Як правильно вибрати, встановити і підключити доводчик стекол автомобіля

Доводчик стекол автомобіля призначений для забезпечення їх автоматичного зачинення під час постановки машини на сигналізацію. Тобто, в разі, якщо водій або пасажири забули закрити вікна, він виконає всі в автоматичному режимі. Якщо у вашій машині немає цього пристрою, то радимо вам купити доводчик стекол. Далі ми з вами розглянемо їх види, особливості, схеми підключення та інші корисні відомості. Дочитавши матеріал до кінця, ви отримаєте вичерпну інформацію, що дозволяє не тільки вибрати доводчик, але і підключити його.

зміст

 • Види і особливості доводчиків
 • установка доводчика
 • ремонт доводчика
 • Огляд популярних доводчиків

Доводчик стекол автомобіля

Види і особливості доводчиків

Для початку необхідно визначитися з алгоритмом роботи доводчиків стекол, їх видами і особливостями. Ці відомості допоможуть вам у подальшому визначитися з вибором. Отже, почнемо з опису роботи цього пристрою.

Доводчик являє собою електронний блок управління, який встановлюється між електроприводом (електродвигуном) стекол і кнопкою його управління на дверях машини. При відключеною сигналізації він не працює, пропускаючи командні сигнали через себе на опускання або піднімання стекол. А при включенні сигналізації і центрального замка він автоматично перевіряє стан вікон, і в разі, якщо вони відкриті, блок управління подає команду на електропривод про те, щоб виконати їх закривання.

Існує кілька різновидів доводчиків, кожен з яких має свої особливості. Розглянемо їх детальніше:

Внутрішня частина доводчика

 • Доводчики стекол на 2 скла і на 4 скла . Відповідно, їх можна встановлювати в машинах, обладнаних двома або чотирма електросклопідйомниками. Принципової різниці в їх роботі немає, за винятком складності підключення. Цього питання ми з вами торкнемося трохи пізніше.
 • Наявність пам'яті . Мова в даному випадку йде про те, що пристрій запам'ятовує висоту розташування скла перед тим, як закрити його, і повертає його на той же рівень при відключенні сигналізації і відкриття центрального замка. Цю функцію можна скасувати у разі, якщо, наприклад, на вулиці йде дощ. Процедура виконується через інтерфейс блоку управління, і відрізняється у кожної моделі.
 • Наявність захисту стекол і зовнішніх предметів . Мається на увазі наявність захисного механізму, який зупиняє закриття скла в разі, якщо між ним і верхньою кромкою віконного простору потрапив якийсь предмет. Завдяки йому можна уникнути травм (наприклад, в разі, якщо таким предметом виявився людський палець), пошкодження безпосередньо скла, а також виходу з ладу відповідного електроприводу.

Природно, що ціна доводчика стекол буде відрізнятися в залежності від наявності перелічених функцій в ньому, а також торгової марки, під якою випущено пристрій. Як правило, схема підключення доводчика не змінюється від наявності додаткових можливостей. Далі розглянемо це питання докладніше.

Установка доводчика стекол

У комплектацію пристрою при покупці обов'язково входить схема підключення доводчика стекол. Тому всі подальші роботи необхідно виконувати в точній відповідності з нею. Безпосередньо блок доводчика стекол можна встановлювати в будь-якому місці в салоні автомобіля. Найчастіше його монтують під обшивкою дверей або під передньою панеллю. Головне, що в даному випадку необхідно врахувати, це надійний захист приладу від потрапляння на нього вологи.

Для роботи вам знадобляться наступні інструменти:

 • хрестова і плоска викрутки;
 • бокорізи і плоскогубці;
 • изолента і / або термоусадка.

Тепер перейдемо безпосередньо до питання про те, як підключити доводчик стекол ... Як зазначалося вище, в першу чергу необхідно вивчити наявну схему. Для простоти розуміння розглянемо доводчик, призначений для роботи з 2 склопідйомниками. Його типова схема підключення буде виглядати наступним чином:

Залежно від конструкції корпусу модуль кріпиться на один або два самореза (хоча можуть бути й інші варіанти). У разі, якщо ви прийміть рішення встановити доводчик під обшивкою дверей водія, будьте обережні при її демонтажі. Під обшивкою прокладено багато різних проводів, що забезпечують роботу склопідйомників і центрального замка. Безпосередньо для роботи вам знадобиться хрестова викрутка, за допомогою якої необхідно відкрутити гвинти і зняти обшивку (монтаж панелі може відрізнятися у різних автомобілів).

Схема підключення доводчика стекол має на увазі комутацію до його модулю трьох проводів - харчування ( «плюса»), маси ( «мінуса») і сигнального проводу, який підключається до сигналізації автомобіля (разом з центральним замком). Як правило, схема живлення доводчика має власний запобіжник. Він необхідний для захисту приладу від можливого стрибка струму при виникають комутаційних процесах або аварійних ситуаціях.

установка доводчика

Установка доводчика на ВАЗ Калину

Найскладніший момент при підключенні доводчика стекол полягає в тому, що необхідно робити врізку в дроти, що йдуть до електроприводу стеклопод'емника . Місця врізки можна подивитися на поступовим зниженням дози. При цьому важливо не переплутати «плюси» і «мінуси» на існуючій схемі і підключається приладі. В іншому випадку напрямок обертання двигуна, а значить і руху стекол, будуть протилежними. Іншими словами, при установці машини на сигналізацію доводчики будуть не закривати, а відкривати скла.

Що стосується доводчика, розрахованого на роботу з чотирма стеклами, то підхід буде той же. Єдина відмінність в даному випадку - більшу кількість проводів. Якщо для доводчика 2 стекол використовується три дроти для живлення і управління, а також чотири для підйому стекол (два на кожен стеклопод'емник), тобто, всього сім штук, то в разі доводчика 4 стекол їх кількість збільшиться ще на чотири (ще по 2 дроти на кожен додатковий привід).

Після того як ви виконаєте підключення відповідних проводів, не забудьте добре їх ізолювати . Можна використовувати для цього монтажну ізоляційну стрічку або так звану термоусадочну трубку (ізолюючий матеріал, який «вмощується» під впливом на нього високих температур, наприклад, портативної газового пальника). Для надійності можна використовувати обидва матеріали.

Дверну панель на двері автомобіля встановлюйте лише після того, як перевірите працездатність схеми. Змонтовані дроти сховайте під панелі таким чином, щоб, по-перше, вони не заважали водієві та пасажирам, а по-друге, їх не можна було пошкодити. Для цього можна використовувати пластикові стяжки, ізоляційну стрічку, гофровані монтажні трубки і так далі.

Установка доводчика стекол на HYUNDAI CRETA

Монтаж доводчика на AUDI 80

Як бачите, встановити доводчик стекол нескладно. Головне, виконати підключення модуля згідно схеми, а після цього акуратно ізолювати дроти і сховати їх.

Що робити якщо не працює доводчик стекол

Мультиметр з прозвонкой

Режим «прозвонки» на мультиметри

Іноді виникають ситуації, коли модуль доводчика стекол перестає працювати. На жаль його ремонт навряд чи можливий, і при його виході з ладу доцільніше купити і встановити новий. Особливо, з огляду на його невисоку ціну. Однак перед тим, як поставити «смертельний» діагноз пристрою, все ж спробуйте перевірити роботу всієї схеми.

В першу чергу необхідно «продзвонити» живлять і сигнальні дроти з метою з'ясування їх цілісності . Виконати це можна за допомогою тестера. Пам'ятайте, що в електромережі стандартного легкового автомобіля напруга становить 12 В постійного струму. Тому прилад необхідно включити в відповідний режим (в англійській абревіатурі постійний струм позначається як DC). Для «прозвонки» проводів мультиметр встановлюють в режим вимірювання опору або в спеціально призначений для цього режим (на моделях, обладнаних звуковим динаміком, позначається зображенням музичної ноти, звукових хвиль або динаміка).

При роботі дотримуйтеся обережності! Низька напруга безпечно для життя людини, однак існує небезпека створити під час перевірки коротке замикання, яке може стати причиною виходу з ладу інших елементів електромережі, в тому числі, електронних!

Перевірка запобіжника

Перевірити запобіжник можна двома способами - вимірюючи напругу в ланцюзі або його опір. У першому випадку алгоритм дій буде наступним:

Перевірка запобіжника мультиметром

Перевірка запобіжника мультиметром

 1. Встановлюємо мультиметр в режим вимірювання постійної напруги (DC) з межею близько 20 В (залежить від моделі мультиметра).
 2. Включаємо запалювання.
 3. Одним щупом торкаємося до «приходить» контакту (на який приходить «+» від акумулятора), а другим до «масі» в блоці запобіжників або просто до корпусу машини.
 4. Якщо на «приходить» контакті напруга є, то на екрані мультиметра ви побачите значення напруги 12 В (воно може коливатися в межах 2 ... 3 В в одну або іншу сторону). Якщо ж на «приходить» контакті напруги немає, то необхідно шукати обрив ланцюга від блоку запобіжників до акумулятора.
 5. Якщо напруга на запобіжник приходить, то потрібно перевірити «відходить» контакт. Для цього одним щупом торкаємося до нього, а іншим до «масі». Якщо напруга є, значить, запобіжник цілий, в іншому випадку він вийшов з ладу.

Перевірка запобіжника шляхом вимірювання опору виконується за наступним алгоритмом:

 1. Встановити мультиметр в режим вимірювання опору або «прозвонки» (другий режим краще, однак він є не на всіх моделях мультиметров).
 2. При вимкненому запаленні демонтувати запобіжник з його місця.
 3. Одним щупом доторкнутися до одного контакту запобіжника, а іншим до іншого.
 4. Якщо запобіжник цілий, то значення опору буде дорівнює 0, в режимі «прозвонки» мультиметр подасть звуковий сигнал. Якщо ж запобіжник перегорів, то значення опору буде дорівнює нескінченності, а в режимі «прозвонки» звукових сигналів не буде.
Перевірка запобіжника

У разі, якщо корпус запобіжника виконаний з прозорого пластика, то можна оцінити його стан візуально. У чинному запобіжнику дріт, що знаходиться всередині, буде ціла, а в що вийшов з ладу - розірвана.

Перевірка ланцюга

Якщо запобіжник цілий, то слід перевірити ланцюг харчування за ним. В даному випадку неможливо дати однозначних рекомендацій, оскільки все залежить від конкретної моделі доводчика, методу монтажу проводів, моделі машини і так далі. Для початку ви повинні візуально оглянути цілісність ізоляції і безпосередньо проводів , які йдуть від блоку доводчика до електроприводу склопідйомників. Оглядати потрібно ретельно, особливо в місцях, де дроти стягнуті в джгути пластиковими стяжками, а також на їх вигинах. Перевірте, чи не перетерся чи який-небудь з них.

Якщо візуальний огляд не дав результатів, то необхідно «продзвонити» ланцюг. Робиться це також за допомогою мультиметра. Приблизний алгоритм дій:

 1. Образно розділити ланцюг від модуля доводчика до кнопок управління на кілька ділянок.
 2. На кожному з цих ділянок «продзвонити» дроти живлення і управління (якщо з деякими проводами зробити це неможливо, то варто обмежитися візуальним оглядом).

У разі, якщо ви візуально або за допомогою мультиметра знайшли пошкодження на проводах, спробуйте відремонтувати їх. У разі пошкодження ізоляції можна скористатися ізолентою або термоусадкой. Якщо провід обірвався - змонтуйте новий (з аналогічною площею поперечного перерізу).

Деякі доводчики стекол після установки необхідно «навчити», інакше вони не будуть працювати. Уважно читайте інструкцію по експлуатації пристрою.

У ситуації, коли ви самостійно не змогли знайти причину поломки, їдьте в автосервіс. Якщо доводчик вийшов з ладу, то як правило, його не ремонтують, а купують новий, благо ціна на нього невелика (про це ми поговоримо нижче). Замовити його можна в інтернет-магазині, наприклад, на «Аліекспресс» або вітчизняних майданчиках.

Огляд популярних моделей доводчиків стекол

Представляємо для вас огляд популярних в нашій країні доводчиків стекол, які встановлюють власники самих різних авто - ВАЗ ( «Пріора», «Калина», 2110, 2114), «Хендай», «Ніссан», «Мазда», «Кіа», « Тойота »і багатьох інших. Для зручності сприйняття інформація зведена в таблицю.

модель доводчика Опис і особливості Ціна за станом на осінь 2017 року
Mongoose PWM-4 (в просторіччі автолюбителі називають їх «Мангуст») Існує кілька різновидів таких доводчиків. Призначені для роботи з чотирма стеклами. «Пам'яті» немає, закривання вікон відбувається по черзі. Запускає імпульс - позитивний чи отріцательний.Виходная полярність - позитивна чи негативна. Є вбудований захист від перевантаження. 1200 рублів
Pandora DWM 210 Працює з двома вікнами. Є пам'ять положення. Тип імпульсу, що запускає - позитивний чи негативний. Є захист від перевантаження. Автоматична зупинка рухомого скла при зустрічі з перешкодою в отворі вікна. Автоматичне відключення електродвигуна стеклопод'емника при обриві його троса. Автоматичне визначення типу керуючих сигналів охоронної сигналізації. Можливість відключення датчиків охоронної сигналізації на час руху стекол для виключення помилкових спрацьовувань датчиків в режимі охорони. 1300 рублів
Convoy CL-200 Призначений для роботи з двома вікнами. Керуючий імпульс - негативний, що виходить полярність - положітельная.Імеется захист від перевантаження. 800 рублів
Convoy CL-450 Працює з чотирма вікнами. Керуючий імпульс - позитивний чи негативний. Вихідна полярність - позитивна чи негативна. Є захист від перевантаження. 1300 рублів
Cyclon PWM-2b Призначений для роботи з двома стеклами. Керуючий імпульс - позитивний чи негативний. Є захист від перевантаження. 850 рублів
Cyclon PWM-4 Працює з чотирма стеклами. Керуючий імпульс - позитивний чи негативний. Є захист від перевантаження. 970 рублів
Упаковки доводчиків стекол

Рекомендуємо вам купити доводчики стекол, випущені під відомими торговими марками. Не купуйте дешеві китайські прилади, оскільки висока ймовірність придбати доводчик з невисоким робочим ресурсом. Крім того, в низькій ціновій категорії багато бракованих товарів. Тому рекомендуємо вам не економити.

висновок

Доводчик стекол - дуже корисний прилад, тому якщо на вашій машині він не встановлений, то рекомендуємо вам купити його. Встановити доводчик своїми руками цілком під силу автовласникові, який володіє елементарними навичками монтажних робіт і вміє читати електричні схеми. Головне, перед установкою уважно вивчіть прикладену документацію, а особливо схему підключення. Що стосується вибору моделі, то купуйте прилади з середньої або вищої цінової категорії. Вони будуть не тільки надійними, але і довговічними.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found