Перевірка, ремонт, заміна електромагнітного клапана холостого ходу ВАЗ 2106

У ВАЗ 2106 використовується система харчування карбюратор. Цей агрегат змішує надходить бензин з повітрям і відправляє цю суміш згоряти в двигун. Для нормальної роботи карбюратора слід періодично проводити його діагностику та профілактику.

Для підтримки холостого ходу (режим роботи без натискання педалі газу) в карбюраторах ОЗОН, Солекс і ДААЗ використовується електромагнітний клапан холостого ходу. Цей датчик пропускає суміш при працюючому двигуні і відсутності надходження бензину через інші камери карбюратора. Що дозволяє економити паливо і тримати обороти в одній діапазоні.

Якщо у вас перестали тримаються оберти на працюючому двигуні (при нормальній температурі двигуна від 70 градусів) або вони зовсім відсутні, то потрібно провести діагностику цього клапана (ЕМК ХХ).

Для ремонту або заміни знадобляться наступні інструменти:

 1. Ключ ріжковий на 8 і 10, 13 (краще використовувати головки 8 і 10).
 2. Спрей "Карб Клинер" (рідина для очищення карбюраторів).
 3. Зубочистка.

Як зняти електромагнітний клапан ХХ

 1. Відкривши капот знімаємо мінусову клему акумулятора (рекомендується робити кожен раз при проведенні робіт з електрикою автомобіля)
 2. Очищаємо болти корпусу повітряного фільтра і ключем або головкою на 10 відкручуємо 3 болта кріплення кришки.
 3. Оглядаємо повітряний фільтр. Якщо він сильно забруднений, то причина може бути в ньому. Так як він не пропускає достатню кількість повітряної масси.Его рекомендується міняти його раз в 8000-10000. Зазвичай це роблять із заміною масла в двигуні.
 4. Відкручуємо 4 гайки кріплення притискної пластини до корпусу.
 5. Знімаємо корпус повітряного фільтра і бачимо наш клапан.
 6. Знімаємо клему і ключем на 13 відкручуємо сам клапан.
 7. Оглядаємо його. Особливо слід приділити увагу різьбі і гумовим ущільнювальним кільцям.
 8. Дістаємо жиклер холостого ходу і прочищаємо його зубочисткою. Не потрібно проводити роботу металевими предметами, так як можна збільшити отвір. Тепер коли клапан в руках варто перевірити його роботу. Можливо він робочий, а може потрібно і заміна. Адже максимум що можна зробити - почистити карбклінером.

Як перевірити ЕМК

 1. Тимчасово одягаємо клему на акумулятор і клапан, провертає ключ запалювання в режим ВКЛ запалювання. Клапаном доторкається до металу автомобіля. Або будь-якого агрегату, які контактує масою автомобіля.
 2. Повинен пролунати клацання і игольчатая частина повинна втягнуться.
 3. Якщо клацання не було то клапан не робочий. Його потрібно замінити. Бризкає очищувачем "Карб Клинер" в гніздо клапана.

І чекаємо 10 хвилин. Після цього ганчіркою протираємо різьблення. Тепер можна знову перевірити чи ходить голка. Можливо пощастить і звільнитеся чищенням. Ні. Тоді доведеться купувати новий.

 1. Укручуємо назад клапан.
 2. Оглядаємо притискну пластину. Вона повинна бути без деформації.
 3. Ставимо кришку корпусу повітряного фільтра в залежності від пори року.

Чому від часу? Є 2 способи забору повітря:

Це тепле повітря для зимового часу року.

І прохолодне повітря для літнього періоду.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found