГУР, який працює без охолодження.
 • При постановці машини на стоянку завжди залишайте передні колеса в рівному становищі (прямо) . Це зніме навантаження з системи гідропідсилювача при наступному запуску двигуна. Особливо ця рада актуальна в холодну пору, коли масло густіє.
 • У разі виникнення несправностей з ГУР (гул, стукіт, зрослі зусилля при повороті рульового колеса) не тягніть з ремонтом . Ви не тільки усуньте поломку з меншими витратами, але і вбережете своє авто, вас і ваших близьких від можливих аварійних ситуацій.
 • Постійно стежте за станом рульової рейки . Особливо це стосується стану пиляків і сальників. Так ви не тільки продовжите термін її служби, а й заощадите гроші на дорогому ремонті.

висновок

Пам'ятайте, що за найменшої підозри несправності рульового управління машини, і зокрема, системи гідропідсилювача, необхідно якомога швидше провести діагностику і ремонтні роботи. Інакше при настанні критичного моменту ви ризикуєте втратити контроль над машиною , коли рульове управління відмовить (наприклад, заклинить рульову рейку). Не економте на стані вашого авто і безпеки своєї і ваших близьких.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found