Розшифровка коду помилки p0336. Причини і що робити

Помилка датчика коленвала з кодом p0336 має назву «Ланцюг датчика положення колінчастого валу" A ", вихід сигналу за допустимі межі». Причиною формування може бути пошкоджений колінчастий вал, зміщення контрольної мітки, частковий вихід з ладу датчика положення колінчастого валу (скорочено ДПКВ) або пошкодження його проводки. Для виконання ремонту зазвичай виконують одне з декількох дій - заміну ДПКВ, зубчастого колеса на валу або ізоляцію проводів датчика КВ.

зміст:

 • симптоми прояву
 • Що означає помилка
 • умови формування
 • Причини виникнення
 • Що робити

P0336 - помилка датчика коленвала

зовнішні ознаки

При формуванні в пам'яті електронного блоку управління двигуном (скорочено ЕБУ) р0336 помилка ланцюга датчика коленвала існує ряд зовнішніх ознак, що відображаються на поведінці машини, при виникненні яких слід виконати додаткову перевірку сканером для діагностики. Варто відзначити, що перераховані нижче симптоми можуть вказувати і на наявність інших проблем, а не тільки помилки датчика коленвала. Так, p0336 проявляє себе в такий спосіб:

 • На приладовій панелі активується сигнальна лампа Check Engine.
 • Виникають пропуски запалювання в одному або декількох циліндрах двигуна. Тобто, мотор починає «троить», що виразно чути по звуку.
 • Втрата динамічних характеристик машини, двигун слабо розганяється (підвищує обороти). Також спостерігається втрата потужності, що виражається в тому, що машина «не тягне», особливо при русі в гору або в навантаженому стані.
 • Проблеми з запуском двигуна аж до повної неможливості запустити мотор.
 • Вібрація двигуна в процесі роботи. При цьому найчастіше виникають не тільки вібрації і супроводжуючі їх неприємні клацали звуки.
 • Двигун глухне, причому це може статися не тільки на малих, але і на середніх і високих оборотах, в тому числі під час руху автомобіля.
 • Зростає витрата палива, причому у всіх режимах роботи двигуна.
 • При роботі двигуна на холостих обертах їх значення може бути нестійкий (тобто, обороти «плавають»).

Помилка клонували р0336 за статистикою найчастіше виникає на автомобілях «Газель», ВАЗ, Kia, Honda, «Шевроле», Ford. Але, не застраховані від неї і власники інших автомобілів. Причому розшифровка діагностичного коду р0336 може відрізнятися і звучати як: "Помилка ДПКВ А пропуск одного зуба", "Crankshaft Position Sensor A Circuit Range / Performance", "Неправильний показник / не відрегульований датчик А положення коленвала".

опис помилки

Суть помилки з кодом р0336 зводиться до того, що електронний блок управління виявив несправність в ланцюзі датчика положення колінчастого валу. Зазначений ДПКВ фіксує положення колінчастого вала в конкретний момент часу, завдяки чому синхронізується запалювання впорскування палива і запалювання в циліндрах.

Датчик закріплений стаціонарно навпаки колінчастого вала, на якому є зубчасте колесо з одним або двома вирізаними зубцями (називається контрольна мітка). ДПКВ фіксує момент часу, коли мітка пройде повз нього і передає відповідну інформацію на ЕБУ. Більшість сучасних датчиків клонували мають три дроти - живильний (напруги), заземлення ( «маси») і сигнальний, що передає інформацію на ЕБУ. Саме за інформацією з сигнального проводу блок управління «дізнається», що з датчиком виникли проблеми.

умови формування

Щоб в пам'яті електронного блоку управління сформувалася помилка р0336 необхідно, щоб одночасно були зафіксовані наступні умови:

 • Двигун автомобіля запущений.
 • При обертанні зубчастого колеса датчик положення колінчастого вала фіксує додаткові імпульси, або їх пропуски при проходженні через нього контрольної мітки. Значення імпульсів залежить від моделі автомобіля (наприклад, на популярній машині «Шевроле Лачетті» кількість зубів становить 58 штук).
 • Кількість зафіксованих додаткових імпульсів або їх пропусків, зафіксованих датчиком, становить два або більше за один поворот зубчастого диска.
 • Залежно від моделі автомобіля кількість циклів, при якому фіксуються описані вище умови, становить від 10 до 100 оборотів зубчастого диска з контрольною міткою.

Зверніть увагу, що контрольна лампа «Чек Енджін» на більшості машин показує помилку датчика коленвала не відразу після першого подібного аварійного запуску. Наприклад, на тому ж «Шевроле Лачетті» контрольна лампа активується лише після третього запуску запалювання з зазначеними умовами. Паралельно з цим інформація про помилку записується в ОЗУ.

Причини виникнення помилки p0336

Причинами формування помилки датчика коленвала p0336 можуть бути наступні поломки:

 • Знос або механічне пошкодження зубчатого колеса . Наприклад, після виконання ремонтних робіт на двигуні. Іноді пошкоджуються інші зуби, після чого датчик сприймає їх також за контрольні мітки.
 • Попадання на зубчасте колесо стороннього предмета . Це може бути дрібне сміття або прилипла бруд. Якщо він застряг десь між зубами, то це призведе до того, що датчик положення коленвала буде передавати на електронний блок управління некоректну інформацію з усіма витікаючими наслідками.
 • Коротке замикання або обрив живлять і / або сигнального проводу датчика положення коленвала. Причин пошкодження може бути багато. Зокрема, корозія, механічний обрив проводів (наприклад, при ремонті і / або їх заміні), порушення ізоляції. Частою причиною поломки є факт, коли незакріплений джгут проводів між ДПКВ і блоком управління бовтається під капотом і стосується розпеченого випускного колектора. Як результат - ізоляція проводу плавиться і пошкоджується. Через це провід коротить. Іноді перегниває і сама жила якщо на ній немає ізоляції.
 • Корозія або пошкодження роз'єму підключення датчика положення колінчастого валу. Аналогічно на роз'ємі підключення датчика до блоку управління. У деяких випадках на роз'ємах пропадає контакт, або пошкоджується фіксатор на фішці підключення.
 • Вихід з ладу датчика коленвала (частковий або повний). У більшості сучасних ДПКВ внутрішнє електричне опір проводки знаходиться в межах від 500 до 700 Ом. Відповідно, при виході цього значення за межу (проводка обірвана або закорочена) він починає видавати некоректну інформацію.
 • Пропуски запалювання в циліндрах двигуна . Це також може бути помилково ідентифіковано ЕБУ як помилка P0336, проте в такому випадку, як правило може з'явиться ще й помилка код P0300.
 • Проблеми з ЕБУ . Подібні ситуації досить рідкісні, проте трапляються, наприклад, коли була виконана неякісна перепрошивка електронного блоку управління. В цьому випадку в програмному забезпеченні виникають так звані «глюки», і він видає неправдиву помилку.

Що робити коли видає помилка p0336 - датчик коленвала

Якщо показує помилку датчика коленвала бажано не тільки оглянути якість підключення ДПКВ, а й вінець (стан зубців), а також поміряти датчик мультиметром.

Слід зазначити, що код помилки p0336 є досить серйозним, оскільки заважає нормальній експлуатації машини. Тому користуватися машиною з подібною проблемою можна, проте небажано до її усунення. Виконання діагностики поломок, які потенційно могли привести до формування помилки, виконується за наступним алгоритмом:

 • За допомогою сканера необхідно вважати помилки, наявні в пам'яті ЕБУ. Найчастіше код р0336 супроводжується іншими, схожими за змістом, помилками.
 • Якщо виявлена ​​одна помилка 0336, то необхідно перевірити електронний блок на помилкове спрацьовування. Робиться це шляхом видалення інформації з його пам'яті, а потім повторно опитати ОЗУ після нетривалої роботи двігаетеля. Якщо ж помилка з'явилася знову - потрібно продовжувати діагностику.
 • Перевірити датчик положення колінчастого валу. Для цього його потрібно демонтувати, а далі за допомогою електронного мультиметра, перемикання в режим омметра потрібно перевірити значення внутрішнього опору. Так, у справного датчика коленвала відповідне значення має перебувати в межах близько 500 ... 750 Ом (залежить від конкретного датчика і може незначно відрізнятися). Якщо опір дуже відрізняється - значить, датчик несправний і підлягає заміні. Також має сенс перевірити вихідна напруга, що генерується датчиком в той час, коли двигун запущений і нормально працює. Відповідне значення має бути не менше 0,3 Вольт. Вимірювати напругу потрібно між сигнальним проводом і «масою», або на висновках колодки контролера (в цьому випадку потрібно мати електричну схему автомобіля, зокрема, номери відповідних висновків).
 • Перевірити дроти, що йдуть від блоку управління до датчика коленвала. Почати потрібно з візуального огляду. Зокрема, оглянути, обірвалися вони, особливо в місцях перелому, чи немає пошкоджень (оплавлена) чи ізоляція. Далі за допомогою електронного мультиметра, перемикання в режим «прозвонки» потрібно виявити цілісність проводів і наявність можливого короткого замикання. Так, потрібно продзвонити кожен провід, а також перевірити значення ізоляції попарно між кожною парою проводів і «масою» (корпусом). Особливо потрібно звернути увагу, щоб джгут проводів не був розташований близько до випускного колектора і свічок запалювання, оскільки так може пошкодитися ізоляція. Якщо це так - потрібно скористатися стяжками і закріпити дроти по їх монтажним магістралях. Якщо дроти пошкоджені або обірвані - бажано замінити їх на нові.В крайньому випадку можна спробувати відремонтувати їх за допомогою термостійкої ізоляційної стрічки або термоусадки. Але заміна буде краще.
 • Перевірити роз'єм (фішку) датчика на наявність корозії і якість контакту. Також подивитися, чи немає в ній води і різного сміття. Бажано, щоб на фішці був фіксатор-засувка, що забезпечує постійний контакт і захищає його від зовнішнього впливу. Якщо є сміття або корозія - контакти потрібно почистити. Якщо поламана фішка - замінити її.
 • Перевірити зубчасте колесо колінчастого вала. Зокрема, чи немає на ньому сміття, сторонніх дрібних предметів, корозії. У порядку чи всі зуби, чи немає пошкоджень контрольна мітка. Також корисно перевірити елементи кріплення колеса до валу. У рідкісних випадках у нього може бути ослаблене кріплення. У разі необхідності його потрібно підтягнути або замінити. При механічному пошкодженні зубчастого колеса в більшості випадків ремонт неможливий, тому вказаний вузол змінюють цілком на новий. Якщо зубчасте колесо буде «бовтатися» на валу, то це може призвести до механічним пошкодженням датчика коленвала, через що часто і він підлягає заміні (потрібно виконати перевірку).
 • Перевірити зазор між датчиком положення коленвала і зубчастим колесом. У різних моделей автомобілів це значення буде незначно відрізнятися, однак у більшості випадків це відстань перебуває в межах 0,5 ... 1,5 мм. Точну інформацію потрібно дізнатися в мануалі до конкретного автомобіля.

Як зазначалося вище, в рідкісних випадках електронний блок керування двигуном може сформувати помилку помилково. Тому, якщо виконані діагностичні та ремонтні заходи не допомогли і помилка не видаляється, має сенс виконати діагностику ЕБУ. Однак така процедура складна і відповідальна, тому краще звернутися за допомогою в автосервіс, де є відповідне апаратне і програмне забезпечення для діагностики.

Разом з перевіркою датчика положення коленвала також бажано перевірити датчик распредвала (його ще називають датчик фаз). У деяких машин відзначається, що робота ДПРВ впливає на роботу ДПКВ, що може привести, зокрема, до появи зазначеної помилки. Також майстри автосервісів рекомендують самостійно або з їх допомогою позбутися пропусків запалювання в циліндрах. Це також часто призводить до помилкового утворення помилки з кодом p0336.

Умови самостійної очищення коду помилки

Для того, щоб з його пам'яті була видалена інформація про помилку р0336, необхідне одночасне виконання ряду умов. У різних машин вони будуть відрізнятися, розглянемо зазначені умови на прикладі Chevrolet:

 • Контрольна лампа на панелі Check Engine згасає через чотири послідовних циклу запуску запалювання за умови, що діагностичні заходи не виявили наявність помилки p0336.
 • Архів у пам'яті ЕБУ про помилки обнуляється через 40 послідовних циклів запуску за умови, що помилка не повторюється знову.
 • Якщо помилка була сформована помилково, то помилка може бути видалена з пам'яті примусово за допомогою додаткових програмних засобів.
 • Помилка може бути видалена з пам'яті в разі, якщо електронний блок був знеструмлений примусово більш, ніж на 10 секунд.

Зверніть увагу, що видаляти помилку примусово краще за допомогою програмних засобів, оскільки відключення ЕБУ від харчування може спровокувати іншу помилку з кодом p1602.

висновок

Код помилки р0336, сформований в пам'яті блоку управління двигуном, вказує, що сигнал від датчика колінчастого вала має неправильне значення. Як показує статистика, найчастішою причиною виникнення зазначеної помилки є пошкодження проводки ДПКВ або перешкода на зубчастому вінці, рідше - поломка самого датчика або неправильної його установки. Тому діагностику потрібно починати саме з перевірки цих вузлів.

Також часто запитують про:

 • Помилка датчика коленвала ВАЗ 2114
 • Помилка датчика коленвала на Калині
 • Помилка датчика положення коленвала на Соляріс

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found