Заміна задніх гальмівних колодок Форд Фокус 2. Повна покрокова інструкція.

Автомобіль Форд Фокус 2 , почали скрипіти задні колодки. Доноситься скрип дуже сильно дратував мене, і я вирішив замінити колодки. Купив не дуже дорогі колодки, фірми LPR. Артикул: 05P697. Так як процедура заміна колодок не складна, вирішив все зробити сам.

Автомобіль ставимо на рівну поверхню, ставимо на передачу, якщо у Вас АКПП то на «Parking», під колесо, яке розташоване діагонально того, яке будемо знімати потрібно підкласти упор, після потрібно послабити гайки кріплення колеса, і підняти машину домкратом.

Як замінити задні гальмівні колодки форд фокус 2

Заміна задніх дискових гальмівних колодок Ford Focus 2 виконується досить швидко. Для цього буде потрібно шестигранник на "7", рідина WD-40 і круглогубці.

Перш за все потрібно за допомогою шестигранника відкрутити верхню і нижню направляючі шпильки, а потім демонтувати скобу. Після зняття гальмівного супорта можна міняти старі колодки на нові. Колодка з пружиною встановлюється на внутрішню частину диска, а без пружини - на зовнішню.

На моделях Ford Focus 2 до і після рестайлінгу принцип заміни задніх гальмівних колодок однаковий.

Щоб зібрати все в зворотному порядку, необхідно втиснути шток гальмівного циліндра. Перед установкою супорта, направляючі потрібно ретельно очистити від іржі.

Розглянемо заміну задніх колодок на Ford Focus 2 докладніше на фото інструкції нижче.

Заміна задніх гальмівних колодок Ford Focus 2

Колесо потрібно зняти, для цього знадобиться відкрутити гайки кріплення колеса до маточини, після можна легко зняти колесо. Як тільки зніміть колесо, вашій увазі відкриється супорт і гальмівний диск.

Заміна задніх гальмівних колодок Форд Фокус 2

супорт задніх гальмівних колодок Ford Focus 2

В першу чергу, з язичка потрібно зняти трос ручного гальма, це робиться для того, щоб він не заважав Вам під час заміни колодок.

язичок стоянкового гальма Ford Focus 2

Далі відкручуємо болти кріплення супорта (їх два). Для цього, нам знадобиться ключ на 15, щоб зафіксувати гайку, а використовуючи головку на 13, починаємо відкручувати болт кріплення, бажано все робити так, як зображено на фотографії:

зняття супорта Ford Focus 2

зняття супорта Форд Фокус 2

Однією рукою потрібно тримати ключ на 15, а інший крутити ключ на 13.

Точно така ж процедура чекає і нижнє кріплення. Потім потрібно злегка постукати по супорту молотком і зняти його, працюйте обережно, під час виконання цієї роботи можна пошкодити гальмівний шланг. Старі колодки можна витягнути.

супорт Форд Фокус 2

Після знадобиться металева щітка, їй потрібно ретельно очистити всі забруднені поверхні, почистити бажано канавки гальмівного диска і супорт.

чистка заднього гальмівного диска

Про всяк випадок, потрібно виміряти товщину гальмівного диска штангенциркулем.

вимір товщини заднього гальмівного диска

Товщина не повинна бути менше допустимої. Тепер приступаємо до найцікавішого. Починаємо вдавлювати гальмівний поршень назад, супорт повинен одягнутися на новенькі колодки. Є спеціальний інструмент, найпростіше скористатися ним, я таку штуку не знайшов, тому зробив свою.

вдавлення гальмівного поршня

Я скористався струбциной, її упор встановив на поршень. Далі, пассатижами зачіпляються за кінець поршня, і крутимо його по ходу годинникової стрілки, одночасно потрібно стискати і струбцину.

струбцина

В результаті вийде ефект і вдавлення і вкручування, будьте обережні, намагайтеся не пошкодити гумовий пильовик поршня. Ось так виглядає супорт після того, як утиснений поршень.

супорт з утисненим поршнем

Нові колодки встановлюємо в штатні місця.

задні гальмівні колодки Ford Focus 2

Після потрібно накинути супорт назад, гайки кріплення супорта потрібно затягнути.

гальмівний супорт Ford Focus 2

Не потрібно забувати змащувати спеціальним мастилом напрямні супорта. Не забуваємо про тросик ручника, його потрібно одягнути назад на язичок.

Ось і все.

задні гальма на Ford Focus 2 в зборі

Залишилося одягнути колесо, перенести інструменти на іншу сторону, і приступити до другої сторони.

Після того, як зробите заміну колодок, не забудьте кілька разів натиснути гальмо , це потрібно зробити для того, щоб притиснути до колодок гальмівні поршні. Після перевіряємо рівень гальмівної рідини, якщо виникне необхідність, то доливаємо.

Які гальмівні колодки можна ставити

Оригінальні дискові задні колодки мають артикул 1360254. Новий комплект в Москві і регіоні коштує близько 6600 р.

Є чимало якісних аналогів, які дозволяють заощадити. Найнадійніші і часто купуються аналоги:

  • Hella (8DB355029631) - 1500 р.
  • TRW (GDB 1469) - 1630 р.
  • Valeo (301019) - 1100 р.

Рідше встановлюють Bosch (0986494032) і Ferodo (FDP 1931) - вони стоять в середньому по 1900 р. за комплект. Гірше за якістю варіант дискових колодок CTR (CKMZ-8) - 830 р.

На СТО послуга заміни задніх дискових гальмівних колодок на Ford Focus 2 коштує від 560 до 850 р.

Джерело: //www.drive2.ru/cars/ford/focus/focus_i/obk/journal/4062246863888201759/


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found