Заміна ШРУСа Тойота Королла. Інструкція як поміняти ШРУС на Королле Е110, Е120 і Е150

Шарніри рівних кутових швидкостей (Шруси) є головними винуватцями проблем пов'язаних з приводами передніх коліс. При цьому самі по собі вони досить довговічні, і виходять з ладу в основному через пошкодження пиляків , які захищають шарніри від води і бруду.

Заміна ШРУСа Тойота Королла Е150

Заміна ШРУСа Тойота Королла не найпростіше або дешеве заняття, тому важливо періодично оглядати захисні чохли і якомога швидше їх міняти. Якщо в шарніри потрапить вода або бруд, вони можуть вийти з ладу вже через кілька сотень кілометрів , в той час як цілі пильовики забезпечать їм довгу експлуатацію.

Оригінальний ШРУС (зовнішній правий Toyota 4346009R20, 4346009R30) йде разом з приводом, тому досить дорогий, в районі 16000-19000 руб. А ось внутрішній 4304002030 хоча і окремо, але дешевше не суттєво. Так що найчастіше власники даного автомобіля купую окремо грани фірми HDK, FEBEST (0110ZZE150 зовнішній і 111ZZE120 внутрішній) або призначений для установки на іншу Короллу або Ауріс.

Несправності пов'язані з Шрусамі Тойота Королла

Вібрація при русі - може бути сильний знос зовнішнього шарніра приводу колеса, деформація валу приводу колеса або знос роликів внутрішнього шарніра приводу коліс. В такому випадку доведеться змінювати зношений шарнір, ШРУС в зборі або внутрішній ШРУС.

Авто веде в бік - пошкоджена або зношена обойма внутрішнього ШРУСа або ж зносився / пошкодився зовнішній ШРУС. Має бути заміна.

Патьоки мастила на Шрусах - тут або слабо затягнуті хомути, або порвалися пильовики. Хомути - підтягнути, пильовики - замінити.

Шум або стукіт в русі в районі переднього колеса - зносилися ролики внутрішнього ШРУСа приводу колеса і його пора міняти.

Стуки на поворотах - граничний знос зовнішнього ШРУСа, потрібна заміна.

Що знадобиться для заміни

  • знімач для стопорних кілець або круглогубці;
  • тонкі пасатижі;
  • ножівка по металу для зняття хомутів;
  • борідок і молоток;
  • плоска викрутка.

Як поміняти Шруси Тойота Королла

Для цього знадобиться зняти привід переднього колеса в зборі. Потім приступати до розбору гранат (зовнішньої чи внутрішньої) затиснувши привід в лещата. Так що для початку дивіться наочно демонтаж приводного вала Тойоти Королла на прикладі авто в кузові Е110 або E120, оскільки процедура аналогічна тій, що і на машині Auris і Corolla E150 випустили після 2006 року.

При заміні що зовнішнього, що тим більше внутрішнього ШРУСа доводиться витягати з коробки повністю весь приводний вал, тому в першу чергу не забудь злити масло з КПП Toyota Corolla (хоча б половину).

Злив масла з механічною коробки передач Королла

Знімаємо колесо і відкручуємо ступичні гайку голівкою на «30»

Відкручування гайки маточини Тойота Королла Е150

За інструкцією потрібно відкручувати дві гайки (на «19») кріплення стійки до поворотного кулака ...

Відкручування стійки амортизатора від поворотного кулака Королла

але тоді зіб'ється сходразвал, тому простіше буде відкрутити кульову опору від нижнього важеля (там 2 гайки і болт під ключ на «17») і від'єднати стійку стабілізатора поперечної стійкості (так звану кісточку).

Зняття кульової опори Тойота Королла

Зняття стійки стабілізатора поперечної стійкості Королла

Потім виводимо привід із зовнішнім Шрусов з поворотного кулака і висмикуємо його повністю з коробки. Для цього повертаємо трохи кермо в сторону, трохи постукуючи молотком (краще киянкою) по осі зовнішнього ШРУСа, щоб не пошкодити різьблення, витягуємо вісь з маточини. З протилежного боку, щоб вийняти внутрішній ШРУС може знадобиться монтіровочка.

Зняття приводного валу Тойота Королла Е110, Е120, Е150

Якщо збираєтеся міняти тільки зовнішній ШРУС або сам його пильовик, то можна також обійтися і без демонтажу внутрішньої гранати разом з валом і зливу масла. Досить просто зняти хомут, який фіксує внутрішній пильовик на гранаті і витягнути вал з Трипод.

Внутрішній ШРУС КороллиДо речі перед тим як виймати вал з внутрішнього ШРУСа рекомендується поставити мітки на валу і самої гранаті. За допомогою викрутки віджимаємо малий хомут пильовика Шруса, до речі від одноразовий і повторному використанню не підлягає. Встановлюємо спеціальний знімач для зняття ШРУСов. Закріплюємо його по-надійніше. За допомогою нажівлённой гайки і тріскачки з головкою «видавлюємо» ШРУС з посадкового місця. Знімаємо знімач. Рухаючи деталь з боку в бік виймаємо ШРУС.

Приводний вал Тойота

Щоб зняти пильовики треба зняти стопорне кільце, яке утримує трипод і збити з вала його з підшипниками. Потім продовжити розбирання, промити все добре від старого мастила і набити шарніри свіжої.

Далі як відбувається розбір приводного вала і заміна ШРУСа Тойота Королла покаже ця інструкція:

Коли все поміняли, набили мастилом обидві гранати, встановлюємо все зняте в зворотному порядку.

До речі у внутрішні шарніри з голчастими підшипниками графітовмісткі мастила типу ШРУС, що використовуються в кулькових шарнірах, виробник не рекомендує.

Після чого збираємо все назад, замінивши пильовики і хомути. Вставляємо трипод в гранату, одягаємо пильовик, заводимо зовнішню гранату в ступицю.

Як зняти приводний вал і поміняти ШРУС на Королле


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found