Як і чим видалити смолу бруньок дерев на машині (як очистити кузов). Який засіб краще

Чим відмити тополя з машини ? Автолюбителі використовують для цього різні засоби - спеціальні рідини-антітополі, кошти на основі спирту або нашатирю і навіть знамените засіб WD-40. Вони допомагають ефективно відмити нирки і липучки з лакофарбового покриття машини. У той же час потрібно пам'ятати, що ні в якому разі для таких цілей не можна користуватися розчинниками фарб або лаку, оскільки вони можуть завдати значної шкоди ЛКП автомобіля.

зміст:

  • Що не можна використовувати
  • фабричні кошти
  • Домашні засоби

Чим відмити тополя з машини

Всі кошти від тополі можна розділити на дві умовні групи - спеціалізовані і підручні. Спеціалізовані спеціально створені для цього в фабричних умовах, і реалізуються в магазинах під відповідними назвами. Однак існує ще чимало так званих «народних» засобів, за допомогою яких також цілком ефективно можна прибрати тополя або смолу інших дерев з машини.

Назва засоби Короткий опис і особливості Обсяг упаковки, мл / мг Ціна за станом на літо 2019 року, російських рублів
Astrohim Очищувач бітумних і тополиного плям. Відрізняється прекрасним співвідношенням високої ефективності, великим обсягом упаковки і низькою ціною. Явний лідер рейтингу. 500 150
Lavr Очищувач бітумних плям прекрасно справляється з тополиним "спадщиною". Розм'якшує і виводить тополиний плями смоли. 500 340
Atas Decabit Засіб позиціонується як універсальне для чищення всіх елементів кузова машини. Дозволяє змити смолу бруньок тополі, липи, каштана. Реалізується в аерозольному балончику, що дуже зручно. 250 270
K2 TAR Remover Видаляч бітумних плям. Реальні тести показують дуже високу ефективність роботи цього кошти. Реалізується в аерозольному балончику. Час нанесення і видалення становить 10 ... 15 хвилин. 300 200
Grass Mosquitos Cleaner Засіб для видалення залишків комах, смоли і деревних нирок. Продається в двох видах - концентрат і готова до використання рідина. У разі концентрату можна виготовити більше "міцний" розчин для підвищення його ефективності, хоча це особливо і не потрібно. 250 200
Astronish Tar & Insect Remover Англійська удалитель комах і слідів гудрону. Володіє середньою ефективністю. Недолік полягає в тому, що засіб сильно розмазується по поверхні і його важко заполірувати. З переваг відзначається велика упаковка і низька ціна. 750 250
Gazoiler Очищувач бітумних плям, смоли, деревних нирок. Відзначається середня ефективність. Має різкий неприємний запах, потрібно працювати обов'язково на вулиці або в добре провітрюваному приміщенні. 400 220
PINGO Tar Remover Німецький очищувач бітуму і смолистих забруднень. До його ефективності немає ніяких питань, вона на висоті. Однак в кінці списку він знаходиться через дуже високу ціну. 400 800
Liqui Moly Очищувач бітуму, пуху, смоли, слідів комах. Дуже добре справляється навіть із застарілими плямами. В кінці списку знаходиться по тій же причині - високою ціною в порівнянні з конкурентами. 400 800
Sonax Позиціонується як очищувач деревної смоли. Прекрасно справляється з залишками тополиного нирок і смоли на ЛКП автомобіля. На останньому місці рейтингу так як ціна найвища. 400 900

Чим не потрібно відтирати

Плями від тополь на машині утворюються внаслідок того, що до складу соку опадаючих нирок (ниркових чешуях) цього дерева входить органічна смола і ефірні масла. Аналогічна ситуація спостерігається у каштана. Смола, як відомо, є дуже липкою і погано відтирається, в тому числі від лакофарбового покриття машини. А ефірні масла є хімічними (органічними) розчинниками, що ще більше погіршує ситуацію.

Особливо видно смолисті сліди на лакофарбовому покритті світлих і темних тонів, особливо білого.

Тому, щоб відтерти тополя з автомобіля необхідно вибрати засіб, який буде і досить сильним, але і таким, щоб не зашкодило ЛКП. В першу чергу необхідно знати, які кошти ні в якому разі не можна використовувати щоб відмити смолу дерев з машини. Так, до «важкої артилерії» відносяться:

  • ацетон;
  • уайт-спірит;
  • розчинник 646 і його аналоги;
  • сольвент;
  • засіб для чищення кухонних плит.

Причини, за якими не можна використовувати перераховані кошти, полягають в тому, що призначення перерахованих складів якраз і полягає в тому, щоб розчиняти лаки і фарби. В даному випадку мова йде про лаку в ЛКП автомобіля. Після такої обробки на ньому з'являться матові плями, і навіть дрібні білі смуги.

Крім хімічних засобів, які не можна використовувати, також потрібно пам'ятати і про те, що не можна терти ЛКП за допомогою грубих абразивних засобів - жорстких кухонних або зачисних губок, «їжачків», наждачного паперу. Результатом такої дії будуть дрібні подряпини, тобто, пошкодження лакофарбового покриття. Замість них потрібно використовувати м'які тканини і / або мікрофібру .

малоефективні засоби

Багато автовласників для того, щоб відмити смолу тополі з машини користуються хімічними очисниками, призначеними для інших цілей, наприклад, засоби для миття посуду, скла і так далі. Їх можна умовно розділити на дві категорії - які не допомагають зовсім і які допомагають частково (з малою ефективністю).

Так, до повністю даремним засобів з очищення тополі відносяться:

  • засоби для миття посуду;
  • засоби для миття скла (вікон);

До частково корисним складам можна віднести очисники бітумних плям і слідів комах на лобовому склі. Ці кошти показують різну ефективність, від повного «нуля» до хорошого результату.

Чим краще відмивати бруньки тополі з машини

Виробники сучасної автохімії пропонують споживачам для боротьби зі слідами тополиного пуху на кузові автомобіля спеціальні засоби, звані «антітополь» або удалитель смол. До їх складу спеціально входять елементи, ефективно роз'їдають в'їдається смолу, і при цьому не пошкоджують лакофарбове покриття автомобіля.

Асортимент подібних засобів досить широкий, і постійно поповнюється. Причому багато автолюбителів для видалення тополиних нирок користуються також зазначеними вище очистителями бітуму і комах.

На підставі знайдених в інтернеті тестів і відгуків був складений не рекламний рейтинг коштів, ніж відмити тополя з автомобіля. Відгуки найчастіше суперечливі, а умови використання коштів відрізняються, тому і результати використання того чи іншого очищувача можуть відрізнятися.

Astrohim

Засіб Астрохім позиціонується як очищувач тополиного і бітумних плям. Реалізується у флаконі об'ємом 500 мл з ручним тригером-розприскувачем. Виробляється на території Російської Федерації. Реальні тести показали, що очищувач справляється на «ура» як зі слідами свіжого тополиного пуху, так і застигла смоли. До того ж має гарне співвідношення ціни і обсягу засобу у флаконі. Єдиний недолік очищувача «Астрохім» - наявність ручного розпилювача, що не завжди зручно при обробці великих площ.

Ціна одного флакона об'ємом 500 мл за станом на літо 2019 року становить близько 150 рублів. Також доступні упаковки інших обсягів - 250 мл, 335 мл і 5 літрів.

1

Lavr

Очищувач бітумних плям «Лавр» відмінно справляється з жовтими, навіть застарілими плямами, що залишають на лакофарбовому покритті автомобіля. Ефективність засобу на висоті, недолік тільки в трохи завищеною ціною, як для вітчизняного засобу. Поставляється в продаж в пластмасовому флаконі об'ємом 500 мл з ручним тригером-розпилювачем.

Може також використовуватися для обробки і чищення колісних дисків і інших елементів кузова автомобіля, від бітуму, пилку і інших забруднень. По суті засіб є універсальним. Ціна зазначеного флакона об'ємом 500 мл за станом на вказаний вище період становить близько 340 рублів.

2

Atas Decabit

Засіб Atas Decabit позиціонується виробником як універсальний засіб, проте упор робиться на видалення залишків гудрону і бітуму. Також відмінно справляє з видаленням тополиного нирок, смоли, трубного клейового герметика (був представлений в якості тестового екземпляра). На відміну від наведених вище засобів має форму аерозолю, тому наносити його набагато легше. Крім цього, рідина має приємний аромат.

На ринку реалізується в аерозольному балоні об'ємом 250 мл. Ціна однієї такої упаковки становить близько 270 рублів.

3

K2 TAR Remover

Ще одне чудове засіб для видалення тополиних нирок і смоли від польської компанії K2. Позиціонується як удалитель бітумних плям. Поставляється в аерозольному балончику об'ємом 300 мл. Легко наноситься. Видаляє забруднення через 10 ... 15 хвилин після нанесення. Реальні тести показали високу ефективність роботи даного засобу. З його допомогою можна видалити як свіжі, так і застарілі смолисті відкладення на ЛКП машини.

Також радує ціна очищувача К2 - а саме 200 рублів за обсяг 300 мл.

4

Grass Mosquitos Cleaner

Зазначене засіб від компанії «Грасс» позиціонується як засіб для швидкого і легкого видалення залишків комах, смоли і деревних нирок зі стекол, пластикових і хромованих бамперів, капота, грат радіатора. Продається у вигляді двох складів - концентрату (каністра об'ємом 5 літрів) і невеликого балончика об'ємом 250 мл для приватного використання.

Ефективність очищувача «Грасс» була багаторазово доведена реальними тестами, проведеними автовласниками. Зокрема, засіб в змозі впоратися навіть з самими застарілими жовтими плямами, залишеними тополиним нирками і смолою. Вигідно виділяє його і ціна, а саме 200 рублів за вказану упаковку об'ємом 250 мл за станом на вказаний вище період.

5

Astronish Tar & Insect Remover

Засіб Astronish Tar & Insect Remover проводиться на території Великобританії, і позиціонується виробником як очищувач гудрону і слідів комах. Що стосується ефективності, то вона вище середнього. Тобто, очищувач дійсно непогано відтирає навіть засохлі забруднення, проте з недоліків варто відзначити той факт, що він сильно розмазується по поверхні, а тому потрібно витратити багато сил і часу, щоб витерти його насухо.

Також з переваг варто відзначити великий об'єм упаковки при відносно невисокій ціні. Так, реалізується у флаконі об'ємом 750 мл з ручним тригером-розпилювачем. Вартість однієї упаковки близько 250 рублів.

6

Gazoiler

Засіб під назвою Gazoiler - це очисник бітумних плям, смоли, деревних нирок і інших подібних забруднень на ЛКП і склі автомобіля. Досвід використання показав його досить високу ефективність, добре справляється з будь-якими тополиним «відходами». З недоліків можна відзначити лише наявність ручного тригера на упаковці, а також сильного запаху, що іноді заважає працювати. Але якщо розпорошувати його на свіжому повітрі, то все цілком прийнятно.

Обсяг одного пластмасового флакона становить 400 мл. Його ціна за станом на літо 2019 року становить близько 220 рублів.

7

PINGO Tar Remover

Відмінний німецький очищувач бітуму і смолистих забруднень. Що стосується ефективності роботи даного препарату, то до нього немає ніяких претензій. Він прекрасно справляється практично з усіма забрудненнями, які залишають тополиний нирки і смола. Причому відзначається, що для видалення необхідно зовсім небагато часу і механічних зусиль. Однак ближче до кінця списку очищувач бітуму «Пінг» потрапив через свою невиправдано високу ціну. На ринку представлено чимало його більш дешевих конкурентів.

Реалізується в аерозольному балончику об'ємом 400 мл. Його ціна становить близько 800 рублів. Але якщо важливий результат, а не економія - то засіб однозначно рекомендовано до покупки.

8

Liqui Moly

Зі слідами тополиного пуху, нирок і смоли відмінно справляється засіб для видалення бітумних плям від знаменитої німецької компанії «Ликви Моли». Зі свіжими смолистими плямами очищувач взагалі справляється без проблем. Що стосується більш застарілих плям, то тут необхідно або прикласти більше механічних зусиль, або ж почекати довше часу, поки пляма краще розм'якне. Але в цілому, ефективність очищувача Ликви Моли досить хороша.

Реалізується очищувач в аерозольному балоні об'ємом 400 мл. Його ціна становить близько 800 рублів.

9

Sonax

Компанія Sonax випускає засіб під назвою очищувач деревної смоли, яке прекрасно справляється зі свіжими і застиглими слідами тополі на капоті, даху і склі автомобіля. Тести показали надзвичайно високу ефективність. Час і зусилля, які знадобилися для видалення навіть застарілих плям - мінімальні. Якщо потрібен ефективний очищувач і є гроші - його варто спробувати.

Реалізується в аерозольному балоні об'ємом 400 мл. При цьому ціна однієї такої упаковки складає близько 900 рублів.

10

Народні засоби від тополі

Автолюбителі крім фабричних засобів для видалення смолистих тополиних відкладень також використовують так звані «народні». Перерахуємо їх по порядку і представимо опис ефективності.

спирт

Медичний або технічний (часто використовують мурашиний або метиловий) спирт відмінно розчиняють смолисті виділення. Якщо смола ще не дуже засохла, то в деяких випадках навіть немає необхідності в тому, щоб фізично відтирати її допомогою фібри або м'якої дрантя. Вона розчиняється буквально в рідкому спирті. Тому спиртовий розчин однозначно рекомендований до використання в якості засобу для чищення.

WD-40

Цей знаменитий спрей - прекрасний розчинник. У його складі 50% - це уайт-спірит, а 15% - мінеральне масло. Обидва цих речовини прекрасно розчиняють смолу, і при цьому не пошкоджують лакофарбове покриття автомобіля. Головне, не перестаратися, не надто сильно терти ЛКП і не залишати спрей надовго на поверхні кузова. За підсумками експериментів можна з упевненістю стверджувати, що WD-40 відмінно справляється з видаленням тополиного нирок і смоли з кузова машини.

Професійний очищувач кузова

Аерозольні або рідкі очисники кузова, використовувані автолюбителями або на професійних мийках, - це універсальні засоби, в завдання яких входить видалення не тільки в'їдаються тополиного нирок (смоли), але і бітуму, гудрону, слідів комах і інших забруднень. Більшість подібних очисників дійсно непогано видаляють тополя з машини. Але оскільки вони є універсальними, то найчастіше програють спеціалізованим засобам з видалення смоли нирки дерева.

Соняшникова олія

Якщо під рукою немає ніяких засобів, окрім домашнього соняшникової олії, можна спробувати використовувати його. Залежно від ступеня забруднення його застосовують не розбавляючи. Масло є органічним розчинником, нехай і з тривалим процесом. Терти масло краще м'якою мікрофіброю. Після закінчення робіт кузов машини потрібно два-три рази помити з шампунем.

Судячи з відгуків автолюбителів, які використовують цей засіб, є подвійний результат. По-перше, ефективно відмиваються сліди тополиних нирок. А по-друге, фарба після такого очищення знаходить насичений колір.

Нашатирний спирт

За допомогою 10% розчину аміаку теж можна позбавити від ще не дуже в'ївся смоли. Однак попередньо потрібно розігріти пошкоджене місце лакофарбового покриття за допомогою фена або подібного пристрою. На розігрітій ділянці за допомогою змоченою в нашатирі вати можна легко видалити смолу. Замість нашатирю можна використовувати різні дешеві одеколони.

Однак метод має два недоліки. Перший - нашатир має неприємний запах, і працювати з ним незручно. Друге - не завжди є можливість застосувати фен, тоді ефективність знижується.

Якщо нічого не допомогло

В особливо важких випадках від жовтих в'їдаються плям неможливо позбутися жодним з перерахованих коштів, в тому числі професійних. І найгірше доводиться власникам автомобілів з білим кузовом (або близьким до нього відтінком), оскільки на темному тлі подібних плям після обробки практично не видно. Обумовлено це тим, що перераховані кошти видаляють лише верхній шар смоли. А якщо вона в'їлася вже в лак - то впоратися з нею надзвичайно важко, а часом і неможливо. І на поверхні залишаються невеликі жовтуваті плями.

Якщо сталася подібна ситуація - значить, треба звернутися за допомогою в кузовную майстерню для виконання абразивної поліровки. Якщо лакофарбове покриття машини нове, то воно здатне витримати до чотирьох подібних обробок.

Чим раніше видалити смолисті сліди з кузова автомобіля - тим більше шансів на успіх. І навпаки, якщо машина довгий час постояла, і смола встигла в'їстися в ЛКП - то шанси на вдалу чистку зводяться до мінімуму!

Превентивні заходи

Щоб уникнути в майбутньому можливих проблем, пов'язаних з видаленням тополиного нирок, можна спробувати одне або кілька попереджувальних дій. Найпростіші з них - намагатися ставити машину подалі від тополь. Хоча, звичайно, під час цвітіння цих дерев в міських умовах це досить проблематично. Інше рішення - на час тривалої (навіть нічний) стоянки накривати автомобіль чохлом.

Найкраще обробити кузов машини спеціальними полиролями. Тільки не такими, які тримаються близько тижня, і їх вистачає на дві-три мийки, а більш серйозні - наприклад, «рідке скло», нанокосметики, тефлон. Ці склади не тільки вбережуть ЛКП кузова, але і зроблять його зовнішній вигляд більш привабливим.

Більш екзотичний варіант - обклеювання кузова плівкою. Однак такий підхід має як свої переваги, так і недоліки.

висновок

Для видалення тополі з кузова автомобіля краще всього користуватися спеціально призначеними для цього засобами - «антітополямі». Однак якщо їх під рукою немає, то цілком підійдуть спирт, аерозоль WD-40 або професійний очищувач кузова. Їх ефективність в даному випадку досить висока. Але найголовніше - чим раніше видалити опале тополиний нирки - тим більша ймовірність вдалою очищення.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found