Подкатниє Домкрати | Як Вибрати, Обслуговувати, Ремонтувати

Подкатниє домкрати відрізняються зручністю експлуатації, великою вантажопідйомністю, плавністю підйому і ходу. На сьогоднішній день існує величезна кількість виробників і торгових марок, під якими випускаються гідравлічні підкатні домкрати. Вони підходять для експлуатації як на професійних СТО, так і в приватних гаражах. Крім того, багато автовласників примудряються змайструвати ці пристрої самостійно щоб користуватися усіма його перевагами за меншу ціну. Далі ми розберемо всі аспекти що стосуються подкатних домкратів для легкового автомобіля, а також наведемо інформацію, яка як ми сподіваємося, допоможе вам визначитися з вибором при покупці домкрата.

зміст:

 • Пристрій
 • Використання ПД
 • Переваги і недоліки
 • Як правильно вибрати домкрат
 • Огляд популярних моделей
 • ремонт
 • Як зробити

подкатниє домкрати

Пристрій підкатна домкрата

Принцип роботи підкатна гідравлічного домкрата заснований на гідравлічному приводі . Тобто, використання робочої рідини (масла), що передає зусилля від регулюючого до виконавчого органу. В даному випадку в якості регулюючого органу виступає рукоятка з системою редукторів, клапанів і циліндрів, в якій зусилля оператора накопичується і передається на виконавчий орган - шток.

В основі системи лежить використання сполучених камер і запірних клапанів. Вони за принципом гідроакумуляторів багаторазово підсилюють вихідне рух, завдяки чому домкрат може піднімати вантажі 2-3 тонни і більше (залежить від конкретної моделі). Однак в процесі експлуатації необхідно обов'язково стежити за справністю запірного клапана і гумових кілець ущільнювачів (прокладок). Від їх цілісності залежить нормальна робота домкрата, а також відсутність витоку масла. Але про це ми поговоримо в розділі про ремонт гідравлічних подкатних домкратів.

Конструкція підкатна домкрата

конструкція домкрата

Також конструкція передбачає наявність додаткових пристроїв, що полегшують її експлуатацію і надійність. Однією з таких є собачка-фіксатор, завдяки якій вага утримується на необхідній висоті.

Як використовувати ПД

противідкатний упор

противідкатний упор

При використанні підкатна домкрата необхідно обов'язково враховувати правила безпеки. Зокрема, автомобіль має стояти на рівній поверхні , щоб під час підйому і в вивішеному стані вона не звалилася на землю. Якщо немає можливості встановити автомобіль на рівну поверхню, то потрібно обов'язково поставити під колеса упори (противідкатні башмаки, цеглу або інші громіздкі і важкі предмети).

Процедура експлуатації дуже проста. Подкатниє домкрати мають ролики, за допомогою яких конструкцію потрібно розмістити під місцем, куди впирається шток.

Пам'ятайте, що у кожної машини є кілька спеціальних місць, призначених для використання домкрата. Не розміщуйте домкрат в інших місцях, так як ви можете пошкодити геометрію кузова автомобіля.

Більшість домкратів мають приводную ручку (а деякі педаль), яку необхідно пересувати вгору і вниз, щоб привести в рух робочий механізм. Відповідно, корпус машини починає підніматися. Щоб опустити автомобіль, в конструкції домкрата передбачений спеціальний важіль або кнопка (в залежності від конкретної моделі). При цьому робоча рідина повертається через відкритий запірний клапан в робочу порожнину. Це призведе до того, що шток повернеться в початкове положення і машина опуститься.

Не піднімайте за допомогою домкрата автомобілі, чия маса більша за ту, на яку він розрахований. Це може привести, по-перше, до його виходу з ладу (деформації штока, розриву кілець ущільнювачів), а по-друге, до загрози того, що домкрат не витримає навантаження і машина може впасти.

Тобто, якщо підкатною домкрат розрахований на 3 тонни, то не потрібно намагатися підняти з його допомогою автомобіль масою 3,5 і більше. Хоча зазвичай у підйомних механізмів є певний запас міцності, але він розрахований лише на короткочасне використання. Також якщо машину в вивішеному стані передбачається тримати довгий час, то домкрат потрібно замінити на постійну опору .

Переваги та недоліки домкратів такого типу

Як і будь-яке технічний пристрій, підкатний домкрат має як свої переваги, так і недоліки. Почнемо з перших. Так, до їх переваг відносять:

 • Високий коефіцієнт корисної дії (ККД). З його допомогою з мінімальними фізичними зусиллями можна підняти авто значної маси.
 • Висока вантажопідйомність. Це стало можливим завдяки використанню горизонтально розташованого циліндра і знімною рукоятці.
 • Повільний підйом забезпечує акуратну роботу і безпеку. А запірний клапан забезпечує фіксацію вантажу на будь-якій обраній висоті.
 • Наявність опорного майданчика забезпечує хорошу стійкість і безпеку.
 • Зручність і простота використання домкрата.
 • Акуратність і чистота при роботі з домкратом. Оператору немає необхідності лягати на землю або підлогу гаража для того, щоб підставити домкрат під легковий автомобіль.

Однак є у подкатних домкратів і кілька недоліків. До них відносять:

 • Повільну швидкість підйому можна віднести до умовних недоліків, особливо при роботі з машинами з високим кліренсом (дорожнім просвітом).
 • У деяких випадках при тривалій експлуатації домкрата під навантаженням тиск може стравлювати, і відповідно, авто буде опускатися.
 • При експлуатації гідравлічний підкатний домкрата в умовах значних морозів рідина всередині нього може замерзнути.
 • Необхідність виконання періодичного ремонту і профілактичних робіт. Без них виникає ризик його виходу з ладу і скорочення терміну служби.
 • Обслуговування та ремонт коштує дорожче, ніж у домкратів інших конструкцій.
 • Невисока висота підйому. Підходить лише для легкових автомобілів і невисоких позашляховиків і мікроавтобусів.
 • Для роботи з підкатний домкратом необхідна рівна і жорстка поверхня (наприклад, асфальт, бетон).

Однак баланс переваг і недоліків у подкатних домкратів все ж зміщений в сторону перших. Вони дуже зручні і надійні, тому знайшли широку популярність у автовласників не тільки в нашій країні, а й за кордоном. Далі перейдемо до питання про те, за якими критеріями необхідно вибирати домкрат.

На що звернути увагу при виборі

Вибір того чи іншого автомобільного підкатна домкрата ґрунтується на декількох аспектах, серед яких:

Значення максимальної висоти

 • Висота максимального підйому . Особливо це актуально для позашляховиків і кросоверів. Це значення в даному випадку має бути від 450 мм і вище.
 • Мінімальна висота . Вона забезпечує можливість "підлізти" під днище машини. Цей параметр необхідно вибирати, грунтуючись на технічних даних вашого автомобіля, зокрема, висоти кліренсу (дорожнього просвіту).
 • Швидкість підйому . Деякі моделі подкатних домкратів мають додаткову педаль, що дозволяє збільшувати швидкість підйому.
 • Вантажопідйомність . Цей параметр часто є ключовим. Для більшості легкових автомобілів підійде домкрат вантажопідйомністю до 2 тонн, а ось власникам позашляховиків і кросоверів краще купити домкрат, здатний підняти вантаж 3 тонни. У будь-якому випадку при виборі тієї або іншої моделі поцікавтеся в технічній документації, скільки важить ваша машина, і купуйте домкрат, здатний підняти більшу вагу (тобто, з деяким запасом, щоб механізм не працював в критичних умовах).

  Мінімальна висота роботи

 • Зручність використання . Так, автовласникові буде зручніше користуватися домкратом, якщо на підйомної майданчику буде гумовий упор, а на рукоятці буде захист.
 • Тип приводного механізму . Існує два їх типу - карданний і зубчастий. Однак найпоширенішим і оптимальним є карданний. Рукоятка, що використовується в ньому, є більш зносостійкого, надійної, а в разі виходу з ладу її простіше ремонтувати.

Корисними будуть наявність наступних доповнень:

Захисні ковпачки на плунжер

 • обертається рукоятка для безпечного опускання авто;
 • запобіжний клапан, завдання якого полягає в захисті механізму від перевантаження;
 • композитне покриття на приводний рукоятці, яке забезпечує комфорт при роботі;
 • вбудований лоток для зберігання дрібних деталей;
 • поліуретанове покриття на металевих роликах домкрата;
 • ковпачки на плунжері (або плунжера, залежить від моделі), які захищають механізм від попадання в нього пилу, бруду, корозії;
 • додаткові маслянки на важко навантажених місцях;
 • фіксатор, що забезпечує безпеку при виконанні робіт.

Зубчаста і карданна передачі в домкратах

Також при виборі необхідно звернути увагу на довжину рукоятки. Якщо у вас позашляховик, то краще купити домкрат підкатний з довгою ручкою. А для легковика більш практична коротка ручка. Зручним варіантом є моделі з складовою рукояткою.

Що стосується матеріалу, то краще вибирати домкрат зі сталі . Алюмінієві моделі не витримують значне навантаження і завжди існує ризик їх механічної поломки, яка може закінчитися вельми сумно. Що стосується виробників, то тут можна купувати як вітчизняні, так і зарубіжні моделі.

Огляд популярних моделей гідравлічних подкатних домкратів

Перерахуємо кілька популярних в нашій країні подкатних домкратів. Як імпортних, так і вітчизняних.

Найменування Мінімальна висота, мм Максимальна висота, мм Вантажопідйомність, тонн Примітка
Nordberg N3203 133 465 3 Поширений на вітчизняних СТО
"Зубр Майстер" 135 385 2,1 Відсутня гумова п'ята
"Матрикс 510335" 130 410 3 Є захист від перевантаження
Ombra OHT203 192 533 3 При покупці йде оригінальний ремкомплект
Airline AJ-3F-390P 135 390 3 Маса - 13 кг
"Стелс" 100 350 2 Маса - 12 кг
"Сорокін 3.520" 125 300 2 Маса - 6,5 кг
Biloxxi GTJ2004 130 336 2 Добре ставлення ціни і якості
Forsage TH22501CB 140 387 2,5 Є три фіксованих рівня на висоті 222, 285, 340 мм
"Єрмак" 135 385 2 Дуже популярний домкрат серед автолюбителів

Вибір необхідно робити, грунтуючись на його технічних характеристиках . Не слід купувати занадто дешевий домкрат, проте не варто і переплачувати. Краще купити механізм із середньої цінової категорії. Однак в разі, якщо він вам потрібен для професійної роботи (наприклад, на СТО), то краще купувати професійний підкатною домкрат, ціна якого буде дещо вищою, ніж у звичайних гаражних аналогів.

Ремонт підкатна домкрата

Перед тим як перейти безпосередньо до питань ремонту необхідно визначитися з можливими несправностями і причинами, які можуть привести до них. Отже, до несправностей відноситься:

 • повний вихід з ладу пристрою, який полягає в тому, що неможливо підняти або опустити робочий шток;
 • некоректна робота (найчастіше, підклинювання) при підйомі;
 • самовільне опускання домкрата під навантаженням;
 • повна або часткова витік робочої рідини (масла).
Ремкомплект домкрата

Ремкомплект підкатна домкрата

Ремонт підкатна домкрата можна виконати своїми руками. Однак для цього необхідно купити ремкомплект або окремі запасні частини в залежності від того, що зламалося. Найчастіше виходять з ладу різні прокладки, через що масло починає просочуватися назовні. Для ремонту потрібен відповідний ремонтний комплект.

У будь-якому випадку необхідно виконати розбирання пристрою і злити з нього масло. Робити це потрібно акуратно, а масло зливати в попередньо приготовлену ємність. Для повторного використання воно навряд чи буде придатне. Краще замінити його на нове. Марку масла ви знайдете в інструкції по експлуатації до домкрата. Однак в більшості випадків підходить стандартне моторне (наприклад, марки 5W-40) або гідравлічне масло. Воно не роз'їдає гуму, не шкодить поверхні поршня, має середню консистенцією і нешкідливо для людини.

Існують спеціальні ремонтні комплекти (ремкомплекти підкатна домкрата) для кожної окремої моделі підкатна домкрата. У них вже входять всі потрібні гумові прокладки і різні витратні запчастини (в залежності від конкретної моделі). Тому вам потрібно лише знайти їх в інтернеті, сервісних центрах або магазинах. При цьому намагайтеся не купувати занадто дешеву і дорогу продукцію. Краще купити товар із середньої цінової категорії.

Більшість гідравлічних подкатних домкратів потрібно періодично прокачувати. В іншому випадку виникає ризик завоздушіванія системи і витоку масла. Як це зробити читайте далі.

Після цього потрібно витягти поршні і перевірити їх поверхню на наявність корозії. У разі виявлення іржі або забруднень від них потрібно позбавитися найретельнішим чином. Разом з брудом і іржею позбавляються і від старого масла. Можна використовувати для цього спеціальні чистячі рідини - розчинники, уайт-спірит, бензин, солярку і інші.

Ремонт підкатна домкрата

Обов'язково перевірте форму штока. У разі, якщо він деформований, то швидше за все, не підлягає відновленню. В цьому випадку вам потрібно або купувати новий шток (що може бути проблемою, оскільки такі основні частини рідко є у продажу), або купувати новий домкрат. Тому не варто доводити до ситуації, коли шток викривляється . Зазвичай це відбувається через значне перевищення допустимої маси автомобіля, яку піднімали за допомогою домкрата.

Також частою причиною виходу з ладу підкатна домкрата є засмічення його внутрішніх робочих клапанів. Вони входять до складу системи по руху робочого штока механізму (його висунення і втягування). У разі повного або часткового виходу з ладу цього елемента потрібно провести його ремонт або заміну. Як правило, їх достатньо почистити. Однак все залежить від ситуації.

У разі заміни масла в підкатна домкраті (а це потрібно проводити при капітальному ремонті) обов'язковою процедурою є прокачування його системи . У зв'язку з тим, що конструкція різних домкратів відрізняється, не можна дати універсальної відповіді на питання про те, як прокачати підкатною домкрат. У загальних же рисах алгоритм роботи буде наступним.

Для початку потрібно відкрутити пробку з горловини для заливки масла (або для його зливу, залежить від конструкції домкрата). Потім повністю злити старе масло (для цього потрібно спочатку підготувати тару, в яку передбачається зливати рідину). Після цього залити в систему очищувальну рідину для того, щоб прибрати залишки старого масла і бруд, яка ймовірно знаходиться всередині (користуйтеся безпечними для гумових прокладок складами). Подальші роботи виконуються в такій послідовності:

 1. Залити деяка кількість рідини в систему.
 2. Посувати важелем з тим, щоб рідина поширилася по системі.
 3. Долити ще й повторити процедуру.
 4. Повторювати долівку до тих пір, поки шток не досягне крайнього верхнього положення.
 5. Відкрити запірний клапан, щоб дати можливість штоку повернутися у вихідне нижнє положення.
 6. У процесі його руху очищає рідина через зливний отвір видавлюватиметься з системи.
 7. Якщо рідина дуже брудна, то варто повторити процедуру повторно кілька разів до тих пір, поки вона не стане більш-менш чистою.

Після того як система буде очищена, можна приступати до заливання нового масла. Процедура буде аналогічна тій, яка виконувалася з очищає рідиною.

 1. Залишити відкритим зливний отвір.
 2. В отвір для заливки масла залити деяке його кількість.
 3. Посувати важелем з тим, щоб шток почав рухатися вгору.
 4. Доливати і рухати важелем до тих пір, шток не досягне верхньої межі.
 5. Після цього відкрити запірний клапан, щоб дати можливість штоку повернутися в початкове положення.
 6. При цьому зайве масло буде видавлено з системи.
 7. Закрити всі кришки і витерти залишки масла з корпусу домкрата.

Завжди стежте за рівнем масла в системі . Згодом гумові ущільнювачі втрачають свої властивості і можуть пропускати масло назовні. Замість нього в систему потрапляє повітря, і вона завоздушівается. Це може стати причиною того, що шток не досягатиме свого верхнього положення, оскільки повітря здатний стискатися на відміну від рідини. Якщо ви спостерігаєте таку ситуацію, то долийте або поміняйте масло в домкраті, а також замініть гумові ущільнювачі, які ви знайдете в ремкомплект.

Як зробити підкатною домкрат своїми руками

Деякі народні умільці та автолюбителі роблять підкатною домкрат своїми руками. Як не дивно, для цього не потрібно складне устаткування. Як правило, основою підкатна є звичайний пляшковий домкрат, який працює за аналогічною схемою - на гідравлічному приводі. Схему одного з таких саморобних пристроїв представлена ​​нижче.

Подкатной домкрат своїми руками

Саморобний домкрат підійде для експлуатації в гаражних умовах і для підйому легкового автомобіля (точна вантажопідйомність залежить від використовуваного пляшкового домкрата і його розташування в звареної конструкції).

Техніка безпеки

Будь-домкрат - це не тільки допоміжний інструмент при ремонті автомобіля, але і потенційне джерело загроз як для машини, так і оточуючих її людей.

Запам'ятайте, що домкрат - це інструмент підйому, а не утримання автомобіля. Тому при виконанні тривалих ремонтів авто потрібно встановити на якісь підпірки, а домкрат прибрати.

Фіксатори автомобіля на висоті

Якщо вам необхідно підлізти під днище машини, обов'язково ставте під колеса упори, цеглу або інші предмети з тим, щоб надійно знерухомити колеса. Якщо ви не впевнені в справності домкрата або з нього в процесі підйому автомобіль випливає навіть незначна кількість масла, то на такому пристрої не можна надовго залишати машину на вазі. Не забувайте замінювати домкрат на надійну опору, а домкрат витягніть.

підсумки

Подкатной гідравлічний домкрат - дуже зручний інструмент, який використовується як на СТО, так і приватними автовласниками. Вибір тієї чи іншої моделі повинен грунтуватися на її технічні характеристики, авторитеті виробника та відгуках реальних власників цих пристроїв.

В першу чергу звертайте увагу на вантажопідйомність . Особливо це актуально для СТО, а також власників великих авто - позашляховиків, кросоверів і мікроавтобусів. Також дивіться на мінімальну і максимальну висоту , з якої може працювати домкрат. Для цього дізнайтеся в технічній документації значення дорожнього просвіту вашої машини.

Що стосується ціни, то краще не купувати дуже дешеві домкрати, однак і переплачувати не варто. Краще зупинитися на пристрої з середнього цінового сегмента. Для більшості пересічних автовласників його буде достатньо. Якщо ж вам потрібен домкрат для СТО, то слід придивитися до дорожчих професійним пристроїв.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found