Заміна задніх гальмівних колодок ВАЗ 2109. Відео, інструкція як поміняти задні колодки ВАЗ 2109, ВАЗ 2108

У зупинці автомобіля при натисканні педалі гальма беруть участь не тільки передні колодки, але і задні. Тому якщо гальмівний шлях вашого "дев'ятки" став трохи більшим ніж це було раніше може бути - потрібна заміна задніх гальмівних колодок ВАЗ 2109.

Зрозуміти, що прийшов час заміни, можна за допомогою ручника. Підніміть його і перевірте стійкість машини. Якщо авто котиться при піднятому ручнику, значить колодки стерлися. Характерною ознакою є "скрегіт", який при гальмуванні чути ззаду авто.

Процес має на увазі зняти гальмівний барабан, відвести пружини, зняти старі накладки і правильно встановити нові. Також після такої процедури може знадобитися регулювання ручника. Обов'язково не забуваємо про те, що розпірну планку ручника після зняття потрібно встановлювати вузьким прорізом у напрямку вперед машини! Складність процедури полягає в тому, що може дуже погано зніматися барабан, а також під час зняття і установки деталей доведеться мати справу з пружинами.

Які задні колодки встановлюють на ВАЗ 2109

Найбільш поширені задні колодки, які ставлять автовласники - оригінальні гальмівні колодки "ВАЗІНТЕРСЕРВІС" (ВІС-Авто). Артикул - 21080-3502090-55. Ціна в середньому становить 730 р. Такі колодки хороші тим, що ідеально підходять моделі з розмірами, складом і термінами експлуатації.

Серед аналогів найбільш надійними виробниками є:

 • ATE - Німеччина (03013702312);
 • TRW - США (GS8210);
 • FERODO - Великобританія (FSB240);
 • STS - Росія (11524-STS);
 • ЕзАТІ - Росія (2108-3502090).

Марки ATE, TRW і FERODO пропонують надійний склад матеріалів, який не пошкоджує внутрішню поверхню барабана. Вартість таких колодок в межах 800-1500 руб. за комплект. Вітчизняні виробники STS і ЕзАТІ виготовляють стійкі до перегріву колодки. Вони гірше за складом, але ціна більш доступна - близько 600 р. за комплект.

необхідний інструмент

З інструментів знадобиться:

 • молоток;

 • дерев'яна наставкой;

 • 2 болта на "8";

 • викрутка (бажано плоска);

 • пасатижі;

 • сталевий дріт (дріт потрібно загнути на кінці невеликим гачком);

 • набір ключів, в якому є спеціальний ключ для відкручування гайки вирівнювача троса ручника.

Він виглядає так:

ключ для відкручування уравнителя троса ручника

Як поміняти задні колодки ВАЗ 2109

Приступаємо до заміни задніх колодок, заганяємо автомобіль на естакаду, під передні колеса ставимо наполегливі бруски, включаємо першу передачу, домкрати автомобіль і знімаємо заднє колесо. Як зніміть колесо, відразу побачите гальмівний механізм, його треба очистити від бруду і пилу, бажано користуватися металевою щіткою і очищувачем гальм. Тепер відкручуємо напрямні болти гальмівного барабана.

гальмівний барабан

Як болти будуть викручені, знімаємо сам барабан. Ось тут-то і можуть виникнути проблеми - барабан після тривалої експлуатації міг серйозно прикипіти. Прикипіла барабан можна спробувати збити, користуючись молотком і дерев'яною наставкой (використовуйте тільки дерев'яну наставку, так як металевою можна розкришити барабан).

Якщо збити не виходить, беремо два болта на "8", і поступово вкручувати їх в різьбові отвори. Крутити потрібно рівномірно обидва болта, так барабан гарантовано відійде.

Коли деталь буде знята, починаємо від'єднувати напрямні пружини з гальмівних колодок.

направляючі пружини гальмівних колодок

Приводний важіль теж знімається зі старих колодок, пружини і важіль будуть встановлені вже на нові.

Приступаємо до установки: ставимо колодки, підчіплюємо пружини - при установці пружин потрібно простежити, щоб гальмівні колодки встали в пази циліндра. Перед цим штоки циліндра потрібно втиснути всередину по обидва боки, так вони самостійно займуть правильне положення після установки. Тим самим Ви перевірите стан і чи потрібна заміна гальмівного циліндра.

Переконайтеся, що планка ручника увійшла в роз'єм на колодці. Планку встановлюємо вузьким прорізом в перед машини, широкої - назад. Це потрібно для того, щоб ручник згодом працював нормально. Дивимося фото.

Установка гальмівних колодок на ВАЗ-2109

За приводний важіль на колодці чіпляємо кінець троса ручника, тепер беремо викрутку, зачіпляються за край опорного диска і намагаємося звести гальмівні колодки. На цьому установка колодок завершена, тепер потрібно надіти назад гальмівний барабан і встановити колесо. Точно таку ж роботу потрібно провести і на іншій стороні. Детальніше процес заміни можна подивитися на відео.

Після заміни колодок, потрібно кілька разів натиснути на педаль гальма, не забуваємо, що потрібно натягнути, відрегулювати трос ручника. Налаштування ручника виконується шляхом підтягуванням гайки на зрівнювач троса ручника. Як відрегулюєте ручник, його потрібно перевірити. Бажано порахувати кількість клацань, які Ви почуєте, поки важіль буде піднято максимально, найкраще від 7 до 2. Перевірте, блокуються чи задні колеса. Пам'ятайте, що гальмівні колодки потрібно міняти відразу на двох сторонах, так як при заміні колодок тільки на одній стороні, при гальмуванні автомобіль може занести.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found