Двигун автомобіля. Складові елементи, принцип роботи і пристрій автомобільного двигуна

Ваша машина «застукала», а ви як можна довше не відкриваєте капот, щоб не стикатися з цією купою заліза, в якій ви нічого не розумієте? А може, ви голосніше включаєте радіо чи просто глушите двигун і сподіваєтеся, що цей звук зникне, коли ви його заведете на наступний день? У будь-якому випадку, якщо двигун автомобіля є для вас великою загадкою, читайте далі! Дізнайтеся, за рахунок чого він працює і що може викликати цей моторошний стукіт і брязкіт!

Інфографіка: двигун автомобіля

Двигун має кілька циліндрів, розташованих одним з трьох способів:

 • опозитно;
 • V-образно;
 • В один ряд.

Також є роторні двигуни, принцип роботи яких ідентичний, але пристрій трохи відрізняється. В їх циліндрі розташовується тригранний ротор (поршень), який і стискає паливо повітряну суміш.

Робота елементів двигуна

Займання бензину в невеликому замкнутому просторі створює досить енергії, щоб відкинути картоплину на 150 метрів! А якщо такий вибух відбувається 200 разів на хвилину , то енергії вистачить для руху автомобіля. Процес згоряння відбувається в 4 такту:

 1. Впуск. Поршень нагадує гарматне ядро, тільки він не вилітає з гармати. На початку циклу він знаходиться вгорі циліндра і починає рух вниз. У цей момент відкривається впускний клапан, який подає в циліндр, повітря і паливо.
 2. Стиснення. Колінвал змушує поршень знову рухатися вгору, стискаючи суміш палива та повітря.
 3. Робочий хід. Коли поршень досягає верхнього положення, свічка запалювання за допомогою іскри підпалює паливо. Це викликає вибух, під дією якого поршень знову рухається вниз.
 4. Випуск. Коли поршень досягає нижнього положення, відкривається випускний клапан. Він відводить вихлопні гази в вихлопну трубу.

Елементи двигуна автомобіля

 • Повітряний фільтр очищає повітря, що надходить в циліндри, що забезпечує краще згоряння.
 • Система повітряного охолодження не дає двигуну нагріватися, забезпечуючи циркуляцію води навколо циліндрів і через радіатор.
 • Паливна система подає паливо з бензобака і за допомогою карбюратора змішує його з повітрям. Суміш потім надходить в циліндри. Для нормальної роботи, особливо в зимовий час, вимагає проведення комплексного ТО. Тому буде корисно дізнатися про періодичність та порядок обслуговування паливної системи з цього відео.
 • Шток забезпечує відкриття і закриття клапанів. Швидкість його обертання дорівнює 1/2 швидкості обертання коленвала.
 • Ремінь ГРМ з'єднує коленвал і распредвал, забезпечуючи синхронність роботи клапанів і поршнів.
 • Поршневі кільця встановлюються на поршень для запобігання витоку палива повітря з камери згоряння і витрати масла.
 • Система змащення доставляє масло до всіх необхідних елементів двигуна для зниження тертя.
 • Масляний насос стикується з коленвалом і забезпечує надходження масла з піддону картера.
 • Система зниження токсичності вихлопу за допомогою комп'ютера і датчиків регулює каталітичний нейтралізатор вихлопних газів, який спалює невикористане паливо у вихлопній суміші.
 • Автомобільний акумулятор забезпечує електричний струм, необхідний для запуску двигуна. Заряджається від генератора.
 • Головка блоку циліндрів з'єднується з блоком циліндрів. Для підвищення герметичності при згорянні між блоком і головкою знаходиться прокладка.
 • Система запалювання створює електричний розряд, що проходить через розподільник запалювання, який потім посилає іскру по дротах до свічок запалювання. На кожен циліндр йде свій провід, заряд подається на свічки по черзі.
 • Вихлопна система видаляє вихлопні гази через випускний колектор і вихлопну трубу. Традиційно гучний звук вихлопу пом'якшує глушник.

Якщо не заводиться двигун автомобіля, є 3 найбільш ймовірні причини:

 1. Погана паливна суміш. Закінчилося паливо, тому в двигун надходить тільки повітря. Засмічений повітрозабірник. Подається занадто багато або мало палива. У паливі є домішки (напр., Вода), які не дають йому займатися.
 2. Погана компресія. Знос поршневих кілець (викликає витік повітря). Негерметичність клапанів викликає витік під час компресії. Щілини в блоці циліндрів внаслідок зносу прокладки.
 3. Погана іскра. Знос свічок запалювання або проводів до свічок запалювання. Обрив або втрата дроти. Неправильно виставлено запалювання, тобто іскра подається занадто рано або занадто пізно.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found